Evlendiğiniz adama yada sevdiğiniz adama bakıp ne diyorsunuz içinizden

Naynayy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2020
173
162
31
Merhabalar
Severek evlendiğiniz yada görücü usülü tanışıp sonradan sevip güvenip evlendiğiniz adama bakınca içinizden ne geçiyor?
Bir tek ben miyim bilmiyorum ama eşime bakıp yüzünde gözünde yanında olması gereken ben değilmişim gibi hissediyorum.
Her seferinde biraz daha biraz daha onu kendime yabancıymış gibi hissediyorum.
Birlikteyim ama neden, ne için diye kendimi düşünmekten alamıyorum. Daha 8 aylık evliliğimde evli olupta yıllara bölüp yaşadıklarını kısa bir sürede yaşadım.
Eşimin yüzüne bakıp sanki bir sonumuz yokmuş gibi sanki o değilmiş gibi hissediyorum. Neden niçin bunu bilip çözen oldu mu yoksa birtek ben miyim bu kadar kısa zamanda bunları hisseden?

Merhabalar
Severek evlendiğiniz yada görücü usülü tanışıp sonradan sevip güvenip evlendiğiniz adama bakınca içinizden ne geçiyor?
Bir tek ben miyim bilmiyorum ama eşime bakıp yüzünde gözünde yanında olması gereken ben değilmişim gibi hissediyorum.
Birlikteyim ama neden, ne için diye kendimi düşünmekten alamıyorum. Daha 8 aylık evliliğimde evli olupta yıllara bölüp yaşadıklarını kısa bir sürede yaşadım.
Eşimin yüzüne bakıp sanki bir sonumuz yokmuş gibi sanki o değilmiş gibi hissediyorum. Neden niçin bunu bilip çözen oldu mu yoksa birtek ben miyim bu kadar kısa zamanda bunları hisseden?
Bu hissettiğiniz evliliğiniz boyunca yaşanmışlıklarla alakalı. Ben şahsen eşime bakınca mutlu oluyorum, onunla olduğum için onu seçtiğim için şükrediyorum. Ama şöyle bir şey de var ki evliliklerin ilk yılı oldukça zorlu geçebiliyor, iki kişi birbirine ancak alışıyor. O yüzden çok büyük sorunlarınız yoksa zaman geçtikçe bazı şeyler daha sağlam olacaktır endişelenmeyin.

-Evlenmeden önce böyle hissediyor muydunuz?
-Nasıl evlendiniz?
-Yaş kaç?
Kesinlikle hissetmiyorum hatta birbirimize birbirimizi yakıştırırdım o kadar güzel anlaşır ve anladığını sanırdım ki ama yanılmışım. 28 yaşındayım

Zamana bıraksanız endişe etmeseniz ? her insanın dönem dönem farklı duygu geçişleri oluyor kendinize zaman tanıyın özgüvensizlik yaşamayın ayreten sanki özgüveniniz azalmış gibi hissettim.
Yo kendimi beğenmiyor değilim ben fiziki bir yakıştırama değil bu yanlış anlamışsınız beni eşime göre fazlayım ama olay o değil. Ben evlenirken dış görünüşe bakıp evlenmedim. İçinin güzelliğine kanıp yanılanlardanım ben. Aynı pencereden bakmamaktan yakınıyorum ben.

Merhabalar
Bu herkes te olur bende oldu ayrıldım

İlginç. Daha yakışıklı birileri tarafından beğenildiğini mi hissediyorsun oradan mı böyle bir ruh haline girdin. Sevmiyorsun sanırım.
Haha ne tuhaf insanlarsınız biri beni özgüvensiz olarak görür diğerinde daha güzel yada başkaları tarafından beğenilip Totomun havada olmasından yahu siz hiç tatmadınız mı ruh uyumu bakış açısı sevmek sevildiğini hissedememek aşk yada bunlardan herhangibir duygu kalpten gelen. Sanırım sizde bunların hiç biri olmamış

Fiziksel mi yoksa ruhsal mı bir uzaklaşma hissettiğiniz? Önvesinde ne kadar süre beraberdiniz? Sanıyorum mantık evliliği.. ben eşime baktığımda tam olmam gereken yerde olduğumu hissediyorum ama bu kişinin beklentilerine göre değişir illa tam birbirimize göre yaratılmışız yapboz gibi birbirimizi tamamlıyoruz hissi şart değil mesela bir çok mantık evliliği için.
Yani demem o ki mantık evliliği yaptınız ve aşk evliliği olmaması, o heycanı hissedemiyor olmanız mı canınızı sıkan

zamana yayılıp sindirilemeyen ilişkilerin böyle bir his yaratması çok doğal, sizin seçimleriniz...
hayat yine sizin seçimleriniz üzerinden devam edecek, olur öyle : )

Kendinizi suan yaşadığınız hayata ait hissetmemek..
Eşiniz tarafından değerli olduğunuzun sevildiğinizin hissettirilmemesi vs.
.........
......
Vs.
Ben mesala kendimi o hayata ait hissetmiyordum yani en basından hissettiğim bi yanlışlık bi iç sıkıntısı vardı ama bi o kadar da kocama sıkı sıkıya bağlıydım ve evliliğim yıllar sonra bitti :)

Boyle hissetmenize sebep olan somut-soyut duygu ,olay vs vardır sizinde.

Eşimin yüzüne bakınca hoşuma gidiyor yüz hatları güzel hoş bir erkek. Ama aklımdan keşke evlenmeseydim geçiyor. Yani benim onunla şahsi sorunlarım var ama ondan ziyade evlilik sorumluluğu ağır geldi bundan dolayı pek mutlu değilim.

Sizin neden oluyor acaba altta yatan sebebi bulmaya çalışın

Bu hissettiğiniz evliliğiniz boyunca yaşanmışlıklarla alakalı. Ben şahsen eşime bakınca mutlu oluyorum, onunla olduğum için onu seçtiğim için şükrediyorum. Ama şöyle bir şey de var ki evliliklerin ilk yılı oldukça zorlu geçebiliyor, iki kişi birbirine ancak alışıyor. O yüzden çok büyük sorunlarınız yoksa zaman geçtikçe bazı şeyler daha sağlam olacaktır endişelenmeyin.
Gerçekten öyle mi ? Biz eşimle görücü usulü evlenip sonrasında sevip gerçekten değer verip hani herşeyim olsun o kadar çok istedim ki ama zaman geçtikçe yıllardır evliymişiz gibi hani olur ya sevilirsiniz ama bu sadece normal iki insan arasındaki gibi hani siz onun için herşeyi yapabilecekken onu sizin için yapabilecekleri sadece maddiyata dayalı olabilecek şeyler gibi mesela oyunu bile sizden çok sevmesi saçma bir karşılaştırma ama benim için uykusundan fedakarlık yapmayan adam oyun için sabahlayabilir bu sadece en ufak bir örnek

Peki tam olarak ne kadar zamanda anladın bunu ?
Benim hikayem biraz uzun tam olarak bir hafta sonra kendimi yaktımı anladım 4 ay sonra da ayrıldım sadece evliliklerde olmuyor sevgili olduğum insanlar dada anladım gerçi şimdi de yalnızım ruh eşimi bulurmuyum bilmiyorum

Kendinizi suan yaşadığınız hayata ait hissetmemek..
Eşiniz tarafından değerli olduğunuzun sevildiğinizin hissettirilmemesi vs.
.........
......
Vs.
Ben mesala kendimi o hayata ait hissetmiyordum yani en basından hissettiğim bi yanlışlık bi iç sıkıntısı vardı ama bi o kadar da kocama sıkı sıkıya bağlıydım ve evliliğim yıllar sonra bitti :)

Boyle hissetmenize sebep olan somut-soyut duygu ,olay vs vardır sizinde.
Evet tam olarak öyle bende eşime evliliğime sıkı sıkı bağlıyım tam anlatıp kelimelere döktüğünüz gibi çok tuhaf bir duygu bu insanın içi içini yiğen bitiren canını yakan bir duygu herkesin herşeyin sizden daha çok değeri varmış gibi

“Unutamadığı biri var benle de evlendi işte,acaba istediği kişiyle daha mı mutlu olurdu? Ya da hala düşünüyor mu acaba?” Diye mi düşünüyorsun😔

Benim hikayem biraz uzun tam olarak bir hafta sonra kendimi yaktımı anladım 4 ay sonra da ayrıldım sadece evliliklerde olmuyor sevgili olduğum insanlar dada anladım gerçi şimdi de yalnızım ruh eşimi bulurmuyum bilmiyorum
Bende anladım onu önceden nikahlandığı biz tayin muhabbetine sonra dedim o kimselere benzemiyor beni anlıyor falan o annesine benzemiyor falan ne zaman kendi evimizi kurduk 2 ay sonra hiç tanımadığımı öğrendim ama çok geçti

X