Evlendigine pisman olmak

yorguntired

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2024
20
3
26
Merhaba arkadaslar. Ben 1,5 yildir evliyim ve oncesinde neredeyse 2 yil birlikteligimiz vardi. Sevgiliyken ilk baslarda her sey cok guzeldi daha anlayisliydi kocam. beni sanki daha cok seviyordu. ben de onu. bizi hicbir sey ayiramaz derdim onu bensiz beni onsuz dusunemezdim. ama evlendikten sonra her sey degisti. cok kaba oldu. sevgi sozcugu soylemiyor eskisi gibi. tartismalarda hemen hakaret ediyor kufur ediyor bu sefer ben de cok sinirleniyorum ona onun gibi davraniyorum ufacik bir sey cok fazla buyuyor ve kusuyoruz birbirimize bi sure konusmuyoruz. hatali taraf olsa da asla ozur dilemez. mutlaka ben bisey yapmisimdir o yuzden o oyle davranmistir ya da demistir. simdiye kadar evet hatam var evet dogru diyorsun demedi bana ama ben genelde hep ozur dileyen taraf oluyorum. bugun de ufak sebepten kavga ettik ben basta sakindim alcak sesle normal cevaplar verdim o bagirip cagirmasina sacma sapan konusmasina ragmen.. sonra kufurlu konusmaya basladi ben de malesef kendimi tutunca patlamam daha kotu oluyor elimdeki tabagi canagi firlattim bas bas bagirdim bana kufur etme duzgun konus diye kendimi tokatladim gozum sisti odaya gittim kapiyi carptim yuzune geldi kapiyi carptigim icin daha cok kufurler etti daha fazla ustume geldi. hep boyle oluyor sinirlenmeye baslicam lutfen uzatma diyorum daha cok ustume geliyor sanki bilerek yapiyomus gibi. kendisi bagirip cagirdi kufur etti ben sakin kaldim diye icine oturuyo beni de oyle olmaya zorluyo gibi. neyse iste bazen diyorum evli olmasam kesin daha mutlu olurdum hayatimda olmasa daha mutlu olurum eminim falan diye dusunuyorum. bazen aciyorum ona bazen de banane benim mutlulugumdan daha mi onemli diyorum ama isin icinden cikamiyorum. bence beni cok sevmiyor sevse o hakaretleri etmez uzuldugumu gordugunde gelir gonlumu alir daha simdiye kadar 1 kere gonlumu almadi. yine oyle olacak. ama biktim artik. ayrilirsam uzulucem onun haline de cok uzulucem cunku yasadigimzi yerde kimsesi yok bi annesi bi kac akrabasi var onlar da uzakta. resmen acigidim icin biseyleri goz ardi ediyorum ne kadar dogru bilmuyorum zaten evlilige kendisi zorlamisti. ben hic hazir degildim. sorumlulugunu almak evlilik bilincinde olmak bana gore degildi. ona evlenmek istemiyorum dedigimde beni onu sevmemekle sucladi nasil benle evlenmek istemiyosun diyip kusmustu trip atmisti konunun onla alakasi olmadigini evlenmeyi genel olarak istemedigi bi turlu anlamak istemedi sonunda evlendik. ama pismanim. evet bunca yazinin sonunda diyebilecegim tek sey PISMANLIK.

Bence bir evlilik terapisi almalısınız. Eğer sonucunda değişmez ise çok üzülerek söylüyorum bu evlilik için çok uzun vadeli olacağını düşünmüyorum.

şimdilik en azından bu mutsuz ve şiddetli geçimsizlik olan evliliğe bir de çocuk getirmemek için korunun lütfen. bir çift terapisti deneyebilirsiniz en azından bir şans verdim evliliğime demiş olursunuz, sonrasında fayda etmezse boşanmalısınız şimdiden böyleyse yürümez çünkü aradaki saygı 1 kez gitti mi geri gelmiyor kolay kolay

şimdilik en azından bu mutsuz ve şiddetli geçimsizlik olan evliliğe bir de çocuk getirmemek için korunun lütfen. bir çift terapisti deneyebilirsiniz en azından bir şans verdim evliliğime demiş olursunuz, sonrasında fayda etmezse boşanmalısınız şimdiden böyleyse yürümez çünkü aradaki saygı 1 kez gitti mi geri gelmiyor kolay kolay
cok haklisiniz. simdiye kadar terapi almamamizin sebebi ona gel terapi alalim diyememem. cunku biliyorumki istemeyecek. kendinde hic bir kusur gormedigi icin buna da gerek olmadigini soyleyecek.

Bence bir evlilik terapisi almalısınız. Eğer sonucunda değişmez ise çok üzülerek söylüyorum bu evlilik için çok uzun vadeli olacağını düşünmüyorum.
cok haklisiniz. simdiye kadar terapi almamamizin sebebi ona gel terapi alalim diyememem. cunku biliyorumki istemeyecek. kendinde hic bir kusur gormedigi icin buna da gerek olmadigini soyleyecek.

Bir şekilde oturup konuşup ikna etmen gerekiyor Allah yardımcın olsun inşallah diğer arkadaşa da katılıyorum önünüzü görmeden çocuk planlaması yapmayın bencede ☹️sonra çocuk için eliniz kolunuz bağlanıyor. Ablamdan biliyorum 😏

X