Mutfak Püf Noktaları eve ilk defa gelecek misafir için ne yemek yapmalıyım

kızlar yarın yine misafir alıcam bu sefer düşündüklerim madımak biber dolması pirinç ve bulgur pilavı (pirinç sevmeyen var gelenlerden)patlıcan yemeği subra kırmızı mercimek çorbası çoban salata nasıl sizce:KK56::KK56::KK56::KK56::KK56:

cumartesi günü için kayınvalidemleri iftara yemeğe çağırdım..:KK53: bu hem onların ilk defa bana gelişi hemde benim ilk misafirim olacak..:KK53: yani her açıdan ilk.. güzel bi sofram ve menüm olsun istiyorum..
**mercimek çorba
**tepsi mantısı
**fırında soslu pirzola
**garnitürlü yada mısırlı pilav
**soğuk olarak şakşuka..
**hellimli mantar şiş..
**bir iki de salata..yeşil salata mesela yada rus salatası..
**kolası ayranı..
**bide güllaç tatlı olarak..

ben bunları düşündüm..:44: sende faydalanabilirsin bunlardan.. beğenmediğin varsa sölersen de sevinirim tabi..

cumartesi günü için kayınvalidemleri iftara yemeğe çağırdım..:KK53: bu hem onların ilk defa bana gelişi hemde benim ilk misafirim olacak..:KK53: yani her açıdan ilk.. güzel bi sofram ve menüm olsun istiyorum..
**mercimek çorba
**tepsi mantısı
**fırında soslu pirzola
**garnitürlü yada mısırlı pilav
**soğuk olarak şakşuka..
**hellimli mantar şiş..
**bir iki de salata..yeşil salata mesela yada rus salatası..
**kolası ayranı..
**bide güllaç tatlı olarak..

ben bunları düşündüm..:44: sende faydalanabilirsin bunlardan.. beğenmediğin varsa sölersen de sevinirim tabi..

menü güzel hatta şahane ama şu helimli mantar şiş nasıl merak ettim doğrusu:KK56:

Canım bende geçen gün bir arkadaşımı davet ettim.Eşiyle beraber.

Tarhana çorbası
Pilav
Patlıcan kebabı
Yaprak sarma
CAcık

Bence bunun gibi yapsan olur.Çünkü bir tabak yediler ve doydular fazlası israf olmasın tatlım.Hem daha doyurucu ve ağır duruyor.İstersen böyle bir menü oluşturabilirsin.kolay gelsin şimdiden:KK6:

menü güzel hatta şahane ama şu helimli mantar şiş nasıl merak ettim doğrusu:KK56:

•1/2 kg. minik mantarlar
•250 gr. hellim peyniri
•4 diş sarımsak
•1/2 çay bardağı zeytinyağı
•1 tatlı kaşığı kekik
•1 çay kaşığı pul biber
•1/2 çay kaşığı karabiber
•tuz

zeytinyağının İçine dört diş sarımsağı rendele, bir miktar tuz, 1 tatlı kaşığı kekik , 1 çay kaşığı kırmızı pul biber, 1/2 çay kaşığı karabiber ilave et karıştır..temiz mantarları ve küp küp doğranmış hellim peynirini içine at..karıştır biraz nerdeyse 2 saat kadar dinlendir..çöp şişlere sırayla tak.. fırının ızgara bölmünde kızarana kadar pişir.. afiyet olsun.. işte bu kadar..:KK56:

•1/2 kg. minik mantarlar
•250 gr. hellim peyniri
•4 diş sarımsak
•1/2 çay bardağı zeytinyağı
•1 tatlı kaşığı kekik
•1 çay kaşığı pul biber
•1/2 çay kaşığı karabiber
•tuz

zeytinyağının İçine dört diş sarımsağı rendele, bir miktar tuz, 1 tatlı kaşığı kekik , 1 çay kaşığı kırmızı pul biber, 1/2 çay kaşığı karabiber ilave et karıştır..temiz mantarları ve küp küp doğranmış hellim peynirini içine at..karıştır biraz nerdeyse 2 saat kadar dinlendir..çöp şişlere sırayla tak.. fırının ızgara bölmünde kızarana kadar pişir.. afiyet olsun.. işte bu kadar..:KK56:
güzel ve kolaymış canım sağol

X