Evet , derdim var ..

Canım ya adam bana olan borçlarını ödemiyor demişsin. Bırak ödemesin sen zaten manevi olarak çökmüşsün belli yani.
Biran önce toparlanmaya bak, bu adamın sana ulaşabileceği her numarayı maili filan değiştir. Bu kadar yüz göz olunduktan artık sizin bir araya gelmeniz imkansıza yakın gibi bir şey. Bak bunca yılın heba olmuş bu adamla artık yeni bir sayfa aç kendine gitsin. Çok emek vermişsin; hem maddi hem de manevi olarak ama bence artık başımın gözümün sadakası olsun diyip kendine yeni bir hayat kur. Çok güzel bir işin var. para elbet geri gelir ama bu adamın çaldığı yıllar işte onlar hayatta geri gelmez. Çok yaralısın, çok acı çekiyorsun anlıyorum ama bu adam böyle arada mail atarak filan seni daha da üzüyor bu şekilde yeniden bir hayata başlayamassın bu adamın sana ulaşmasını engelle, evde ona ait ne varsa kurtul gitsin.
Teşekkür ederim yorumların için.Haklısın elimden geleni yapacağım.

Canım sabırla baştan sona kadar okudum.

Düşündüklerimi,en başından yazmak istiyorum.

Benim gördüğüm yalnışlarını,doğrularını.

Öncelikle sen seni beğenmeyen biri için kalkıp ameliyat olmuşsun, hayatında ve o ilişki sürecinde yaptığın en büyük yalnış bu bence. Emin ol ki o kişi seni sevseydi, hani demişsin ya, telefonu yere attım nasıl gelmedi diye,emin ol seni sevseydi öncelikle o ameliyatı olmana izin vermezdi. Çok üzüldüğünün farkındayım ve kelimelerimi seçiyorum seni daha da çok üzmemek için.

Ailesi sana sürekli oğlumuzu paranla satın aldın deyip durmuş. Üzülerek söylüyorum ki aynen öyle,çalışmışsın,didinmişsin,koskoca adam oyun oynarken sen onun için uğraşmışsın. Resmen bir çocuk bakar gibi bakıp, paranla onu yanında tutmuşsun. Belli ki ailesi onun masraflarını karşılayamazmış o durumda ve o da yağlı kapı olarak seni bulmuş.

Sanıyorum ki sonradan işler zorlaştıkça bu ilişki ona cazip gelmeye başlamış veya demiş ki kendi kendine, bu kız bana daha evlenmeden neler yaptı,evlenirsem sırtım yere gelmez :KK34:

Sen elinden geleni yapmışsın,hayretler içinde okudum. Ameliyatı,aileni karşına alışını. Ve oturmuşsun hala maillerini ciddiye alıyorsun... Sen mi sevmemişsin onu. Söyle parmağını azcık kessin senin için,söyle gitsin çalışsın para biriktirsin çıksın karşına. Yapar mıymış bunları?

Sen ameliyat oldun ama, sen aileni karşına aldın, sen varını yoğunu harcadın.

İnan değmez o adama inan ki değmez. Sen ailenle kal,inan uğruna canını yakmaya değecek tek insanlar onlar...

Benim amacım onu paramla yanımda tutmak değildi. Ben öyle zengin de değilim ki zaten. Ben sadece onu sevdiğimden destek vermek istedim. Ama bir daha mı ..asla ... hayatımda bu bir sondu.

Teşekkür ederim ayrıca kelimelrine dikkat edip düşündüğün için.Ne garip hiç tanımadığın insan bile seni kırmamak için uğraşıyor da sevdiğin insan bunu yapamıyor.

Yorumların için teşekkür ederim. Dikkate alıyorum inanın ki..

Osman istedi diye estetik ameliyat olmanızı okuyunca arkadaşım aklıma geldi. Kendisini beğenmediğini düşündüğü erkek içni ameliyat oldu ve büyük bir beklenti içine girdi. Ne oldu? 2 - 3 buluşmadan sonra "seni hala beğenmiyorum" diyerek terketti. Arkadaşım onca acı çektiğiyle kaldı zaten artık burnundan doğrudürüst nefes te alamıyor...

Osman ı resmen adam etmişsiniz ama sonuca bakın. İnsanın işinden parasından eden onca gelinler varken ailesinin ve Osman ın sizin gibi birine yaptıklarını aklım almıyor.
ah benim hele hiç aklım almıyor. Aylardır şaşkınım zaten. Sırf bu yüzden bütün hayatı herşeyi en baştan sorgulamam gerekti..

Şimdi ise bana daha önceden işssizken olan o kredi kartı ödemesi vs borçlarını ödemiyor.Olanlar için beni suçluyor.Ara ara mail atıyor. "Sen beni sevmedin sadece hoşlandın , beni elde etmek istedin.Sevseydin annemi bahane edip benle evlenmekten vazgeçmezdin.Seven kkadın herşeyi göze alır .Sen iki gün kala beni sildin attın.Benim de sana bir kuruş borcum yok.Seni de ölene kadar unutmayacagım.Bır daha kımseyı bu kadar sevemem, kımse de benı bu kadar sevmez, benle bu kadar anlasamaz , ama sen herseyı annem yüzünden sildin attın. " diyor..

burada aslında sana karşı duygularını itiraf etmiş ama sanki bunları o değilde sen hissediyormuşsun gibi sana vicdan azabı çektirmek için demiş..

bu dedikleri tamamen kendi hisleri

asıl o senden hoşlanmamış en başından beri güzel değilsin diye sana estetik bile yaptırtmış...o mu çok sevmiş seni..kendini kandırmış seni kandırmış...

seven adama herşeyin güzel gelirdi bikere

sen adamı iş sahibi meslek sahibi yapmışsın bakıp beslemişsin o da senı bırakmamış...

ama sana aşık olduğunu düşünemedim hiç

Yazık bana hakkaten de ...Böyle birini eş olarak seçiyordum az daha .

cnm yaşadıklarını baştan sona okudum aynı yaştayız aynı yollardan geçmişiz. sen benden 1 adım fazla atıp evliliğe yaklaşmışsın ben adı konulmadan evlilik hayali kurdum, yalanları görmezden geldim, erkek yüceltilmeli dedim zor anlarında maddi manevi destekte bulundum ve en önemlisi sadece sevdim. karşılığında evlilik için ortada bırakılmış alacaklarını maddi olarak alamayan istediğinde ise hep suçlanan biriyim... bundan çıkarttığım tek ders var bundan sonra kiminle çıkarsam yada evlenirsem maddi anlamda geri planda durup birilerinin g..tünü kaldırmayacağım...

Okudum... Yasadıkların ağır...ama insan kendi kuyusunu kendi kazıyor cogu zaman...sende oyle yapanlardan olmussun.
Belli bir noktaya kadar sevgi oluyor susmak için ama ya sonra ?? mantıgında desteklemesı gerekıyor desteklemeyınce boyle uzuluyoruz ıste...
Bence sadece suan yapmak gerekenlerı dusunmelısın artık.Cunku uzulsende aglasanda,gunler ac kalsan,susuz kalsan zaman gecıyor bu bır gercek.O gecen zaman da senın hayatından gıdıyor.Oyuzden bır gece otur ve son kararını ver.Gecmıs GECMISTE KALDI...suanda uzulsende bırsey degısmeyecek.
Ayrıca bana kalırsa karsında kı erkek senı haketmıyor...senın sevgını haketmıyor..en basıtınden bunu dusun.Ve elbet karsına senı gayet mutlu edecek bır ınsan cıkacak.
Bana gore her ınsanın Allah tarafında bır sınavı var.Senınde sınavın buydu ve şükretmelisin ki ZARARIN NERESINDEN DONERSEN KARDIR..
Dıkkat edersen bosver demıyorum sana bosveremezsın ama hayatını yaşamaya devam ettıkce gecen zamanda yok olup gıdecek acıların bu zamanı hızlandırmak senın elınde...

cnm yaşadıklarını baştan sona okudum aynı yaştayız aynı yollardan geçmişiz. sen benden 1 adım fazla atıp evliliğe yaklaşmışsın ben adı konulmadan evlilik hayali kurdum, yalanları görmezden geldim, erkek yüceltilmeli dedim zor anlarında maddi manevi destekte bulundum ve en önemlisi sadece sevdim. karşılığında evlilik için ortada bırakılmış alacaklarını maddi olarak alamayan istediğinde ise hep suçlanan biriyim... bundan çıkarttığım tek ders var bundan sonra kiminle çıkarsam yada evlenirsem maddi anlamda geri planda durup birilerinin g..tünü kaldırmayacağım...

aynennnn..bundan sonra kendi hesabımı bile ödemeye yeltenmem kolay kolay

bu kadar uzun oldugun farketmedne başlayınca mecbur sonuna kadar okudum..

biten ilişkim gözümn önüne geliyo böyle ayrılıklar görünce halime şükrediyorum.
istenmeyen gelin olmak daha evlenmeden cok zor.

bukdr hazırlık gelinlk damatlk ev dügn yerii derken engüzel zamanlarınız gtmş.sevginiz emeklerinz gtmş.
atlatmak zor olucak hemde herşeyi bu ilişki üzerine kurmuşken..belki 20 yaşında olsanız cok daha kolay olurdu gözünüzü kapatıp coktan evlnmş olurdunuz ama ozamanda boşanmanın yollarını arar dururdunuz..

hayırlısı böyleymiş ki zar zor sona böyle ulaşmışsınız.daha kimbilir neler yaşatacaktı ailesi size.ne borçlar takcaktı yada annene babanıza nasıl zararlar verecekti daha kimbilir.kısmet degilmş.
tıpkı bnmde yıllarımı verdigim istenmeyen gelin oldugum ilşkm giibbii.pişmanlıklar keşkelerr...ençokta sevgi işte.

umarım daha iyileriyle enkısa zamanda karşılaşırda mutlu sona ulaşırsınz.babanızı annenizi üzmeyin onlar hep iyi olun diye ugraşmış.ellernden geldignce cabalamışlar üzüldüm acıkcası.yazık olmş yaşanamayan günlere ama daha iyileri eminm vardır..

valla canım baştan sona okudum iyiki ayrılmışsın diyorum sana eski nişanlın dolduruşa gelen bi insan okudugum kadarıyla onda o ana varken siz evlenseydiniz bile sizi ayırana kadar ugraşırdı.senin sayende eli ekmek tutuyo şimdi boşver bacım uzak dur sen ayy böyle insanlar varmı yaa şu hayatta.köpek bile yedigi çanaga sıçmaz senin nişanlın onu bile yapmış afedersin ama ne illet aileymiş iyi dayanmışsın valla tebrik ediyorum seni. valla şu durumda üzülme hiçç gez toz hayatını yaşa ve mutlu ol düşün o seni hak ediyormuydu??????? cevap hayır benceee hiçte hak etmemiş bu ilişkide sen fedakar olmuşsun o hiç bir adım bile atmamış...Rabbim karşına iyi insanları çıkarsın...iyi geceler

ne olacak acaba dıye sabırla sonuna kadar okumayı başardım

ve en çok aılene üzüldüm :KK50:
ınsanlar hıç hakettmedıklerı neler yaşamış
sırf kızları mutlu olsun dıye
böyle bı aılen olduğu ıçın çok şanslısın
bırak osmanı anasını babasını
o lanet ınsanları çıkar hayatından sana ve babana asla ulaşmasınlar bu günden sonra

sende lütfen bıraz zaman geçtıkten sonra yıne onunla konuşmaya başlama nolur
çünkü emınım, o uyuz osman böyle gıderse arada hep bı şekılde ulaşacak sana

bundan sonra çok mutlu olursun ınşallah,
hayatına bunların hepsını unutturacak bırı gırer :KK31:

Okudum... Yasadıkların ağır...ama insan kendi kuyusunu kendi kazıyor cogu zaman...sende oyle yapanlardan olmussun.
Belli bir noktaya kadar sevgi oluyor susmak için ama ya sonra ?? mantıgında desteklemesı gerekıyor desteklemeyınce boyle uzuluyoruz ıste...
Bence sadece suan yapmak gerekenlerı dusunmelısın artık.Cunku uzulsende aglasanda,gunler ac kalsan,susuz kalsan zaman gecıyor bu bır gercek.O gecen zaman da senın hayatından gıdıyor.Oyuzden bır gece otur ve son kararını ver.Gecmıs GECMISTE KALDI...suanda uzulsende bırsey degısmeyecek.
Ayrıca bana kalırsa karsında kı erkek senı haketmıyor...senın sevgını haketmıyor..en basıtınden bunu dusun.Ve elbet karsına senı gayet mutlu edecek bır ınsan cıkacak.
Bana gore her ınsanın Allah tarafında bır sınavı var.Senınde sınavın buydu ve şükretmelisin ki ZARARIN NERESINDEN DONERSEN KARDIR..
Dıkkat edersen bosver demıyorum sana bosveremezsın ama hayatını yaşamaya devam ettıkce gecen zamanda yok olup gıdecek acıların bu zamanı hızlandırmak senın elınde...

çok doğru diyorsun.üzülürek geçirdiğim her an aslında o harcadığım 3.5 seneye ilave oluyor. Okullar açılsın , herşeyi sıfırlayacağım inşallah :) Bu bir sınavdıysa eğer , umarım geçmişimdir sınavı . Çok zordu gerçekten.. Teşekkür ederim desteğiniz için. Herkese teşekkür ederim

tam olarak bilmiyorum ama yeni çıkan bir yasayla nişanlılarda birbirlerine tazminat ödeyebilecekti diye birşey biliyorum araştırmak lazım elden ödediğiniz paralarada birşey yapılmaz ama kredi kartı borcunu kapattım diyorsunuz bunu elden vermeyip bankaya siz gidip yatırmışsanız belki geri alınabilirmi acaba:26::26::26::26: bu konularda bi fikrim yok sadece öneri sunuyorum size
gerçi böyle bulaşık insanlarla birde para mevzuunda uğraşıp üzülmeye değermi oda ayrı bir soru onlarla bu konuda uğraşacak gücünüz varmı???

Baştan sona okudum.
Osman denilen şahıs zaten kendini her zaman belli etmiş, zaten Osman'dan bir cacık olmazmış.
Ailesi desen aile değil onlar da rezalet çıkarıp durmuşlar hep.
Sadece senelerine yazık olmuş. Çok üzüldüm okurken.
Evlensen de mutlu olamayacaktın.
Keşke herşeyi geri alabilseydik ama olmuyor işte.
Osman'la hiçbir şekilde iletişime geçmemeye çalış artık, onu unutmaya bak.
Daha 2ay oldu daha çok yeni ama ilerde unutacaksın elbette.
Şimdi sadece kendini dinle.

azmettim okudum ama şimdi ne yorum yapıcam bilmiyorum :26:
o kadar çok detay o kadar çok söylenecek söz var ki. hangi birine yanasın.
ama sende de çok suç var çok fazla taviz vermişsin be canım.
ondan adam olmayacağını ben zaten okuduklarımın en başında anladım.
hala neye kime güvenerek evlilik yoluna gidiyor acaba diye geçirdim içimden.
Allah korumuş diyesim geldi.
boşver. onca çaba, onca üzüntü, heba edilen onca şey varken yaptığın masrafları düşünme onla da ailesiyle de hiç muhattap olma derim.
başının gözünün sadakası olsun de çek git.
ama ailene küsme sakın onlar hep senin için uğraşmış ben onların yaptıkların hiçbir yanlış görmedim.
artık yeni bi sayfa aç kendine.
bırak eski hesapları.
her gecenin bi sabahı var elbet...

baya yorucu oldu ama, sonuna kadar okudum..
aslında ortada öyle çoook çooooooooooook büyük sorunlar yokmuş.. yani nişanlınız da zaman zaman anlayışlı olmuş, orta yolu bulmaya çalışmış.. ama bir sürü üstüste gelen şey birikmiş gibi.. birini kabullenmişsiniz öbürü çıkmış, onu kabullenmişsiniz bir başkası.. böyle uzayıp gitmiş... bu saatten sonra zaten yapılacak bir şey kalmamış.. zaten bunca şeyden sonra olur da tekrar birleşirseniz kendinizi geçtim, ailenize çok büyük haksızlık edersiniz..
Bir de bunca olaydan sonra da bence bırakın artık onda kalan paranızın hesabını vs yapmayı.. başımın gözümün sadakası olsun deyin.. belki de ilerde çekeceklerinizden korudu sizi..
bundan sonra hakkınızda hayırlısı diyelim..

Şu meşhur kpss yolundayım bende dersi bırakmıştım. Kitap okur gibi okudum.
Yaşadıklarında tek suçlu sevgilin...
Anne ve babasını hiç söylemiyorum öyle bir kaynanayı geçtim insan sıfatında varlık olamaz.
Saçma sapan bahaneler. Oğlu 2012 dünya yakışıklısı olduğu için Azra akın lazımmış ama şans işte sana denk gelmiş.
Bir insanın içinin güzel olması gerektiğini öğrenememiş koskoca kadın yazık.
Elaleme hava atamayacağı için dertlenmiş, belli ki psikolojik sorunları da işi çığırından çıkarmış.
İyi dayanmışsın tüm olanlara.
Sevgilin sevgisinin arkasında duramamış. Daha sen bitti dediğin gün gelmemiş, gel evlenelim demiş.
Oraya gelmekten korkmuş.

Bence bütün geçmişi bir defa da sil at. Yoluna bak. Unutmak zor olur ama başarabilirsin.
Evlenseydin sürekli annene babana ve sana hakaret edecekti / edeceklerdi.
Ve yine kaçınılmaz son gerçekleşecekti.
İlk başta yapman gerekeni daha fazla yara alarak yapmış olacaktın.
Neyse ki Allahın sevgili kuluymuşsun da atlatmışsın.
Herkes bir şekilde bir şeylerle imtihan oluyor.
Senin de imtihanın buymuş.
Aslında daha yeni başlıyor demek lazım.
Sabrın ve inancın bu saatten sonra devreye girecek.
İsyan etme ve hayatına yeniden yön ver.
Bu süre zarfı içinde nedenleri, niçinleri, senin annendi, benim babamdıları bırak.

Hep korkarız ya hayatımızın alt üst olacağından belki de altı üstünden daha iyidir :)
Gül gibi mesleğin var.
Bırak onda ki borçlarında sadakan olsun.
Vermez gibi geldi çünkü bana.
İlk başlarda okurken seni kullandığını düşündüm.
Resmen mesleğini sen eline vermişsin adamın ama buna bile saygı duymamış.

Ne diyelim sen yoluna o yoluna.
Bundan sonra güzellikler ve mutluluklar diliyorum.
Daha iyisi karşına çıkması ümidiyle....

hepsini okudum ne kadar uzun olsa da
bir sürü engel çıkmış bırakman için devam ederek kendini yıpratmışsın zaten böyle bi adamdan sana hayır gelmezdi.

çok acı gelcek başta..hep acabalar olacak ama. emin ol üstünden biraz daha zaman geçsin. en doğrusunu yapmışım diyeceksin.. kurtulduğuna şükredeceksin.. her ne kadar ben osmanla evleniyorum ailesiyle değil desende evlenince işler öyle olmuyor. sürekli huzursuz bir ortamın olacaktı. mutlu olamayacaktın..şimdi aç musluğu bütün acını akaan suya anlat ve bırak onla gitsin..

sonuna kadar okudum canım..
yalnız anlamadığım nokta düğüne 2 ay kala davetiye bastırıp 1 ay kala düğünün yapılacağı yeri nasıl buluyorsunuz?
bildiğim kadarıyla davetiyede yazar düğün : .... da olacak diye...
ama yine de zor durum..Allah kolaylık versin

X