Eve gelen yardımcılarınız neler yapıyor ve ücreti ne kadar? Ankara'da evime gelebilecek yardımcı kadın arıyorum

kolera9

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2016
956
296
Kızlar eve temizliğe gelen yardımcılarınız tam gün geldiğinde hangi işleri yapıyor ve ne kadar ücret alıyor? Sabah kahvaltı öğlen yemek istiyor mu? 3+1 evime daha aralıkta 400e gelen kadın birden 600e çıkarmış da ücretini. Ankara'dayım bu arada.
Bir de sabah illa kahvaltı yapıyor, öğlen yemek sölüyorum. Evim metroya uzak olduğu için metro ringini de bilemediği için( ringler 20dkda bir kalkıyor bir de sitenin arka kapısında indiriyolar ordan giremez anahtarsız) metrodan eve kadar taksiyle geliyor, akşam işi bittiğinde de taksiyle metroya gidiyor, yol parasını değil ama bu taksilerin parasını da veriyorum sizce normal mi? Camları siliyor , kapıları siliyor, 2 tane cam balkonum var onları temizliyor. Gerisi klasik temizlik.

Ekstradan bi halı sil yada buzdolabımı temizle falan desem suratı asılır hemen hayatta yapmaz. Ütü çamaşır yıkama vs hiç bi kez bile isteyemedim zaten. Başka bir kadın bulmak da zor,güvenebilceğim birisini bulsam anında değiştiricem de.

ben de çocuk da yok, ev 3+1 ama bir oda bomboş ve tüm gün çalıştığımız için hiç batmaz ev ama her geldiğinde ev bok içinde gibi muamele ediyor :)

Merhaba,

Ben de Ankara’dayım. Bizim ev 3+1 ve gelen yardımcı abla ile bu sene 450 liraya anlaştık. Haftada 2 gün geliyor. Daha önceden haftada bir geliyordu.

Haftada bir geldiği zaman klasik temizlik haricinde ekstra bir iş yapıyordu. Cam silme, mutfak dolabı içi, portmanto içi ve kapı şeklinde gidiyordu. Şimdi iki güne çıkınca yemek ve çamaşır ilave ettik.

Sabah 09:30 gibi geliyor. Kendi evinde kahvaltı yapıp öyle geliyor. Öğle yemeği yemek istemiyor ama ben dolapta bulunduruyorum. Ulaşımını kendi sağlıyor. Metrodan indikten sonra otobüsle geliyor bize.

Yemek ve kahvaltı ben de veriyorum ama istediğiniz işe burun kıvırması hoş değil. Ben istediğim işleri sıralıyorum ondan başlıyor düzenli olarak hep aynı kişi geldiği için sıkıntı olmuyor mesela bir gelişinde cam siliyorsa diğer gelişinde sildirmiyorum gibi. 500 lira temizlik ücreti 50 de yol veriyorum nasıl geldiği kendine kalmış dolmuşla geldiği de oluyor eşinin bıraktığıda

İstanbul,2+1 haftada bir geliyor 600 tl
Sabah 10-16.00 arası. Kahvaltısını yapıp geliyor öğlen yemek yer dolapta ne varsa ye iç pişir kızart ne istersen demişim.
Genel temizlik 2 haftada bir camlar korkuluklar. Haftada bir genel temizlik banyo mutfak koltuk altları,gardrop odası toz alma,petekler,balkon.
Çamaşır yıkama ütü vs yok kendim yaparım.
Haftada 1 gelir. Kalan zaman günlük kendim ve robotum yapıyoruz.Yol ücreti yok,zaten yürüyerek geliyor yakınız.

İzmir’deyiz.

500’e geliyor.

Yıllarca anneciğime geldi,şimdi bize geliyor. Tam gün değil,yarım gün değil ikisinin arasında bir saatte kafasına göre gelip gidiyor.

Evde olduğum için sıkılıyorum ev içinde insan olunca. Tam gün hiç istemem.

Ne isterse onu yiyor içiyor.

Bize köfte yapıyor,pişirmiyor.
Ütü yapıyor.
Ev işi kafasına göre. Bu hafta salon camı,perdesi,haftaya yatak odası camı perdesi gibi.

Buzdolabı ve mutfak dolap içi her hafta temizler.

Ben evdeyim ama anahtarı var, yoksam kendi girer çıkar.

Merhaba
Herkes şok olacak ama İstanbul 3+1 evime 250 tl ye geliyor, ben 15 te 1 alıyorum. Kayınvalideme ve annesine yıllardır her hafta gittiği için bende bu fiyattan yararlanıyorum :) Geçtiğimiz cumartesi geldi ve cam kapı koltuk halı sildi banyoları temizledi toz alıp süpürüp sildi bende evde olduğum için ütümü yaptım mutfağımı temizledim. 8:30 da geldi 18:30 da gitti kahvaltı ısrarıma rağmen etmedi öğlen yedik ve 2 kere kahve molası verdik :)

Son düzenleme:
Kızlar eve temizliğe gelen yardımcılarınız tam gün geldiğinde hangi işleri yapıyor ve ne kadar ücret alıyor? Sabah kahvaltı öğlen yemek istiyor mu? 3+1 evime daha aralıkta 400e gelen kadın birden 600e çıkarmış da ücretini. Ankara'dayım bu arada.
Bir de sabah illa kahvaltı yapıyor, öğlen yemek sölüyorum. Evim metroya uzak olduğu için metro ringini de bilemediği için( ringler 20dkda bir kalkıyor bir de sitenin arka kapısında indiriyolar ordan giremez anahtarsız) metrodan eve kadar taksiyle geliyor, akşam işi bittiğinde de taksiyle metroya gidiyor, yol parasını değil ama bu taksilerin parasını da veriyorum sizce normal mi? Camları siliyor , kapıları siliyor, 2 tane cam balkonum var onları temizliyor. Gerisi klasik temizlik.

Ekstradan bi halı sil yada buzdolabımı temizle falan desem suratı asılır hemen hayatta yapmaz. Ütü çamaşır yıkama vs hiç bi kez bile isteyemedim zaten. Başka bir kadın bulmak da zor,güvenebilceğim birisini bulsam anında değiştiricem de.

ben de çocuk da yok, ev 3+1 ama bir oda bomboş ve tüm gün çalıştığımız için hiç batmaz ev ama her geldiğinde ev bok içinde gibi muamele ediyor :)
Kendi paranla rezil olmak böyle oluyor galiba. Ayrıca güvenmeyecek ne var ? Başka birini bulun

merhaba, ben de konuya bir soru eklemek istiyorum. cam kapı silmeye ek olarak klasik ev işi yazılmış ama bundan kasıt nedir? yer silip süpürüp toz alıp tuvalet banyo yıkamak mı?

Cam / halı / koltuk üçlüsünden biri seçilir bizde. Bu kadınlardan değil annemden gördüğüm bir şey, üçlüden ikisi ya da üçünü yaptırmam, kıyamam der. Ben cam seçerim tabii.

Çamaşır (perde yıkanır tabi sadece) ütü vs yaptırmam, buzdolabını boşaltırım temizlenecekse. Mutfak dolapları, biblo miblo dahil eşyaların tozunun alınması, silme süpürme, mobilya tozunun alınması (yatak başlığı vs), banyo ve tuvaletin detaylı temizliği.

Bunları yapıyor, düzenli çağırmıyorum ama. Çağırınca tam gün 500 ödüyoruz

Merhaba
Herkes şok olacak ama İstanbul 3+1 evime 250 tl ye geliyor, ben 15 te 1 alıyorum. Kayınvalideme ve annesine yıllardır her hafta gittiği için bende bu fiyattan yararlanıyorum :) Geçtiğimiz cumartesi geldi ve cam kapı koltuk halı sildi banyoları temizledi toz alıp süpürüp sildi bende evde olduğum için ütümü yaptım mutfağımı temizledim. 8:30 da geldi 18:30 da gitti kahvaltı ısrarıma rağmen etmedi öğlen yedik ve 2 kere kahve molası verdik :)
3+1 eve, koltuk halı silen birine emeği için daha çok verilir. Bence doğru değil 250 vermeniz.

😮şu emojiyi bırakan arkadaşlar tepkinizi merak ettim,ne için bıraktınız. Az mı veriyoruz çok mu iş yaptırıyoruz bir de yazsanız bilirdik

? 3+1 evime daha aralıkta 400e gelen kadın birden 600e çıkarmış

İstanbul’da da aynı özelliklerdeki 2 balkonlu evime bu fiyata geliyorlar.

Bir de sabah illa kahvaltı yapıyor, öğlen yemek sölüyorum.

Öğlen yemek olmalı. Ancak kahvaltı olayı bana ters. Yani şöyle bende o gelmeden hallediyorum kahvaltıyı mutfağı temiz bırakıyorum işi kolaylaşsın diye. Gereksiz geldi. Gelmeden halletsen olur mu diyebilirsiniz.

metrodan eve kadar taksiyle geliyor, akşam işi bittiğinde de taksiyle metroya gidiyor, yol parasını değil ama bu taksilerin parasını da veriyorum sizce normal mi?

Buda bence normal değil. Ulaşım kendisini bağlar.

Ekstradan bi halı sil yada buzdolabımı temizle falan desem suratı asılır hemen hayatta yapmaz. Ütü çamaşır yıkama vs hiç bi kez bile isteyemedim zaten.

3+1 balkonlu eve ekstra halı sil buzdolabı temizle yapamazsınız zaten. Temizlik için bazı kurallar vardır. Bazı şeylerden feragat edip bunları rica edebilirsiniz. Ütü çamaşır da isteyemezsiniz. Bunşar ekstradır. Bu geliş de camları silmeyip isteyebilirsiniz ancak. Yada dolap içine girmeyip. Burada surat asması çok normal. Her işin kuralı vardır.

Buda bence gelen hanımefendilerin genel özelliği. Daha ay ev temiz diyeni görmedim. Hep berbat muamelesi yapmaya çalışıyorlar. Eleştirirsen falan da abla ev çok fenaydı valla diyorlar.

Siz ayda 1 mi alyrsnz nasıl bir döngü oluyor?

Burada 400 den 550 ye yükseldi fiyatlar.Ben kahvaltı yapmadığım için kendine istediğini hazırla ye derim.Öğlen yemegi hazırlarım.Hatta kahve içeriz karşılıklı.Her zaman da söylerim dolapta istediğin bir şey varsa al ye,sormana bile gerek yok diye.Yol parasını kendi karşılar.Evde hangi işi istersem de yapar.İş bitsede bitmesede ben erken göndermeye çalışırım.Bilmiyorum karşılıklı anlayış olunca ben kendisiyle bir sorun yaşamadım.

Merhaba
yazık kadıncağıza çok iyi niyetli demek ki
ben olsam 250 veremem cam kapı koltuk halı diyorsunuz birde
hiç doğru değil

yazık kadıncağıza çok iyi niyetli demek ki
ben olsam 250 veremem cam kapı koltuk halı diyorsunuz birde
hiç doğru değil
Yanlış anlaşılmışım, evde 1 adet halım var koltukları da tozunu alarak sildi evimin de zaten temiz olduğunu söyledi zaten bende peşinde koşup sürekli yardım ettim. Üstelik şu yapılacak bile demedim kendisi yaptı dediğim gibi aile gibi olduklarındandır belki de.. Verdiği fiyatın fazlasını vermeyi de düşünmedim açıkçası bana kötü bir tavrı memnuniyetsizliği de olmadı neden canavarmışım gibi davrandınız...

X