Evlat edinme

Xray_nero39

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
58
27
40
Mrb lar
Arkadaşlar evlat edinen memur anneler varmı aranızda?.ben bu sürecin daha çok başındayım ve bu süreçten geçen deneyimli annelerle tanışmak onlarla destek halinde olmak istiyorum. .

Merhaba acaba başvuru yaptınız mı? Ben de düşünüyorum. Öğretmenim. Süreç hakkında bilginiz var mı?
Mrb lar
Arkadaşlar evlat edinen memur anneler varmı aranızda?.ben bu sürecin daha çok başındayım ve bu süreçten geçen deneyimli annelerle tanışmak onlarla destek halinde olmak istiyorum. .

Merhaba ben de öğretmenim. Bu süreci araştırmak , öğrenmek istiyorum. Birbirimize destek olabiliriz

Merhaba...bekarim,ogretmenim ve kizimi dogurmadan anne oldum...ne ogrenmek istersiniz musait oldukca yazayim...
Tüm süreci anlatır mısınız? Nasıl barvurdunuz onay aldınız? Kızınız kaç yaşındaydı? Önceki ailesi hakkında bilgi veriyorlar mı? Ya da böyle bir şey olmasından siz çekinir miydiniz ilerisi için? Kızınıza bunu söylemeyi düşünür müydünüz? Babası olmamasını nasıl açıkladınız?

Herseyden once....1-Bunun cok ciddi onemli davranis oldugunu hem sizin hem bebeginiz icin.. iyilik hayir mantigiyla degil cocuk sahibi olmak icin tup bebek tedavisi gormekten farki olmadigini kucaginiza gelen bebeğinizin sizin bebeginiz olacagini unutmayin.
2-esinizin ortak karari olmali,eger ortak kararsa sizin anne babaniz ve esinizin ailesinin de olumlu bakmasi gerekiyor....Bebegim buyuk ailesinde sevgiyle karsilanmasi gerekiyor diger tum bebekler dunyaya geldiginde yasanildigi gibi...nasil bir coskuyla hastaneye gidiliyor bebegi gormeye aynen oyle hicbir farki yok...
2-İstanbuldaysaniz bahcelievler sosyal hizmetler il binasina gitmelisiniz...baska sehirde iseniz yerini arastirmali ve sosyal hizmetler il binasina gitmelisiniz...onlarla konusma yaptiginizda size cok guzel bir yol haritasi cizecekler...İsinde inanilmaz profesyonel insanlarla karsilasicaksiniz...yapmaniz gerekenleri soyleyecekler sizlere....
NotKizim 2.5yasinda
4aylikti kucagima aldigimda
Aciklama yasinda degil cokkk minik yasini fark ettiyseniz ama tabiki aciklayacagim durustluk ve nezaket en buyuk deger.
Biyolojik aile meselesini merak ediyorsaniz Sosyla hixmetlerde sizlere bu konuda da cok yardimci olup merak ettiklerinizi aciklayacaklardir...Gitmeden once merak ettikerinizi bir kagida yazin sorun cok net aciklayacaklar aklinizda soru kalmayacak....

devam edeyim....İlk basta gorusmeye gidiyorsunuz size evraklar veriyorlar....buyuk devlet hastanelerinde bu tahliller yapiliyor.... ruh sinir hastaliklari hastanesinden tutunda, uyusturucu testine akciger filminden her turlu testi kapsiyor....(bagimli veya bulasici hastalik sahibi veya ruh hastasi oldugunuz yuzunuze bakilarak anlasilamiyor ne yazik ki.....duzgun insanlar anne baba olmali hepimiz boyle isteriz kucucuk sut kuzulari icin degil mi...hakli olarak devletimizde minikleri koruyor.) 2ay icinde bu evraklari tamamlamalisiniz...Ardindan teslim etmelisiniz....Sonra gorusmeler basliyor.1yil boyunca sosyal calismancinizin belirledigi gunlerde gorusmeye gidiyorsunuz....Ayrica bu bir yilda bir sefer sizi evde ziyaret ediyorlar....Eviniz durumu bir bebegin yasamasina uygun mu....kendine ait bir odasi olacak mi...Sizin sıgamadiginiz bir eve 1+1 bir cocuguda sigdirmaya calismak pek mantikli degil takdir edersiniz ki .... Ona kalbinizde verdiginiz yer kadar, hayatinizi yasadiginiz evinizde de yer vermelisiniz...

Sevgili arkadasim,hayir yapayim iyilik yapayim sevap kazanayim diye mi, toplum cevre cocuklu olmani istedigi icin mi anne olmak istiyorsun ya da simarikca bir istek mi heves mi sikildiginda vazgececek misin..annelerin ayaginin altinda cennet bosa demiyorlar (bebek çocuk bakmak cokk mesakkatli )..bugun hamile kalamadigin icin bu yola giriyorsun, uc gun sonra hamile kaldiginda evlad edindigin bebegin hala gozunun nuru olacak mi senin gozunde...bunlar kalbine sorman gereken seyler....lutfen kalbine durust ol...bu cocuklari bebekleri zor durumda birakma...Birileri birakmis sen yapma....bilincli bir karar ver her acisini dusun... aklima baska birsey gelmiyor sevgiler.....

Merhaba...bekarim,ogretmenim ve kizimi dogurmadan anne oldum...ne ogrenmek istersiniz musait oldukca yazayim...
Merhaba. Öncelikle en korktuğum mesele biyolojik ailesi. Yani mesela evlat edinirken aile vefat etmiş diye bir talepte bulunabilir miyiz? Benim korkum sonradan ortaya çıkmaları. Yani ailesiyle ilgili nasıl bir bilgi alabiliyoruz? Bizle herşeyi paylaşıyorlar mı?

Her cocugn bir dosyasi var...
....1yil boyunca sosyal calismacinizla gorusurken ikiz bebek mi istiyorsunuz ,tek cocuk mu, engelli bebek mi,saglikli mi,kiz mi erkek mi ,ailesi olmayan bebek mi istiyorsunuz onlar size sorucaklar...o zaman dersiniz... sosyal calismaciniz aklinizdaki sorulari cevaplandiracaktir daha profesyonel bir sekilde ....eksigim varsa affola....
Bu arada size dosya veya bebek gostermicekler....Sizler bir yili geciceksiniz sonra, siraya gireceksiniz( siraladiginiz isteklere gore...ornegin erkek bebek sirasi daha hizli geliyor veya engelli bebekte hic sira beklenmiyor gibi gibi), sira size geldiginde size bir dosya sunacak veya okuyacaklar....Takdir edersiniz ki her kapidan iceri girene cocuklarin mahremiyetini acamazlar....manavdan elma secmiyorsunuz....
Saglikli tedirginlikler anliyorum normal yani.....ya biri cikarsa ya benden alirsa dayanamam yasayamam demek kadar dogal bir dusunce yok....ama cokta isin icine girmediginiz icin bu tedirginlikleri yasiyorsunuz...

evet....Bekar insanlarda basvuru yapabilirler...ve bende bekarim ve basvurumu yaptim.Bastaki yazimda da dedigim gibi aile uyelerimle konusuldu annem ve babamla...sizin rizaniz var mi diye soruldu....Ben cok kizmistim o donemde bir yetiskin olarak niye hala ailemin rizasi isteniyor diye .....Simdiki ben ne kadar mantikli sevilmek en dogal hakki olan cocugumun cevresi tarafindan sevilmesi ne kadar kiymetli...kizimi kucagima aldigimda resmen cigliklar havalarda ucusmustu...cok gulup cok mutluluk gozyasi dokmustum.Annemde aglamisti canim benim ya..Gozlerim doldu bak simdi...

evet....Bekar insanlarda basvuru yapabilirler...ve bende bekarim ve basvurumu yaptim.Bastaki yazimda da dedigim gibi aile uyelerimle konusuldu annem ve babamla...sizin rizaniz var mi diye soruldu....Ben cok kizmistim o donemde bir yetiskin olarak niye hala ailemin rizasi isteniyor diye .....Simdiki ben ne kadar mantikli sevilmek en dogal hakki olan cocugumun cevresi tarafindan sevilmesi ne kadar kiymetli...kizimi kucagima aldigimda resmen cigliklar havalarda ucusmustu...cok gulup cok mutluluk gozyasi dokmustum.Annemde aglamisti canim benim ya..Gozlerim doldu bak simdi...
hadi anneniz,siz ağladınız da ben niye ağladım ki şimdi? uzun, sağlıklı, mutlu ve sevgi dolu bir aile hayatı dilerim size. <3

acaba evli çoçugu olan insanlarda evlat edine biliyomu? hep istiyorum bir tane evlat edinmek bebeklerimle beraber büyütmek ama asla annesi olmadigimi bilmesini istemem 😟

acaba evli çoçugu olan insanlarda evlat edine biliyomu? hep istiyorum bir tane evlat edinmek bebeklerimle beraber büyütmek ama asla annesi olmadigimi bilmesini istemem 😟
evet evlat edinebiliyorlar....fakat evli cocuklu insanlar genellikle evlat edinmiyor koruyucu aile oluyorlar.....Ayrica gelen minige ne buyuk haksizlik yalan soyleyerek bir dunya kurmak...hayatinizin yalan oldugunu ogrenmek ne uzucu olurdu....Diger taraftan koruyucu aile olmanizi tavsiye edebilirim ....minicik bir yurege evinizde sizin kanatlarinizin altinda koruyup kollamaniz,aksam iyi geceler diyecek degerli kiymetli oldugunu hissettikleri bir dunya sunmak, hastalandiginda ilgilenildigi bir yuva vermek,basinin oksandigi ozen gosterildigi.... sosyal hizmetler cok guzel baksa da bir yuva hic bir zaman degil....

Mrb lar
Bende bu konuyu araştırıyorum 2. Tüp bebek denicez ben yaparım kendime güveniyorum ama eşim biraz sıcak bakmıyor ya ısınamazsam çocuga filan diyor zorlukları vardır elbet bende merak ediyorum zor noktalarını birde bu süreç uzun mu oluyor acaba bazıları çok bekliyomuş

Herseyden once....1-Bunun cok ciddi onemli davranis oldugunu hem sizin hem bebeginiz icin.. iyilik hayir mantigiyla degil cocuk sahibi olmak icin tup bebek tedavisi gormekten farki olmadigini kucaginiza gelen bebeğinizin sizin bebeginiz olacagini unutmayin.
2-esinizin ortak karari olmali,eger ortak kararsa sizin anne babaniz ve esinizin ailesinin de olumlu bakmasi gerekiyor....Bebegim buyuk ailesinde sevgiyle karsilanmasi gerekiyor diger tum bebekler dunyaya geldiginde yasanildigi gibi...nasil bir coskuyla hastaneye gidiliyor bebegi gormeye aynen oyle hicbir farki yok...
2-İstanbuldaysaniz bahcelievler sosyal hizmetler il binasina gitmelisiniz...baska sehirde iseniz yerini arastirmali ve sosyal hizmetler il binasina gitmelisiniz...onlarla konusma yaptiginizda size cok guzel bir yol haritasi cizecekler...İsinde inanilmaz profesyonel insanlarla karsilasicaksiniz...yapmaniz gerekenleri soyleyecekler sizlere....
NotKizim 2.5yasinda
4aylikti kucagima aldigimda
Aciklama yasinda degil cokkk minik yasini fark ettiyseniz ama tabiki aciklayacagim durustluk ve nezaket en buyuk deger.
Biyolojik aile meselesini merak ediyorsaniz Sosyla hixmetlerde sizlere bu konuda da cok yardimci olup merak ettiklerinizi aciklayacaklardir...Gitmeden once merak ettikerinizi bir kagida yazin sorun cok net aciklayacaklar sizi gönülden tebrik ediyorum kızınızla nice güzel yıllarınız olsun🥰

Son düzenleme:
X