eve giren kayınvalide vol 134545352

pembesu

sağlıkla gel miniğim
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2013
2.322
3.501
son gelişme 15. sayfada

kızlar kayınvalidemle olan mevzularımı biliyorsunuz eve girip çıkıyordu eşyaların yerini değiştiriyordu yatak odama girip bişeyleri değişitiryodu vs..

sonra kavga gürültü bazen tatlı tatlı derken az çok çözmüştük..
en son eve girip saf saf dolaşıyordu evde.. ne yaptığını çözemiyordum. sonra bazen soruyorum ne yaptın bugün vs diye o da hava güzeldi ev havalansın diye sizin camları açtım 3-4 saat açık durdu falan diyor yada sen perdeyi açmayı unutmuşsun ev güneş görsün diye perdeyi açtım diyor.

bugünde aradı kızım kombiyi açık bırakmısın ev cayır cayır yanıyo kıstım biraz dedi bende unutmuşum falan dedim..

bu olay olduğunda da iş yerindeki kızlar yanımdaydı ee kvnin eve girdiğini falan biliyorlar eski mevzuları da tabi. yani ben şimdi insanlara hayır artık hiç bişiye dokunmuyor gerçekten iyi niyetiyle yapıyor desem de artık kimse inanmıor sanki ben onunla baş edememişim ama insanlara öyle söylüyormusum gibi bi hava oluştu..

arkadaşımın biri sen sözünü ne kocana ne kaynana dinleemiyorsun kadın yine girmiş evde at koştruyor falan dedi. bende hayır karışmıyor sadece kontrol için giriyor evde rutubet var hem nolacak girsin falan dedim ama kız üstüme geldikçe kendimi kötü hissetmeye başladım evet bende rahatsız oluyorum ama kadına o kadar bağırıp çağırdım ki bıktım artık söylemekten.. bende madem değiştiremiyorum en azından eskisi gibi değil diye düşünüp hayatıma devam ediyodum..

sonra ben çok pis gaza geldim eşimi arayıp bağırdım çağırdım millet benle dalga geçiyor senin annen yüzünden yine girmiş eve falan dedim o da ne yapmış girmişte dedi kombiyi açık bırakmışız onu kısmış dedim..
e ne var bebeğim bunda sen duyma milleti herkes senin gibi anlatmıyor kim bilir o neler yaşıyordur falan dedi bende hayır efendim hiç kimse benim gibi şeyler yaşamıyor siz tepeme çıktınız iyice dedim.

aşkım uzatma kadın bişi yapmamış evi havalandırıp kendi evine çıkıyor konuştun bak artık eskisi gibi değil falan diyor ama ben susmuyorum sonra eşim yeter artık bıktım annen annen annen sende anne olacaksın biraz merhametli ol ya ne yaptı evine mi sıçtı beni kötü kötü konuşutuyorsun dedi.. birazsa bağırdı.
yatak odana mı girdi nevresimmi değiştirdi ne yaptı tamam eskiden rahatsız oluyordun şimdi ne yaptı milletin lafıyla olay çıkartıyorsun dedi.

aslında milletin lafıyla olay çıkarmıyorum zaten evime girmesini istemiyorum eşimde biliyor ama ben bu sefer insanlara rezil oldum diye konuyu açtım.. evet kötü niyetli olmadığını biliyorum ama istemiyorum işte.. eşimde darıldı şimdi bana her aynı şey bıktım artık ölsün de kurtul falan dedi.
belki ortada özel bişeyimiz var niye giriyor bıktım artık dayanamıyorum dedim yarın çocuğun olduğunda ona bırakmayacak mısın senin evinde bakmayacak mı o zaman nolacak dedi.. bende o başka falan dedim.. sen sorun çıkarmaya yer arıyorsun artık ben anlayamıyorum seni konuşmak istemiyorum eve gidince görüşürüz dedi en son kapattık.. acayip üzgünüm.
çok uzun zamandır eşimle tartışmamıştık..

Son düzenleme:
Vallaha ben size hak verdim. Sonuç olarak orası sizin eviniz ve iyi niyetli dahi olsa siz söylemeden evinize girmesi hiç hoş değil. Bunu anneniz yapsa da aynı şeyleri yazardım.
Eski konularınızı okumadım ama şu anlattığınız kısımda siz haklısınız ama yine de etrafınızdaki insanlara pek anlatmayın, eşiniz bir konuda haklı, onların da ne yaşadığını kimse bilemez, kendi mutsuzluklarını belki de sizin üzerinden tatmin edebilirler.
Ya da iyi arkadaşlardır ama etmezler. Yine de insanların evinin içini bilemezsiniz.

gaza gelmen kötü olmuş tabi..zaten bu konuda rahatsızlık yaşıyosun bide milletten duyunca ister istemez adama yüklenmişsin..
neyse yapcak bişi yok konuyu uzatma bence akşamda..
zaten bana göre bunu kocandan zıyade kayınvaldenle konusup çözmen lazım araya eşini koyman sadece onuda olaya dahıl edıp tartışmana neden oluyor..
hatırladıgım kadarıyla daha önce sende eşinde defalarca eve girme demenıze ragmen girmeye devam edıyordu..
ozamanda benım önerim oda kapılarını kitle antrede dolansın dursun olmuştu:)
alınırmı kırılır mı bılmem ama en azından tüm odaları kitlemişsiniz giremiyorum diye ararsa anne girmenı ıstemedıgımız için kitledık zaten dersın..

Arkadaşlarınızın sizi gaza getirmesine inanamıyorum.
İzin vermemeliydiniz bir kere bu şekilde konuşmalarına..
Gerçek dost sizi kışkırtmaz daha da sakinleştirir..

Öfkeyle kalkan da zararla oturur...

sorsan onlar aaa hekza okumuş etmiş kızsın kendin kurdun evini sen yokken sefasını sürüyor kv ohh diye içten içe bişiler diyolar.. bende yok ya ne sefası kadıncagız yardım ediyor diyorum ya canım sen diyodun yatak odama girip yastıkları değiştiiryor diye eski mevzuları hatırlatıyorlar.. bende durduk yere eski şeyleri hatırlayıp sinirlerimi bozuluyorum al işte kocamla aram açıldı durduk yere :KK43:

ben olsam asla kabul etmem bak yine kocan annesini tutuyor seni düşünse annesinden anahtarı alır falan tamam bunlar eskiden de hep söylendi ama annemde düzeltti biraz kendini bende madem o biraz yapıcı bende bu haline bişi demiyim diye avutuyodum kendimi.

arkadaşlarına anlatma bence bak yoktan yere eşinle kötü olmuşsunuz. gerçekten önemli olan senin rahatsızlık duyup duymaman. herkes her olaya aynı tepki verecek diye bir şart yokki.. kaynanam gelse azıcık ortalığı toparlayıp bir de yemek pişirse ben yokken, şahane sevinirdim. ha mümkünse ben gelmeden çıksın ama:p

sorsan onlar aaa hekza okumuş etmiş kızsın kendin kurdun evini sen yokken sefasını sürüyor kv ohh diye içten içe bişiler diyolar.. bende yok ya ne sefası kadıncagız yardım ediyor diyorum ya canım sen diyodun yatak odama girip yastıkları değiştiiryor diye eski mevzuları hatırlatıyorlar.. bende durduk yere eski şeyleri hatırlayıp sinirlerimi bozuluyorum al işte kocamla aram açıldı durduk yere :KK43:

ben olsam asla kabul etmem bak yine kocan annesini tutuyor seni düşünse annesinden anahtarı alır falan tamam bunlar eskiden de hep söylendi ama annemde düzeltti biraz kendini bende madem o biraz yapıcı bende bu haline bişi demiyim diye avutuyodum kendimi.

Onlara açıklama yapmanıza gerek yok ki..
Özelinizi anlatmanız hata olmuş baştan ama artık olan olmuş..
Bundan sonra bari karıştırmayın..
Bu bizim aile meselemiz deyip kesin atın..

O zaman arkadaşlarınızın huyunu biliyorsanız yanlarında konuşmayın çıkın ileride bir yerde konuşun zaten ben oldum olası aileyle konuşmaları eşimle falan insanların yanında yapmam. Zaten konuşmuşsunuz kadında ellemiyormuş artık değiştirmiyormuş sadece evi havalandırmış ne var bunda o kadar da olur. Hem anahtar olması iyi evde bir durum olursa müdahale etmek için resmen gaza gelip eşinizi arayıp bağırmışsınız arkadaşlarınızın yanında bunu demek sizin hatanız onlarında başka dertleri vardır yanlarında konuşmayın.

kızlar kayınvalidemle olan mevzularımı biliyorsunuz eve girip çıkıyordu eşyaların yerini değiştiriyordu yatak odama girip bişeyleri değişitiryodu vs..

sonra kavga gürültü bazen tatlı tatlı derken az çok çözmüştük..
en son eve girip saf saf dolaşıyordu evde.. ne yaptığını çözemiyordum. sonra bazen soruyorum ne yaptın bugün vs diye o da hava güzeldi ev havalansın diye sizin camları açtım 3-4 saat açık durdu falan diyor yada sen perdeyi açmayı unutmuşsun ev güneş görsün diye perdeyi açtım diyor.

bugünde aradı kızım kombiyi açık bırakmısın ev cayır cayır yanıyo kıstım biraz dedi bende unutmuşum falan dedim..

bu olay olduğunda da iş yerindeki kızlar yanımdaydı ee kvnin eve girdiğini falan biliyorlar eski mevzuları da tabi. yani ben şimdi insanlara hayır artık hiç bişiye dokunmuyor gerçekten iyi niyetiyle yapıyor desem de artık kimse inanmıor sanki ben onunla baş edememişim ama insanlara öyle söylüyormusum gibi bi hava oluştu..

arkadaşımın biri sen sözünü ne kocana ne kaynana dinleemiyorsun kadın yine girmiş evde at koştruyor falan dedi. bende hayır karışmıyor sadece kontrol için giriyor evde rutubet var hem nolacak girsin falan dedim ama kız üstüme geldikçe kendimi kötü hissetmeye başladım evet bende rahatsız oluyorum ama kadına o kadar bağırıp çağırdım ki bıktım artık söylemekten.. bende madem değiştiremiyorum en azından eskisi gibi değil diye düşünüp hayatıma devam ediyodum..

sonra ben çok pis gaza geldim eşimi arayıp bağırdım çağırdım millet benle dalga geçiyor senin annen yüzünden yine girmiş eve falan dedim o da ne yapmış girmişte dedi kombiyi açık bırakmışız onu kısmış dedim..
e ne var bebeğim bunda sen duyma milleti herkes senin gibi anlatmıyor kim bilir o neler yaşıyordur falan dedi bende hayır efendim hiç kimse benim gibi şeyler yaşamıyor siz tepeme çıktınız iyice dedim.

aşkım uzatma kadın bişi yapmamış evi havalandırıp kendi evine çıkıyor konuştun bak artık eskisi gibi değil falan diyor ama ben susmuyorum sonra eşim yeter artık bıktım annen annen annen sende anne olacaksın biraz merhametli ol ya ne yaptı evine mi sıçtı beni kötü kötü konuşutuyorsun dedi.. birazsa bağırdı.
yatak odana mı girdi nevresimmi değiştirdi ne yaptı tamam eskiden rahatsız oluyordun şimdi ne yaptı milletin lafıyla olay çıkartıyorsun dedi.

aslında milletin lafıyla olay çıkarmıyorum zaten evime girmesini istemiyorum eşimde biliyor ama ben bu sefer insanlara rezil oldum diye konuyu açtım.. evet kötü niyetli olmadığını biliyorum ama istemiyorum işte.. eşimde darıldı şimdi bana her aynı şey bıktım artık ölsün de kurtul falan dedi.
belki ortada özel bişeyimiz var niye giriyor bıktım artık dayanamıyorum dedim yarın çocuğun olduğunda ona bırakmayacak mısın senin evinde bakmayacak mı o zaman nolacak dedi.. bende o başka falan dedim.. sen sorun çıkarmaya yer arıyorsun artık ben anlayamıyorum seni konuşmak istemiyorum eve gidince görüşürüz dedi en son kapattık.. acayip üzgünüm.
çok uzun zamandır eşimle tartışmamıştık..

Herzaman derim ve yinelerim is yerinde mesleginiz ne olursa olsun insanlarla ozel hayatinizi sirlarinizi Paylasmayin !!!
Al simdi sanki uzerlerine vazifeymis gibi sizi huzursuz ediyorlar. Onlara neymis sizin kocanizla kv nizle iliskinizden hayir onlara sorsaniz anlatsalar (ki fesatliklarindan kesin anlatmazlar) kimbilir onlarin ne turlu saorunlari var. Siz turkiyede yasiyorsunuz kocaniz turk kaynana klasik turk kv de onlar Danimarkada mi yasiyorlar ? Onlarin kocasida klasik turk erkegi onlarin kv side klasik sinir kv. Sadece onlar ozelini derdini uluorta herkese anlatmayacak kadar kurnazlar.
Sizde bundan ders alin sizde anlatmayin, suratiniz asik gorurde soran olursada basim agriyor dersiniz kimse mecbur degil ozel hayatini is arkadaslariyla paylasmaya.

Çok uzun ilk paragrafa gore degerlendiricem. Saçma bi muhabbet napiyo kadın sankii evini mi soyuyor.alemmi yapiyo. Bırak girsin

Hatırladığım kadarıyla ev rutubetli olduğu için evi havalandırmasını siz istiyodunuz. O yüzden birşey demeyin. Her olayda da eşinize sürekli söylerseniz adam bıkıp sinirlenir haklı olarak. Kimse sizin aile içinizi bilemez o yüzden kimseye laf düşmez. Başkalarının kışkırtması ile hareket etmeyin.

haklısınız evınıze gırılmesı hos degıl eskı konunuzu da bılıyorum ama kv durulmus bence son yaptıkları bence sıze yardım mısalı... onu bu skeılde kabulleneceksınız bellı degısıtırelemez... su konuda haksızsınız bu kadar ozelınızı ıs yerınde paylasmamalıydınız ve bundan sonrası ıcınde paylasmayın... esınız alttan aldıkca diklesmıssınız haklı da olsanız konu annesı buna ragmen adamcagız tatlı dılle yaklasmıs.. bence eve gıdınce ozur dıleyın esınızden

Anahtar neden var kv de?

altlı üstlü oturuyoruz ev yapılırken biz hep işteydik ustalarla tadilatla hep o ilgilendi işimiz bitincede anahtarı geri ver demedik acil bişi olur lazım olur diye..

sonra sonra girip evimi temizliyordu sürekli bi ara yemek yapıyodu kendince yardım ediyodu sonra ben rahatsız olduğumu söyledim istemiyorum artık girme dedim rahatsız olduğum hiç bişeyi yapmadı oda sadece girip böyle havalandırıyodu vs bende nasılsa eskisi gibi değil diye ses çıkarmıyodum.

dha önceki konunda demişlerdi bütün odaları kilitle karidorda dolansın çıksın diye.madem hala aynı sizde bunu yapın. madem bu kadar çabuk gaza geliyosun, herşeyi arkadaşlarına anlatma bari belki eşinle kavga ettin diye sevinen bile vardır

yeni evli olsam seni anlayabilirdim belki ama evimde bakıcılarım oldu hep.
bir süre sonra ''o bana özel '' durumunu unuttum açıkcası.
yıllar geçse artık birbirinize iyice aşina olmuş olacaksınız.
çocuk vs. olur.o zaman normal gelebilir eve girip çıkması belki.

kendine iş arıyor gibi geldi bana.
bir de sizi hala çocuk,kendisini ebeveyn olarak gördüğünden özel alanlarınızı ciddiye almamış olabilir.

altlı üstlü oturuyoruz ev yapılırken biz hep işteydik ustalarla tadilatla hep o ilgilendi işimiz bitincede anahtarı geri ver demedik acil bişi olur lazım olur diye..

sonra sonra girip evimi temizliyordu sürekli bi ara yemek yapıyodu kendince yardım ediyodu sonra ben rahatsız olduğumu söyledim istemiyorum artık girme dedim rahatsız olduğum hiç bişeyi yapmadı oda sadece girip böyle havalandırıyodu vs bende nasılsa eskisi gibi değil diye ses çıkarmıyodum.
Ben rahatsız olurum açıkçası. Havalandırmasın isterse .ok götürsün evimi ama girmesin kimse. Siz onun evi karıştırmasından vs rahatsız değilsiniz direk girmesinden rahatsızsınız. Buda gayet normal. Orası sizin özeliniz yuvanız. Etrafta özel şeyleriniz olur banyoda olur ne bileyim kirli sepetinden sarkmış bişeyler olur. Ne lüzumu var görmesinin? Üçüncü sahış görmesin diye özel çaba harcarım ben olsam sizin durumunuzda ki o zaman orasının benim evim olmasının ne manası kalır?

Anahtari al elinden. Ay ben sinir olurdum ben yokken evimde baskasinin olmasina. Belki cikardim donumu attim ortaya (tabiki yapmam da )Surekli duzenli mi olcam kv gelcek diye yani.

Kocan da bi tuhaf. Savunmasi bu mu yani? Baskasinin da derdi varmis anlatmiyomus falan. Ne alaka yani?

Yani eve s.çma meselesine koptum gerçekten :KK70:...

Neyse...

Bırak arkadaşın ne derse desin, "Ben Allah'tan korkarım, yarın bir gün bende yaşlanacağım, girsin ne olacak? Bana sadece yararı dokunuyor!" falan de. Böylece o arkadaşın "Lan ben çok mu vicdansızım acaba?" moduna girsin. Bir dahada iş yerindeki insanlarla evliliğinle aile hayatınla ilgili konuşma. İnsanlar çok kıskanç, kimin neyi ne maksatla söylediğini bilemezsin canım.

Bu arada ben olsam bende sinir olurdum.

X