Evlendikten sonra değişmek isteyen eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnandığın din değil mi ? Ne dedim hakaret mi ettim aşağladım mı inandığın o dinde dedim sen büyük harfle isim vererek yazınca bir artısı olmuyor ben inandığın din diyince de eksisi olmuyor lütfen okuduğunu anlama konusunda az kendini geliştir gerçekten komiksin
Komik olan sensin bence konusma seklin yazimin yanlis assagilar bi sekilde yazarak kendini bi halt sanamaz ve artislik taslayamazsin bunu bil sen ordan yazmak cok kolay senin gibilere inan. Bi mektup yazarken yazdigin kisiye saygidan nasil ilk hardibi buyuk yaziyorsan bende dinime saygidan buyukde yazarim kucuk de yazarim bu seni ilgilendirmez.

Komik olan sensin bence konusma seklin yazimin yanlis assagilar bi sekilde yazarak kendini bi halt sanamaz ve artislik taslayamazsin bunu bil sen ordan yazmak cok kolay senin gibilere inan. Bi mektup yazarken yazdigin kisiye saygidan nasil ilk hardibi buyuk yaziyorsan bende dinime saygidan buyukde yazarim kucuk de yazarim bu seni ilgilendirmez.
Evet en doğru senin yazım şeklin bravo ama küçük bir not internet dünyasında kocaman büyük harflerle yazmak bağırmak demektir saygından ilk harfini büyük yaz geç gerçekten kendini rezil etmeye devam ediyorsun cevap vererek.
Bunlar beni ilgilendirmezse benim hayat görüşüm dini yönelimim seni hiç ilgilendirmez sana yazılmayan bir şeye ilk başta havadan atlayan sensin ben değilim sana artistlik de yapmıyorum ama sen böyle algılıyorsun çünkü aşağlık kompleksin var bunun ne demek olduğunu bir araştır google dan ön bilgi bakıp gelip buraya cevap yazma madem saygı saygı diye kendini öldürdün konu açan arkadaşa saygı duy konuyu uzatma kızın konusunu sabote etme

Evet en doğru senin yazım şeklin bravo ama küçük bir not internet dünyasında kocaman büyük harflerle yazmak bağırmak demektir saygından ilk harfini büyük yaz geç gerçekten kendini rezil etmeye devam ediyorsun cevap vererek.
Bunlar beni ilgilendirmezse benim hayat görüşüm dini yönelimim seni hiç ilgilendirmez sana yazılmayan bir şeye ilk başta havadan atlayan sensin ben değilim sana artistlik de yapmıyorum ama sen böyle algılıyorsun çünkü aşağlık kompleksin var bunun ne demek olduğunu bir araştır google dan ön bilgi bakıp gelip buraya cevap yazma madem saygı saygı diye kendini öldürdün konu açan arkadaşa saygı duy konuyu uzatma kızın konusunu sabote etme
Googleden ön bilgi almak nedir?
Senin gorusun dinin inancin beni zaten ilgilendirmez biraz algı problemin var galiba.
Kimsenin konusunu sebote etmiyorum ustelik aşşağılık kompleksinle atlayan sensin sadece umarim aciklayici olmustur senin icin.👍

Bakın tüm samimiyetimle söylüyorum bu konunun yeri burası değil.Simdiden konu başka yerlere gitmeye başlamış.Konuyu önce eşinizle sonra iyi bir psikiyatrist ile ve dini görüşlerine güvendiginiz bir müftü olur ilahiyat hocası olur görüşün.Onlar size çok daha tarafsız ve sağlıklı yollar seçenekler sunacaktir.

Inacsizlik kelimesini biraz acin o zaman mesela.neye inanmiyorsunuz.?
Evren de sizin algı kapasitenizi empati yaparak sagduyulu bi sekilde klavye basinda konusmayi kazandirmis sanirim...👏

Yalnız burada işler böyle yürümüyor hanımefendiciğim.
Forumda her türlü görüşe ve inanca sahip insan var ve görüşleri için kimse size hesap vermek zorunda değil. İnsanlara böyle hesap sormaya devam ederseniz günlerinizin çoğunu banlı geçirirsiniz, kuralları okumadıysanız haberiniz olsun.

Forumda her türlü görüşe ve inanca sahip insan var ve görüşleri için kimse size hesap vermek zorunda değil. İnsanlara böyle hesap sormaya devam ederseniz günlerinizin çoğunu banlı geçirirsiniz, kuralları okumadıysanız haberiniz olsun.

Cevap bu mu yani? Sizin gibi insanları inançları yüzünden yargılayan insanlar için fazla kasmaya gerek yok.
Konusmayin o zaman.

Sen kocanin musluman oldugunu biliyordun,, ee namaz farz zaten.. bunu yapmasi neden sorun olsun? Musluman kuran okur oruc tutar.. oyle olmasi gerek en azindan kaldi ki esin kendine gore belli yastan sonra dogrusunu yapmaya calismis. Namaz kilmasinin sana ne zarari var mesela🙄

Hem esin bu kadar dini vecibelerini yerine getirirse ve farkli yasiyorsaniz onun senle yollarini ayiracagini dusunuyorum.
Cunku inanmak icten gelen birseydir ve nasil
Birini zorla birseye inandiramiyorsak.. inandiginda neden inaniyorsun denmez…arada cocuk varmis o yipranir

Ona sen karisamazsin bana kalirsa..
Yani sen de evlendigin gibi kaldin mi ?
Kilo aldin mi ? Sac rengini degistirdin mi ? Eger yapmissan ; duz bir mantikla esine itici gelmen gerekiyor o halde..
Yillar sonra muslumanligi secen yahut din degistiren kimseler de var.
Yani bunlar farkindalikla,tercihle ve iyi hissetmekle alakali.
Seni zorluyorsa,senin de yapmani istiyorsa,sana karsi tavirlari degistiyse,baskici ve yargilayan bir uslup icerisindeyse orada hak verebilirim.Ama bunlar yoksa karisamazsin.İnanc ozgurlugu kisiye sikica bagli haklardan,esi olsan bile mudehale alanin disinda bana sorarsan.
Agzina saglik

Herkes kendisi gibi insanlarla evlenmeli, görüşleri aynı olmasa da denk olmalı diye düşünüyorum. Ama insanların fikirleri zamanla değişebilir bu da çok normal. Önemli olan eşinizin değişim miktarı, bu değişimden hayatının ne derece etkileneceği ve sizin neyi ne kadar tolere edebileceğiniz.

Herkesin ilişkiden beklentisi ve idare edebileceği şeyler aynı değil.
Siz böyle bir değişimi kaldıramayacak biriyseniz buna göre bir adım atmalısınız. Eşinizi zorlamanızın bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum -ki böyle bir şeye hakkınız da yok zaten.

0
Ben kimseye hesap sormadim sadece elestirdim cvplari alayci bi sekilde oldugu icin sert cikmak zorunda kaldim bu kadar ön yargili olmaniza gerek yok

Merhaba kızlar, şimdi size sormak istediğim bir şey var. Eşimle 10,5 yıllık bir sevgililikten sonra evlendik. Yaklaşık 6 yıldır da bu evliyiz. İlk 2 yılı saymazsak da oldukça iyi giden bir evliliğimiz var ama eşimle dini konularda sıkıntı yaşamaya başladık.
Dini içerik yazmak yasak olduğu için ve taraflı cevap vermemeniz için şöyle açıklayayım evlenirken muhafazakardi ve dini vecibelerini yerine getirmeyi bıraktı ya da evlenirken daha merkezdeydi şimdi 5 vakit namaz kılmaya başladı gibi. Yani 15 yıl farklıydı şimdi ise daha başka bir yoldan gitmek istiyor. Siz ne düşünürdünüz? Ben bu durumdan hiç hoşlanmadım çünkü sonuçta insan evleneceği kişiyi bunları da hesaba katarak seçiyor ve resmen boşanmayı düşünmeme sebep oldu bu durum.
Ortada sebep yok gibi ama büyük bir sebepte var gibi. Kendimi kandırılmış hissediyorum. Bir yanım kimsenin inanç özgürlüğüne karışmazsin diyor, diğer yanım sen devlet misin sonuçta evlenirken bu şekilde oluşu da onu eş olarak secmende etkendi diyor.
Fikirlerinizi yaziverin kızlar çok kafama taktım bu konuyu.
İnsanların değiştiği, inançta zayıfladığı dönemler olabilir, eşinizdeki değişimin detayını bilmiyoruz, kökten bir değişim mi var yoksa bazı vecibeleri yapmak mı zor geliyor bilmiyorum ama saygı duymanız gerekir. Bu ancak birbirinizin inancına müdahale edip, çıkmaza giriyorsanız boşanma sebebi olabilir. Kendinizi kandırılmış hissetmeyin, insanların inancı, ibadet motivasyonu, bağlılığı, fikirleri ömür boyu aynı kalamıyabiliyor. Değerlendirmeniz gereken bu yaşamanıza nasıl etki ediyor. Bir kaos ve huzursuzluk ortamı yaratıp, evdeki huzuru bozuyorsa bu durum boşanmayı düşünmelisiniz. Değilse, eşiniz size saygılı, sizi zora sokmuyorsa o zaman sizinde ona saygı göstermeniz gerekir. İnanç hassas bir konu, kalpte olan bir şey sizin beğenmeniz ya da beğenmemeniz onun kalbindekini değiştirmez, bu ancak zorlama olur

Ben kesinlikle hoslanmazdim.
Fakat bana karışmadığı sürece işine karismazdim

İşte benim de içime kaya oturan mesele bu. Bir kız çocuğum var nasıl olacak? Bu saat oldu gözüme uyku girmedi.
Yabancilarin yaptigi gibi yapin o zaman..18 yasina geline kendisi secsin🙄 katoliksen gene bunu anlarim hani
Musluman gibi yasasin istemezsinde.. inancsiz biririn illa namaz kilma oruc tutma kiliseye gitme demesi tuhaf geliyor bana..

Herkes kendisi gibi insanlarla evlenmeli, görüşleri aynı olmasa da denk olmalı diye düşünüyorum. Ama insanların fikirleri zamanla değişebilir bu da çok normal. Önemli olan eşinizin değişim miktarı, bu değişimden hayatının ne derece etkileneceği ve sizin neyi ne kadar tolere edebileceğiniz.

Herkesin ilişkiden beklentisi ve idare edebileceği şeyler aynı değil.
Siz böyle bir değişimi kaldıramayacak biriyseniz buna göre bir adım atmalısınız. Eşinizi zorlamanızın bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum -ki böyle bir şeye hakkınız da yok zaten.
Bu mesajın nesini beğenmedi acaba? 😅😅😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X