Eve ilk defa gelecek olan temizlikçi kadınla ilgili?

Kullanacağız malzemeler bunlar farklı bir şey kullanmak isterseniz önce bana söyleyin diyip kullanacağı malzemeleri gösterin.
Robot süpürge, Dyson kullanınca ne oluyor bu arada ya biri daha yazmış anlayamadım ben 🤦🏼‍♀️🤣
Ben 2 tane dyson normal, 1 tane de sarjli attim onlar yuzunddn. Ya kiriyorlar ya da hor kullanip bozuyorlar, saka degil yani. Su anda da eve aldigim elektrikli supurgenin ortalama onru 6 ay 😂

Benim normal kablolu phillips supurgemu tahminim koltuk altinda sikisti cikaramadi, borusunu yamultmustj ilk. Neyse baska aldik bu sefrrde disleri kirdi kolibantiyla bantliyoduk dusuyodu kafa kismi. Isteyen istedigini desjn ben de vermiyorum cunku ellerinde kaliyor
Aynen. Bu son aldigim supurgede garanti uzatmak ister misiniz dediler, gerek yok zaten 1 seneyi bile doldurmuyor omru dedim, satici da sasirdi 🙈

Bana gelen abla 15 te bir yarım gün geliyor aynı kişi gelinimize de gidiyor ama yaptıgı işler faklı bu ev sahibine göre değişiklik gösteriyor. Benim elle silsin diye bir sartım yok . Süpürme silme toz alma duşakabin ve banyo temizliği, mutfak tezgahı ocak ( bu arada ben her gün detaylı silerim o yüzden 15 dksını almıyor) nevresimleri değiştirme, bir koltuk ya da bir cam siliyor bazen de ütü yapıyor ama tabi haftalık değil bir kaç parça. Robot süpürgeyi kullanmayı hiç teklif etmedi açıkcası ama dyson ya da dik süpürge olsa kesin ister çünkü gelinimizinkini kullanıyor ordan biliyorum :) su anki süpürgem cok iyi çeken bir süpürge ama kendis begenmiyor agır diyor :)

Benim normal kablolu phillips supurgemu tahminim koltuk altinda sikisti cikaramadi, borusunu yamultmustj ilk. Neyse baska aldik bu sefrrde disleri kirdi kolibantiyla bantliyoduk dusuyodu kafa kismi. Isteyen istedigini desjn ben de vermiyorum cunku ellerinde kaliyor
aynen öyle kim ne derse desin, dysonı kendime kolaylık olsun diye aldım, ki şu anda oldu dünyanın parası bozulsa kırılsa aynı parayı verip belki alamam bile. yardımcı kadınlar ne yazık ki hor kullanıyorlar sadece süpürgeyi de değil.
benim buzdolabımın kapağını sileyim diye buzluk kısmının kapağını bozdu tam kapanmıyor ve nasıl yaptı bilmiyorum yapılamadı da, dolayısıyla orayı kullanamıyorum. Allahtan derin dondurucum da var da onu kullanıyorum

aynen öyle kim ne derse desin, dysonı kendime kolaylık olsun diye aldım, ki şu anda oldu dünyanın parası bozulsa kırılsa aynı parayı verip belki alamam bile. yardımcı kadınlar ne yazık ki hor kullanıyorlar sadece süpürgeyi de değil.
benim buzdolabımın kapağını sileyim diye buzluk kısmının kapağını bozdu tam kapanmıyor ve nasıl yaptı bilmiyorum yapılamadı da, dolayısıyla orayı kullanamıyorum. Allahtan derin dondurucum da var da onu kullanıyorum
Ben anlqmiyorum nasil yaptiklarini cunku boruyu yamultmak icin bayagi bi ugrasman kas gucu kullanman lazjm. Hani disleri anlarim da boru ne alaka

Ben anlqmiyorum nasil yaptiklarini cunku boruyu yamultmak icin bayagi bi ugrasman kas gucu kullanman lazjm. Hani disleri anlarim da boru ne alaka
boru kısmı değil, buzluğun tam kapağında lastik var ya orayı nasıl becerdi bilmiyorum gevşetmiş heralde o lastik tam oturmuyo artık ve servis buna yapılacak birşey yok demişti

derin dondurucum olmasa koca dolap çöp olacaktı resmen :KK43:

bunun gibi daha neler neler :KK43:

mobilyalarım beyaz benim ve hepsi çizik içinde ne yazık ki, süpürgeyle toz alırken hep sürterek geçtiği için

boru kısmı değil, buzluğun tam kapağında lastik var ya orayı nasıl becerdi bilmiyorum gevşetmiş heralde o lastik tam oturmuyo artık ve servis buna yapılacak birşey yok demişti

derin dondurucum olmasa koca dolap çöp olacaktı resmen :KK43:

bunun gibi daha neler neler :KK43:

mobilyalarım beyaz benim ve hepsi çizik içinde ne yazık ki, süpürgeyle toz alırken hep sürterek geçtiği için
Yok benim supurgemin borusunu yamulttu ben ona sasiyorum

Elle silmek mi kaldı çok şaşırıyorum. Yazık günah fıtık oluyor insanlar. Teknoloji gelişti bence elle sil diyenlerin ki acımasızlık. Fiyat olarak şehirden şehire değişiyor ama iki kişi 1,5 gün için 4 bin tl istedi üstelik akrabamızdı. 3 katlı bir evdi ama toplasan 130 metre yoktur odalar da bir yatak bir tek kişilik dolap ( içi boş ) vardı . Mutfak da biraz iş vardı. Kullanılmayan bir evdi. Süs eşyaları filan da yoktu hatta cam silme de yoktu yüksek diye istemedik gelen kişiliğin can sağlığı için . Bize fazla geldi ben temizlik yaptım .

Yok benim supurgemin borusunu yamulttu ben ona sasiyorum
Aaa pardon yanlış anlamışım
Evet ona baya bi kuvvet uygulamış olmalı 😔
Şimdi bazı arkadaşlar gülüp eğleniyor niye vermiyoruz ki diye ama ben para kazanacağım geçineceğim diye tabiri caizse eşek gibi çalışıyorum canım çıkıyor ben gözüm gibi bakarken ne diye başkasının kırmasına dökmesine göz yumayım ki

Annem direk Dyson ve robot süpürgeyi göremeyeceği bir yere kaldırdı. Yardımcı kadın var olduğunu bilmiyor. Bilince illa ki kullanıyorlar çünkü.
Kullanmalarına ne sakınca var ki? İnsanları yorunca verdiginiz para dahamı tatmin edici oluyor.Dyson dediğiniz süpürgenin gücü üstünde güçlu süpürge yok.
Amaç evi temizlemekse eğer yapsın yani,
Kafalar neye çalışıyor,vallahi ben böyle ince düşünemiyorum,supurulsun,silinsin toz alınsın banyolar yıkansın..vs
Robot süpürgeyi anlarımda dysonu kaldırmak niye

Elle silmek mi kaldı çok şaşırıyorum. Yazık günah fıtık oluyor insanlar. Teknoloji gelişti bence elle sil diyenlerin ki acımasızlık. Fiyat olarak şehirden şehire değişiyor ama iki kişi 1,5 gün için 4 bin tl istedi üstelik akrabamızdı. 3 katlı bir evdi ama toplasan 130 metre yoktur odalar da bir yatak bir tek kişilik dolap ( içi boş ) vardı . Mutfak da biraz iş vardı. Kullanılmayan bir evdi. Süs eşyaları filan da yoktu hatta cam silme de yoktu yüksek diye istemedik gelen kişiliğin can sağlığı için . Bize fazla geldi ben temizlik yaptım .
O kadar katılıyorum ki size.
Sırf para veriyorlar diye kan ter içinde bırakmak niyetleri.
Devir eski devir mi.
Vallahi ben bu kadar detay düşünmem.Yani evim temiz olsun,nasıl yapılırsa yapılsın.
Ona bakacak olursak eskiden akıllı tahta yoktu ögrermenler herşeyi elle yazardı,şimdi akıllı tahta ile eğitim kolaylaştı,veliler biz para veriyoruz ögrermen maaş alıyor illa tebeşirle yazsın mı diyorlar?
Yani bu ona benziyor.
Dyson sakliyorlarmıs vallahi pes.
Kaç binlik süpürge yerine sırf işgence çeksin diye fişli süpürge vermek nasıl bir kafa

Kullanmalarına ne sakınca var ki? İnsanları yorunca verdiginiz para dahamı tatmin edici oluyor.Dyson dediğiniz süpürgenin gücü üstünde güçlu süpürge yok.
Amaç evi temizlemekse eğer yapsın yani,
Kafalar neye çalışıyor,vallahi ben böyle ince düşünemiyorum,supurulsun,silinsin toz alınsın banyolar yıkansın..vs
Robot süpürgeyi anlarımda dysonu kaldırmak niye
İnsanları yorup tatmin olmak gibi psikopatça bir zevkimiz tabii ki yok hanımefendi, defalarca yazıldığı gibi ne yazık ki yardımcı ablalar eşyaları çok hor kullanıyor ve dyson dediğiniz şey çok pahalı ve örneğin ben haftanın 5 günü eşşek gibi çalışıyorum eziliyorum üzülüyorum kolay para kazanamıyorum ve bu kadar para verip aldığım bir şeyin de iki aya kırılıp dökülmesini istemiyorum

Son düzenleme:
O kadar katılıyorum ki size.
Sırf para veriyorlar diye kan ter içinde bırakmak niyetleri.
Devir eski devir mi.
Vallahi ben bu kadar detay düşünmem.Yani evim temiz olsun,nasıl yapılırsa yapılsın.
Ona bakacak olursak eskiden akıllı tahta yoktu ögrermenler herşeyi elle yazardı,şimdi akıllı tahta ile eğitim kolaylaştı,veliler biz para veriyoruz ögrermen maaş alıyor illa tebeşirle yazsın mı diyorlar?
Yani bu ona benziyor.
Dyson sakliyorlarmıs vallahi pes.
Kaç binlik süpürge yerine sırf işgence çeksin diye fişli süpürge vermek nasıl bir kafa
Detay düşünmem diyorsunuz ama epey detay düşünüp bizi kötü niyetli ilan ettiniz asıl buna pes
Boş yere günahımızı alıyorsunuz neyse tekrar tekrar aynı şeyleri anlatamayacağım size
İyi geceler

Evimde 4 hayvan oldugu icin elle silinmesini istiyorum tabi ki; cunku vileda tuyleri bir yerden alip obur tarafa yapistiriyor. Elle silmenin cok daha temiz oldugu da bir gercek. Para veriyoruz diye insanlari kole yapmiyoruz, parayi ne icin veriyorsak onun karsiligini en az zararla atlatmaya calisiyoruz

Son düzenleme:
merhaba, daha önceden evime düzenli gelen kadınlar arsızlıkta sınır tanımadığı için ( bişeyleri kırıp söylememek, robot süpürge ve şarjlı dyson süpürgeyi kullanmak vb) bu ilk defa gelecek olan kadına çok sert olmadan sınırlarımı bildirmek ve istediğim şeyleri yaptırabilmek istiyorum. yani çok sert olmucam tabii ki ama istediğim bişeyi de binbir nazla yapmasın, o gittikten sonra bir de ben uğraşmayayım istiyorum artık. yarın ilk kez evime gelicek yarım gün, yarım günde hangi işler yapılır sizce? ben ütü ve normal ev temizliği istiyorum sadece, cam kapı silme vs yok. bir de temizliği yaparken onu çok bunaltmadan gözlemlemek istiyorum tuvaleti vs nasıl temizlediğini görmek istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? her hafta düzenli gelicek eğer beğenirsem. Beğenmediğim şeyleri kalbini kırmadan nasıl söyleyebilirim?
Açıkça söyleyin ne var bunda saklamak bile gereksiz bence süpürgeleri eşya sizin kullanma diyeceksiniz sadece zorla bunu kullancam diyecek değil ya

İnsanları yorup tatmin olmak gibi psikopatça bir zevkimiz tabii ki yok hanımefendi, defalarca yazıldığı gibi ne yazık ki yardımcı ablalar eşyaları çok hor kullanıyor ve dyson dediğiniz şey çok pahalı ve örneğin ben haftanın 5 günü eşşek gibi çalışıyorum eziliyorum üzülüyorum kolay para kazanamıyorum ve bu kadar para verip aldığım bir şeyin de iki aya kırılıp dökülmesini istemiyorum
Bu açıdan bakmadım hiç, haklısınız,bana hiç denk gelmedi kusura bakmayın yanlış anladım

Bu açıdan bakmadım hiç, haklısınız,bana hiç denk gelmedi kusura bakmayın yanlış anladım
Estağfurullah, bazı arkadaşlar dalga geçer gibi yazmışlar siz de böyle yazınca gerildim ben de, siz de kusuruma bakmayın lütfen
Ama inanın kimseyi ezmek, kimse üzerinde üstünlük kurmak gibi egolarım hiç bir zaman olmadı
Ama temizliğe yardıma gelen ablaların hoyratlığından ne yazık ki çok da zarar gördüm

Ben herhafta yarım gün alıyorum. 4+1 ev. Ama misafir salonuna her hafta girmez. Genel silme süpürme banyo balkon mutfak yapar. Onun dışında ben ne istiyorsam onu ama abartmamak kaydıyla. Anlaşmamız öyleydi bizim. Bugün dolap içleri yapılsın ya da ütü derim yapar. Veya kendi kirli görür koltuk halı siler.

Peşine düşüp bakamazsınız. Şunu şöyle yap böyle yap derseniz de o size gelmek istemez. Hem eve alışma süreci denen bişey var. Ben yıllardır kadın alıyorum evime. Evin düzenine 3. 4. gelişte ancak aşina olur. Ondan sonra eli de hızlanır. Baktınız eksik yapılan yerler var gözden kaçırmış olabilir. Öbür hafta takip edersin aynı yerler kalırsa, şunu da yapar mısın canım dersin yapar elbette.

Yerleri vileda kullanarak silmek bence de hoş değil. Önden anlaşmanız lazım ama gelince konuş halı kaldırma, elle silme, balkon vs de istiyorum her hafta dersin işinize gelirse karşılıklı anlaşırsanız ne ala.

Dyson robot bende de var. robot kullanan görmedim. Dyson kullandırıyorum sıkıntı değil benim için.

X