Evlat Edinme Evlat Edinenler Lütfen Duygularınızı Bizimle Paylaşın

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Kavuşanları
Biz kavusali iki ay oldu neredeyseve inanin kucaginiza aldiginiz anda tipki dogum sancisinin unutulmasi gibi cekilen onca stres akip gidiyor hersey unutuluyor ve tamamen bebeginiz ile yepyeni bir yola cikiyorsunuz,Allahim tez zamanda kavusmayi nasip etsin🙏🏻
Hayırlı bir evlat olaun , evladınızla uzun gönülünüzcw yılların olsun inşallah 💙 dosya onaylandıktan sonra evrak vs isteniyormu acaba tekrardan

Son 1 aydır kendimi tükenmiş mi desem, 1. sıraya düşmenin sabırsızlığı mı desem çok garip hissediyorum. Sürekli bu topicdeyim. Neredeyse 2464 sayfanın hepsini okudum gözlerim yanıyor. Herkes bu duyguyu yaşamış, herkes bu stresli süreçten geçmiş, duygularımız tamamen aynı buradaki herkesle. Keşke biraz daha aktif olsa burası. Benim yaşadıklarımı herkes yaşamış yalnız değilim diyorum hep. Son süreçte de herkesin bu stresi doğum sancısıymış meğerse. İnşallah benim de öyledir. Hatta bir kaç üye gördüm benim gibi her an telefon çalacakmış gibi bekleyen ve bekledikleri zamanlarda telefonları çalan. Ay görür müyüm o günleri, lütfen göreyim :)
Okurken heyecanladım ☺ güzel haberlerinizi ve yaşadığınız duyguları dört gözle bekliyoruz 🥰

Biz kavusali iki ay oldu neredeyseve inanin kucaginiza aldiginiz anda tipki dogum sancisinin unutulmasi gibi cekilen onca stres akip gidiyor hersey unutuluyor ve tamamen bebeginiz ile yepyeni bir yola cikiyorsunuz,Allahim tez zamanda kavusmayi nasip etsin🙏🏻

Çok teşekkür ederim, Allah ayırmasın sizi hiç yavrunuzdan ❤️ Kavuşanları okudukça burdan aynı duyguları yaşayacağıma inanamıyorum, zaman su gibi aksa geçse de hayatımızın bebişli evresine geçsek bian önce :)

Kavuşanları

Hayırlı bir evlat olaun , evladınızla uzun gönülünüzcw yılların olsun inşallah 💙 dosya onaylandıktan sonra evrak vs isteniyormu acaba tekrardan

Evet dosya onaylandıktan ve sıraya girdikten sonra 2 yılda bir evrak yeniliyorsunuz. Tekrar ev ziyaretine de geliyorlar bize 1 kez geldiler. Sağlık raporlarını vs yeniden yaptık, Güncel adli sicil kaydı, güncel bordro vs. istediler. Bebiş geldikten sonra da 3 ayda 1 olacak şekilde yılda 4 kez ziyarete geliyorlarmış.

Evet dosya onaylandıktan ve sıraya girdikten sonra 2 yılda bir evrak yeniliyorsunuz. Tekrar ev ziyaretine de geliyorlar bize 1 kez geldiler. Sağlık raporlarını vs yeniden yaptık, Güncel adli sicil kaydı, güncel bordro vs. istediler. Bebiş geldikten sonra da 3 ayda 1 olacak şekilde yılda 4 kez ziyarete geliyorlarmış.
Teşekkür ederim. 😊

Kavuşanları

tesekkürler...dosya onayından sonra başka evrak işlemimiz olmadı her ay arayıp sıramı öğrendim sadece...ilk 6 ay hiç aramadım ama son zamanlarda çok sık aramaya başlamıştım...

aaa öylemi? belki illere göre değişiyordur 2,5 yıl bekledik bizde hiç evrak istemediler bir daha,ev ziyaretinede bebeğimiz geldikten 1 hafta sonra geldiler bir daha..

aaa öylemi? belki illere göre değişiyordur 2,5 yıl bekledik bizde hiç evrak istemediler bir daha,ev ziyaretinede bebeğimiz geldikten 1 hafta sonra geldiler bir daha..

Evet normalde 2 senede bir evrak yenilemek gerekiyormuş. Bizim Eylül 2021 de 3. senemiz doldu. Ama bizden bunu 2,5 sene sonra istediler bir de formaliteden ev ziyaretine geldiler işte. Sonra tekrar bakanlığa yolladılar dosyayı. Bir arkadaşıma da bebeğini teslim etmeden önce evraklarını yenilettiler. Sonra ev ziyareti yaptılar ve bebeğini teslim ettiler falan. Yani gerçekten illere göre değişiklik göstermesi enteresan bu konunun. Prosedürde var sanırım böyle bir şey ama kurumların insiyatifinde galiba.

Son 1 aydır kendimi tükenmiş mi desem, 1. sıraya düşmenin sabırsızlığı mı desem çok garip hissediyorum. Sürekli bu topicdeyim. Neredeyse 2464 sayfanın hepsini okudum gözlerim yanıyor. Herkes bu duyguyu yaşamış, herkes bu stresli süreçten geçmiş, duygularımız tamamen aynı buradaki herkesle. Keşke biraz daha aktif olsa burası. Benim yaşadıklarımı herkes yaşamış yalnız değilim diyorum hep. Son süreçte de herkesin bu stresi doğum sancısıymış meğerse. İnşallah benim de öyledir. Hatta bir kaç üye gördüm benim gibi her an telefon çalacakmış gibi bekleyen ve bekledikleri zamanlarda telefonları çalan. Ay görür müyüm o günleri, lütfen göreyim :)
Şuan çok heyecanlandım hayırlısıyla telefonunuz çalar müjdeli haberi alır evladınıza kavuşursunuz.❤️‍🔥

Evet normalde 2 senede bir evrak yenilemek gerekiyormuş. Bizim Eylül 2021 de 3. senemiz doldu. Ama bizden bunu 2,5 sene sonra istediler bir de formaliteden ev ziyaretine geldiler işte. Sonra tekrar bakanlığa yolladılar dosyayı. Bir arkadaşıma da bebeğini teslim etmeden önce evraklarını yenilettiler. Sonra ev ziyareti yaptılar ve bebeğini teslim ettiler falan. Yani gerçekten illere göre değişiklik göstermesi enteresan bu konunun. Prosedürde var sanırım böyle bir şey ama kurumların insiyatifinde galiba.
Hangi ilden başvuru yapmıştınız?3 sene az da değil.kız bebek için mi sıradasınız

Hangi ilden başvuru yapmıştınız?3 sene az da değil.kız bebek için mi sıradasınız

Bulunduğum ilde 0-3 yaş olmadığı için Düzce'ye atandı dosyam. Tercihlerim 0-2 yaş rıza/terk, kız/erkek fark etmez. Buna rağmen 3 seneyi geçti bekleyişim. Sanırım Düzce küçük bir il olduğu için sirkülasyon az.

Ben topicinizi görüpte size hayran olan, hayran hayran yazdıklarınızı, duygularınızı, yalvarışlarınızı gözlemleyen bir anneyim, Allah hepinizin gönlüne göre versin demeye uğradım. :KK200:

Bulunduğum ilde 0-3 yaş olmadığı için Düzce'ye atandı dosyam. Tercihlerim 0-2 yaş rıza/terk, kız/erkek fark etmez. Buna rağmen 3 seneyi geçti bekleyişim. Sanırım Düzce küçük bir il olduğu için sirkülasyon az.
Büyükşehir de prosedür süresi uzun bebek sırası hızlı ilerliyor “tercihe göre”tabi, bazı şehirlerde ise 6 ayda evrak işleri bitip sıraya giriliyor.uzmanımız bize böyle söylemişti.
Az daha sıkın dişinizi bakın bi telefona bakıyor.kavuşacaksınız Allah’ın izniyle

Ben yaş konusuna çok takılmıyorum. Elbet yaşım 36 ydı. başvurunca fakat 30 yaşında evlendim zaten. 3 yıl sonra Çocuk düşündük. 1 yıl öyle geçti. İki yılda 3 tedaviyle noktaladık. Yaşım genç olsa da sanırım çok beklemezdim. Önemli olan anne olmayı ne kadar çok istediğimiz. Gerçekten insan kavuşunca daha da çok diyor, iyiki bu kararı vermişim diye. Ertelemeye hiç gerek yokmuş. Önceden olsun diye dua edip sonra iyiki olmamış diye şükretmek bu olsa gerek
Merhaba öncelikle hayırlı olsun sağlıkla büyütün evladinizi ben de kucağına aldım çok şükür gercekten ertelemeye hiç gerek yokmus ama henüz üzerimize alamadik 1 yıl devlet kontrolünde olup 1 yıldan sonra alınıyormuş size sormak istediğim siz üzerinize aldınız mı ve almadan 1 yıllık surede denetlemeler nasıldı 😊

Sıra beklemiyorum 2018 de başvurmuştum 1.5 ay once kizimi aldim kucağıma sukurler olsun
Ne kadar güzel❤️ Toplam ne kadar sürdü evladınıza kavuşmanız. Biz Mayıs 2020’de başvurduk. Başvururken cinsiyet vs tercih etmiş miydiniz? Bu ay erkek 3 kız 9 olduğumuzu öğrendik. Bekliyoruzz👶🏻👶🏻

bana göre evlatlık edinmek hiç kolay bişey değil kendi evladından bakması çok daha zor düşünsene sen anne olabilirsin peki eşin ona tam bir baba olabilecekmi kendi evladın olsa babası bağırsa kızsa sesini çıkarmasın ama evlatlık olana bağırınca için sızlamazmı düşünmezmisin acaba gerçek çocuğu olsa öyle yaparmıydı die aklından geçer....

dini yönden düşünelim istersen bide
aldığın çocuk erkekse belli bi yaşa gelince onunla el temasın olmıycak aynı odada kalamıycan tesettürlümüsün bilmiorum eğerki öyleysen sacın açık yanında gezemeyecen.

baba için eğer kız çocuğu ise kesinlikle bi odada babasıyla kalamayacak yanında rahat bi şekilde giyinemeyecek daha neler neler...

bide şöyle düşünelim...!
kalktın bir evlatlık aldın Rabbim olmazları oldurandır sana bir evlat nasip etti imtihan dünyasındayız teraziyi eşit tutabilcekmisin sen tutun eşin tutabilecekmi

bence bu dediklerimi bi düşün herşeye hazır ol ve evlatlık edin..
Hayatımda duyduğum en saçma cevaplardan birisi.İnsanlar karşıklıksız olarak sevgi veremez mi insanlara?? Bunu pekala başaran insanlar var çevremde.Yazık gerçekten bu düşüncedekişer evlatlık almasın zaten

Merhaba öncelikle hayırlı olsun sağlıkla büyütün evladinizi ben de kucağına aldım çok şükür gercekten ertelemeye hiç gerek yokmus ama henüz üzerimize alamadik 1 yıl devlet kontrolünde olup 1 yıldan sonra alınıyormuş size sormak istediğim siz üzerinize aldınız mı ve almadan 1 yıllık surede denetlemeler nasıldı 😊
Merhaba sizin de hayırlı olsun yollarınız hiç ayrılmasın inşallah. Biz üzerimize alalı dün 1 yıl oldu. Mahkemede hakim karar dediği anda gözlerim doldu ağlamamak için kendimi zor tutmuştum.
1 yıllık süreçte 1 defa ev ziyaretine geliyorlar. Evi kontrol ediyor odasını inceliyor dolabına bakıyor. Çocukla dialog kuruyor. Bana çocukla ilgili sorular sordu. Eşimin olmasına gerek yokmuş. Ben hatta uyuya kalmıştım yatakta yakaladı🙈
İki defa da kurumda görüşmeler oluyor. Sorular soruyor. Çocukla ilgili aklınıza ne gelirse soruyor. Günü nasıl geçirdiğinizi soruyor. Zaten çocukla gittiğimiz için çok cevap da verilemiyor kısa soru cevaplar işte.
Son görüşmede yıl dolunca nasıl mahkeme açılacağı ile ilgili oluyor. Sonra da mahkeme süreci başlıyor.
Ne kadar süre var sizin. ?

Evlat edinmek hiçbirşekilde kolay değil. Bu evladı nasıl edindiğin ile ilgili değil.biyolojik veya kalben anne baba olmakla ilişkilendirilmemeli.bir cana dokunmak, bir insan yetiştirmek gerçekten çok zor. Diğer hususlar zaten bakış açısı ile ilgili bişey diyemicem. Dini açıdan sizler de bizim için dua etmeniz yeterli yani tüm evlatlar ve ana babalar için.

X