Evlat Edinme Evlat edinme

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Pardon da buna ne hakkiniz var okumazsiniz olur biter.insanlarin sikintisina sayginiz bu mu yazık .

Bakamayacaksa devlet kurumuna teslim eder, devlet eliyle insallah bir aile secilir bu masum yavruya.
Eski esyalarimi bile insanlara verirken arastirip sorusturup gercek ihtiyac sahibimi diye bakiyorum. Bir can burdan hic taninmayan kisiye boyle sunulmamali, pacavra muamelesi görmemeli. Buna göz yummayan birine tesekkur edeceginize gormeyin duymayin ne olursa olsun diyorsunuz.
Pes yani.

Pardon da buna ne hakkiniz var okumazsiniz olur biter.insanlarin sikintisina sayginiz bu mu yazık .
Bu çocuk bir pedofilinin eline geçmeye hazır pozisyonda şu anda farkında mısınız?
Hee "olsun bir çocuktan birşey olmaz" mantığınız varsa bir şey diyemem tabi....
Her sıkıntının, derdin usulünce çözümü vardır. Usül bu olamaz.

O şekilde evlat edinmenin mümkün olmasına şaşırdım.

Çocuk kaçırma+satma, fakir ailelerin çocuklarını satması, zengin ailenin fakir aileyi kandırıp çocuğunu alması, çocuğu verip sonra para koparmak için geri isteme numaraları gibi yasadışı durumlara yol açar bence bu kişilerarası evlat edinme. Gayet istismara açık bir evlat edinme şekli.

Çocuklarını peynir ekmek gibi veren insanların derdi inanın para oluyor, 1 yıl sonra ortaya çıkıp ya çocuğu geri ver ya para ver diyorlar böyle böyle tırtıklıyorlar bence hiç hiç hiç girmeyin.
Allah herkesi iyi insanlarla karsilastirsin inşaallah. Bende yaşımdan dolayı aileler aracılığıyla evlat edinmek zorunda olan bir anne adayıyım. Bazen başka çareniz olmuyor maalesef. Evlilik dışı veya bakımında zorlanacak ailelerin rizasiyla olabilir ancak. Yoksa para alışverişi vs asla yasal değil, bunu da istemiyoruz.

Allah herkesi iyi insanlarla karsilastirsin inşaallah. Bende yaşımdan dolayı aileler aracılığıyla evlat edinmek zorunda olan bir anne adayıyım. Bazen başka çareniz olmuyor maalesef. Evlilik dışı veya bakımında zorlanacak ailelerin rizasiyla olabilir ancak. Yoksa para alışverişi vs asla yasal değil, bunu da istemiyoruz.

Tabi ki anlıyorum, tonla aile bekleyen çocuk var çocuk bekleyen aile var bürokrasi çok yavaş gidiyor insanlar haliyle sabırsızlanıyor... yine de bana kalırsa yasalara uygun şekilde gidin yoksa başınız çok ağrır. Çocuğu veren aile pişman olup geri isteyebilir, şantajla para koparmak isteyebilir para verin ya da çocuğu alırız diyebilirler daha neler neler. Çocuğu verirken al tamam derler ama o sırada biz bunlardan para alırız diye hesaplar yaparlar. Yani bu iş yazmışım sanırım istismara çok açık bir iş, bence yasal yollara bağlı kalın tab yine de siz bilirsiniz. Umarım gönlünüzce olur her şey :anne:

YAsal yollarla evlat edinme süreci nasıl oluyor bilgi alabilir miyim? Bekleme süresi vs..

X