Evlat Edinme Evlat edinmek..

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?
Sizin söylediğiniz şekilde sadece filmlerde evlat ediniliyor. O cocuk zAten su an yeni ailesinin evine neşe saçiyordur, üzülmeyin.
Evlat edinmek için KK'da harika bir topik var. Ben de düzenli tAkip ettiğim için sürece hakim sayılırım.
Eğer şartlar uygunsa önce bir başvuru yapıyorsunuz, ama bu bir başlangıç .
Aradan birkaç hafta sonra size ev ziyaretinde bulunuyorlar.
Ama bu da bir başlangıç. Birkaç hafta-ya da ay sonra size 'listeye girdiniz' diyorlar.
İşte o zaman başlıyor hamilelik süreci.
Ortalama bir bucuk iki sene kadar sonra bir telefon geliyor ve çocuğunuza kavusuyorsunuz.
Ve mutlu son
1 sene sonra da mahkemeye nufusunuza alıyorsunuz. O arada bir iki defa kurum sizi ziyaret ediyor sadece,bakabiliyor musunuz diye

Ama bence niyetiniz varsa koruyucu aile olun. Halı hazırda kötü bir ailesi olan ama ailenin bakamadığı için yurtta olan, ama aynı ailenin 'kimssye evlatlık veremezsiniz' dediği, yurtta unuttuğu çocukların yurtta değil sizinle büyümesini sagliyor.
Hem devlet yeterli miktarda bir para da ödüyor, aileler hiç sıkıntı yaşamasın diye. Yapacağınız tek şey çocuğa sevgi dolu bir aile ortamı sunmak, toplumda kaybolmalarini önlemek...
Yine kısmet isi ama Evlat edinme sırasına gidip gerçekten bu bebeği yıllarca bekleyen insanların zamanini-belki de fırsatını çalmaktan daha iyi bir seçenek bence
Teşekkürler bilgiler için.
Ama keşke dediğiniz gibi olsa hemen verilse bebek sevgi dolu bir ailenin yanına.
Onun çocuk esirgeme yurdunda büyüyecek olma fikri ve daha çok ufak olması bizi etkiledi.
Acaba olabilir mi mümkün mü dedik.
Belki sizin düşündüğünüz gibi ütopik olabilir ama çok isterdim o bebeğin şuan evimde olmasını.
31 .yaşımdayım ilk defa bi haberden böyle etkilendik eşimle ve aynı anda aynı şeyleri hissettik.
Belkide nasip bizimdir diye düşündük.
Öyle bilinçsiz insanlarda değiliz.
Eşim 36 yasinda

Herşeyi göze aldık.
Zaten 30 yaş şartı var.
En az 5 yıllık evli olma şartı var.
Uyuyor şartlarımiz.
Yıllardır aklımızda vardı eşimle.
Tüm zorluklara rağmen evet bakabilirim.
Kızım çok zor bı bebek değil.
Hem inada yoldaş olur.
Artışını eksisini göze alarak istiyoruz zaten
Ah keşke benim olsa o bebek
Ne kadar takdir ediyorum su an sizi.BElki prosedür uymaz, uygunluk saglanmaz ama önemli olan niyet etmek. Siz vazgeçmeyin,zaten ötesini berisini düşünmüşsünüz. Bol sans güzel haberlerinizi alırız insallah =)

Bu konuda bir fikrim yok ama sadece böyle iyi kalpli insanların olduğunu bilmek cok guzel bir his.inşallah o kuzuyu evlat edinip sıcacık aile hayatını yasatirsiniz.şansınız açık olsun.
İnşallah:) valla esimide bende uyumadım araştırma yapıyoruz..çok heyecanlandım.
Keşke bize verseler.
Sıcacık huzurlu bı yuvası olur.
Yorumlar biraz beni üzdü şansımız zor ama ben yarın kurumları arayacagim sansimi deneyeceğim.
Belkide nasip bizimdir

Ne kadar takdir ediyorum su an sizi.BElki prosedür uymaz, uygunluk saglanmaz ama önemli olan niyet etmek. Siz vazgeçmeyin,zaten ötesini berisini düşünmüşsünüz. Bol sans güzel haberlerinizi alırız insallah =)
Yaaa inşallah..eşimde bende çok heyecanliyiz..
İnşallah herşey yolunda gider.
Biz olmasam olmasam bile o bebeğin bir yuvası olduğunu bile bilmek rahatlatır beni ama şuan o bebeğin yurtta kaldığını bilmek urkutuyor beni

İnşallah:) valla esimide bende uyumadım araştırma yapıyoruz..çok heyecanlandım.
Keşke bize verseler.
Sıcacık huzurlu bı yuvası olur.
Yorumlar biraz beni üzdü şansımız zor ama ben yarın kurumları arayacagim sansimi deneyeceğim.
Belkide nasip bizimdir
Inşaallah şansınız açık olsun gelişme olursa bizi de haberdar edin :)

Biz olmasam olmasam bile o bebeğin bir yuvası olduğunu bile bilmek rahatlatır beni ama şuan o bebeğin yurtta kaldığını bilmek urkutuyor beni
İnşallah yurtlar genelde sandığımız kadar sıkıntılı olmuyor,, içinizi Bi nebze rahatlatır bu belki. Elbette anne baba sevgisi apayrı birsey düşüncelerinizi anlıyorum. Haydi hayırlısı diyelim o vakit =)

Sizde konumu düzgün okusaydiniz keşke.
Zaten araştırdık ve şartlarımizin uyduğunu söyledik.
Özellikle o bebeği alabilmekle ilgili net bı bilgi bulamadık.
Evimde büyüsün istiyorum.yetistirme yurdunda 2 aylık bir bebek var.belki öncelik olur yada istisnalar vardır deneyimi olan vardır..
Şuan araştırma halindeyiz
Dememissiniz araştırdık diye

Eee garip çünku. Siz de bilseniz evlat edinme sürecini size de garip gelirdi
Ya Allah aşkına siz buradan alkış tutsanız ne olacak kadına? Belki bir yol gösteren olur diye sormuş. Garip de garip. Sanki her zaman çok matah konular açılıyor. Ki sizin tek bu konudaki tavrınız değil bu. Genelde böylesiniz gözlediğim haliyle.

Bildiğim kadarıyla öncelikli olarak çocuğu olmayanlar tercih sebebi. Sizinde küçük bir bebeğiniz olduğu için negatif olabilir.
Ek olarak ilk etapta koruyucu aile olarak veriliyor ve dilenirse devlet belli bir miktar aileye bakım için para veriyor. Belirli bir süre izlendikten ve şartlar uygun olduğunda mahkeme kararıyla üzerinize alabiliyorsunuz.
Ama inşALLAH olur ve sizin gibi merhametli bir ailede büyür.

Iyi geceler hanimlar en basta belirtiyim yazdiklarimdan dolayi beni yadirgamayin dusuncelerimi yazicam . Hanfendi zaten bi evladiniz varmis alcaginiz yavruyu kendi cocugunuz gibi gore bilcekmisiniz hic ayirim yapilmadan ayni duygularla seve bilcekmisiniz benimde bir evladim var yerini hic kimse alamaz yani benim sahsi fikrim ben yapamam bence sizde cok iyi dusunun oyle karar verin hakkinizda hayirlisi

Yurt kavramı kalmadı artık bebeklere çocuklara ev ortamı sağlanıyor şuan o bebek evindedir aile ortamının yerini hiçbir şey tutmaz ama iyi bakılıyodur o konuda üzülmemeye çalışın lütfen:)

Yani evlat edinmek isteyen insan açar bakanlığın sayfasini bakar bilgilenir direkt buraya gelip yazmaz. Garip geldi bana. Onu demek istiyorum.
Ona kalırsa bütün bilgiler nette yazıyor ama insanlar fikir ve tecrübelerden yararlanmak istediği için buraya konu açıyor, neyi garip geldi gayet normal, arkadaş da biliyordur bütün şartların Nette yazdığını ama tecrübeler fikirler yazmıyor maalesef o yüzden konu açıyoruz buralara, garipse yorum yazmayın konuyu dağıtmayın çok güzel bir konuya değinmiş arkadaş bence

X