Eve gelen yardimcilar

Ya ben de acaba ben mi fazla rahat davrandım diyorum da böyle oldu 😅 bı geldiğinde ebeveyn banyosunu tam beğenmedim kirecler duruyordu hamile olduğum için de kireç çöz kullanmıyorum çok, diğer banyoyu temizlerken abla şu kireç çözücüyü kullan istersen öteki güzel yapmiyor dedim, banyoya epeyi uğraştım ama çıkmamış mi falan dedi bugün söylediğimi kullanmış sıkıntı yoktu banyoyu güzel yapmış. Ev zaten temizlendiği için geçtiğimiz hafta ben de tüm hafta dikkat ettim çok pis değildi genel bir sil şupur olacak artı bir de mutfak dolaplarını istedim. Evden çalışıyorum yanında da durmuyorum rahat rahat yapsın diye. Mutfak dolaplarının alt dolaplarını yapmış üst dolaplarını ellememis alttan bir iki dolabı bırakmış benim peşinden koşmam gerekiyor diyince de ikiletmiyor yapıyor ama ben demeden yap mesela, kapının önündeki mermeri falan surtmus bunu beklemiyordum tertemiz olmuş orası. Brklemedigim şeyleri yapıyor beklediklerimi yapmıyor mesela mutfak dolaplarının neden bir kısmı iner de bir kısmı inmez 😂
benim de alt dolap kapaklarının dışını siliyor kapağın içini silmiyordu. Söyleyince ancak yapmaya başladı. Bazıları da deniyor galiba biz söylemeden kendine iş çıkarmıyım diyor. Ben evi süpürürken yüksek modda süpürürüm temizliğe gelen düşük modda kullanıyor ben söyleyince düzeltiyor

Yorumlarda kavga bile etmişler 😂ne ara kavgaya gelmişler yahu 😂ayrıca konu sahibi ben size hak verdim çok titiz bir insan olmamakla birlikte temizlikte bazı kurallar vardır ben de onların çiğnenmesini hiç sevmem duşakabine girilen terlikle içeriye girmek benim için bir pislik ibaresidir 😂istediğin kadar duşakabin içini yıka oraya basılan terlikle mutfağa girmek ıyy dedim yani bakteriyi içeri taşımaktır bu benim için
Evet bazı istekler için çok titiz olmaya gerek yok genel temizlik kuralları vardır. Ama gerçekten çok çok azı dikkat ediyor bugüne kadar 1 abla dışında uyan olmadı.

benim de alt dolap kapaklarının dışını siliyor kapağın içini silmiyordu. Söyleyince ancak yapmaya başladı. Bazıları da deniyor galiba biz söylemeden kendine iş çıkarmıyım diyor. Ben evi süpürürken yüksek modda süpürürüm temizliğe gelen düşük modda kullanıyor ben söyleyince düzeltiyor
Böyle söyleye söyleye alıştırcaz herhalde anlamadım. Köşe dolabım vardı içinde kupaların ve misafir bardaklarının olduğu. Kupalardan ötürü aktif kullandığım bir dolap ve elimin hizasinda dolap daha yukarıda değil. Gittiğinde fark ettim orayı indirmemis. Cok bardak var indirmiyim dedi herhalde. Başka bir yeri de temiz yapıyor mesela. Ben hic yapamayacaktım diyorum çok karışmak istemiyorum ama izne ayrılmış olcam bı dahaki geldiğinde. Biraz peşinden koscam sanırım

Evet ama kapıların çok temiz olması için her seferinde bezi arındırıyorum 2 2.5 saat sürüyor tüm kapıları silmek kova yapınca tam temiz olmuyor gibi kapılar camlar için sorun yok da kapılar içeride görüyoruz ya daha temiz olsun diye
Ben kirlendiyse degistiriyorum suyu. 1 kez değişmek yeterli oluyor. Sen bilirsin tabiki ama bu çok uğraş geldi bana. Her seferinde git bezi yıka yıka gel. Yani oluru budur bunun. Cam içinde yer içinde kapı içinde su bulandiysa değişip devam edersin olur biter 🤗 Sana kalmış tabi tercihte görünce yazmadan edemedim.

Böyle söyleye söyleye alıştırcaz herhalde anlamadım. Köşe dolabım vardı içinde kupaların ve misafir bardaklarının olduğu. Kupalardan ötürü aktif kullandığım bir dolap ve elimin hizasinda dolap daha yukarıda değil. Gittiğinde fark ettim orayı indirmemis. Cok bardak var indirmiyim dedi herhalde. Başka bir yeri de temiz yapıyor mesela. Ben hic yapamayacaktım diyorum çok karışmak istemiyorum ama izne ayrılmış olcam bı dahaki geldiğinde. Biraz peşinden koscam sanırım
Bana gelenler hiç dolap içine girmiyor ya, giriliyor muymuş 🥲 Benim daha önce çağırdığım birkaç kişi buzdolabının üstünü silmemiş. Zaten bi yere kadar dolap var, önde kalan bi 30 santimlik alan açıkta orası da toz tutuyor haliyle. Bariz bi yer nasıl silmeden gitti şaşırmıştım

Kendimiz kovayı iyi temizleriz kendimiz için demedim zaten ben gelen yardımcı hassas davranmaz ayırmak en güzeli ben kova yerine bezleri ayırıyorum banyoyu sildiğim bezle evin içini sildiğim bezlerim farklı
O bez zaten ayrı olmalı ya ona kimse beraber kullanilir yazmadı. Ben hiç yardımcı almadım çok şükür hep kendim yapıyorum evdeyim zaten. Ama işinin ehli güzel yapan çok az var sanırım çünkü çevremde kimse memnun değil.

Ben kirlendiyse degistiriyorum suyu. 1 kez değişmek yeterli oluyor. Sen bilirsin tabiki ama bu çok uğraş geldi bana. Her seferinde git bezi yıka yıka gel. Yani oluru budur bunun. Cam içinde yer içinde kapı içinde su bulandiysa değişip devam edersin olur biter 🤗 Sana kalmış tabi tercihte görünce yazmadan edemedim.
Camlar için ben de kova yapıyorum ama içerideki kapılara beze çamaşır suyu sıkıp sildiğim için kova yapmıyorum çamaşır sulu kovadakiyle sildiğimden daha temiz oluyor kapılar daha beyaz😊

O bez zaten ayrı olmalı ya ona kimse beraber kullanilir yazmadı. Ben hiç yardımcı almadım çok şükür hep kendim yapıyorum evdeyim zaten. Ama işinin ehli güzel yapan çok az var sanırım çünkü çevremde kimse memnun değil.
Ben de kendim yapıyorum evde olduğum için ama çok zor durumda kalmadıkça alamam sanırım halam da mesela 70 yaşında kendi temizliyor evini üst katlı çift daire üstelik yardımcıya güvenmiyor kendisi çok temiz ve titiz kız halaya derler bende de onun yüzde 10 u anca vardır işte 🤭

Bana gelenler hiç dolap içine girmiyor ya, giriliyor muymuş 🥲 Benim daha önce çağırdığım birkaç kişi buzdolabının üstünü silmemiş. Zaten bi yere kadar dolap var, önde kalan bi 30 santimlik alan açıkta orası da toz tutuyor haliyle. Bariz bi yer nasıl silmeden gitti şaşırmıştım
İlk hafta geldi buzdolabını falan çekmiş ben de beklemiyordum, ikinci gelişi için mutfak dolapları inecek abla dedim tamam hallederim dedi önceden söylemiştim yani. Onu da yarım yamalak yapmış. Yani önceki haftadan zaten çok kirlenmesi ev. Çöp balkonu mesela çöp bırakmadık resmen tertemizdi bi silinmesi yeterdi aynı şekilde balkon da öyle. Bu hafta çok işi kalmamisti öyle cam perde falan en azından mutfak dolabıni yapar dedim onu da yarım yamalak yapmış 🙄 zaten çok iş yoktu yani. Kapının önünü tertemiz yapmış sokak kapısıni falan. Bazen vay be iyi ya diyorum bazen de şaşırıyorum bunu yapmadin mi diye

Cam silinen kovayla evin içi de silinmez yahu ben de ayırırım evin içine ayrıdır camlara ayrıdır kapıları da bezi sürekli lavaboda yıkayarak silerim kovası bile yoktur.
Ben de aynıyım niloya. kova ile silemem. bezi suya batırdıkça tekrar pislikle temizlemiş gibi hissederim. detaylı temizlik yapınca cok ayrıntı oluyor bu sebeple çok sık yapamıyorum. ayrıntı yapmayınca rahat edemiyorum öyle oturmaktansa hiç yapmadan pis ps oturuyorum. cuma cıkısı tatile giriyorum derin temizlik planlarım hazır ya bismillah deyip başlayacagm

Ben de aynıyım niloya. kova ile silemem. bezi suya batırdıkça tekrar pislikle temizlemiş gibi hissederim. detaylı temizlik yapınca cok ayrıntı oluyor bu sebeple çok sık yapamıyorum. ayrıntı yapmayınca rahat edemiyorum öyle oturmaktansa hiç yapmadan pis ps oturuyorum. cuma cıkısı tatile giriyorum derin temizlik planlarım hazır ya bismillah deyip başlayacagm
Arkadaşlar ben çok merak ediyorum kapıları kaç zamanda bir temizliyorsunuzda bu kadar çok pislik oluyor 😳😳 anlatttiginiz pislikten iğrendim yani şuan. Bezi suya batırıp tekrar sildiginizde pislikle temizlemiş hissedecek kadar pisse tabiki kovayla yapmayın. Ama o zaman aynı bezide yıkayıp yapmayın mesela bu kadar kirliyse o bezde her defasında tam temizlenmez.Bu çok ayrı bişey. Ama normal şartlarda normal temizlik duzenlerinde bu kadar kır akamaz ki kapıdan. Hiç silmeyip aylar sonra bez yüzü görürse tabiki pislik kadar. Ama normal temizlik düzenlerinde kapı sildigimiz kovayı en fazla 1 hadi 2 defa değiştir tamamdır. Ki kapılarımın en pis halinde bile 1 kez degismeme gerek olmuştur en fazla. Oyle haftada 1 silen temizlik hastası bir insanda değilim yani normal bir temizlik düzeni.
Bu arada sizin tüm tatil temizlikle geçer ve yetmez bile bu düzende gidiyorsanız. Kolay gelsin şimdiden.

Arkadaşlar ben çok merak ediyorum kapıları kaç zamanda bir temizliyorsunuzda bu kadar çok pislik oluyor 😳😳 anlatttiginiz pislikten iğrendim yani şuan. Bezi suya batırıp tekrar sildiginizde pislikle temizlemiş hissedecek kadar pisse tabiki kovayla yapmayın. Bu çok ayrı bişey. Ama normal şartlarda normal temizlik duzenlerinde bu kadar kır akamaz ki kapıdan. Hiç silmeyip aylar sonra bez yüzü görürse tabiki pislik kadar. Ama normal temizlik düzenlerinde kapı sildigimiz kovayı en fazla 1 hadi 2 defa değiştir tamamdır. Ki kapılarımın en pis halinde bile 1 kez degismeme gerek olmuştur en fazla. Oyle haftada 1 silen temizlik hastası bir insanda değilim yani normal bir temizlik düzeni.
Ben kendi adıma mevsim geçişlerinde yapabiliyorum. Biraz da takıntı meselesi sanırım. aslında sık silinip yapılabilir ama o işlere girince yine yıka sil moduna geçtiğim için hiç başlamıyorum

Dolap içine benim de hiç girilmiyor zaten yetişmez gir desem de haksızlık yapmıyım. Gir dersem başka yaptıklarını yapma demem lazım o hafta. Ama açık raf vs oralara girmesi lazım çok vakit alacak birşey de değil bu detaylar

Pislik diyince gerçeten çok pis zannediyorlar ama her hafta silinen kapı da olsa el değiyor bir şekilde bakteri belki biz detaylı düşünüyoruz ben de kendim yaptığım zamanlarda kovayı şöyle kullanıyorum önce bezi musluk altında arındırıp temizleyip sonra deterjanlı kovada deterjan alması için yıkıyorum ☺️☺️ şimdi yeni temizlik kovası çıkmış temiz su ayrı kirli su ayrı bölüme gidiyor yer silerken onu alacağım

Kapıları niye yüzey temizlik mendili ile silmiyoruz ya :KK70:
Hani basmıyoruz etmiyoruz, çok bi temas etmiyoruz, ne bileyim üstünde oturmuyoruz, üstünde yemek yemiyoruz. Duruyor öyle. Havalar malum devamlı açık değil her yer toz gelmiyor. Minimum haftada bir falan silinip geçsek niye olmuyor?

Şükürler olsun benim gibi yapan varmış 😍mutfak dolaplarına da kova yapmam her seferinde bezi yıkarım 😀ben de birkaç güne yaydım yavaş yavaş dipköşe yapıyorum

Kapıları niye yüzey temizlik mendili ile silmiyoruz ya :KK70:
Hani basmıyoruz etmiyoruz, çok bi temas etmiyoruz, ne bileyim üstünde oturmuyoruz, üstünde yemek yemiyoruz. Duruyor öyle. Havalar malum devamlı açık değil her yer toz gelmiyor. Minimum haftada bir falan silinip geçsek niye olmuyor?
Yüzey temizlik mendillerini de ben doğa için doğru bulmuyorum o yüzden kullanmıyorum kullan at ve bu malzemenin doğada çözünülebilirliği nedir ıslak mendil gibiyse eyvah pamuklu bez elde edip silmek doğa için daha mantıklı

X