Evlendik muradımıza erdik-2013 gelinleri sohbet yeri

hatice bu senin kararın.. senin iraden.
kimseye açıklama bile yapmak zorunda değilsin.
sen inancın gereği kapandıysan herkese saygı duymak düşer.
eğer ki baskılar seni yıldırıyorsa zaten sen buna hazır değilsin demektir.

ayrıca bu durum bana hep saçma gelmiştir. ben açık bir bayanım ama etrafımda kapananlara niye kapandın demedim. bu durumu sorgulamak kimseye düşmez.

benim en yakın ark. kapanmıştı üniversiteyi bitirince. çevre baskısından açıldım demişti sonra hatta babası imamdı.
kızmıştım ona millet için mi açılıp kapanıyorsun diye.

çok ironik şu "mahalle baskısı"

Biz hala alamadık da alyansları Bu gidişle ben yine tektaşla geçireceğim ömrümü
normaldir
biz de dön dolaş sonra altınbaştan almıştık
şimdi bakıyorum aslında o kadar özel bir yanı yok. benzeri gibi olan cok buna mı delirdim diyorum 60:
ama kullanımı rahat ve hala aşığım

Ah ah darısı başımıza diyelim. Bir de Allahtan zevklerimiz aynı da sorun olmuyo

sen kendini nasıl iyi hissediyosan haticem o şekilde düşünn
bu duruma ne denir bilmiyorum ama hayırlı olsun uygundur sanırımm

yokk atarmıyımm hiçç
Teşekkürler kuzum
içinden gelerek kapandıysan kimseyi takma canım....Rabbim pişmanlık vermesin.....

iyiyim tatlım sen nasılsın?
amin canım
Hayirli olsun canim
Teşekkürler ilkay

Canım inanılmaz tepkilerde gördüm senin gibi beni motive edende
Uzun bir süredir düşünüyordum. Eşimin bile haberi yoktu bir gördü şok oldu, şok oldum
Şimdi istediğim gibi kapalıyım. Sadece sıcaklar ve kıyafet bulmakta zorlanıyorum birde aynadaki halimi yadırgıyorum.
Bazıları konuşurken yüzüme bile bakmıyor bazılarıysa hiç yakıştıramadık senin gibi bir kıza diyor bu tür söylemlerde haliyle üzüyor.
çok hoşuma gitti bir yandan da sanırım tamam budur diyemeyeceğim ama bunu yaptığım içinde çok mutluyum duygularımın bu şekilde karmaşık olması beni haliyle şaşkına çeviriyor. İşte böyle ama mahalle baskısı çok zor diyebilirim.

cnm çok sevindim allah'ım ne güzel nasip etmiş sakın takma kimseyi zor günler olacak ama sabret kabullenecekler senin tercihin sonuçta

inşallah canım ben mini giyerken bu durumdan daha rahattım
Sanki herkes bana bakıyormuş gibi geliyor atlatacağım ama inşallah
Birde bazı sevdiğin insanlar yüzüne bile bakmadan konuşuyorlar işte buna inanılmaz üzülüyorum.

Son düzenleme:
hatice alışana kadar nasıl ilk saçımızı kısalttıgımızda bile yadırgıyoruz

ben 1 hafta aynaya bakmak istememiştim. saçta bile böyleyiz kaldı ki sen giyiminden de değişim yaşayacaksın ama pişmanlık duyma. madem ki gönülden O'nun için istedin.

cnm üni yıllarında bende çok istedim kapanmayı annem kapalıydı ama kapanmamı engelldi yapamazsın okuyorsun bişilere karıştın falan sanırlar dedi ama kapanmadığıma çok pişmanım kimi insanlar parti vs düşünceleriyle kapanıldığına inanıyorlar bu çok yanlış dini yönünü hiç düşünmüyorlarpeki eşinin şaşırdığını söylemişsin karşı falan çıkmadı dimi ailede kapalı varmı nerden kapanmak istedin:44: ben şuan kapanmayı düşünsem eşim acayip karşı çıkar cnm kimseyi takma sabrın sonu selamettir derler senin için hayırlısı olur inş ama eşin karşı çıksa zor olurdu senin

Yok pişmanlık değilde sadece kıyafet değiştirdiğim için değiştiğimi düşünen arkadaşlar yadırgayınca tuhaf oldum.
Sadece giyim tarzım inancıma göre düzenledim ama ben yine eski arkadaşlarıydım. Aman neyse üzmeyeceğim kendimi beni olduğum gibi sevenler arkadaşım.

eşin mi :44::44:

Yok eşim kapanmama karşı değil çok şükür.
Hatta nişanlıyken kapanmamı istemişti. bende ısrar ederse ayrılacağımızı falan söyledim.(o dönemde kapanmayı düşünüyordum vazgeçtim sırf o istedi diye.) Bir daha bu konu açılmadı aramızda
sonra dün alışverişe çıktım kız kardeşimle dönüşte eşim metrobüs durağından alacaktı beni
bense daha mağazada giydim kıyafetimi beni tanımasın diye ayakkabımı, gözlüğümü kardeşiminkiyle değiştim.
Beni tanımayacak falan bir sürü hayal kurarak aşkın beklediği yerin aksine yürüyordum.Ona bakarsam tanır diyede dönüp bakmadım bile markete yürüdüm. Gülmeyeyim diyede aklıma getirmemeye çalışıyorum falan nerdeeeeee
Aşk ona bakmamış yürümemişken, farklı bir yöne yürürken beni tanıyıp gelip elimden poşetleri aldı. Ben şoke olmuştum. Nasıl tanıdın dedim. Gözümde gözlük bile vardı ve sana yaklaşmamıştım falan dediki " eğer 99 tane daha seninle aynı boy kiloda kişi karşıma koysunlar ben yine içlerinde seni bulurdum" dedi.
Sonra şok oldum sen nasıl kapanmayı düşündün falan ben sana söylerken çok sert tepki göstermiştin falan dedi bende içimden geldi dedim. Emin misin sonra açılmamalısın falan dedi inşallah dedim.Çok mutluyum Allah senden razı olsun dedi. Aslında bunun evvelide var eşim benim dün nereye gideceğimi enden yanınmda sitemediğimi falan söyleyip durdu. Perşembeden beri hastaneye mi gideceksin, kötü bir şey mi var diye bir sürü aklından şey geçiyordu.Söyleniyordu hatta trip yapıp küstü bile sonra ölümü öp benimle gelirsen falan dedim. Kız akrdeşimi aramış oda söylemedi delirmişti anlayacağınız.3 defa aradı iyi misin diye (biliyorsunuz evlilikten sonra bedenim farklı davranmaya başladı.

Ay ben bu adama yeniden aşık oldum. Beni hep böyle şaşırtıyor yakında böyle gezeceğim hep

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…