Evimi su bastı.

nscckts

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2014
47.411
127.876
37
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle ilk kez telefondan yazarak konu açıyorum yazım yanlışım olursa kusura bakmayın lütfen...

Bu eve taşınalı nerdeyse 1 sene olacak , sıfır daire fakat girdiğimizden beri elimiz üstünde herseyin en adisini yapmışlar. Tesisat bağlantılar, prizler , aklınıza gelebilecek herşey.

Dün akşam banyoda sifon kısmında ıslaklık farkettım sabah sucu cağıralım dedik uyuduk saat 12 gibi ; gece saat 3 e dogru bi sese uyandım ... ayağımı yere değdirmemle evin su oldugunu gördüm.

Boru patlamış gerizekalı mütahit banyoya duşakabin dışında gider yapmadığından tüm su eve dolmuş , ayak bileklerimize kadar su içindeydik.

1 yaşında kızım uyandı sesimize o ağlıyor bı yandan , tüm halıları toplayıp balkona koyup evin suyunu yok etmeye çalışıyoruz bi yandan ... üzüntüden bayılacak gibiydim...

Aşağı komsuya da çok ayıp oldu sesimiz çok oldu haliyle... parkelerin hepsi şişecek küf ,nem olacak ev sahibimize de masraf... çok üzüldüm arkadaşlar...

Gece uyurken genel su vanasını kapamak gerek ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun , uzun oldu kusura bakmayın , dertleşmek istedim . :KK43:

Ya biz de bi gün eşimle konuşuyoruz saat 3 lavaboya kalktım baktım ki ne ev berbat hep su olmuş, balkonun giderinden gelmiş meğerse ama nasıl geliyordu, iyiki uyumamışız diyordum.
Çok zor biliyorum Allah yardım etsin, şu müteahhitlerin yatacak yeri yok gerçekten. Ulan bakıyorsun Japonya'ya vs önce insan hayatı ele alınarak yapılıyor her şey ve böylece güzel oluyor. Ama bizim burda önce ceplerini düşünüyorlar. Her şey ters.
Yarın hemen ev sahibine deyin tabiki de yapacak gerekirse gitsin o yapan kişilerle konuşsun.
Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun .Küçükken az evi su basmadi hemde pis su lagarlar patlamalar falan evi her yağmurda çok perişan oluyorduk gerçekten giriş katti .Sizi en iyi anlayanlardanim . :KK43:

Ya biz de bi gün eşimle konuşuyoruz saat 3 lavaboya kalktım baktım ki ne ev berbat hep su olmuş, balkonun giderinden gelmiş meğerse ama nasıl geliyordu, iyiki uyumamışız diyordum.
Çok zor biliyorum Allah yardım etsin, şu müteahhitlerin yatacak yeri yok gerçekten. Ulan bakıyorsun Japonya'ya vs önce insan hayatı ele alınarak yapılıyor her şey ve böylece güzel oluyor. Ama bizim burda önce ceplerini düşünüyorlar. Her şey ters.
Yarın hemen ev sahibine deyin tabiki de yapacak gerekirse gitsin o yapan kişilerle konuşsun.
Tekrar geçmiş olsun.
Çok doğru söylüyorsunuz. Aynen eşim yarın görüssün yapılabilecek ne varsa yapılsın
Çok teşekkür ederim

Geçmiş olsun .Küçükken az evi su basmadi hemde pis su lagarlar patlamalar falan evi her yağmurda çok perişan oluyorduk gerçekten giriş katti .Sizi en iyi anlayanlardanim . :KK43:
Ay sizinki daha zormuş bizimki temiz suydu bukadar zorlandık :KK43:

Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle ilk kez telefondan yazarak konu açıyorum yazım yanlışım olursa kusura bakmayın lütfen...

Bu eve taşınalı nerdeyse 1 sene olacak , sıfır daire fakat girdiğimizden beri elimiz üstünde herseyin en adisini yapmışlar. Tesisat bağlantılar, prizler , aklınıza gelebilecek herşey.

Dün akşam banyoda sifon kısmında ıslaklık farkettım sabah sucu cağıralım dedik uyuduk saat 12 gibi ; gece saat 3 e dogru bi sese uyandım ... ayağımı yere değdirmemle evin su oldugunu gördüm.

Boru patlamış gerizekalı mütahit banyoya duşakabin dışında gider yapmadığından tüm su eve dolmuş , ayak bileklerimize kadar su içindeydik.

1 yaşında kızım uyandı sesimize o ağlıyor bı yandan , tüm halıları toplayıp balkona koyup evin suyunu yok etmeye çalışıyoruz bi yandan ... üzüntüden bayılacak gibiydim...

Aşağı komsuya da çok ayıp oldu sesimiz çok oldu haliyle... parkelerin hepsi şişecek küf ,nem olacak ev sahibimize de masraf... çok üzüldüm arkadaşlar...

Gece uyurken genel su vanasını kapamak gerek ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun , uzun oldu kusura bakmayın , dertleşmek istedim . :KK43:
İnan çok üzüldüm arkadasım kolay gelsin.

Aynen öyleydi Annem çok çekti o evden kurtulduk şükürler olsun ki.. İnşallah sizde bian önce kurtulup kafa rahat uyuyabilirsiniz...
Bununla kurtardığıma dua ediyorum açıkcası ... yuzeysel cabuk toparladık
Parkenin içine işleyenlerden endişeliyin
Önceki evimden küf sorunu var diye taşınmıştım kızımı hasta etmişti
Yine aynı şey olursa işimiz iş...

Bununla kurtardığıma dua ediyorum açıkcası ... yuzeysel cabuk toparladık
Parkenin içine işleyenlerden endişeliyin
Önceki evimden küf sorunu var diye taşınmıştım kızımı hasta etmişti
Yine aynı şey olursa işimiz iş...
Parkelerden bi kaçini söküp havalandirmak işe yarar belki canim daha sonrasi küflenmesinden iyidir en azindan bi parkeciye danisin derim belki birşey önerirler.

Hakikaten Allah kolaylık versin. Geçmiş olsun.

Alt komşuya da ayıp falan olmadı. Sizin zerre kadar kabahatinizin olmadığı, nadiren başa gelebilecek çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorsunuz, o da mecburen tali kurban, yapılabilecek bir şey yok.

Parkeler laminat ise, hemen usta çağırmak sanki en hayırlısı. Önce süpürgelikleri, sonra panelleri sökerek, durum tespiti yapacaklar, hem yer kuruyacak, hem de laminatların altı kuruyacak, kullanılamayacak olanlar yenisi ile değişecek v.s..

Yazarken bile inanın, içim daraldı. Samimiyetle kolaylıklar diliyorum, cidden üzüldüm.

Evimi temizlemeye calısıyorsun cok erken de
Suyu genel olarak temızledik evden
Hem parkeler hem kucuk cocugum var dıye
Sabaha karsı cok ses oldu komsulara ayıp oldu ama mecburen
Yarın sabah ılk iş hem sucuyu cagırmak hem halı yıkama şirketını aramak hemde ev sahıbıne haber vermek olacak
Yarın aksamda yardımcı hanımla evı temızlerım ancak
Ev ayakta kaldı :KK43:

Parkelerden bi kaçini söküp havalandirmak işe yarar belki canim daha sonrasi küflenmesinden iyidir en azindan bi parkeciye danisin derim belki birşey önerirler.
Aa aynen
Olayın şokuyla saglıklı dusunemedım hepsı sökülür diye dusunuyordum
Haklısınız hemen bi iki tane cıkarayım şimdiden havalansın
Hem pencerelerı actım hemde elektrık sobası ve kaloriferı ıyıce yaktım
Yarın parkeciyle goruseyım

Hakikaten Allah kolaylık versin. Geçmiş olsun.

Alt komşuya da ayıp falan olmadı. Sizin zerre kadar kabahatinizin olmadığı, nadiren başa gelebilecek çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorsunuz, o da mecburen tali kurban, yapılabilecek bir şey yok.

Parkeler laminat ise, hemen usta çağırmak sanki en hayırlısı. Önce süpürgelikleri, sonra panelleri sökerek, durum tespiti yapacaklar, hem yer kuruyacak, hem de laminatların altı kuruyacak, kullanılamayacak olanlar yenisi ile değişecek v.s..

Yazarken bile inanın, içim daraldı. Samimiyetle kolaylıklar diliyorum, cidden üzüldüm.
Çok teşekkür ederim çok saolun
Evet laminat parke inşallah çözümü çabuk olur :KK43:

Sudan etkilenen parkeyse maalesef hepsi şişer. Bizim mutfakta damla damla akmış tesisattan. Azıcık su mutfağın bütün orta kısmını sisirdi. :KK43: Sudan etkilenmeyense birşey olmaz sanırım. Büyük geçmiş olsun. Nasıl temizlediniz o kadar suyu? Eşyalar zarar gördü mu?

Suyu genel olarak temızledik evden
Hem parkeler hem kucuk cocugum var dıye
Sabaha karsı cok ses oldu komsulara ayıp oldu ama mecburen
Yarın sabah ılk iş hem sucuyu cagırmak hem halı yıkama şirketını aramak hemde ev sahıbıne haber vermek olacak
Yarın aksamda yardımcı hanımla evı temızlerım ancak
Ev ayakta kaldı :KK43:
Ah kuzum gurbette yalnız mısın yok mu yardım edenin aynı ben gibi. Kolay gelsin bıran once refaha kavus ama o su gene basar sorunu nasıl çozceksınız

Sudan etkilenen parkeyse maalesef hepsi şişer. Bizim mutfakta damla damla akmış tesisattan. Azıcık su mutfağın bütün orta kısmını sisirdi. :KK43: Sudan etkilenmeyense birşey olmaz sanırım. Büyük geçmiş olsun. Nasıl temizlediniz o kadar suyu? Eşyalar zarar gördü mu?

Eşyalarımın hepsının altı acık ayaklı mobılyalardı allahtan
İlk iş dusakabini sökmek oldu ordan su tahliyesi için
Sonra tum halıları toplayıp balkona koyduk
Eşimle ben tum evın suyunu esyaları ceke ceke sıyırarak giderdik
Vileda havlu aklınıza gelebılecek müsaıt tum kumaşları kullandık
Gardılobu cekemedik bitek onunda etrafına carsaf havlu koydum eğime dogru aktıkca suyu cekılsin diye
Antre yeri normal taş odalar parkeydi

Ah kuzum gurbette yalnız mısın yok mu yardım edenin aynı ben gibi. Kolay gelsin bıran once refaha kavus ama o su gene basar sorunu nasıl çozceksınız
Kayınvalidemlerde annemlerde burdalar aynı şehirdeyiz
Kayınvalidemlerle konusmuyoruz evde yangın cıksa yansak dönüp bakmazlar
Annemleri arıcaktım ... eşim insanları korkutup telaşlandırma halledelim buyuk cogunu yarın sabah ararsın dedi
Altından kalktık ama parkelere bakalım ne olacak

Aa aynen
Olayın şokuyla saglıklı dusunemedım hepsı sökülür diye dusunuyordum
Haklısınız hemen bi iki tane cıkarayım şimdiden havalansın
Hem pencerelerı actım hemde elektrık sobası ve kaloriferı ıyıce yaktım
Yarın parkeciyle goruseyım
Süpürgeliklerin ordan çekerek çikarabilrsiniz ama altinda ki naylonumsu döşeme kayabilir yinede parkeciye danisin en iyisi yapamassaniz birde.

X