Evlat Edinme Evlat edinme

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Dava açabilecek olmaları, çocuğu geri alabilecekleri anlamına gelmez. Hakim genelde evlat edinenden yana karar verir. Biz kurum aracılıyla evlat edindik. Kurum kayıtları, gözlem tutanakları, hepsi bizden yana... Geri alabilmesi çok küçük bir ihtimal. Bu ihtimalle üzülmeye değmez.... Her anın tadı çıkarılır. Yavrunla mutlu mesut yaşarsın. Allah isteyen herkese ne şekilde olursa olsun evlat sevgisi tattırsın.
Ne güzel yazmışsınız, ne güzel yüreğiniz var😍 Rabbim daim etsin mutluluğunuzu🤗🤗

Bu konuyu burda gördüm ve muhakkak dahil olmaıyım dedim bende 38 yaşındayım ve doğuştan rahim olmadığı için çocuğum olmayacak ve evlenmedim bu yüzden ama evlat edinmeye sıcak bakıyorum aslında önce evlenmeyi bekledim ama bu yaşlarda çocuk istemeyen kimse yok bende evlatmı edinsem diye düşünüyorum

Kurumda çok sıra beklenmiyor. 3 ayda aldı bir tanidığım. Çocuk da bir tatlı masallah.
Kurumda derken, aciklayabilir misiniz acaba hangi kurum, ozel kurum mu bahsettiginiz yoksa, bulundugunuz il cocuk esirgeme kurumuna mi direk basvuruyorsunuz?

Ilk uye oldugum donemlerde evlat edinme topigine de takilirdim
Normalde kuruma başvuru yapar, gerekli testleri yaptirir ve istenen belgeleri tamamlarsiniz bebegi beklersiniz. Eger birinden evlat edinmek istiyorsaniz o kisiden resmi kanallarla (noter olur, avukat olur) bebegini rizaen verdiğine dair belge alırsınız sonra yine kuruma basvurup diger islemler yapılır diye biliyorum. Siz yine bulundugunuz yerdeki aile ve sosyal politikalar il/ilce müdürlüğüne sorup o sekilde hareket edin. Yasal olarak ileride sorun yasamayin
Yeni doğmuş bebek evlat edinmek istiyoruz. Sizce bu mümkün mü?

Yeni doğmuş bebek evlat edinmek istiyoruz. Sizce bu mümkün mü?
Merhaba
Ben durumunuzu bilmiyorum
Yas kac esiniz ve sizin?
Kac senelik evlisiniz?
En az bes senelik evliyseniz 30 yas alti da olabilirsiniz ama genelde 30 yas üstü kişiler oluyor basvuran
30 yas üstü ve/veya en az 5 senelik evliyseniz 0-1 yas arasi bebek icin başvurabilirsiniz

Arkadaslar yurtdisindayim, Korev e soru sormam lazim ulasamiyorum, yardimci olabilir misiniz acaba? Whatssapp Numaralari saniyorum yoktur. Email gonderdim, Facebook dan mesaj attim hic bir sekilde kontak kuramadim maalesef.

Bu sekilde alisveris tarzi bir sey bu sitede yasaktir diye düşünüyorum. Yapmayin lutfen. Neden vermek zorundasiniz? Sonra pisman olmayacak misiniz?
Pişman olacağım tek şey benimle kalması boşanıyoruz şiddet hat safada şuan esyalarim toplu ama nereye gideceğimi bilmiyorum kendimi sıgdiramazken bebek bakmam mümkün degil ve zaten bi oglum var yetemem sadece rezil olur benimle

Pişman olacağım tek şey benimle kalması boşanıyoruz şiddet hat safada şuan esyalarim toplu ama nereye gideceğimi bilmiyorum kendimi sıgdiramazken bebek bakmam mümkün degil ve zaten bi oglum var yetemem sadece rezil olur benimle
Neden korunmadiniz o zaman? Inanamiyorum bu sorumsuzluga.

Rica ederim bana akıl vermeyin böyle şeyler yaşatacani bilseydim cok daha önce önlem alırdım malesef geleceği göremiyorum
Akil versem alacak gibi degilsiniz ki. Inanamiyorum gerçekten. Bosanmasaniz esiniz olebilirdi. Yine yalniz kalacaktiniz. O zaman da gelecegi goremedim evlatlik verecem mi diyecektiniz?

Kızlar kişiler arası evlat edinmek istiyoruz. Üstünkörü bilgim var. Bu şekilde evlat edinen var mı, çocuğu nasıl buldunuz, yasal süreç nasıl ilerledi, kuruma haber vermemiz gerekiyor mu ve ya ön başvuru vs . Ben çok yoruldum çok üzülüyorum dayanamıyorum artık evlat hasretine :KK43:
Bence aileler arası evlat edinme etik degil ayrics çok düşunmeniz gereken bir konudur.Sonuçta ilerde pişmanlik duyabilirler.isteyebilirler.Bence kurumdan bir bebek almanız daha mantıklı ve daha sağlam.Benimde cocugum yok olmadı ama dusunsem kurumdan duşünürdüm.Tabi son karar sizin .

Rica ederim bana akıl vermeyin böyle şeyler yaşatacani bilseydim cok daha önce önlem alırdım malesef geleceği göremiyorum
Teklif ettiğiniz şey yasal değil ve sitede yasal olmayan paylaşımlar yapılamaz.
Kaldı ki kusura bakmayın ama şaka mısınız siz? Geçen sene Mayıs ayında çikolata kistiniz olduğunu çocuk istediğinizi yazdığınız konu açmışsınız: Çikolata kisti ( endometiozis)
Yine geçen sene Aralık ayında hamile olduğunuzu kürtaj olmak istediğinizi yazdığınız konunuz var: Kürtaj / Düşük

Şimdi de bebeği birine vermeyi, vermezseniz yetimhaneye bırakmayı düşünüyorsunuz.

Hanımlar çok özür dilerim normalde kimsenin anneliğine dil uzatmam, forumda anneliğe laf edilince de ikaz ederim ama bu sefer kızdım, zira kötü giden bir evlilik varsa ya çocuk yapmazsınız veya madem kürtaj olacak kadar gözü kararttınız kürtajınızı olursunuz, param yoktu gibi bir savunma kabul edemem çünkü devlet hastanesi dahi olsa para bulup memelerine estetik yaptıran para bulabilir, boşanmak üzere olduğu eş kürtaja onay vermediyse bebek doğduğu andan itibaren boşanma olsa bile babanın da izni olmadan öyle çok özür dilerim ama komşuya patates verilir gibi verilemez, hem kanunsuz hem de ileride baba dava açsa kazanıp çocuğunu da alır.

Anne olmak isteyenleri anlamamak mümkün değil, inşaallah hepsi evlat sahibi olur ama lütfen devletin kurumlarına başvurun, çocuk esirgeme kurumu aracılığıyla bir yavruya yuva olun, hem yasal hem de bugün verdim yarın vazgeçtim deyip dava açacak insanlardan kendinizi ve yavrunuzu korumuş olursunuz.

Bu nedir böyle, gel de sinirlenme😡

Ilginç gelebilir ama ben hamileyim doğar doğmazda yetimhaneye vermek zorundayım siz alın
Sevgil Gul, anliyorum durumunu, cok zordur, sende kendince cocugunu dusunuyorsun, onun icin en iyi olani, ama daha gencsindir diye tahmin ediyorum, her ne kadar ben dünyaları önüne sersem de bir annesinin yerini tutamam, ki yalan da soyleyemem cocuga seni gormek ister, sen sonra pisman olursun, belki herseyin duzelecek, hayat en ummadığın anda neler getiriyor bilemezsin.
Yurda verirsen, ileride en azından bir kac sene, durumun duzelir tekrar geri alabilirsin. Yasal yolla bir baskasina verirsen sonra ya pişman olursan, illa ki merak edeceksin, buyudu mu?, yurudu mu? annelik duygusunu hic yasamadim ama tahmin ediyorum, illa ki bir parcan onda kalacak. Ben ayrica 48 yasindayim, 5-6 yaslarinda bir evlat edinmek istiyorum, kismet olursa. Mutlaka devlete yurduna başvur. Basvurunu hemen alırlar. Ilk iki sene koruyu ailelere verilir zaten, hem devlet sana da yardim ediyor durumunu duzeltmen icin. madem bir oğlun da varmış o da kardesinden ayri buyumemis olur.

Sevgil Gul, anliyorum durumunu, cok zordur, sende kendince cocugunu dusunuyorsun, onun icin en iyi olani, ama daha gencsindir diye tahmin ediyorum, her ne kadar ben dünyaları önüne sersem de bir annesinin yerini tutamam, ki yalan da soyleyemem cocuga seni gormek ister, sen sonra pisman olursun, belki herseyin duzelecek, hayat en ummadığın anda neler getiriyor bilemezsin.
Yurda verirsen, ileride en azından bir kac sene, durumun duzelir tekrar geri alabilirsin. Yasal yolla bir baskasina verirsen sonra ya pişman olursan, illa ki merak edeceksin, buyudu mu?, yurudu mu? annelik duygusunu hic yasamadim ama tahmin ediyorum, illa ki bir parcan onda kalacak. Ben ayrica 48 yasindayim, 5-6 yaslarinda bir evlat edinmek istiyorum, kismet olursa. Mutlaka devlete yurduna başvur. Basvurunu hemen alırlar. Ilk iki sene koruyu ailelere verilir zaten, hem devlet sana da yardim ediyor durumunu duzeltmen icin. madem bir oğlun da varmış o da kardesinden ayri buyumemis olur.
Ne kadar yerinde konuşmuşsunuz.Allah umarım o bebeği korur bir kapi açar ne diyelim.

X