Evime davet etmeli miyim ?

Biz tanıştıktan 1 ay sonra beraber yaşamaya başladık, 6 ay sonra evlendik. O yüzden ilk eve çağırmanın ne zaman olduğunu hiç söylemeyeyim. Tabii benimki deli cesaretiydi biraz, lütfen evde denemeyiniz uyarısı vermek istiyorum.

Kısaca size ve ilişki dinamiğinize göre şekillenecek bir konu bu. Ama sınırlarınız olacaksa en baştan net olsun ki sonra hayalkırıklığı olmasın iki taraf için de.

Bekleyn, dışarda dolaşabilirsiniz açık alanda oturabilirsiniz, birlikte yürüryüş yapabilirsiniz, piknik yapardınız ama hava soğudu tabi. Ama eve çağırmanın sonu hele de kalacaksa genelde ileriye giderek bitiyor o sorun değil diyorsanız bile güvenmek için çok erken..
Aynen katılıyorum. Bu işin sonu farklı da bitebilir eğer böyle birsey istemiyorsanız davet etmeyin. Ev ortamında daha sadece kahve içildiğini ne duydum ne gördüm ne yaşadım. O an ki heyecanlar genelde böyle bitiyor çünkü

7de çıkıyormuş. Çok gorecegim gelirse is cikisina gider 9da evde olacak şekilde gorusurdum. Eve cagirmazdim o asamada.

Merhaba KK ‘nın sevgili kadınları.Bir konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir bir beyfendiyle flört ediyorum hatta artık sevgili sayılırız.Şimdilik güzel gidiyor herhangi bir yanlışını da görmedim ve güveniyorum da. Sıkıntı ise şu malum yeni yasaklar geldi e haliyle çocuk işten 7 de çıktığı için görüşme imkanımız da kalmadı.Aman her gün göreyim gibi bir düşüncem yok ama haftada 1 görüşsek iyi olur. Ben yalnız yaşıyorum o ise ailesiyle , bu yüzden ben onu vakit geçirmek için evime çağırsam henüz erken midir sizce ? Asıl sıkıntı ise yasaklar 9-5 olduğu için mantıken gelirse bende kalması gerekecek.Kalmak zorunda olmasa hadi yine çağırırsın. Ne yapmalıyım görüşmekten vazgeçip beklemek veya eve çağırmak ne dersiniz ?

ben olsam şimdiye 50 kere çağırmıştım 😬

Merhaba KK ‘nın sevgili kadınları.Bir konuda tavsiyenize ihtiyacım var. Yaklaşık 4 ay gibi bir süredir bir beyfendiyle flört ediyorum hatta artık sevgili sayılırız.Şimdilik güzel gidiyor herhangi bir yanlışını da görmedim ve güveniyorum da. Sıkıntı ise şu malum yeni yasaklar geldi e haliyle çocuk işten 7 de çıktığı için görüşme imkanımız da kalmadı.Aman her gün göreyim gibi bir düşüncem yok ama haftada 1 görüşsek iyi olur. Ben yalnız yaşıyorum o ise ailesiyle , bu yüzden ben onu vakit geçirmek için evime çağırsam henüz erken midir sizce ? Asıl sıkıntı ise yasaklar 9-5 olduğu için mantıken gelirse bende kalması gerekecek.Kalmak zorunda olmasa hadi yine çağırırsın. Ne yapmalıyım görüşmekten vazgeçip beklemek veya eve çağırmak ne dersiniz ?
Tabi yine siz bilirsiniz ama 4 ay çok erken bir süre bence.. Ben olsam 4 aylık tanıştığım birini evime davet etmezdim.. İş çıkışı bir saat birlikte yürüseniz bile yeterli bence.. Hem özleyin be azıcık bişey olmaz 😂😊

Aranızdaki samimiyeti bilemiyorum ama eve davet için 4 ay erken bence... pandemi olsa da olmasa da 🤷‍♀️

bacım eve çağırmak nedir pragda mıyız barcelona da mı?
bana kalsa bana ne istediğin şeyi yap? ama ulkemiz için durum böyle.

Ne alaka? Tüm ülke konu sahibin yatak odasinimi izleyecek? Bu sekilde düsünülürse, evet ülkede ilerleme olamaz. Ve evet, bir kadinin kendi vücüdü ile, kendi evinde istedigine karar vermesi ilerlemedir.

Konuya gelirsek iliskiden iliskiye, kisiden kisiye fark ediyor. Istersen çagirabilirsende. Senin beklentilerin ve ilişkin ile alakali bisey bu.

Bugün hemen hemen aynı konuya yazdığım bir kismi kopyalayacagim,altına kendi yorumumu eklerim;
Bir hafta benim için -hele kafeler de kapaliyken- eve gitmek için uygun bir süre. Son sevgilimle de bir cumartesi tanıştık. Salı dolaştık, persembe piknik yaptık. Cumartesi de (7.gun) hava çok kapalıydı, dışarıda dolasmanin da keyfi yoktu, ben söyledim 'eve mi geçsek, yemek yaparız' diye :)
Gayet de tatlış bir gün olmuştu. Yemek yapmıştık, Dans etmiştik, oldukça romantikti.
İlla ki eve çağıran herkes sapik olacak diye bir kaide yok, eve geldigin gibi kapıyı üstüne kilitleyip sana saldıracak diye de bir şey yok. Ben çok severim sevgilimle evde takılmayı...
Ama sen istemiyorsan gitme tabii ki.
Benim düşüncem bu yönde, bence 4 ay eve cagirmak için, ya da tatile gitmek için falan gayet yeterli bir süre. Ama kimisi için nişanlılık bile evde başbaşa olmak için yeterli değildir. Yani herkesin görüşü kendisine ait.
Önemli olan, sen nasıl istiyorsun??
Evine cagirsan da yukarıda damdan arkadaşın da dediği gibi, ilk haftadan cagirma, 'ne yapalim' konusu geçtiği zaman bir çözüm önerisi olarak sun.
Eve davet ederken de (aranızda bir yakınlaşma geçsin istemediğini varsayıyorum) önceden kabataslak bir plan yap ki başka şeyler hayal etmesin, kendini ona gore hazırlasın. Yani mesela ben olsam bu durumda derdim ki ; aslında ne güzel olur bana gelsen.
kremalı mantarlı tavuk yaparım,ne zamandır sana da yedirmek istiyordum zaten...scrabble (ya da başka kutu oyunu,ya da okey tavla,ya da yapboz) var bende, birlikte oynarız. Kestane falan kizartiriz. Güzel olur yaaa. Yarın da iş var, fazla geçe kalmadan uyuruz. Geçen ay yeni nevresim almıştım zaten, temiz temiz sererim sana. Merak etme, Çekyatim yok ama koltuğum küçük sayılmaz,rahat edersin☺️"
Bence bu tarz bir cümle kurman çok önemli çünkü bu konuşmadan sonra beklentiler belli olur ve iki kişi için de güzel ve keyfili bir gece geçirilmiş olur. Ama hiç konusulmadiysa ve eve davet edersen adam başka şeyler umup bir akşamını kişisel temizliğe ayırıp bir eczane alisverisiyle kondom,kayganlastirici falan tam işe hazır halde-libidosu da tavan gelip kutu oyunu-cekyat ile karşılaştığında (en azından onun için) igrenc bir akşam olur çünkü beklentisi farkli...
O yüzden sakın plani hızlıca söylediğin kısmı atlama :)
Şimdiden iyi eglenceler

*Ha bir de eklemek istiyorum, ev rahatlığına alisan sevgilinin eve dadanma durumu olabiliyor. İlerleyen zamanlarda yasaklar geçse bitse bile çoğu planın 'yorgunum ya,evde takılalım' şeklinde bozulabilir. O eve gelip gitme eşiği bir kez aşilinca geri dönüşü de olmuyor. Bunu da hesap edin çağırırken

İşten 19:00 çıkıyorsa evde buluşmanız demek evinizde kalması demek. İleriye dönük bir potansiyel görüyorsanız iletişim ve ilişkinizde hiç şimdilik bozmayın bence. Birde yasaklar yeni geldi. Biraz o düşünsün nasıl olacak vs. diye.
İzin gününüz hafta sonu mu hafta içi mi? İzin günleriniz denk gelmiyor sanırım.
İş yeri evinize ne kadar uzaklıkta belki 1-2 saat erken uyanıp size kahvaltıya gelebilir.

Bugün hemen hemen aynı konuya yazdığım bir kismi kopyalayacagim,altına kendi yorumumu eklerim;

Benim düşüncem bu yönde, bence 4 ay eve cagirmak için, ya da tatile gitmek için falan gayet yeterli bir süre. Ama kimisi için nişanlılık bile evde başbaşa olmak için yeterli değildir. Yani herkesin görüşü kendisine ait.
Önemli olan, sen nasıl istiyorsun??
Evine cagirsan da yukarıda damdan arkadaşın da dediği gibi, ilk haftadan cagirma, 'ne yapalim' konusu geçtiği zaman bir çözüm önerisi olarak sun.
Eve davet ederken de (aranızda bir yakınlaşma geçsin istemediğini varsayıyorum) önceden kabataslak bir plan yap ki başka şeyler hayal etmesin, kendini ona gore hazırlasın. Yani mesela ben olsam bu durumda derdim ki ; aslında ne güzel olur bana gelsen.
kremalı mantarlı tavuk yaparım,ne zamandır sana da yedirmek istiyordum zaten...scrabble (ya da başka kutu oyunu,ya da okey tavla,ya da yapboz) var bende, birlikte oynarız. Kestane falan kizartiriz. Güzel olur yaaa. Yarın da iş var, fazla geçe kalmadan uyuruz. Geçen ay yeni nevresim almıştım zaten, temiz temiz sererim sana. Merak etme, Çekyatim yok ama koltuğum küçük sayılmaz,rahat edersin☺️"
Bence bu tarz bir cümle kurman çok önemli çünkü bu konuşmadan sonra beklentiler belli olur ve iki kişi için de güzel ve keyfili bir gece geçirilmiş olur. Ama hiç konusulmadiysa ve eve davet edersen adam başka şeyler umup bir akşamını kişisel temizliğe ayırıp bir eczane alisverisiyle kondom,kayganlastirici falan tam işe hazır halde-libidosu da tavan gelip kutu oyunu-cekyat ile karşılaştığında (en azından onun için) igrenc bir akşam olur çünkü beklentisi farkli...
O yüzden sakın plani hızlıca söylediğin kısmı atlama :)
Şimdiden iyi eglenceler

*Ha bir de eklemek istiyorum, ev rahatlığına alisan sevgilinin eve dadanma durumu olabiliyor. İlerleyen zamanlarda yasaklar geçse bitse bile çoğu planın 'yorgunum ya,evde takılalım' şeklinde bozulabilir. O eve gelip gitme eşiği bir kez aşilinca geri dönüşü de olmuyor. Bunu da hesap edin çağırırken
Öncelikle uzun yorumunuz için çook teşekkür ederim 😊 Ve henüz bir yakınlaşma istemiyorum o yüzden dediğiniz gibi çözüm önerisi olarak sunarak ve ilk başta net olarak beklentiyi yükseltmemek çok mantıklı :) Ve dipnotunuzda çok doğru bu çocukta da bi ev kuşu potansiyeli var , bende gezmeyi çok severim en iyisi onu da net olarak söyleyeyim de sonradan sıkıntı olmasın 😅

İşten 19:00 çıkıyorsa evde buluşmanız demek evinizde kalması demek. İleriye dönük bir potansiyel görüyorsanız iletişim ve ilişkinizde hiç şimdilik bozmayın bence. Birde yasaklar yeni geldi. Biraz o düşünsün nasıl olacak vs. diye.
İzin gününüz hafta sonu mu hafta içi mi? İzin günleriniz denk gelmiyor sanırım.
İş yeri evinize ne kadar uzaklıkta belki 1-2 saat erken uyanıp size kahvaltıya gelebilir.
Maalesef denk gelmeyebiliyor çünkü benim izin günüm sabit değil. Evlerimizde hayli uzak. Ama onun düşünmesi dediğiniz gibi mantıklı bakalım o ne gibi çözüm önerileri ile gelecek ☺️

X