evime hırsız girdi

YesimRose

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2008
191
9
arkadaşlar gecen hafta tatile çıktık 7 gün kaldık cumartesi sabah geldiğimizde evimize hırsız girdiğini anladık moral olarak bitik durumdayız . çocuguma takılan çeyrekler tamlar gitmiş iki bileziğim saatim kolyem evlenirken alınan yüzüklerim hepsi gitmiş. polise haber verdik parmak izi için geldiler polis bunu tanıdık yapmış kapıyıda anahtarla açmışlar dedi. çekmeceleri göstermelik şekil olsun diye açtıklarını da söyledi. sadece yatak odasına girmiş diğer odalara dokunmamış. oralarda kıymetli şeylerde vardı (laptop vs gibi) onlar duruyor. kapının kilidini yaptırdık yeni kilit taktırdık kilidi takan usta da kesinlikle ya çok iyi bir çilinir gelmiş yada kesin anahtarla açılmış diyor. tabi bir diğer olasılıkda kapıyı kilitlemeden sadece çekip gitmiş olabilme olasılıgımız ama bu az bir olasılık. eşim kilitledim diyor. anahtarlar kaynanamda var o kesin yapmaz. evimize gelen bir yardımcı bayanda da var ona dün söyledim ama onu hiç suçlayıcı bir şey yazmadım sadece eve hırsız girdiğini moralimizin çok bozuk oldugunu whatsupdan yazdım. o da abla ben yapmadım çocugumun üzerine yemin ederim dedi açıkcası onunda yaptıgını düşünmüyorum . kilitlemesek bile tanıdık biri yapmış gibi duruyor yani yerini rahat bulmuş diğer yerleride usulen biraz dağıtmış gibi. canım çok sıkkın mavevi değeri olan yüzüklerime saatime kolyeme çok üzüldüm.

Birisi Kayınvalide ya da yardımcıdan anahtarları çalıp kopyalamış olabilir mi?

Yardimci kadin niye hemen kendini savunmaya gecmiski ben ondan suphelendim acikcasi gunahinida almak istemem tabi

2 ay olmadı benim de evime hırsız girdi, ne halde olduğunu anlayabiliyorum. Ama senin tanıdık biri olma ihtimali daha çok can sıkıcı tabi. Geçmiş olsun.

yardımcı kadın yapmamıştır da kocası falan olabilir mi? ben de günahını almak istemem ama. kayınvalidene verdiğin anahtar nerede duruyordu?

Apt . ya da site ya da bulunduğunuz sokağın güvenlik kamerası varsa izleyin . Hemen karşınızdaki bir dükkanın vs de olabilir .

Hırsıza ulaşmaktan çok tanıdık birinin yapıp yapmadığı sinir bozucu . En azından izlemek meşakkatlide olsa , bir şeyler yakalanabilir.

Yardımcının günahını almayın hemen. Ama eşi, kardeşi varsa, sohber ederken "hıı onlar da tatile gittiler" demiş olabilir. Kadının haberi olmadan anahtarı ondan almış olabilirler.

Ya da kayınvalidenizden aldılar anahtarı, yine onun da haberi yokken.
Çok geçmiş olsun.

Yardimci kadin niye hemen kendini savunmaya gecmiski ben ondan suphelendim acikcasi gunahinida almak istemem tabi

ben de buna takıldım.yardımcıı bence caldı.ben ne allah kuran yemın eden gordum ..cocuk uzerıne yemın ettı dıye yapmadı o demeyin..kesınlıkle yardımcı da var bı kıllık

İki kişide anahtar varmış. Kaynanan ya da yardımcın biliyormuydu altınların yerini. Yani altınım olsa yerini ne kaynanam ne yardımcım bilir. Onlar alacak olsa bile karıştırmaları gerekir. Öyle alenen bir yerdemiydi, haberleri varmıydı altınlarından?

Eşinin bekar kardeşi falan var mı? Ya da kayınpederin nasıl biri. Hani almış olabilirler mi?

Valla canım işkillendirmek istemem ama 2 ay önce benim evimede hırsız girdi.Kilitli olduğu halde baya uğramış ve patlarmış göbeği.Evi 1 haftada zor toparladım.Evde öyleki el atılmayan yer yoktu.Bütün dolaplar,sandık,çekmeceler herşey ama herşey karışıktı.Baz altları dahil.Sadece hamile olduğum için çıkardığım yüzük ve laptop vardı onları almış gitmiş.
Tanıdık biri olmasın?
Ayrıca olay yeri incelemeden bişey çıkmıyor bir bardak su iç kabullen yani.

Çok geçmiş olsun umarım yakın zamanda bulunur bunu yapan. Cana geleceğine mala gelsin. Yardımcınızda anahtarınız mı var ilk defa duydum.

Yardımcınız yapmıştır diyemem ama gerçekten böyle bir Zamanda nasıl güvenip anahtar verdiniz? Sadece meraktan soruyorum insanlar annesini babasını öldürüyor para için.

Yardımcı kadının yakını, eşi, dostu belki de... Ondan gizli olarak, yardımcının haberi olmadan almış olabilir.

Ya da kayınvalidene girip çıkan biri de olabilir.

Veyahut da kapıyı kitlemediniz, o Zaman da suç siz de...

benimde 4 sene önce geldi başıma. . Sadeve benim altınlarım gitmiş. Eşimin dolabındaki para, laptop hepsi duruyor. Kesin tanıdık yani. Eve gelen kadına sordum yemin etti ama inanmadım biraz araştırınca o aile hep hırsız nasıl Bizim yedek anahtar kv de vardı. Bence biri onlardan aldı girdi. Ama o evden taşınana kadar korkuyu üstümden atamadım.

X