Evden ek iş fikirleri? Ne yapabilirim? 2022

Gonuldagii

Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2021
50
84
26
Lisans mezunuyum fakat henüz iş bulamadım kpss ye hazırlanıyorum hazırlanırken de evde ek iş yapıp biraz da olsa para kazanmak istiyorum. Çok birşeyde gözüm yok aylık 1000 1500 olsa da yeter. Evinden çalışıp para kazanan var mı ? Neler yapabilirim nereden iş bulabilirim bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Bir de katalog işi istemiyorum. Paketleme vs buna benzer şeyler olabilir ama böyle işleri de nereden alabileceğimi bilmiyorum pek güvenemiyorum da

Bu paketleme isiyle ilgili dolandiricilar turemis cok dikkatli olun. Urun gondercez diye bi miktar para istiyorlar sonra urun falan yok ortada tabi

Merhaba,
Bulabildiniz mi öyle bir iş?
Ben de instagramda bu tarz sayfalar çok görüyorum ama emin olamıyorum bir türlü.

Lisans mezunuyum fakat henüz iş bulamadım kpss ye hazırlanıyorum hazırlanırken de evde ek iş yapıp biraz da olsa para kazanmak istiyorum. Çok birşeyde gözüm yok aylık 1000 1500 olsa da yeter. Evinden çalışıp para kazanan var mı ? Neler yapabilirim nereden iş bulabilirim bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar? Bir de katalog işi istemiyorum. Paketleme vs buna benzer şeyler olabilir ama böyle işleri de nereden alabileceğimi bilmiyorum pek güvenemiyorum da

Öncelikle merabalar neden katolok işini istemiyorsunuz ben çok memnunum evde yapılabilecek en karlı işlerden birisidir.

Merhaba, ses tonunuz, diksiyonunuz, vurgu ve tonlamanız düzgün ise yerel ya da bölgesel seslendirme şirketlerinde eğer haftasonları da çalışırım ya da günün belli saatlerinde sürekli bilgisayar başında olabilirim derseniz reklam seslendirerek -performansınıza göre- asgari ücretin üzerinde bile kazanabilirsiniz.

"Ses var, vurgu ve diksiyon yok," diyorsanız vurgu için bir süre reklam dinleyin. Diksiyon için de bazen belediye kursları oluyor, zaten yatkınlığınız varsa 1 ayda çözersiniz. "Kurs bulamam," derseniz kitap edinip alıştırma yapmalısınız.
Ufak bir yatırım yapmanız gerekecek yalnız. Profesyonel mikrofona ihtiyacınız olacak çünkü. Bunun dışında maddi bir çıkışınız olmayacak.

Son olarak elinizin azıcık bilgisayara yatkın olması gerekiyor. Çünkü bu tip ufak prodüksiyon şirketleri, ses temizliğini seslendirmenin yapmasını bekler. Ses temizliği gözünüzü korkutmasın. Sessiz bir odanız olacak evde, o odada 1 masanın üzerinde bilgisayarınız ve mikrofonunuz kurulmuş duracak. Oda ne kadar sessiz olursa ve siz, sesinize ve nefesinize ne kadar hakim olursanız yapmanız gereken temizlik o kadar azalacak. Bilgisayarınıza sound forge tarzı bir program kurmanız gerekecek ses temizliği için. Sound forge'un kullanımı gayet kolaydır. Olaylara tamamen uzaksanız gözünüzü korkutabilir orası ayrı. Ama "Ben başlangıçta biraz araştırıp öğrenirim, diksiyon zaten her zaman lazım," deyip heves ederseniz güvenli ve nispeten kalıcı, ayrıca evde bulunabildiğiniz süreye bağlı olarak kazancı da çalışmayan bir kadın için hiç fena olmayan bir mesleğiniz olabilir.

Benim ailedemden bir cok kadin konfeksiyonlarla konusup , onlarin incik boncuk takilcak kazaklarini sayiyla alip , belli bir surede bitirip karsiliginda para alirlardi. Muhtemelen hala bu sistem vardir . Bir arastirin derim

X