Evlenmek istemeyen sevgili

KFkeds

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2011
363
19
Merhaba bir arkafaşımın derdini yazıyorum size
Arkadaşım melekle sevgilisi aynı evde dört yıldır yaşıyorlar. Kız hem aynı evde yaşadıkları hemde dört yıl olduğu için evlenme zamanının geldiğini düşünüyor ama evlenmekten kastı bir adım atılması söz gibi çünkü daha okulları bitmedi, bunu istemesinin sebebidi sevgilisinin ailesi onu saymıyor saygı göstermiyor pek. Hemde bir şeylerin cddiye binmesini istediği için. Ama çocuk hazır değilim istemiyorum ve Şu an seninle evlenmeyi düşünmüyorum diyor, melek tabi çok üzülüyor seninle evlenmeyi düşünmüyorum kısmına. Bunlar uzun süre kavga ediyorlar melek diyorki ya tamam bende hazır değilim en azından bir söz takalım. Ama çocuk bir türlü kabul etmiyor. Melek diyor ki benle evlenmeyecek adamla neden vakit harcayayım. Ayrılalım. Bu sefer çocuk tutuşuyor ayrılmak istemiyor yanımda kal falan diyor, ama evlenmeyelim diyor, şimdi melek çok üzgün ve diyor ki hem evlenmek istemiyor hemde ayrılmak istemiyor,

Çocuk diyor ki şu an evlenmeyi düşünmüyorum sadece şu an. Ama melek çocuğa bir türlü zaten şu an hemen evlenmeyeceklerini sözdü nişandı en az iki yıl falan olacağını anlatamıyor. Çocuk salağa yatıyor sürekli melek ne zaman konuyu açsa sanki yarın evleneceklermiş gibid davranıyor.
Bir de bu çocuk melekin yanında değil de ailesinin yNındayken meleki hiç aramıyor sormuyor. Sanki sevgilisi yokmuş gibi davranıyor
Melek bu durumda ne yapmalı
Ayrıl diyorum ama çok seviyor. Ama o da biliyor ayrılması getektiğini. Bu çocuk ileri de de evlenmez bu kızla dimi?

Not:aralarında cinsel münasebet yok arkadaşlar. Yorum yazanlar genelde ona takılmış da ondan yazayım dedim.

Son düzenleme:
Şu an öyle yaptı ama çocuk hala mesaj atıyor sen beni istemiyorsun istesen her dediğimi yapardın kabullenirdin vs vs diye...:KK47:

Çocuk hem suçlu hem güçlü diye tabir ettiğimiz cinsten yani..
Arkadaşın verdiği kararın arkasında dursun.
Onu yok sayan bir adamdan hayır gelmez ne yazık ki..

Asıl çocuk kızı istemiyor , isteseydi en basitinden bir söz kesmeyi kabul ederdi..

Çocuğun ailesi kızı istemiyor olabilir mi? 4 senedir aynı evde yaşadıklarına göre çocuğun ailesi bu durumdan haberdardır ve belki de Melek onların gözünde pek de güzel bir yerde değildir?

valla arkadaşın ileride evlenmek niyetindeyse bu çocuktan ayrılsın derim.
çünkü çocuğun evlenmek gibi bi düşüncesi yok henüz.
ailesinin yanında arayıp sormuyor, evlenmekten bahsetmiyor bile.
anlaşılan çocuk arkadaşınla sadece okul döneminde sevgilisiz kalmamak için kullanıyor.

valla arkadaşın ileride evlenmek niyetindeyse bu çocuktan ayrılsın derim.
çünkü çocuğun evlenmek gibi bi düşüncesi yok henüz.
ailesinin yanında arayıp sormuyor, evlenmekten bahsetmiyor bile.
anlaşılan çocuk arkadaşınla sadece okul döneminde sevgilisiz kalmamak için kullanıyor.

Tam olarak düşüncelerimi dike getirdiniz. Çocuk hala sen beni kullandın işin bitti atıyorsun diyor =)))

Tam olarak düşüncelerimi dike getirdiniz. Çocuk hala sen beni kullandın işin bitti atıyorsun diyor =)))

Böyle söyleyerek kendi vicdanını rahatlatmaya çalışıyor.
Arkadaşınıza söyleyin buna fırsat vermesin.

4 yıl..Dilekolay...

Hem pastam dursun hem karnım doysun modunda paşamız..

Biraz daha zaman isteyebilir, ne bileyim her şeyi oturtmak isteyebilir v.s ama "evlenmek istememek" başka bir durum...

Kimse kimsenin zamanını çalmasın, kimse kimseye zaman harcamasın derim..

Melek'e söyleyin aklını başına toplasın, bu işler öyle olmaz
hemen ayrılsın
ve bir daha görüşmesin...

Cocuk okul.bitene kadar melekle takılıyor camasırını yıkatıyor eviniz temızletıyor yemegını yaptırıyor cinsel konuyu bılemıcem tabı. Okul.bittikten sonra cocuk melekten ayrılıcak kızı ortada bırakıcak. Emsallerını üniversitede cok gördüm. Yol yakınken melek bu isten vazgeçmeli ayrılmalı.yoksa acı çeker .

4 yıl..Dilekolay...

Hem pastam dursun hem karnım doysun modunda paşamız..

Biraz daha zaman isteyebilir, ne bileyim her şeyi oturtmak isteyebilir v.s ama "evlenmek istememek" başka bir durum...

Kimse kimsenin zamanını çalmasın, kimse kimseye zaman harcamasın derim..

Bencede çocuk tam anlamıyla saf ayağına yatıyor
Şu an mesajlaşıyor
Çocuk diyor ki benim 4 yılımı harcadın
Bir de diyor ki ne zaman ailemle olsam sorun çıkartıyorsun

Cocuk okul.bitene kadar melekle takılıyor camasırını yıkatıyor eviniz temızletıyor yemegını yaptırıyor cinsel konuyu bılemıcem tabı. Okul.bittikten sonra cocuk melekten ayrılıcak kızı ortada bırakıcak. Emsallerını üniversitede cok gördüm. Yol yakınken melek bu isten vazgeçmeli ayrılmalı.yoksa acı çeker .

Aralarında cinsel bir şey yok ev arkadaşı modundalar sadece :))

Arkadaşın daha fazla hatıra biriktirmesin o adamla vakit kaybetmesin ailesinin yanında hiç aramadgna göre okul btnce hiç aramayacak...arkadasniz neyazikki kullaniliyor cinsel munasebet insallaj yoktur aralarında.çok arkadsm oldu sizin anlttgnz seklde okul btnce ev arkadaslgi btnce hepsi ayrildlr

çocuk niçin ayrılsın ki:KK43: yemeğini yapan hizmetini gören gönlünü hoş tutan bedeva bir kızcağız bulmuş :KK43:
çocuk neden evlensin ki :KK43: ekstra sorumluluk alıcak bir ton masraf yapıcak

BUNLAR MANTIK ÇERÇEVESİ AMA SONUÇ ŞU:
EĞER SEVMİŞ OLSAYDI SEVDİĞİDE MUTLU OLSUN İSTERDİN
BU MANTIĞIN BİR KISMINI ALLAH MELEK EDE NASİP ETSİN
:KK66:

X