Evdeki minik toz böcekleri!!!

Onu da dusunduk esimle ama bu yag degdigi yere leke yapiyor 🤷‍♀️
1 lt kaynamis su ile karistir karbonatta at icine dene bakalim yag lekesi olacak mi birde sıktıktan sonra kuru bezle silmeyi dene olmadi havaya sıkarsın bortu bocek sinek uzaklastirir yada mutfak tezgahi ocak temizliginde kullanirsin

1 lt kaynamis su ile karistir karbonatta at icine dene bakalim yag lekesi olacak mi birde sıktıktan sonra kuru bezle silmeyi dene olmadi havaya sıkarsın bortu bocek sinek uzaklastirir yada mutfak tezgahi ocak temizliginde kullanirsin

Teşekkür ederim.toz almada kullanabilirim bu dediginizi.aslinda ben sirkelim kullandim lavantaliydi.cok ise yaradigini soyleyemeyecegim.ama belki ondaki kullanilan lavanta oranı düşüktür.

Ben sisleme de yaptirdim arkadaslar. Fumigasyon ulv akliniza gelen her ilaclamayi denedim. Cok guclu ilaclar da denedim ama illa ki yine cikiyorlar. Yani 1 sene gormezsiniz belki ama sonra yine bir bakmisim cogaliyorlar. Cok uredikleri zaman heryerde yasiyorlar. Yani dolap parke arasi mutfak dolabi giysi yatak farketmez heryerdeler. Ben belli araliklarla cok etkili bir ilaclama ile sadece parke kenarlarini ilaclatiyorum ve inanilmaz faydasini gordum. Kiyafetleri de en az 60
derecede yikamaniz lazim arkadaslar
Merhaba sorunu çözebildiniz mi bir de hangi ilacı kullanıyorsunuz

Herkese merhaba..
Ben de dün akşam mutfak dolabında gördüm ilk bu minicik beyaz toz böceğini... başta gerçekten toz sandım baktım yürüyorlar ve çıldırdım! Dün akşamdan beri okumadığım forum, yorum kalmadı ve senelerdir çözüm bulamayan, evini değiştirenleri gördükçe o kadar üzülüyorum ve korkuyorum ki. Bir yandan da diyorum sadece senin başına gelmedi sakin ol diye ama akşamdan beri başıma ağrılar girdi. Gardroplara ve evin başka yerlerine bakmaya korkuyorum. Eve taşınalı 1.5 sene oldu ve evimiz gerçekten rutubetli, nem cihazı alacağım. Bu toz böceği durumunu tetikleyen birinci nedenlerden mutfak dolabının köşesi küflü olduğundan sanırım, daha yakından bakmaya cesaret edemedim... Bir diğeri de dolabı boşalttığımda tahta kapaklı cam kavanozdaki tarhananın hem içinde hem de dışında bu böcekleri oldukça yoğunlukta gördüm, olduğu gibi kavanozu attım. Kahvede de daha az da olsa yoğun şekilde varlar. Belki açık satılan tarhana olduğundan oradan da yayılmış olabilir. Başka bir forumda birisi 50 ml Bayer k-othrine ile 3 lt suyu karıştırıp önce odaları silip süpürüp sonra bu karışım ile her yeri dip köşe bucak sildiğini söylemiş. Üstüne de diatomik toprak alıp tuzluğa boşaltıp çok ince tabaka şeklinde her yere serpmiş ve her yeri kapatmış ertesi gün de havalandırmış ve kurtuluşun mümkün olduğunu söylemiş. Ben de aynı şekilde önce sirke ile silip bu işlemleri gerçekleştireceğim faydasını görürüm inşallah, başkaları da fayda görür belki diye paylaşmak istedim. Herkese geçmiş olsun, sevgiler..

Herkese merhaba..
Ben de dün akşam mutfak dolabında gördüm ilk bu minicik beyaz toz böceğini... başta gerçekten toz sandım baktım yürüyorlar ve çıldırdım! Dün akşamdan beri okumadığım forum, yorum kalmadı ve senelerdir çözüm bulamayan, evini değiştirenleri gördükçe o kadar üzülüyorum ve korkuyorum ki. Bir yandan da diyorum sadece senin başına gelmedi sakin ol diye ama akşamdan beri başıma ağrılar girdi. Gardroplara ve evin başka yerlerine bakmaya korkuyorum. Eve taşınalı 1.5 sene oldu ve evimiz gerçekten rutubetli, nem cihazı alacağım. Bu toz böceği durumunu tetikleyen birinci nedenlerden mutfak dolabının köşesi küflü olduğundan sanırım, daha yakından bakmaya cesaret edemedim... Bir diğeri de dolabı boşalttığımda tahta kapaklı cam kavanozdaki tarhananın hem içinde hem de dışında bu böcekleri oldukça yoğunlukta gördüm, olduğu gibi kavanozu attım. Kahvede de daha az da olsa yoğun şekilde varlar. Belki açık satılan tarhana olduğundan oradan da yayılmış olabilir. Başka bir forumda birisi 50 ml Bayer k-othrine ile 3 lt suyu karıştırıp önce odaları silip süpürüp sonra bu karışım ile her yeri dip köşe bucak sildiğini söylemiş. Üstüne de diatomik toprak alıp tuzluğa boşaltıp çok ince tabaka şeklinde her yere serpmiş ve her yeri kapatmış ertesi gün de havalandırmış ve kurtuluşun mümkün olduğunu söylemiş. Ben de aynı şekilde önce sirke ile silip bu işlemleri gerçekleştireceğim faydasını görürüm inşallah, başkaları da fayda görür belki diye paylaşmak istedim. Herkese geçmiş olsun, sevgiler..
Tesekkurler

Bu böceklerden kurtulan varmı yaaaa bebek de var evde pandemi de kurtulamıyorum sirkler çamaşır suları en sonunda saf alkolle silicem ama Bi zararı olurmu bize bilemeidm

Herkese merhaba..
Ben yeni taşındım ve şuan taşındığım evde rutubet yok eski evinde vardı

Merhaba eru,
bende de gitmedile seni çok iyi anlıyorum. İnsan o kadar yıpranıyor ki . Malesef bende de devam ediyor. Hangi birini hangi dolabı hangi eşyayı sileyim yıkayım. Kaç aydır halen dolapların içindekiler bitmedi ütü desen dağ gibi artık gömlek hariçinde ütü bile yapmıyorum. Temiz ve giymiyeceğim eşyaları vakumlu poşetlere koydum. Benim birde 3,5 yaşında kızım var oraya elleme buraya sürünme hep ağızımda bu kelimeler. Psikolojin bozuluyor haklısın, birde alerji yapar diye korkuyorum. niye nasıl neden oluyor anlamıyorum bina 7 yıllık kendi evimiz. İstanbul da rutubet olmaması olmuyor birde denize yakın oturuyoruz. İllaki oluyor. nasıl kurtulacağız nasıl bir çözüm olacak bilmiyorum. Allahım inş tez zamanda bunlardan kurtuluruz. Kendini üzme yıpratma allah daha büyük bir şey vermesin. Çözümü yok mu? acaba herkesde var mı bu onu merak ediyorum. İnsanlar tesadüfen görüyor yani benim öyle oldu. Dikkatli bakmadığın sürece görülecek bir durum değil. Yani o kıyafetlerin üzerine nasıl çıktılar nasıl var oldular akıl sır erdiremiyorum. Birbirimizle yazışalım konuşalım tek ve yanlız olmamamak bile güzel. Sonuçda evden taşınsan bile mobilyada olması veya giysilerinde olması diğer eve gittiginde bile olabilecek bir konu.
Merhaba uzun Bi süre olmuş ama kurtulabildinizmi acaba bende kafayı yemek üzereyim ramak kaldı bebeğimde var küçük devamlı dolap temizlemekten ilgilenemiyorum hiç bişi dokunmasını istemiyorum 😪

Arkadaslar lutfen once sakin olmalisiniz.yaklasik olarak bu tarz minik böceklerle tam 2 ay ugrastim kizim 5vyasinda ve bubyasina kadar surekli olarak kasiniyordu.anlattigim yöntem kesindir.ozellikle bahce katlarinda oturanlarda ve yeninyapi binalarda maalsef beton tam kurumadan yapilan yerlerde oldukca fazla ozellikle bahce tarafina yakin olan balkon yada cam onlerinde gordgnz bocek turu springtail bocegidir.siyahtir ve ziplar dokundgnz an ölür. Oncelikle bahcenize diatomit toprak ekeleyin.daha sonra balkonunuza bayerin kothrine ya da solfac urununu sulandiirp sıkın 1 gun kapali sekilde balkonu birakin sonra havalandirin ardindan yikayip belli yerlere boraks dökun.gelelim parkekenarlarinda hali altlarinda gordgnz boceklere o kadar miniklerdirki.tel isigi ile gorulebilir.yine kothrine sıkıoruz.cok yakin temas etmeyin goz yakar.sıktıktan sonda yine belli yerlere ozellikle supurgwlik koseleri dolap arka ve altlarina ufak ufak boraks dökun.yataginiza da bu boceklere yuruyebilir.yataginiz icin ise chrsysamed ev akarlarina karşı beyaz disli bir spreyi var onu sıķın ve 1 gun yatmayin iste bukadar basit.baza altlarına da boraks dokun az bir boraks bile okadar etkili ki.inanin hepsinindenedigim ve memnun kaldgm yöntemler. LUTFEN DENEYIN PISMAN OLMAZSNZ dualariniz icin simdiden tskkurler

Arkadaslar lutfen once sakin olmalisiniz.yaklasik olarak bu tarz minik böceklerle tam 2 ay ugrastim kizim 5vyasinda ve bubyasina kadar surekli olarak kasiniyordu.anlattigim yöntem kesindir.ozellikle bahce katlarinda oturanlarda ve yeninyapi binalarda maalsef beton tam kurumadan yapilan yerlerde oldukca fazla ozellikle bahce tarafina yakin olan balkon yada cam onlerinde gordgnz bocek turu springtail bocegidir.siyahtir ve ziplar dokundgnz an ölür. Oncelikle bahcenize diatomit toprak ekeleyin.daha sonra balkonunuza bayerin kothrine ya da solfac urununu sulandiirp sıkın 1 gun kapali sekilde balkonu birakin sonra havalandirin ardindan yikayip belli yerlere boraks dökun.gelelim parkekenarlarinda hali altlarinda gordgnz boceklere o kadar miniklerdirki.tel isigi ile gorulebilir.yine kothrine sıkıoruz.cok yakin temas etmeyin goz yakar.sıktıktan sonda yine belli yerlere ozellikle supurgwlik koseleri dolap arka ve altlarina ufak ufak boraks dökun.yataginiza da bu boceklere yuruyebilir.yataginiz icin ise chrsysamed ev akarlarina karşı beyaz disli bir spreyi var onu sıķın ve 1 gun yatmayin iste bukadar basit.baza altlarına da boraks dokun az bir boraks bile okadar etkili ki.inanin hepsinindenedigim ve memnun kaldgm yöntemler. LUTFEN DENEYIN PISMAN OLMAZSNZ dualariniz icin simdiden tskkurler
Bendekiler siyah değil ayni toz tanesi gibi minicik saydam gibi beyaz.. ayni böcek mi acaba? Benimkilerde de ise yararsa hic dusunmeden alicam🤦🏼‍♀️

Merhaba arkadaşlar bu başlık açıldığı günden bu güne yazılan her mesajı okudum. Uygulanan tüm ilaçları, yöntemleri bir kenara not ettim.
Ben üç dört gün önce oturduğumuz sitenin yeşillik alanında yürüdüm eve geldim ve yatağımda minik böcekler olduğunu farkettim sandım ki dışarıdan ben taşıdım bunları ama burada yazılan mesajları okuduğumda nemden ve rutubetten oluyor. Evimizde nemli ve rutubetli bir alan yok. Balkonumuzda domates, salatalık gibi sebzeleri diktiğimiz bolca saksılar var arada güvercinler geliyor bir ihtimal diyorum onlardan geldi. Ama yine de bu böcekleri ben taşıdım diye de öyle suçlu hissediyorum ki bu gece hiç uyumadım sadece internette yerli/yabancı bu böceklerle insanlar nasıl mücadele etmiş onları okudum. Maalesef türkiye de ben bu sorunu çözdüm diyeni daha okuyamadım.
Şimdilik üç beş tane gördüm. Yorganımı iki kez yıkasam da hala yorganın üstünde görünce dün akşam kalktım yorgan, çarşaf, yastık kılıfı ne varsa çöpe attım. Keşke o gün eve geldiğimde direkt odama girseydim salona geçip oturdum. Salonda da şu an koltukta bir tane gördüm. Önce minik beyaz görüyordum şimdi kahverengi görüyorum ama arkadaşların bahsettiği gibi çoğul değiller her an istila edebilirler ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. Herkes her ilacı denemiş ve kurtulamamış. Yıllardır buraya yazan mücadele eden kişiler bu başlığı kontrol ediyorlar mı bilmiyorum. Eğer ediyorlarsa lütfen en etkili hangi ilaçla başlamalıyım? Bana da yardım edin. İnşallah hepimizin evinden bir tane bile kalmayacak şekilde hepimiz kurtuluruz.

Arkadaşlar 5 yıl önce benim evimde de vardı. İlk önce sizin gibi toz sandım fakat ertesi gün hareket ettiklerini gördüğümde çok şaşırmıştım. Benim evimde de rutubet var fakat ben o gün saksı çiçeği almıştım ondan geldiğini tahmin ediyorum. Hemen ilaçlama şirketini çağırdım ne böceği olduğunu anlamadılar o yüzden en etkili ilaçlarından kullandıklarını söylediler. İlaçladıktan sonra 2 gün eve girmemizi tembihlediler. İlaç işe yaramış olacak ki bi daha hiç görmedim.
Yeni evliydim ve o akşam çok ağlamıştım ben çok pasaklıyım evimi böcekler bastı diye :)))
Umarım hepiniz bir daha karşılaşmamak üzere kurtulursunuz arkadaşlar

Arkadaşlar 5 yıl önce benim evimde de vardı. İlk önce sizin gibi toz sandım fakat ertesi gün hareket ettiklerini gördüğümde çok şaşırmıştım. Benim evimde de rutubet var fakat ben o gün saksı çiçeği almıştım ondan geldiğini tahmin ediyorum. Hemen ilaçlama şirketini çağırdım ne böceği olduğunu anlamadılar o yüzden en etkili ilaçlarından kullandıklarını söylediler. İlaçladıktan sonra 2 gün eve girmemizi tembihlediler. İlaç işe yaramış olacak ki bi daha hiç görmedim.
Yeni evliydim ve o akşam çok ağlamıştım ben çok pasaklıyım evimi böcekler bastı diye :)))
Umarım hepiniz bir daha karşılaşmamak üzere kurtulursunuz arkadaşlar
Tek çözüm ilaclatmak mi yani :KK43:

Merhaba arkadaşlar bu başlık açıldığı günden bu güne yazılan her mesajı okudum. Uygulanan tüm ilaçları, yöntemleri bir kenara not ettim.
Ben üç dört gün önce oturduğumuz sitenin yeşillik alanında yürüdüm eve geldim ve yatağımda minik böcekler olduğunu farkettim sandım ki dışarıdan ben taşıdım bunları ama burada yazılan mesajları okuduğumda nemden ve rutubetten oluyor. Evimizde nemli ve rutubetli bir alan yok. Balkonumuzda domates, salatalık gibi sebzeleri diktiğimiz bolca saksılar var arada güvercinler geliyor bir ihtimal diyorum onlardan geldi. Ama yine de bu böcekleri ben taşıdım diye de öyle suçlu hissediyorum ki bu gece hiç uyumadım sadece internette yerli/yabancı bu böceklerle insanlar nasıl mücadele etmiş onları okudum. Maalesef türkiye de ben bu sorunu çözdüm diyeni daha okuyamadım.
Şimdilik üç beş tane gördüm. Yorganımı iki kez yıkasam da hala yorganın üstünde görünce dün akşam kalktım yorgan, çarşaf, yastık kılıfı ne varsa çöpe attım. Keşke o gün eve geldiğimde direkt odama girseydim salona geçip oturdum. Salonda da şu an koltukta bir tane gördüm. Önce minik beyaz görüyordum şimdi kahverengi görüyorum ama arkadaşların bahsettiği gibi çoğul değiller her an istila edebilirler ve ben ne yapacağımı bilmiyorum. Herkes her ilacı denemiş ve kurtulamamış. Yıllardır buraya yazan mücadele eden kişiler bu başlığı kontrol ediyorlar mı bilmiyorum. Eğer ediyorlarsa lütfen en etkili hangi ilaçla başlamalıyım? Bana da yardım edin. İnşallah hepimizin evinden bir tane bile kalmayacak şekilde hepimiz kurtuluruz.
Beyaz ilac diyolar suyla karistirip fısfıslı sisede sıkıyosun her yere. Ben ondan sıktim kapı pervazlarina falan. Sanki bayagi azaldilar sadece 2 tane gördüm simdilik. İlacı sıktıgım yerlere gelmediler.
Eğer çözum olursa o ilactan almam lazim cunku bitirdim

Merhaba,
Bu beyaz toz gibi olan böceklerden geçen mutfak tezgahında duran baharatlıkların uzerinde farkettim. O kadar çoktu ki sanki üzerine un serpilmiş gibiydi. Hemen dolabı boşalttım bütün bakliyat poşetlerini tek tek yıkadım. Aklınıza gelebilecek tüm kimyasalları kullandım. Azalma oldu ancak 1 hafta sonra bütün sinir sitemlerim alt üst oldugu icin daha fazla dayanamadım ve ilaçlama yaptırdım. Tüm ev ilaclandi. Bir kaç saat sonra bütün evi duvarlar hariç silip temizledim, yıkanacakları yıkadım. İlaclamanin sonraki temizleme süreci çok yorucu maalesef. Ancak ilaçlama yapılmasına rağmen hala tezgah duvarlarında görmeye devam ediyordum. Firmayı aradım 1 hafta daha görürsünüz sonra bitecek dendi. Dedikleri gibi de 1 hafta sonra tamamen bitti. Bu yıl tatil dönüşü mutfakla maalesef yine ayni manzara ile karşılaştım. Ancak şunu fark ettim ki gecen sene de tatilden döndükten 1 hafta sonra fark etmiştim. Bu sefer dolabı boşaltınca dolabın arka duvara denk gelen kısmında rutubet sebebi ile hafif kuflenme olduğunu fark ettim. Evimde rutubet olan bir yer yok, daha önce de yoktu. Ama arka duvarda ufak bi alanda baslamis. Muhtemelen gecen sene de gözümden kacti. Bu sefer dolabın arka sırt kısmını sildim ve sprey boya ile boyadım. Bu arada sürekli tüm tezgahı tezgah duvarlarını da yumurta bırakma ihtimaline karşı sildim. Bugun 3. Gün bi tane gördüm sadece. Yavaş yavaş azalarak bitecek. Hem ev havalandı hem mutfakta fırın, ocak çalıştı. Aslında yaşam basladi. Siz ne kadar nemlenen bi yer deseniz de mutlaka biyerde vardır. Bizim duvarın arkasından binanın su boruları geçiyor. Fırın falan çalıştığı için kuru kalıyordu.ama evde olmayınca nemlenme başlamış. Benim gibi sorunun kaynaklandığı yeri bulmadan ilaçlama yaparsanız ilk firsat bulduğunda tekrar çıkacaktır. Size tavsiyem yatağın altına arka duvara yada nerde görüyorsanız iyice bakın cam sürekli açık kalsın. Bu kus biti değil, sizin dışarıdan getirebileceğiniz bir böcek değil. Zaten nemli yeri bulup sorunu çözünce yavaş yavaş azalarak bitecektir. Umarim faydalı olur.

Ben gerçekten bunlar yüzünden kafayı yemek üzereyim artık zaten okb hastasıyım bunun yanında anskiyete bozuklugumda var diken üstünde yasiyorum evlendigim zamandan beri birde bunlarla bitmek bilmeyen mücadelem 😭 en bastan anlatayım 1 yıl once evlendim ev ilk katta oturuyorduk camlar buyuk camdı sineklik yoktu ve adam akıllı hicbiyeri acmadim eve sinek kedi bisey girmesin diye e kiyafetleri de evin icinde kurutuyordum tabi bazen oyle oluyorduki camı birakin fon perdeyi bile acmiyordum nerden bilebilirdim bunlarin ureyebilecegini bunlardan neyse evdeki cogu sey kufleniyordu ben siliyordum bocekleri gormuyordum ama dikkatle bakmiyordum tabi gectigimiz mayısta telefonumun uzerinde bu beyaz seylerden geziyordu sonra isigi actim bir baktim yatak basliginda birsuruu Allahim yatakta yastıkta sonra bulasik makinesi camasir makinesi ustu akliniza gelebilcek heryerdeler zaten normal bi insan olmadigim icin aglamaya basladim tamam dedim kurtulamicam ben bunlardan sarmıs heryeri tam o sırada annem goruntulu aradı babamla beraber cok kotuydum onlara anlattim isyan eder gbi konustum hep elimde degkl takintili oldugum icin herseyi buyutuyorum anksiyeteye de bagli neyse benim bu halimi gorunce babam cok uzuldu onlar rizede yasiyordu ben izmire evlendim babam oflado pofladi hem uzaktayim beni oyle gormek istemedi zaten beni cok takarlar kafalarina annem ben geleyim dedi tabi yanina tasinalim dedi ben tek basima cesaret edemezdim tabi mecbur annem geldi annem benim yanima geldikten uc gun sonra babamin vefat ettigini ogrendim sapasağlam babam ben kendi skntılarim icin annemi cagirdigimda babami kaybettim bu yuzden ilk haberi aldigimda kendimi sucladim hep benim yuzumden diye belkide bu Allahin bocekleri farketmesem annemi yanims cagirmasam babam ölmezdi orda tek basina diye dusundum hep 😭😭 cok kotu bi surecti apar topar koye gittik babamin cenazesine aradan bikac zaman gecti izmire dondum baska bi eve tasindik cok bakma firsatim yoktu ikinci katta bi eve tasindik sineklik yaptrdim camlarina her gun havalandirdim burda evi tamam cok erken kalkan birisi degilim belki eve gunes isigi fazla girmiyordu bilmiyorum gene duvarda küfler gardropta mutfak dolabinda ama cok yagmurlardan sonra gordum bu kufleri gene evde kurutuyordum camasirlari birde yemek yaparken aspirator veya cam acmiyordum burdada nerden bileyim bunlar yapti nemi biliyorum ama gene denk geldim iste bu evdede kasımın sonunda gordum telefonumun ekranina geldi bi baktim yatak basliginda yatakta komidinde tv unitesinde kitapligimda kitaplarda heryerdeler 😭 babami kaybettigim zaman geldi aklima sanki gene kotu seyler olcak gbi hissettim gece uyuyamadim kalbime oyle kramp girdiki nefes bile alamadim zaten koltukta uyudum esimide mahvettim kendimle beraber hemen evi ilaclattik kitaplarda cok vardi kitaplarimin hepsini kutulayip catiya kaldirdim bitane bile birakmadim kurutma makinesi aldik nem olmasin diye evde ilaclattiktan iki uc gun sonra gene gordum ilacci normal dedi bekleyin olcek dedi bugun 15 gun oldu 15 gundur inanin nerde yattigimiz ne ictigimiz ne yedigimiz hicbisey belli degil yastagimin altinda gozlugum vardi bir baktim birsuru yuruyolar gene ben bunlardan kurtulamicam anladim naparsam yapayim olmuyo 5 gun sonra okulun son senesi finallerim var bisey acip bakamadim bile belki bu takıntılarımda bu böceklerde babamda benim imtihanımdır ama ben daha kaldıramıyorum gercekten yoruldum bu imtihanı veremiycekmisim gibi hissediyorum 😭😭

Efenim merhabalar ayni bocekle mucadele ediyorum kendi yasadiklarimi yazmak istiyorum.Bu bocegi farkttigimde temmuz ayindaydk lohusaydim 6 ay oldu mucadelem devam ediyor. Ilk farkettigimde supurge makinamda siyah oldgu icin binlerceydi 3 defa uv sisleme yaptirdim ilac firmalari bile ne oldugunu cozemedi kus biti sandilar malesef.denemedgmz ilac kalmadi uv makinasi aldik kendimiz ilacliyoruz evi artik 5 5 gun ara ile 3 kez sonra 15 gunde bir yumurta cikis gunlerine denk gelecek sekilde.pskolojik olarak yasadklarimi yazmiyorum bile uzuldugum en buyuk sey ben bu boc3gi annem ve ablamin evine tasidim suan vicdan yukum kat ve kat artti. Yatakodanizdaki yataginiza bakin elinizi surttugunuzde bile bu mitelerin beyaz diskilari gelecek elinize bunlar yatak koltuk seviyorlar bunlarda bocegin kendisini goremiyorsunuz.insanda alerji yapan beyaz diskilarini gorebilirsiniz. Ilaclama yapmakla ortaliktakiler ölüyor ancak yumurtalar ve saklananlara ilac temas etmedgi icin ölmuyorlar tekrr cikiyorlar.mutfaktki masami sandalyelerimi cope attim.buzdolabim bulask makinam bunlarin dijital yerlerindeki ara kisimlara girip cikiyorlardi bicakla kazidim oralari.her sey 60 derecede yikiyorum bebek bezlerimi korkudan buzlukta tutuyorum buzlukta yasayamiyorlar.yumurtalarini bizlerin ulasamayacagi yerlere birakiyolar sandalyelerimi soktuk iclerinde yuvalandklarini gormustum bu sebeble cope attm.hepsni pasli kuflu seyleri seviyorlar evim gunes gormuyor ama benim evimde cok titiz birisi olmama ragmen ckms olamas kayinvalidem koyde yasiyor evi rutunetli cok eski esya barindirir o sekilde evime geldgni dusunuyorum cok zor bi surec maddi ve manevi yipraniyorsunuz.mite icin alez var dediler 800 tl civarinda bi alez yorgan yastk kilifi aldik bu bocekler sac killariyla deri dokintuleriyle besleniyorlar beslenmeyp ölecekler icindekiler dusuncesiyle almstk. Uv makina aldik suan internetren indirimli soft marka ilacla ilaclamaya devam ediyoruz her seyi yikadim hurcladim mite ilaci sikarak kapattm her ilaclamada kullanmadgm esyalari yikamaktan sikildim cnku 2 cocukla mumkun degil. Rabbim yar ve yardimcimiz olsun herkese sabir diliyorum ben sabrimi cok kaybettm artk sagligimi kaybetmekten korkuyorum.Bebegime ayirmam gereken zamani ilgiyi bunlara verdigim icin cok mutsuzum savasmaya devam yeni bi onerisi olan olursa litfen yazsin sizlere de sabir diliyorum.

X