Evlenmek istemiyorum..

O zamandan bu zamana duyguların değişmiş gördüğüm kadarıyla..Evlilik hazırlığı içindeymişsin..Hadi hayırlısı...........:KK34:

öffffffffff......

nedir bu evlenme problemleri..

evlenmiyoruz uleyn!!

diye bi isyan yapsak..

hizaya gelir mi bu adamlar :KK36:

canım şu bir gerçekki, insanlar yaşadıkları sorunları paylaşır ama sevinç ve mutluluklarını pek uluorta anlatmaz....bizler burda bir derdim var bölümünü okuya okuya iyice psikopata bağladık hayatı sanırım :) ama hayatta mutlu evlilikler çok var....paylaşılıp anlatılmayınca yokmuş ilenimi çıkıyor ortaya....aslında saçmada olur düşünsene ben çok mutlu evliliğe sahipsem buraya konu açıp da ayy kızlar çok mutlu bi evliliğim var herşey yolunda kocam bana aşık bende ona gibi bıdı bıdı anlatsak çok abes olmazmıydı...sen çevrende veya her nerdeyse kötü olan evlilikleri görüp dinledikçe yada okudukça hep öyle sanıyorsun....ama evlilik aslında bir nimettir...iyi bir eş dünyadaki cenneti yaşatır insana.... evlilikten korkma....ha zaman olarak hazır olmayabilirsin buna lafım yok...ama her evlilik kötüdür gibi bi basma kalıplığı çıkar aklından....inşallah ilerde evlenirsen keşke daha önce evlenseymişim diyebileceğin bir koca çıkar karşına :)

Önce şu çocukluktan sonraki dönemlerinizi aile baskısı yüzünden heba ettiğiniz kısmına değinmek istiyorum..
Bunun evlenip evlenmemekle ne alakası var ? Evlenmezsen hayatını yaşayabilecek misin istediğin gibi ? Hayır değil mi..
Çünkü aynı aile ve baskısı devam ediyor..

Sonrasına gelince şu an evlenmek istemiyor olmanız çok doğal..
Bende eşimi tanıyana kadar ' hayatta evlenmem ' derdim mesela..
Nasip kısmet bu işler , ne zaman birini seversen güvenirsen o zaman evliliği göze alırsın zaten...
Bunu takıntı haline getirmene gerek yok..

Merhaba canim,

Yanlis bir iliski yasamis olmaninda mutlaka etkisi vardir diye dusunuyorum..ama her genc kiz kendini o beyaz gelinligin icinde gormek ister. Sevdigi insana kavusmak ister..tabiiki butun is gelinlik giyerek bi gece salina salina oynamaktan gecmiyor..sonraki zamanda olan sorumluluklar var evet ama kendi ailenin yaninda her zaman iyi vakit mi geciriyorsun sanki? Mutsuz oldugun zamanlar olmuyor mu?
Evlilikte boyle acisida var, tatlisida..onemli olan karsidakinin kafa dengi olmasi bir nebze olsun..hani kimse yuzde yuz uyusamaz buna inanmam..ama arada ucurumlar olmadigi surece korkmani gerektirecek birsey yok. Birde evlilik yaklastikca insan daha bi korkuyor haklisin…mesela beni istemeye gelecekler esimle evlenmek istiyorum ama yandanda aglayip duruyorum…teyzem filan vardi o zamanlar yanimda..dediki; yoksa seni istemekten vazgectilerde sen o yuzden mi agliyorsun? O halimde bile beni guldurmustu sagolsun.

Bir muddet kafa dinlemek belkide yanlis olmaz, birde boyle bandirma kupu degilki evlenmek istiyorum dediginde karsina biri ciksin. Nasibin kismetin duruyordur bir yerlerde..zamani geldiginde eminim karsina cikacaktir ve sen bu sorumluluklari goze alacaksin ister istemez.

X