Evimi nasıl korurum

sunshine__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2017
4.576
2.479
Kızlar merhaba gece gece canım çok sıkıldı arkadaşım adına sizlere sormak istedim yardımlarınıza ve fikrinize ihtiyacımız var
Arkadaşım eşi ile evleri var ama evlenmeden 1 ay önce evi alıyorlar ve kredi ödemeye başlıyorlar ve 10 sene kredi ödediler ipotek kaktı ama sorun şu ki eşi bankalara borçlanmış ama ödemede zorlanıyormuş eve haciz gelme olasılığı var mı var sa nasıl engel olabilir 🙏🙏🙏

Evlenmeden önce alınan mal ortak sayılmaz. Ama ödeme planı ortada, birlikte ödendiği kanıtlanırsa bu durum değişebilir diye düşünüyorum. Evlenmeden önce alındığında ev kimin üzerine alınmıştı?

Evlenmeden önce alınan mal ortak sayılmaz. Ama ödeme planı ortada, birlikte ödendiği kanıtlanırsa bu durum değişebilir diye düşünüyorum. Evlenmeden önce alındığında ev kimin üzerine alınmıştı?
Ev eşinin üzerine alınıp evlilik birliği boyunca beraber ödemişler tabi ki krediler bankaya borçlar kumar oynamak için çekilmiş yemi öğrenmiş arkadaş

Ev eşinin üzerine alınıp evlilik birliği boyunca beraber ödemişler tabi ki krediler bankaya borçlar kumar oynamak için çekilmiş yemi öğrenmiş arkadaş

Evin erkeğin üzerine olması üzdü. Ama dediğim gibi beraber ödendiği için umarım ortak mal sayılır. Bence bir avukata danışmak gerek.

Evlenmeden önce alınan mala eş karışamıyor diye biliyorum. Banka da ipotek etmemeli bence
Şimdi evin erkeğin üzerine olduğunu okudum ve evet eve haciz gelir bu durumda bence. Anca kira sözleşmesi falan yapılsa belki hani başka biri yaşıyor orada şeklinde korunabilir

Kızlar merhaba gece gece canım çok sıkıldı arkadaşım adına sizlere sormak istedim yardımlarınıza ve fikrinize ihtiyacımız var
Arkadaşım eşi ile evleri var ama evlenmeden 1 ay önce evi alıyorlar ve kredi ödemeye başlıyorlar ve 10 sene kredi ödediler ipotek kaktı ama sorun şu ki eşi bankalara borçlanmış ama ödemede zorlanıyormuş eve haciz gelme olasılığı var mı var sa nasıl engel olabilir 🙏🙏🙏
Ev kimin adına öncelikle ? Kadının mı erkeğin mi?

Evlenmeden önce alınan mala eş karışamıyor diye biliyorum. Banka da ipotek etmemeli bence
Şimdi evin erkeğin üzerine olduğunu okudum ve evet eve haciz gelir bu durumda bence. Anca kira sözleşmesi falan yapılsa belki hani başka biri yaşıyor orada şeklinde korunabilir
Her şekilde malı kadının üstüne vermesi gerekiyor ama ozaman da ortak oluyorlar heralde

Şerh boşanma aşamasındaki çiftler arasında birbirinden habersiz ev satilmasin diye yapılan bir şey bence arkadaşınız evi kendi üzerine alıp bosansin belki kurtarabilir
Araştırıyor ev gitmesin diye uğraşıyor sonra kocasını boşayacak

En kötü ihtimali düşünüp yarısını kurtarmali bence, çünkü banka devreye girerse yok fiyata satılır o yarısı daha düşük kalır.

Bırınci ihtimal ev satılacak ve ordan taşınılacak
İkinci olasılık hacizler yağınca arkadaşınızın kocası meskeniyet iddiasında bulunacak , burası benim ailemle yaşadığım yegane evdir diyerek. (eğer tek evi o ise ve evin üzerine kapanmiş olsa dahi ticari bir kredi için ipotek vermedi ise) bir avukata danışsın

Biz icralık bir ev almaya kalkışmıştık, vazgeçtik. Üzerinde bir sürü icra, haciz vardı. Onlar da evliydi boşanmak üzerelerdi. Oturdukları evdi. Evin üzerine haciz gelir ama eşi yani kadın tapuya aile şerhi koydurursa evi satılığa çıkaramazlar. Biz bankada eşden muvafakatname alıyorduk, krediyi ödemezse ev icradan satılabilsin diye. Ama boşanacaklarsa, en mantıklısı henüz icralık olmadan evi kadının üzerine devretsin sonrada anlaşmalı boşansınlar.

X