Evimi su bastı.

nscckts

Her insan yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur.
Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle ilk kez telefondan yazarak konu açıyorum yazım yanlışım olursa kusura bakmayın lütfen...

Bu eve taşınalı nerdeyse 1 sene olacak , sıfır daire fakat girdiğimizden beri elimiz üstünde herseyin en adisini yapmışlar. Tesisat bağlantılar, prizler , aklınıza gelebilecek herşey.

Dün akşam banyoda sifon kısmında ıslaklık farkettım sabah sucu cağıralım dedik uyuduk saat 12 gibi ; gece saat 3 e dogru bi sese uyandım ... ayağımı yere değdirmemle evin su oldugunu gördüm.

Boru patlamış gerizekalı mütahit banyoya duşakabin dışında gider yapmadığından tüm su eve dolmuş , ayak bileklerimize kadar su içindeydik.

1 yaşında kızım uyandı sesimize o ağlıyor bı yandan , tüm halıları toplayıp balkona koyup evin suyunu yok etmeye çalışıyoruz bi yandan ... üzüntüden bayılacak gibiydim...

Aşağı komsuya da çok ayıp oldu sesimiz çok oldu haliyle... parkelerin hepsi şişecek küf ,nem olacak ev sahibimize de masraf... çok üzüldüm arkadaşlar...

Gece uyurken genel su vanasını kapamak gerek ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun , uzun oldu kusura bakmayın , dertleşmek istedim . :KK43:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1990 gün geçti.

Janet Jak Esim

Durme, durme querido hijico
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2012
30.485
65.676
Ya biz de bi gün eşimle konuşuyoruz saat 3 lavaboya kalktım baktım ki ne ev berbat hep su olmuş, balkonun giderinden gelmiş meğerse ama nasıl geliyordu, iyiki uyumamışız diyordum.
Çok zor biliyorum Allah yardım etsin, şu müteahhitlerin yatacak yeri yok gerçekten. Ulan bakıyorsun Japonya'ya vs önce insan hayatı ele alınarak yapılıyor her şey ve böylece güzel oluyor. Ama bizim burda önce ceplerini düşünüyorlar. Her şey ters.
Yarın hemen ev sahibine deyin tabiki de yapacak gerekirse gitsin o yapan kişilerle konuşsun.
Tekrar geçmiş olsun.

JustPeace

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2017
2.838
32.648
Geçmiş olsun .Küçükken az evi su basmadi hemde pis su lagarlar patlamalar falan evi her yağmurda çok perişan oluyorduk gerçekten giriş katti .Sizi en iyi anlayanlardanim . :KK43:

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Ya biz de bi gün eşimle konuşuyoruz saat 3 lavaboya kalktım baktım ki ne ev berbat hep su olmuş, balkonun giderinden gelmiş meğerse ama nasıl geliyordu, iyiki uyumamışız diyordum.
Çok zor biliyorum Allah yardım etsin, şu müteahhitlerin yatacak yeri yok gerçekten. Ulan bakıyorsun Japonya'ya vs önce insan hayatı ele alınarak yapılıyor her şey ve böylece güzel oluyor. Ama bizim burda önce ceplerini düşünüyorlar. Her şey ters.
Yarın hemen ev sahibine deyin tabiki de yapacak gerekirse gitsin o yapan kişilerle konuşsun.
Tekrar geçmiş olsun.
Çok doğru söylüyorsunuz. Aynen eşim yarın görüssün yapılabilecek ne varsa yapılsın
Çok teşekkür ederim

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Geçmiş olsun .Küçükken az evi su basmadi hemde pis su lagarlar patlamalar falan evi her yağmurda çok perişan oluyorduk gerçekten giriş katti .Sizi en iyi anlayanlardanim . :KK43:
Ay sizinki daha zormuş bizimki temiz suydu bukadar zorlandık :KK43:

Elispo

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2017
1.043
1.484
Merhaba arkadaşlar;
Öncelikle ilk kez telefondan yazarak konu açıyorum yazım yanlışım olursa kusura bakmayın lütfen...

Bu eve taşınalı nerdeyse 1 sene olacak , sıfır daire fakat girdiğimizden beri elimiz üstünde herseyin en adisini yapmışlar. Tesisat bağlantılar, prizler , aklınıza gelebilecek herşey.

Dün akşam banyoda sifon kısmında ıslaklık farkettım sabah sucu cağıralım dedik uyuduk saat 12 gibi ; gece saat 3 e dogru bi sese uyandım ... ayağımı yere değdirmemle evin su oldugunu gördüm.

Boru patlamış gerizekalı mütahit banyoya duşakabin dışında gider yapmadığından tüm su eve dolmuş , ayak bileklerimize kadar su içindeydik.

1 yaşında kızım uyandı sesimize o ağlıyor bı yandan , tüm halıları toplayıp balkona koyup evin suyunu yok etmeye çalışıyoruz bi yandan ... üzüntüden bayılacak gibiydim...

Aşağı komsuya da çok ayıp oldu sesimiz çok oldu haliyle... parkelerin hepsi şişecek küf ,nem olacak ev sahibimize de masraf... çok üzüldüm arkadaşlar...

Gece uyurken genel su vanasını kapamak gerek ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun , uzun oldu kusura bakmayın , dertleşmek istedim . :KK43:
İnan çok üzüldüm arkadasım kolay gelsin.

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Aynen öyleydi Annem çok çekti o evden kurtulduk şükürler olsun ki.. İnşallah sizde bian önce kurtulup kafa rahat uyuyabilirsiniz...
Bununla kurtardığıma dua ediyorum açıkcası ... yuzeysel cabuk toparladık
Parkenin içine işleyenlerden endişeliyin
Önceki evimden küf sorunu var diye taşınmıştım kızımı hasta etmişti
Yine aynı şey olursa işimiz iş...

JustPeace

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2017
2.838
32.648
Bununla kurtardığıma dua ediyorum açıkcası ... yuzeysel cabuk toparladık
Parkenin içine işleyenlerden endişeliyin
Önceki evimden küf sorunu var diye taşınmıştım kızımı hasta etmişti
Yine aynı şey olursa işimiz iş...
Parkelerden bi kaçini söküp havalandirmak işe yarar belki canim daha sonrasi küflenmesinden iyidir en azindan bi parkeciye danisin derim belki birşey önerirler.

subkortikal

Guru
Pro Üye
17 Mayıs 2011
750
2.398
Hakikaten Allah kolaylık versin. Geçmiş olsun.

Alt komşuya da ayıp falan olmadı. Sizin zerre kadar kabahatinizin olmadığı, nadiren başa gelebilecek çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorsunuz, o da mecburen tali kurban, yapılabilecek bir şey yok.

Parkeler laminat ise, hemen usta çağırmak sanki en hayırlısı. Önce süpürgelikleri, sonra panelleri sökerek, durum tespiti yapacaklar, hem yer kuruyacak, hem de laminatların altı kuruyacak, kullanılamayacak olanlar yenisi ile değişecek v.s..

Yazarken bile inanın, içim daraldı. Samimiyetle kolaylıklar diliyorum, cidden üzüldüm.

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Evimi temizlemeye calısıyorsun cok erken de
Suyu genel olarak temızledik evden
Hem parkeler hem kucuk cocugum var dıye
Sabaha karsı cok ses oldu komsulara ayıp oldu ama mecburen
Yarın sabah ılk iş hem sucuyu cagırmak hem halı yıkama şirketını aramak hemde ev sahıbıne haber vermek olacak
Yarın aksamda yardımcı hanımla evı temızlerım ancak
Ev ayakta kaldı :KK43:

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Parkelerden bi kaçini söküp havalandirmak işe yarar belki canim daha sonrasi küflenmesinden iyidir en azindan bi parkeciye danisin derim belki birşey önerirler.
Aa aynen
Olayın şokuyla saglıklı dusunemedım hepsı sökülür diye dusunuyordum
Haklısınız hemen bi iki tane cıkarayım şimdiden havalansın
Hem pencerelerı actım hemde elektrık sobası ve kaloriferı ıyıce yaktım
Yarın parkeciyle goruseyım

nscckts

Pro Üye
Anneler Kulübü
28 Nisan 2014
36.720
83.708
34
Hakikaten Allah kolaylık versin. Geçmiş olsun.

Alt komşuya da ayıp falan olmadı. Sizin zerre kadar kabahatinizin olmadığı, nadiren başa gelebilecek çok ciddi bir mağduriyet yaşıyorsunuz, o da mecburen tali kurban, yapılabilecek bir şey yok.

Parkeler laminat ise, hemen usta çağırmak sanki en hayırlısı. Önce süpürgelikleri, sonra panelleri sökerek, durum tespiti yapacaklar, hem yer kuruyacak, hem de laminatların altı kuruyacak, kullanılamayacak olanlar yenisi ile değişecek v.s..

Yazarken bile inanın, içim daraldı. Samimiyetle kolaylıklar diliyorum, cidden üzüldüm.
Çok teşekkür ederim çok saolun
Evet laminat parke inşallah çözümü çabuk olur :KK43: