Evlenince neden kilo alınır?

Eşimle ben evlendikten sonra yaklaşık 5 yılda 20 şer kilo aldık :) her konuda olduğu gibi burda da uyumu bozmadık :KK9: diğerlerini bilmem ama bizim kilo alma nedenimiz ikimiz de çalıştığımız için evde çok sebze yemeği v.s. yapamıyoruz, ya dışarda yiyoruz ya da evde hazır şeyler,
yemek yaptığımız zaman da ikimizin de çok sevdiği şeyleri yapıyoruz sevdiklerimiz de hem dolma sarma gibi yüzsek kalorili şeyler hem de adı üstünde sevdiğimiz yemek çok yiyoruz :KK56:
neyse ki ikimiz de inceydik de obez olmadık, şimdi de birlikte diyetteyiz bakalım.

rahatlıktan herhalde, artık mutfak ve buzdolabı tamamen sana aittir, istersen mutfakta at koşturabilirsin
ayrıca diğer önemli faktör evlenmeden nişanlı ya da sevgiliyle, olmadı arkadaşlarla bol bol uzun uzun yürüyosundur farklı amaçlarla ama evlenince tv seyretmek daha tatlı gelir yürüyüş yerine
:KK1:

bence birçok sebebi var bunun
beslenme tarzı değişiyor karşıdkaıne gore bazen..
ve yeme tarzıdaa ben normalde cok yavas yerken kı esım olmadıgı zaman hala ole
onla yedıgımızde bi bakıyorum bir hız bır hız sankı biri kovalıyor ve bu aradada cok yemış oluyorum..
sankı onla yarışıyor gıbıyım bu konuda :)

arkadaşlar evlenince öncelikle yaşam tarzınız değişiyor yediğiniz içtiğiniz değişiyor.sonra nişanlıyken çok geziyorsun ama evin ve evliliğin tadını çıkarmak adına eskisi kadar gezilimiyor.sonra evlilik dolayısıyla hormonal değişimlere maruz kalıyorsunuz.dolayısıyla bünyede değişiyor ve hopp gelsin kkilolar

ben tam tamına 25 kg aldım 4 senede yedim yedim yedim sebebi bu eşimle yedim içtim gezdim :)
eş,mde bi gün olsun demedi kilo alıyoz die ama o veriyo ben çok zorlanıyorum bazen yorganın altına girip ağlıyorum ama kızlar eşler çok önemli alışkanlıklar değişiyor yeme alışkanlıkları işte öyle herkesin evlilik yaradı demesinden sıkıldım şu anda diyetteyim kilo verip çocuk yapmak istiyorum :):kedi:

Al benden de o kadar canım 63 kg geliyorum 9 kilo verip çocuk istiyoruz Allah izin verirse tabi:)

weight.png

kesinlikle 10 kilo alınır en az :KK43:
çocukta olunca artık gerisini siz düşünün elveda 26 beden kotlar,elveda taytlar,şortlar :KK58:

bizde evliliğimizin ilk 6 ayında 14 kilo aldık.
aldığımız kilolar eşitti. 3 küsür evliyiz.şimdi sonuç:bende 10 kg fazlalık, eşimde 5 kg fazlalık var.
erkeklerin metabolizması çok hızlı yediklerini yakıyorlar.birde eşleri de onların kadar yesin istiyorlar.
benim eşim bana kuş kadar yiyorsun deyip zorla yediriyordu.tabaklarımız ya eşit, ya benimki onunkinden fazla idi.
e evlenince kendimizi de saldık.bi rahatlık, bi rahatlık.
eskiden ne streslerim vardı.ay abim görecek, vah annem söyleyecek falan :)
onu düşünmekten yemek bile yiyemezdimki.
arkadaşlar yaş da ilerliyor.her geçen gün bizim lehimize.formda kalmak ve kilo vermek zorlaşıyor.

ben şimdi kalan 10 kg yi verme derdindeyim.daha çocuğum bile yok.
hamile kalınca ne olacak halim bilemiyorum.

Eylülde iki senelik evli olucam gram kilo almadım ki çalışıyordum hep bizde ya dışardan yada hazır şeyler yiyorduk eşim biraz almıştı ama onlarıda şimdi diyetle fazlasıyla beraber geri verdi ama ben gram almadım :KK52:

rahatlıktan herhalde, artık mutfak ve buzdolabı tamamen sana aittir, istersen mutfakta at koşturabilirsin
ayrıca diğer önemli faktör evlenmeden nişanlı ya da sevgiliyle, olmadı arkadaşlarla bol bol uzun uzun yürüyosundur farklı amaçlarla ama evlenince tv seyretmek daha tatlı gelir yürüyüş yerine
:KK1:

Güzel anlatmışsınız evde bizi frenleyecek mutlaka biri olmalı ama nerdeeeeee:KK61:

ya evet insan evlenince aliyor genelde ama dikkat edersen almiyosun bence ben evlenmeden önce 62 idim sonra evlendim 65-68 derken 70 e kadar geldim sonra 68le fln hamile kaldim 84le doguma gittim 75 e düstüm simdi 65 im sükür ama diyetteyim ins 56 olcam bakalim insallah :KK66:

off ya bizde mi bi gariplik var anlamadım ki, yaklaşık 2 aylık evliyiz, ikimizde 3 kilo verdik :63:
her gün iftar davetindeyiz, böylelikle çeşit çeşit bol bol yiyoruz ama nafile...
ben halimden çoook memnunum da, artık aileler isyanlarda, birbirinize bakamıyosunuz diyolar :44:

bence erkeklerin kilo derdi olmadığı için
onlar yiyor haliyele biz de
onların yanında durdukça yiyoruz:)

ben nişanlıyken 63 kiloydum evlendiğimde 56 ve şimdi 54 evlilik beni zayıflattı hem iş hem ev yetiştiremiyorum vallahi,yemek yaparken doyuyorum:)))

ya merak ettım, bu kadar kilo alırken hiç mı farkemedınız.. kotlarınıza, elbıselre gun geçtıkçe gıremedıçe hiç mı ya bıraz dıkat edelım demedınız...

ben 52 kılo evlendım.. 2 sene sonra 53 te hamıle kaldım.. o zaman o aldıgım bır kıloya epey takılmiştim.. hamılelıkte aldıgım kıloardan nerdeyse deprosyona gırmiştim.. dogumdan geldıgımde 70 kılo olmuştm.. ve hemen dıkkat etmeye başladım. ve kızım 6 aylık oldugunda ben eskı kıyafetlerımı gıymeye başlamiştim... sonra bıraz kendımı bırakınca 54.5 oldu.. ve hemen dıyete başladım.. şu anda 52.7 falanım.. hala dıyetteyım ve dıkkat edıyorum..

hedefım 51 olabilmek.. eskı formuma inmek istıyorum.. şu andakı 2 kılo fazla bıle benı rahatsız edıyor.. ve hala emzırıyorum.. ve bazen çok fazla acıktıgım için yemek zorunda kalıyorum.. yoksa bu kdar da beklemezdım kalanı vermek için. kzım için yıyorum.. :))

Ay bide ben alsam biraz kilo bende kilo almaya çalışıyorum ilk evlendiğimde
46 ya düştüm 51 kilodan şimdi 48 3 sene oldu evleneli. ben 56 olmak istiyorum
Eşim bir alır bir verir 90sana çıkar bir hafta sonra 83 olur sürekli değişir kısa zamanda alır kısa zamanda verir..

bence türk kadınları evlendikten sonra kilo alıyorlar çünkü sporla pek haşır neşir değiller ve tembeller

ayrıca evlendikten sonra adamı elde tutma bağlama derdi kalmadığı gibi bi hisse kapılıyolar kanımca ve bu yüzden kendilerini bırakıyolar

mutsuzluk veya tatminsizlik de yemeğe sarmaya sebep olabiliyo

ee zaten yaş ilerledikçe metabolizma yavaşlıyo doğal olarak bu da tuzu biberi..

hamilelikte ise iştah kesin açılıyodur ama benim gördüğüm çocuklu yabancı kadınlar hep dal gibi genelde
yani hamileyim diye homini gırtlak yemek de pek sağlıklı bişi değil..

bu arada sert yazmışım biraz güzellik sopa gibi olmak demek de değil tabi
ama kadın vücudu dediğin en azından menapoza kadar kıvrımlarını ve sıkılığını korumalı
vücudumuzu bu kadar hor kullanmamalıyız

ben bi ara kilo aldım ve sonra fazlalarımı verdim
açıkcası yediklerime dikkat ediyorum ama canımın çektiğini de yiyorum
ve mutlaka her koşulda spor yapıyorum en azından yürüyüş

ben evlendiğimde stresten 49 kiloya düstüm...dogumdan sonra 51 kiloydum....kızımı emzirmekten keser kesmez hızlıca kilo aldım 57 kilo oldum....rejime girdim ..şükür kısa sürede 54.5 indim...ikinci bebeğe hamile kalmadan tekrar hedefim 50:))) bu kilolarin üstüne birde hamilelikte kilo alsam abooo sonra nasıl verilir:))))))))))9

Evleneli 1.5 yıl oldu bende evlendikten sonra kilo alanlardanım maalesef :KK43:
ama benim kilo almamdaki neden hiç bilmediğim bir şehre gelip ailemden uzak, arkadaşlarımdan uzak, burda kimseyi tanımıyorum çevrem yok hep evdeyim eeee neolacak habire ye böyle böyle tam 20 kilo aldım tabi bu 1.5 sene içinde defalarca diyete girip çıktım sürekli kilo alıp verdim zamanla diyet filan yapamaz hale geldim
geçen ay dedim artık yeteer yavaş yavaş ama emin adımlarla kilo vermeye başladım 7 kilo verdim yaza kadar bi 13 kilo daha verirsem benden mutlusu yok :KK34:

çalışmayanlar genelde kilo alıyolar evde tüm gün hareketszlik metobolizma yavaşlamasına neden oluyor sebeb sanırım bu bide yemeği fazla kaçırmak olabilir

X