Evladımı terketmiş mi oluyorum?

Childgirlss

Sadece oğlunun vazgeçilmezi
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2017
1.528
689
Merhaba sevgili kk. Bu sorun önemli karar alındı boşanma işi kesin. Önümde iki yol vardı burada kalıp ev tutmak babası öğlen alıp evine getirecek akşam da ben alıp eve geçecektim babası çalışmıyor oğlumun dedesi bakıyor ona vs vs . Bilinen şeyler yabi. Ama burada kiralar çok yüksek öyle ki evdeki hesaba göre bile bana kalan 300 tl ile ne yenir ne içilir ? Bilmiyorum . İşsiz kalma durumu olabilir, bir sonraki sene kurum benimle anlaşmayabilir( özelde öğretmenim) ve bu durumda eşyaları da borçla alacağım için bildiğiniz dımdızlak ortada kalabilirim yani.

Oğlum burada kalmak istiyor okulu seviyor şartları iyi güzel bir sitede etraf güzel elit vs . Ama ben nereye gidersem de seninle geleceğim anne diyor. Ailem önce karşı çıktı sonra durumları ispatlayınca şakın orada durma borcu bitir gel diyor. Annemler İstanbul’da . Kardeşim evlendi alt katta yaşıyor iki ev de babamın yeni aldılar borç ödüyorlar. Onlar işten çıkmaz eğer ben gidersem. Oğlanı da servis ve akşama kadar olan kolejlere veririm zaten çünkü annemlerin oturduğu yer iyi değil eğitim ve kültür seviyesi açısından. O sebeple oradaki devlet okulları bu okuldan sonrq olmaz oğlumda büyük travma kalır.

Hayatımda bir ilki gerçekleştiriyorum . Özel okullar kaç para ister bilmiyorum ama ben 1500 fazlasını veremem o kesin . Bir şekilde buldum diyelim bir şey olursa aniden ulaşamazsam korkusu var. Oğlum burada kalsın desem nasıl yaşarım bilmiyorum. Ama o zaman da şartları daha iyi olur. Fakat ödev yaptırırken dayanamayan sinir harbi geçiren dayak atan yüzüne tüküren ama genelde de seven bir babası olur mu bilmiyorum aklım karışık. Bana fikir verin ne olur ? İstanbul’da bana iyi referanslarla iş sağlayacak aile dostlarım olacak . Orada sorun yaşamam babamın evinde bu açıdan

Merhaba sevgili kk. Bu sorun önemli karar alındı boşanma işi kesin. Önümde iki yol vardı burada kalıp ev tutmak babası öğlen alıp evine getirecek akşam da ben alıp eve geçecektim babası çalışmıyor oğlumun dedesi bakıyor ona vs vs . Bilinen şeyler yabi. Ama burada kiralar çok yüksek öyle ki evdeki hesaba göre bile bana kalan 300 tl ile ne yenir ne içilir ? Bilmiyorum . İşsiz kalma durumu olabilir, bir sonraki sene kurum benimle anlaşmayabilir( özelde öğretmenim) ve bu durumda eşyaları da borçla alacağım için bildiğiniz dımdızlak ortada kalabilirim yani.

Oğlum burada kalmak istiyor okulu seviyor şartları iyi güzel bir sitede etraf güzel elit vs . Ama ben nereye gidersem de seninle geleceğim anne diyor. Ailem önce karşı çıktı sonra durumları ispatlayınca şakın orada durma borcu bitir gel diyor. Annemler İstanbul’da . Kardeşim evlendi alt katta yaşıyor iki ev de babamın yeni aldılar borç ödüyorlar. Onlar işten çıkmaz eğer ben gidersem. Oğlanı da servis ve akşama kadar olan kolejlere veririm zaten çünkü annemlerin oturduğu yer iyi değil eğitim ve kültür seviyesi açısından. O sebeple oradaki devlet okulları bu okuldan sonrq olmaz oğlumda büyük travma kalır.

Hayatımda bir ilki gerçekleştiriyorum . Özel okullar kaç para ister bilmiyorum ama ben 1500 fazlasını veremem o kesin . Bir şekilde buldum diyelim bir şey olursa aniden ulaşamazsam korkusu var. Oğlum burada kalsın desem nasıl yaşarım bilmiyorum. Ama o zaman da şartları daha iyi olur. Fakat ödev yaptırırken dayanamayan sinir harbi geçiren dayak atan yüzüne tüküren ama genelde de seven bir babası olur mu bilmiyorum aklım karışık. Bana fikir verin ne olur ? İstanbul’da bana iyi referanslarla iş sağlayacak aile dostlarım olacak . Orada sorun yaşamam babamın evinde bu açıdan
Şu koyu renkle işaretlediğim cümleleri bir daha okuyun lütfen.
Böyle bir adama evladınızı bırakmayı mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?
Çocuğunuzu hem dövüyor,hem aşağılıyor,
yani hem fiziksel olarak,hem de psikolojik olarak istismar ediyor babası olacak adam.
Sanırım sağlıklı düşünemiyorsunuz.

Siz nereye çocuğunuz oraya çocukken annesinden ayrı kalmış biri olarak söylüyorum kuru ekmek yeseydimde annem yanimda olsaydı benim annemde geleceğimiz için böyle bir karar almıştı 34 yaşındayım travmasını halen yaşıyorum

İyi ki geldiniz . Size bir şeyler sormak istiyorum anneniz de daha rahat yaşarlar maddi açıdan vs diyerek mi sizi babaya bıraktı ve siz neler yaşadınız , keşke annem yanımda olsa kuru ekmek olsa dediğiniz durum neden oldu? Anneniz çalışsa hafta sonu ve akşamları sizinle ilgilense de mi böyle isterdiniz?

Şu koyu renkle işaretlediğim cümleleri bir daha okuyun lütfen.
Böyle bir adama evladınızı bırakmayı mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?
Çocuğunuzu hem dövüyor,hem aşağılıyor,
yani hem fiziksel olarak,hem de psikolojik olarak istismar ediyor babası olacak adam.
Sanırım sağlıklı düşünemiyorsunuz.

Sağlıklı düşünemiyorum evet size ihtiyacım var ben oğlum olmadan ölürüm diyen ben böyle bir konu açtım düşünebiliyor musunuz? Oğlum anne burda otursak dedikçe acaba alırsam bu kez bana kin nefret duyar mu diyorum babası da bana diyor ki orada erkek çocuğu büyüdükçe zaptedemeyeceksin o zaman ne yapacaksın gücün yetmeyecek yıllarca beni bu korkuyla zaten sindirdi sizce?

Öyle bir babaya çocuğunuzu bırakırsanız evet terketmiş olursunuz. Yazdıklarınızı tekrar okuyun lütfen. Cevap zaten konunun içinde.

Eşim ve annem bosanmış anne babanın çocukları ve anneleri babalarına bırakıp gitmiş.
Yaşadıkları çok acı ve travmatik durumlar.
Anlattıkları insanı saatlerce ağlatacak gerçekler.
Çok uzatmak istemiyorum.
Evet terketmiş olursunuz.
Kuru ekmek yesenizde evladınızı yanınızdan asla ayırmayın.

İyi ki geldiniz . Size bir şeyler sormak istiyorum anneniz de daha rahat yaşarlar maddi açıdan vs diyerek mi sizi babaya bıraktı ve siz neler yaşadınız , keşke annem yanımda olsa kuru ekmek olsa dediğiniz durum neden oldu? Anneniz çalışsa hafta sonu ve akşamları sizinle ilgilense de mi böyle isterdiniz?
Evet tamamen maddi konular yüzünden ayrı kaldık
Şöyleki dünyanın en iyi babası da olsa annenin yerini tutmaz en basiti her zaman itilip kakılır çocuğunuz kimsenin yanında değerli olmaz baba evden sabah çıkar akşam gelir herşeyden bir haber akşam olunca bütün çocuklar annesinin kanadı altına girdiğinde onun ruhunda açılan yaraları tahmin bile edemezsiniz

Eşim ve annem bosanmış anne babanın çocukları ve anneleri babalarına bırakıp gitmiş.
Yaşadıkları çok acı ve travmatik durumlar.
Anlattıkları insanı saatlerce ağlatacak gerçekler.
Çok uzatmak istemiyorum.
Evet terketmiş olursunuz.
Kuru ekmek yesenizde evladınızı yanınızdan asla ayırmayın.

Evet değil mi ama , büyüdüğü zaman şöyle 17 18 ben gidiyorum derse asla ses ermem ama şu an 7 yaşımda ve bana ihtiyacı çok

Evet tamamen maddi konular yüzünden ayrı kaldık
Şöyleki dünyanın en iyi babası da olsa annenin yerini tutmaz en basiti her zaman itilip kakılır çocuğunuz kimsenin yanında değerli olmaz baba evden sabah çıkar akşam gelir herşeyden bir haber akşam olunca bütün çocuklar annesinin kanadı altına girdiğinde onun ruhunda açılan yaraları tahmin bile edemezsiniz

Babası çalışmıyor pederi ona bakıyor diyeyim iki adam evde oturuyorlar tüm gün

O saçmalıyor siz saçmalamayın bari. Alın oğlunuzu gidin hayatınızı yeni baştan kurun.

Babam annem çok kati yanımda destek sağladı bu kez İnan’ın . Evleri yeni eşyaları yeni imkanları iyi çok şükür sadece semt olarak iyi değil ama gelişmeye yakın bu yüzden oğlanı biraz uzak yere okula yazdıracağım ama fazla da uzak değil ani bir şey olsa diyorum ama o da her yerde olur değiş mi olsa

Kuru ekmekte yeseniz cocugunuzu birakmayin siz nereye cocugunuzda oraya gitsin.

Giderseniz ailenizle yasayacaksiniz galiba kira derdiniz olmaz,kira parasini cocugunuzun okulu icin harcarsiniz,ailenizin yanina gitmek icin illa borcunuzun bitmesimi gerekiyor.

Sağlıklı düşünemiyorum evet size ihtiyacım var ben oğlum olmadan ölürüm diyen ben böyle bir konu açtım düşünebiliyor musunuz? Oğlum anne burda otursak dedikçe acaba alırsam bu kez bana kin nefret duyar mu diyorum babası da bana diyor ki orada erkek çocuğu büyüdükçe zaptedemeyeceksin o zaman ne yapacaksın gücün yetmeyecek yıllarca beni bu korkuyla zaten sindirdi sizce?
Güzel arkadaşım,
çocuğunuzun velayetini alın ve yanınızda götürün.
Daha sağlıklı düşünüp yorum yapabilmek için de destek alın lütfen.

Kuru ekmekte yeseniz cocugunuzu birakmayin siz nereye cocugunuzda oraya gitsin.

Giderseniz ailenizle yasayacaksiniz galiba kira derdiniz olmaz,kira parasini cocugunuzun okulu icin harcarsiniz,ailenizin yanina gitmek icin illa borcunuzun bitmesimi gerekiyor.

Evet Ağustos gibi ancak zira o zamana borç biter orada iş ayarlanır , her şey hazır edilir öyle geçerim . Zaten şu an ben çalışıyorum özelde Öğretmenim , oğlum okuyor gitmem olanaksız şu an annemlerin evleri yeni bir kardeşime bir bana alındı ev ama üstümüze değiş borç içinde aldı babam hasta hali ile annem babam çalışıp ödüyor . Ben de zaten orada da çalışacağım Beylikdüzü taraflarında bir özel okula göndereceğim ama fiyatlar be bilmiyorum 1500 üstü
Çıkaramam çünkü

Evet değil mi ama , büyüdüğü zaman şöyle 17 18 ben gidiyorum derse asla ses ermem ama şu an 7 yaşımda ve bana ihtiyacı çok
Eşimin yaşadığı bir durum var, kahvaltıyla ilgili hiç anlatmasa haftada bir anlatıyor. Birde annemin yaşadığı bir durum var çok hüzünlü anlatıyor. Kriz geçiriyorum.
Yaşadıkları öyle şeyler var ki...
Bir anne aç kalsın ama çocuğunu asla bırakmasın.
17/18 yaşına gelince gitmez babasına emin olun.
Siz ona sevginizi verin, gerisi teferruat.
Birde siz ona isteyerek dileyerek bakın Allah size ummadık kapılar açar buna da emin olun.

Güzel arkadaşım,
çocuğunuzun velayetini alın ve yanınızda götürün.
Daha sağlıklı düşünüp yorum yapabilmek için de destek alın lütfen.

Oğlumu zaten bırakamam asla öyle görünüyor ama bana öyle söylüyorlar ki bırak git gelir görürsün yok çocuk böyle imkanları orda nasıl bulsun okul varlık vs vs başını yesin varlığı da boş varlık her şeyini ben şaplıyorum oğlumun odası eşyası okulu okul dışı Eğitimi oyuncağı sosyal ortamı vs vs

X