Evet , derdim var ..

sonuna kadar okudum. Allah kurtarmış.

fakir fukaraya bir sadaka verin. vermediği borçları da unutun. bulunmaz hint kumaşı değil ya bu Osman..

önce kendimi tebrik ediyorum hepsini okuyabildiğim için..
arkadaşların dediği gibi birbirinize tavizler vermişsiniz o her geri döndüğünde geri kabul etmişsiniz evlenince yaşanacak sorunlarıda böyle halledebileceğini sanacaktı. ailesiyle uğraşmak sizi daha fazla yıpratacaktı kii sadece düğünde bu kadar problem çıkaran insanlarla bir ömürr geçirmek :26::26::26: neyseki hatanızın farkına verıp vazgeçmişsiniz yani bir nevi ALLAH kurtarmış bu saatten sonra eski nişanlın geri dönmeyi teklif ederse sakın teklifini kabul etmeyin bırakın arkanızda kalsınn inanın önünüze daha iyileri çıkacaktırr...

ailenizede çok fazla kızmayın her durumda yanınızda arkanızda olmuş sizi bugüne kadar büyütüp beslemiş olan aileniz sizin mürüvvetinizi bile görmemeyi kabul etmişler sırf siz üzülüyorsunuz diye şimdi bazı yanlışlar için ailenize sırt çevirmeyin onlara daha çok ilgi gösterin bağınızı koparmayıp arttırın

Oncelikle gecmis olsun umarim en kisa zamanda gecer.Sizi cok iyi anliyorum.Ayrilmakla en dogru karari vermissiniz ayrilmasaydiniz bile birgun mutlaka ayrilacaktiniz belki de bir kac cocukla.Size bugun sahip cikamayan bir omur nasil sahip cikacakti.Bunlari dusunun umarim kalbiniz sogur ona karsi.Rabbim onu unutturacak hayirli biriyle karsilastirsin.

Canım ya adam bana olan borçlarını ödemiyor demişsin. Bırak ödemesin sen zaten manevi olarak çökmüşsün belli yani.
Biran önce toparlanmaya bak, bu adamın sana ulaşabileceği her numarayı maili filan değiştir. Bu kadar yüz göz olunduktan artık sizin bir araya gelmeniz imkansıza yakın gibi bir şey. Bak bunca yılın heba olmuş bu adamla artık yeni bir sayfa aç kendine gitsin. Çok emek vermişsin; hem maddi hem de manevi olarak ama bence artık başımın gözümün sadakası olsun diyip kendine yeni bir hayat kur. Çok güzel bir işin var. para elbet geri gelir ama bu adamın çaldığı yıllar işte onlar hayatta geri gelmez. Çok yaralısın, çok acı çekiyorsun anlıyorum ama bu adam böyle arada mail atarak filan seni daha da üzüyor bu şekilde yeniden bir hayata başlayamassın bu adamın sana ulaşmasını engelle, evde ona ait ne varsa kurtul gitsin.

Son düzenleme:
Haklısın , kısaca anlatabılırdı belki başkası olsaydı.Ben anlatamadım.Ayrıntıcı bir insanım ondan sanırm.Ben sadece annesi gelin almaya gelmedi ondan evlenmekten vazgectım desem ne kadar anlasılabilirdim ?

Beni kullanmış olabilir evet.Bunu kabullenmek hala zor benim için :KK43:

bi ara okuyacağım yazınızı. yarıya kadar geldim uykum geldi yarın malum iş var. Allah yardımcınız olsun diyeyim o zaman gerçekten can sıkıcı bi durum. Annesinin öyle olduğu baştan belliymiş( okuduğum kadarıyla) keşke pembe gözlüklerimizi çıkarmayı bilsek biz kadınlar..

valla sonuna kadar kitap okur gibi okudum..bana o kadar çok benziyoki kişiliğiniz..o yüzden bazı anlarda kendimi gördüm malesef..öncelikle bu işin olmaması için Allah önünüze o kadar çok engel çıkarmışki taaa en baştan beri..yani hayırlı değilmiş ki son anda bile bir sorun çıkmış..o çocuk kalkıpta evleneceği kızın yanına gelmemiş ki bunu birde ayağına çağırmak olarak görmüş..ne kadar seviyorum derseniz deyin bu adamla değil bir ömür 1 gün bile sorunsuz geçmez..hele o annesi siz evlendikten sonra sana daha da kötü muamele ederdi..yalnız ben babanı çok ama çok içten bir şekilde tebrik ediyorum..herşeye rağmen soğukkanlılığını korumuş ve hep arkanızda olmuş..ben çoğu kız babasının bu şekilde davranabileceğini sanmam..
siz bu arada öğretmensiniz..çok güzel bir işiniz var kendi ayaklarınızın üzerinde durabiliyosunuz ve kesinlikle böyle bir hayatı haketmiyorsunuz..hiç kimsede haketmez..benim size önerim şu; lütfen belirli bir süre yasınızı tabiki tutun ama hayatınıza devam edin ve en önemlisi bu kadar sorunla boğuşup sizin arkanızda duran ailenizin şimdi de siz arkasında durun..onlar sizin hep mutlu olmanız için uğraşmış..ama sevdiğiniz adam hiç birşeyi becerememiş ve sürekli sizi suçlamış..evlendiğinizde düşünsenize her bayramda veya tatilde zorla o adamın annesinin elini öpmeye gittiğinizi ve hakaret üzerine hakaret duyduğunuzu..ve kucağınızdada bir çocuk olup ne yapacağınızı bilemediğinizi..sizin el üzerinde tutulmanız prenses gibi davranılmanız gelinim gelinim diye sevgi yumağı olmanız gereken zamanlarda siz nelerle uğraşmışsınız...gerçekten gözünüzü açın ve bunların farkına iyice varın..adamda en baştan beri resmen bir aşağılık kompleksi varmış belliki..sizinde zamanınızı baya bir çalmış..ama ömrünüzün gitmesindense bu kadarla kalmış ve bence çok iyi olmuş..bence bundan sonra numaranızıı falan değiştirin size ulaşabileceği herşeyden kurtulun gerekirse anneniz babanızda numarasını değiştirsin yepyeni tertemiz bir sayfa açın..kalkıp ayağınıza geleceğini falan da sanmayın..umarım bundan sonra sizin iyi niyetinizi ve sevginizi hakedecek çok ama çok daha hayırlı biriyle tanışırsınız ve çok mutlu olursunuz..

sizin kadar uzun yazamadım ama idare eder artık =)

:) uzun olması mühim değil . teşekkür ederim . Siz de çok güzel yazmışsınız. Oturup ağladım yazdıklarınızı okuyunca. Bazen acaba ben hata mı yaptım diye saçma sapan düşünceler kafama saplanıyor. Bunları okumak bana iyi geliyor o yüzden.

Haklısınız sevgi yumağı olmam gerekirken resmen eziyet edildi bana . ve hala hakkımı yiyorlar ailecek.Hem maddi hem manevi..Benim yandığım verdiğim emek harcadığım para ve en önemlisi ömrümden giden zaman.

Eğer kki bana benziyorsanız ,bunlar size de bir ders olur umarım :) Yaşadıklarımı yaşamasın kimsei . Yazıktır...

Canım sabırla baştan sona kadar okudum.

Düşündüklerimi,en başından yazmak istiyorum.

Benim gördüğüm yalnışlarını,doğrularını.

Öncelikle sen seni beğenmeyen biri için kalkıp ameliyat olmuşsun, hayatında ve o ilişki sürecinde yaptığın en büyük yalnış bu bence. Emin ol ki o kişi seni sevseydi, hani demişsin ya, telefonu yere attım nasıl gelmedi diye,emin ol seni sevseydi öncelikle o ameliyatı olmana izin vermezdi. Çok üzüldüğünün farkındayım ve kelimelerimi seçiyorum seni daha da çok üzmemek için.

Ailesi sana sürekli oğlumuzu paranla satın aldın deyip durmuş. Üzülerek söylüyorum ki aynen öyle,çalışmışsın,didinmişsin,koskoca adam oyun oynarken sen onun için uğraşmışsın. Resmen bir çocuk bakar gibi bakıp, paranla onu yanında tutmuşsun. Belli ki ailesi onun masraflarını karşılayamazmış o durumda ve o da yağlı kapı olarak seni bulmuş.

Sanıyorum ki sonradan işler zorlaştıkça bu ilişki ona cazip gelmeye başlamış veya demiş ki kendi kendine, bu kız bana daha evlenmeden neler yaptı,evlenirsem sırtım yere gelmez :KK34:

Sen elinden geleni yapmışsın,hayretler içinde okudum. Ameliyatı,aileni karşına alışını. Ve oturmuşsun hala maillerini ciddiye alıyorsun... Sen mi sevmemişsin onu. Söyle parmağını azcık kessin senin için,söyle gitsin çalışsın para biriktirsin çıksın karşına. Yapar mıymış bunları?

Sen ameliyat oldun ama, sen aileni karşına aldın, sen varını yoğunu harcadın.

İnan değmez o adama inan ki değmez. Sen ailenle kal,inan uğruna canını yakmaya değecek tek insanlar onlar...

Osman istedi diye estetik ameliyat olmanızı okuyunca arkadaşım aklıma geldi. Kendisini beğenmediğini düşündüğü erkek içni ameliyat oldu ve büyük bir beklenti içine girdi. Ne oldu? 2 - 3 buluşmadan sonra "seni hala beğenmiyorum" diyerek terketti. Arkadaşım onca acı çektiğiyle kaldı zaten artık burnundan doğrudürüst nefes te alamıyor...

Osman ı resmen adam etmişsiniz ama sonuca bakın. İnsanın işinden parasından eden onca gelinler varken ailesinin ve Osman ın sizin gibi birine yaptıklarını aklım almıyor.

Şimdi ise bana daha önceden işssizken olan o kredi kartı ödemesi vs borçlarını ödemiyor.Olanlar için beni suçluyor.Ara ara mail atıyor. "Sen beni sevmedin sadece hoşlandın , beni elde etmek istedin.Sevseydin annemi bahane edip benle evlenmekten vazgeçmezdin.Seven kkadın herşeyi göze alır .Sen iki gün kala beni sildin attın.Benim de sana bir kuruş borcum yok.Seni de ölene kadar unutmayacagım.Bır daha kımseyı bu kadar sevemem, kımse de benı bu kadar sevmez, benle bu kadar anlasamaz , ama sen herseyı annem yüzünden sildin attın. " diyor..

burada aslında sana karşı duygularını itiraf etmiş ama sanki bunları o değilde sen hissediyormuşsun gibi sana vicdan azabı çektirmek için demiş..

bu dedikleri tamamen kendi hisleri

asıl o senden hoşlanmamış en başından beri güzel değilsin diye sana estetik bile yaptırtmış...o mu çok sevmiş seni..kendini kandırmış seni kandırmış...

seven adama herşeyin güzel gelirdi bikere

sen adamı iş sahibi meslek sahibi yapmışsın bakıp beslemişsin o da senı bırakmamış...

ama sana aşık olduğunu düşünemedim hiç

ben de sabırla okudum hepsini.
osman'a her şeye rağmen dönmelerine şaşırıdm açıkçası. adam defalarca sıkıntı çıkarmış sana, sen e defalarca dönmşsün. aşkın gözü kesinlikle kör ama babacığının tavizlerine dayanamayıp daha bu kadar ilerlemeden bıraksaydın keşke. zararın neresinden dönersen kardır, demişler. aynı şeyi düşünüyorum ben de seniniçin. bundan sonra osmansız ol bence ve ylun açık olsun canımm

Evet dışardan bakınca ben de kızıyorum kendime. Biraz takıntılı oldu bende eski nişanlım orası doğru. Ama ben hep fedakarlıkla sevginin kanıtlandığına inananlardan oldum. O yüzden bunları yaptım.Şimdi gel dese gider miyim..hayır gitmem..çünkü çok ağır laflar etti. Mesela babamın 30 yaşında değil de 20 yaşında kız verir gibi davrandığını söyledi.Bunlar artık yenilir yutulur gibi değil. O kadar da takıntılı değilim..Geçecek inşallah bir gün.ne diyeyim :KK43:

Hiç bir acı sonsuza dek sürmez...

Bunuda atlatacağını herşeyin geçeceğini unutma.

Öyle güçlü birisin ki bunca olanlara bu zamana kadar katlanmışsın.

Onların sözlerini tekrar edip kendine hatırlatıp daha fazla yaranı kanatma.

Cahilce,çirkince davranışlar bunlar insan olamazlar.

Aile gibisi yok,bunu sende biliyorsundur ancak sağlıklı düşünemediğin için zaman zaman onlarıda suçlu buluyorsun.

Sımsıkı sarıl ailene,evlenerek hayatının hatasını yapmaktan son anda döndüğün için rabbine şükret.

Ben yeniden doğdum de,yepyeni bir sayfa aç...Yaşın 30 olmasının da bir önemi yok,yeniden yeni bir hayat için geç değil.

Borçlar da ödenir biter Allah güç kuvvet versin sana,dayanma gücü versin ve sabır güzel arkadaşım.

Burda gel her gün dilediğince yaz çiz içini dök,bizlerde sana yazar elimizden bunun dışında herhangi birşey gelmediğinden dolayı,

bu şekilde destek vererek,sana kendini daha iyi hissettirebilir belki bir nebze acını dindirebiliriz..

Sen çok güçlüsün ve günahıyla sevabıyla yaşadın bitti..Gelecek,yarınlar hep umut doludur.

Herşey daha güzel olucak buna inan.
:KK19:

:) uzun olması mühim değil . teşekkür ederim . Siz de çok güzel yazmışsınız. Oturup ağladım yazdıklarınızı okuyunca. Bazen acaba ben hata mı yaptım diye saçma sapan düşünceler kafama saplanıyor. Bunları okumak bana iyi geliyor o yüzden.

Haklısınız sevgi yumağı olmam gerekirken resmen eziyet edildi bana . ve hala hakkımı yiyorlar ailecek.Hem maddi hem manevi..Benim yandığım verdiğim emek harcadığım para ve en önemlisi ömrümden giden zaman.

Eğer kki bana benziyorsanız ,bunlar size de bir ders olur umarım :) Yaşadıklarımı yaşamasın kimsei . Yazıktır...

ben dersimi 2 sene önce aldım zaten çok güzel bir şekilde hemde..bir daha aynı yalnışlara düşmemek için uğraşıyorum..kendinde sakın hata bulma..adam olsaymış azıcıkta o fedakarlık yapsaymış..şükret bence giden biraz zaman olsun..koskoca bir ömür gittiğinde Allahım ben ne yaptım da diyebilirdin o yüzden geçmiş olsun..

sonuna kadar okudum. Allah kurtarmış.

fakir fukaraya bir sadaka verin. vermediği borçları da unutun. bulunmaz hint kumaşı değil ya bu Osman..

Evet ben de son dakikada olsa da doğru kararı verebildiğim için ve onun asıl yüzünü görebildiğim için şükrediyorum.Haklısın sadaka vermek lazım..

önce kendimi tebrik ediyorum hepsini okuyabildiğim için..
arkadaşların dediği gibi birbirinize tavizler vermişsiniz o her geri döndüğünde geri kabul etmişsiniz evlenince yaşanacak sorunlarıda böyle halledebileceğini sanacaktı. ailesiyle uğraşmak sizi daha fazla yıpratacaktı kii sadece düğünde bu kadar problem çıkaran insanlarla bir ömürr geçirmek :26::26::26: neyseki hatanızın farkına verıp vazgeçmişsiniz yani bir nevi ALLAH kurtarmış bu saatten sonra eski nişanlın geri dönmeyi teklif ederse sakın teklifini kabul etmeyin bırakın arkanızda kalsınn inanın önünüze daha iyileri çıkacaktırr...

ailenizede çok fazla kızmayın her durumda yanınızda arkanızda olmuş sizi bugüne kadar büyütüp beslemiş olan aileniz sizin mürüvvetinizi bile görmemeyi kabul etmişler sırf siz üzülüyorsunuz diye şimdi bazı yanlışlar için ailenize sırt çevirmeyin onlara daha çok ilgi gösterin bağınızı koparmayıp arttırın

Evet babamın ve annemin her şeye rağmen yanımda olmaları beni daha da üzdü zaten. Tamam nikahına gelmeyiz dediler inanamıyorum. Bunu ben olsam yapar mıydım? Hiç sanmıyorum. Gerçekten erdemli çıktılar benim ailem. Tam tersi de onun ailesi erdemden o kadar uzak çıktılar. .teşekkür ederim yorumlarınız için.Gerçekten iyi geliyor..

Oncelikle gecmis olsun umarim en kisa zamanda gecer.Sizi cok iyi anliyorum.Ayrilmakla en dogru karari vermissiniz ayrilmasaydiniz bile birgun mutlaka ayrilacaktiniz belki de bir kac cocukla.Size bugun sahip cikamayan bir omur nasil sahip cikacakti.Bunlari dusunun umarim kalbiniz sogur ona karsi.Rabbim onu unutturacak hayirli biriyle karsilastirsin.

Doğru söylüyorsunuz. Allahtan o hallere düşmedim. Şimdi bu kadar üzülüyorsam o zaman hakkaten üzüntümden ölürdüm kesin. Duanız için de sağolun.İnşallah karşılaştırır Allah beni o kişiyle..

X