Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklısınız. İlk evliliğimde kayınvalidem 1500 km uzaktaydı ama evde huzur bırakmıyordu. Günde 5 kez oğluyla konuşurdu sayelerinde boşandık. Acaba iyi niyetle mi yaklaşıyorum yapan uzak da olsa yapar diye düşünüyorum hep. Annesi annem gibi olsa evde birbirimize destek olsak, ben çalışıyorum çocuğuma baksa ne bileyim. İyi şeyleri düşünüyorum ama bazen de korkular sarıyor. İki ucu çoklu denklem
Çocuk olmadan evvel biraz cicim ayları yasasanız... Kendinize ait kimsenin karısmadığı bir eviniz olsa... Herkes sadece bir tel uzakta olsa... Eşiniz ile baş başa bir çok şeyi romantikçe yasasanız 💕
Kimse müdahil olmasa...
Evlenip es adayı annesi ile aynı eve girip bu yasta ömür çürüteceksiniz...
İlkinde olan sıkıntıları ne güzel dile getirmişsiniz neden siz katlanan kabullenen tarafsınız?!
Sizi isteyen ortak yol bulur... Bence iyi niyetli olusunuzdan yola çıkılmış bir ilişki bu diye düşünüyorum.

Müsadenizle yardırırdım ancak site kurallarina aykırı davranmak istemem dksklsla allah herkese kaynananin 1000 km uzagini nasip etsin ndnskksksl

ben kaynanamla çok iyi anlaşırım ana kız gibiyiz ama aramızda 1 saatlik mesafe var eşime gidelim dediğimde (bazen yalandan ) amaan kim gitcek şimcik diyor :KK70: sanırım iyi yerdeyim ahaha :KK70:

Ben 1000 km mesafede oturuyorum aynı dili çok az konuşuyoruz 2 yıldır birbirimizi görmedik ama geçen sene küstük. Ve beni bebeğim çiçeğim diye severdi o zamanlar hamile olmasaydım şimdiye boşanmıştım.
Herkesin dediği gibi siz gelin o kv olacak aynı evde olmaz hele ki anasına düşkün bir erkekle olmaz

Bu forumdaki kadınların fikirlerine, önerilerine çok güveniyorum. İçimde biraz yapabileceğime dair umut vardı o da tükeniyor. Sanırım dsha detaylı düşüneceğim.
Tukensin ve yok olsun. Bir adam nasil annem cahil sen alttan al diyebilir? Anasina güvenmeyen karısını ezeceğini dusunen bi zahmet ona ayri ev acsin. Kimse kimsenin anasinin huysuzlugunu cekmeye gelmedi bu hayata.

Bu forumdaki kadınların fikirlerine, önerilerine çok güveniyorum. İçimde biraz yapabileceğime dair umut vardı o da tükeniyor. Sanırım dsha detaylı düşüneceğim.

Aslında düşüneceğin 2 şey var
Kv ile yaşamak ve eş adayının sana hiçbir şekilde seçenek sunmaması ve hak tanımaması....bu empatiden uzak davranışı sadece burda değil demekki baska konularda da gösterecek...dediğim dedik resmen

Ayrıca tüm sorumluluğu sana yüklüyor...ne yani annesi hata yapsa da cahilliğine verilecek...gercekten haksız olsa bile her durumda sen olur oyle diyeceksin..

3 kişilik yemek yapacak 3 kişinin çamasırını asacaksın...kv nin donlarını da yıkayacaksın corabını da....sabah işe giderken wc bekleyeceksin belki...cinsellik konusu zaten fiyasko olur...onu da geç evinde kocana romantik bi masa bile hazırlayamazsın....peki tatiller ne olacak? 3 kişi gidilecek...bırakıp gitseniz bile kv arayıp "oğlum panik atak geldi" dediği an apartopar geri dönersiniz

Her planın her konunun içinde annem lafı olacak...çocuklu adamla evlenmiş gibi olursun, 1 laf etsen sen annemi istemiyorsun diyecek kötü ilan edileceksin...
Yo kardeş yoo

Son düzenleme:
Erkeklerin hepsi benim annem melek der hatta cahildir günahtır ağzı var dili yok der evlenince annemi dinle çocuk olunca annem kaç çocuk büyütmüş onu dinle yemeği annem yapsın güzel yapıyor falan senin her işine anne oğul karışıp seni sinir ederler en ufak tepkide eşin saygı duymaz gorumceler düşman olur o yüzden ikinci evliliğin risk alma derim

ben kaynanamla çok iyi anlaşırım ana kız gibiyiz ama aramızda 1 saatlik mesafe var eşime gidelim dediğimde (bazen yalandan ) amaan kim gitcek şimcik diyor :KK70: sanırım iyi yerdeyim ahaha :KK70:
Ben de kaynanamdan razıyım ancak uzak olmaktan da cok mutluyum 😊 kocalarin da kendi evini seveni makbuldür zaten.

Neden ibtimal dahilinde değil?
Hukuken bile erkek esine ayri ev acmak zorunda ve kadin ayri ev istediği halde olmazsa bu da boşanma sebebidir.
Tam isabet. Neden ihtimal dahilinde bile olmasın ki yani ne münasebet?
Evlenmek demek ayrı bir ev, ayrı bir yaşam, ayrı bir aile demek. Bunlar yoksa evlilik olur mu?Evlenmesin o zaman, annesiyle yaşasın. Yazık etmesinler kızlarımıza. Hem pastam dursun hem karnım doysun yok öyle.
Ha kızın ya da erkeğin anne babasının sağlık sorunu olur, bakıma muhtaç olur orası ayrı.

Bence sorun etmeyin diger kızıda evlenicek yarin öbürgün kac yaşında bilmiyorum ama kadın tek kalamaz ya iyi bir insansa avantajli bile olabilir bence çalışıyorsanız çocuğunuza bakar ilerde ne bileyim bu durum farkli eşi yaşıyor olsaydı veya bekar bir oglu daha olsaydi neyse de bu durumda yalnız bırakmamalısınız bencee

Değerli hanımlar merhaba. Ben 34 yaşında, daha önce bir evlilik yapmış, çocuğu olmayan, meslek sahibi bir kadınım. 5 yıl geçti boşanmanın üzerinden. İki yıldır görüştüğüm biri var. Hiç evlenmemiş. Küçük yaşta babasını kaybetmiş ve iki kız kardeşi var( biri evli). Babasını erken yaşta kaybettiği için annesi çalışmış etmiş( yeri gelmiş temizliğe gitmiş) okutmuş, yetiştirmiş çocuklarını. Üçü de meslek sahibi. Erkek arkadaşım da annesi ile yaşamak istediğini, onu yalnız bırakamayacağını söyledi. Açıkçası benim içim de el vermiyor kadını yalnız bırakmaya. Annesi ile tanıştım sakin bir insan.Beni çok sevmiş evlenmemizi istiyor. Erkek arkadaşımın akrabaları ile görüşüyorum. Kuzenleri, amcası ( amcası benden iki yaş büyük) vs ile arkadaş ortamında tanışmıştık. Yani genel olarak yaşantıları, kültürleri vs hakkında fikrim var ve açıkçası yakın hissediyorum. Erkek arkadaşım olgun bir insan asla arada kalmak istemiyor. Annem okumamış etmemiş cahil bir insan sen yeri gelir olgun davranmalısın ufak tefek şeyleri problem etmemelisin, ben yaşadığım müddetçe kimse seni üzemez izin vermem( zaten yapmazlar) diyor.
Fakat ben korkuyorum. eylülde isteme vs olacak. Fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim geniş bir evde birlikte yaşayabilirsiniz bence. Olmaz diyenleri dinleme. Kadının eşi yok tek başına nasıl yaşasın yazık değil mi? Kendi annen olsa bırakır mıydın? Yetim gibi tek başına bir evde. Diğerleri neden almıyor diyenler olacaktır. Kimisi kadını mal gibi sırayla evlerine alıyor ki bu bana çok onur kırıcı geliyor. Top gibi elden ele sanki bir yere sığmamış gibi. Seni bu kadar sevmeleri ve saçma sapan şeylere takılmamış olmaları açık görüşlü olduklarını gösteriyor zaten. Ki ben hayatıma karışılmasından nefret ederim ancak senin şartlarında olsam o kadını yalnız bırakmaya yüreğim elvermezdi

Kendini bilen,medeni ve olgun bir kadın ( kv ) yeni evlenen oğlunun evine gitmek istemez.Kendini bilen,evlenme olgunluğuna gelen bir erkek aile kurmanın karı ve koca ile olacağını bilir.Ama malesef bizim ülkemizde gelinler hizmetçi,köle,halayık gözüyle bakıldığı için bu düşünceler normal.ASLA kabul etmem.

Bence sorun etmeyin diger kızıda evlenicek yarin öbürgün kac yaşında bilmiyorum ama kadın tek kalamaz ya iyi bir insansa avantajli bile olabilir bence çalışıyorsanız çocuğunuza bakar ilerde ne bileyim bu durum farkli eşi yaşıyor olsaydı veya bekar bir oglu daha olsaydi neyse de bu durumda yalnız bırakmamalısınız bencee
Bekar kızı var? Kız evlat değil mi? Neden özellikle bekar bir oğul yazdınız? Sizce anne babadan yalnızca oğullar mı sorumludur? Kızlar evlenince eşinin ailesinin zimmetine mi geçer? Ne çeşit bir ayrımcılıktır bu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X