Evlenip kayınvalide ile yaşamak...??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
...

Anlaşıyorum yani.

...

ya da bazıları politiklik diyebilir, ki politik olmak böyle bir şeyse mükemmel bir şey, kimse kırılmıyor incinmiyor anlaşıyorsun.

herkesle çok iyi anlaşabildiğini söyleyip duruyorsun konu sahibi. e o zaman sormazlar mı sana, madem o kadar süper anlaşma becerilerin vardı niye ilk evliliğini bitirdin? demek ki dediğin kadar herkesle iyi anlaşamıyormuşsun. demek ki politik olmak her koşulda sökmüyormuş değil mi?

rozikka da demiş, ilk evliliğin olsa kesin yaparsın derdim ama zaten tam da bu yüzden boşanmışsın diye.

şu an tamamen bize kendini ispatlamaya çalıştığını düşünüyorum. boşuna uğraşıyorsun, yukarda çok sevdiğim bir üyenin de dediği gibi bunu çekecek olan sensin, biz evde aşkı memnu izliyor olacağız :KK53:

ha bu arada çok kitap okurum diyip jane austenı hiç duymaman da ne bileyim. kitabını okumazsın da adını duyarsın illa. aşk ve gurur hani?

herkesle çok iyi anlaşabildiğini söyleyip duruyorsun konu sahibi. e o zaman sormazlar mı sana, madem o kadar süper anlaşma becerilerin vardı niye ilk evliliğini bitirdin? demek ki dediğin kadar herkesle iyi anlaşamıyormuşsun. demek ki politik olmak her koşulda sökmüyormuş değil mi?

rozikka da demiş, ilk evliliğin olsa kesin yaparsın derdim ama zaten tam da bu yüzden boşanmışsın diye.

şu an tamamen bize kendini ispatlamaya çalıştığını düşünüyorum. boşuna uğraşıyorsun, yukarda çok sevdiğim bir üyenin de dediği gibi bunu çekecek olan sensin, biz evde aşkı memnu izliyor olacağız :KK53:

ha bu arada çok kitap okurum diyip jane austenı hiç duymaman da ne bileyim. kitabını okumazsın da adını duyarsın illa. aşk ve gurur hani?
Ya onun ismini öyle kötü çevirmişler ki gurur ve önyargı olmalı esasında😄 her adı geçtiğinde sinir olurum

Ya onun ismini öyle kötü çevirmişler ki gurur ve önyargı olmalı esasında😄 her adı geçtiğinde sinir olurum

haha pride and prejudice doğru. ama kapağında gurur ve önyargı yazan bir kitap diğeri kadar ilgi çekmez. tamamen yayınevlerinin satış stratejisi :KK53:

Yeni bir uye olarak sitedeki konulara goz gezdirirken sizin konunuz dikkatimi çekti, mesajların bir kısmını okumaya çalıştım.

Öncelikle çok naif düşünceleriniz, olumlu bakış açınız için sizi tebrik ederim. Böyle ınsanlar bir de yaşantılarında gerekli soğukkanlılıkla doğru zamanda aksiyon alabilmeyi başarıyorlarsa, gerçekten hayatın zorluklarını daha az zede alarak atlatabiliyorlar. Dilerim siz de bu şanslı kimselerdensinizdir.

Konunuz hakkındaki görüşlerime gelecek olursak, tek çocuk çekirdek ailede büyümüş bir kimse olarak hep kalabalık aile hayali kurmuşumdur. Babaannemi çok çok severim. Şimdi gayet iyi anlassalar da, annem ile babaannemin çocukluk sürecimde ise pek anlaştıklarını söyleyemem. Bu arada ikisi de öğretmen. Aynı evde hiç yasamadik. Sadece yazlıkta aynı evin farklı katlarında bile yaşarken biriktirdiğim oldukça huzursuz anılarım var. Şimdi ise dediğim gibi çok iyi anlaşıyorlar.

Bana sorsanız yaşamış olduğum tecrübem nedeniyle asla böyle bir seçim yapmazdım. Ama siz mantıkla bakıyorsunuz. Objektif olarak analiz yapmışsınız. Karşınızdaki erkeği değerlemiş, pek cok kimseye gore olumlu özelliklerle donatılmış bulmuşsunuz. Ayrıca daha da zaman kaybetmeden çocuk istiyorsunuz. Anne durumu ise bir handikap. Şu da var, bir kez boşanmışsınız. Sonuçta ümit ettiğiniz gibi çıkmazsa yine ayrılabilesiniz. Ben bu objektif değerleme ile baktığınızı düşünüyor ve benim tercih etmeyeceğim bu duruma eğer siz şans verirseniz sonucu da bizimle paylaşmanızı merakla beklediğimi belirtmek istiyorum. Dilerim hayat size en olumlu haliyle doğru kapıları açar...

Öğrenciler laf anlıyor fakat sizin durum vahim. Çocukları da sizin gibi anneler yetiştiriyorsa vay halimize. Açın yorumlarımı tek tek okuyun belki saygı nedir biraz anlarsınız.
Çocuğum yok, 5 hatta 6 yıldır anne baba olabilmek için hazir olmayı bekliyoruz. Hem eşim hem ben simdiden gelecegini düşünüp araştırıyoruz. Öylesine ilk yılımızdan cocuk olsun büyür kendi kendine diye düşünmedik.
İnşallah birgun çocuğum olursa, şanslı bir çocuk olacak ve sizin gibi ayaklari yere sağlam basmayan bir öğretmene denk gelmemesi için herseyi yapacağım :)

Sabah 7 _aksam 8 arasi calisan, kv yi birak yorgunluktan kocanin yuzunu bile goremeden kenarda kosede uyuyan ben..
Yilin 4 ayi esimle, kalan 8 ayı kv ve kp ile DUBLEX evde yasayan ben..
Ustune , ikizlerim 2.5 yasina gelince 31 yasinda bosanan ben..

Sebepler,
-Özel hayat olmuyor,
-cinsellik diplerde ..çıt desen yan odadan ses duyulur, dus vs alamazsin, sarmas dolas sarilip yatamazsin salonda, kisacik seyler giyinemezsin(istedigin pijamani bile giyemezsin)
-bugun yorgunum deyip aksam odana gecemezsin, en istemedigin anlarda sana sorulmadan eve misafir gelir hizmet etmek zorunda kalirsin.
-Maddi anlamda bireysellesme olmaz karıkoca olarak kazandiginiz sizin eve gider onlar elini cebine atmazz !!
-eve istedigin esyayi alamazsin, o renk olmamis, bu kotu, masayi-kaşıklari-koltugu oraya koyma istemiyorum denir.
-ÇEYİZINI ,MUTFAK ESYALARINI bile kullanamazsin, benimki gibi kutulariyla dolapta tıkılı kalir yillarca..!
-Kocanla kavga edemezsin, surat,trip yapamazsin hemen ustlerine alinip noluo size ne bu hal denir.
-Biyerlere gitmeye ,kalmaya kalksaniz saat gec oldu bu saate kadar nerdeydiniz/nereye gidiosunuz/napcaksiniz oturun iste denir.
-tatile gitmeye kalksaniz ayni evde olunca biz de gelelim denir
-yarin birgun cocugun olur,lohusa olursun onlarin karismasindan hayat zehir olur sana
-her karari ortak almak zorunda kalirsin, size ne diyemezsin. Cunku artik butun olmus olursun.
......
Ornekleri cogaltabilirim.

Insan yeri geliyor ailesiyle anlasamiyor. Ama sen onlarin evine gideceksin ve anlasmak zorundasin !!
Ve o eve girdikten sonra ev alcaz/sigamiyoruz/rahat edemiyoruz gibi hakli bahanelerle bile o evden cikamazsin. Iste o zaman ipler kopuyor,herkes alistiktan sonra o evden cikmak..
Ben ciktim ama boşanarak ! Aksi mumkun degildi cunku.

** Sen esinle hic bir zaman "SİZ" olamazsiniz **
Sakin ama sakınnn ayni eve gitme.

Cok aile ortami istiosan aksamlari çaya gidersin,haftasonlari gidersin,evin musaitse hadi burda kaliverin aksam dersin..
(Bence bu bile olmaz,yüz bulurlar)
Adam iyi olabilir ama ayni ev..dublex/villa farketmez.. sakin gitmeee!!!

Ilk evlilik hadi hataydi denir, ama ikinci evlilikte bosanmak aptallik olur !

33 yasindayim. Tekrar evlenmek istiyorum.
Sevdigim biri de var, niyetimiz ciddi..
Sıfir 4+1 ev alalim dedik kendimiz icin , karsi dairemiz de 2+1 di..
Dedim ki, annen yalniz yasio.. ona da burayi mi alsak dedim.
Adam dedi ki, bence biraz uzak olsun annem ..
Ablama yakın olsa daha iyi olur hatta dedi.
Ablamlar gelir, misafirler gelir.. bizi de catkapi cagirirlar hadi gelin diye dedi. Ama ben belki o satte pijamalarimi cekmis,sana sarilip tv izleyecek olurum dedi.. duzenim neden bozulsun dedi, ayni apartmana bile karsiyim dolmus mesafesi olsun dedi.
(Suan annesiyle kaliyor bizimki)
O da bosanmis, oyleyken bile annemle ayni evde kalmadim, sen 6yıl nasil kaldin kizim eski esinin ailesiyle, ne cok yormuslar seni, cok uzuldum dedi..

Kissadan hisse... ben dublex vs anlamam, sakın ayni eve gelin gitme.
Benim eski esimde "kimse sana karsi laf edemez,laf ettirmem, aradaki dengeyi kurarim,gelin-kayinna kavgasi istemem, annem okumadi etmedi ama moderndir sana asla karismaz dedi, eve geldiginde yemegimiz /temizligimiz olur vakit bize kalir demisti"
Cok guvenmistim ona.. ama annesigil yuzunden ozel hayatimiz olmadi , karıkoca olamadik, "biz"olamadik hic bir zaman.
Bu yuzden de bosandik, ailesi hep hayatimizin icindeydi... herseyimle maddi manevi sömürdüler.
Ayrildim boylesi daha iyi.
Yalniz ben bu hayali 25inde kurdum. Simdi asla ayni eve cikmam. Sana da ders olsun !
Evleneceğiniz bey ne kadar duzgun biri sizin adınıza cok sevındım, masallah.

Gecıp gitti evet ama, bır seyı merak ettım.
Evleri ayıralım yuvamız yıkılmasın, bosanmayalım diye aklı basına gelmedi mi eskı esın? Yanı mucadele etti mı?

Nekadar iyi olursaniz ol illa anlasmazlik tartisma cikacaktir,insan kendi annesiyle bile tartisip anlasamiyor yeri geldignde,bir sure sonra pisman olcaksiniz,eşin de bastan Kabul etmeseydin diyecek

Evleneceğiniz bey ne kadar duzgun biri sizin adınıza cok sevındım, masallah.

Gecıp gitti evet ama, bır seyı merak ettım.
Evleri ayıralım yuvamız yıkılmasın, bosanmayalım diye aklı basına gelmedi mi eskı esın? Yanı mucadele etti mı?
Yooo eski esim herseyde herzaman haklidir sebep ne olursa olsun.
Boşanma sebebimiz de cinsellik yasayamiyoruz diye oldu. Yan odamda kv yatarken ne yapcaktim acaba ben. Ayni evin icinde kv-kp varken..🙄
Kendisinin akli basina geldi mi bilinmez ama sevgilisiyle ayri ev tutmus, annesigil oglumuz 2 yildir nerde kalio diye gormemistir bile(memleketlerine yerlesti onlar da)
Olan benim iyi niyetime, yıllarıma ,emeklerime oldu.
Allah a havale ettim ne diyeyim,illaki hesaplasacagiz obur tarafta..

Iyi temennileriniz icin tesekkur ederim.🙏 Aklı basinda insanin hali baska oluyor, eskisinin tam zıttıdır huy suy karakter olarak.
Once "biz" olalım der.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X