Evlenmek Istiyor Ama Icraat Yok?? Y

Winnethepooh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2017
1.763
1.082
Kızlar gerçekten hayatım nerden tutsanız dert içinde artık gerçekten bi köşesinden de olsa düzlüğü görmek istiyorum..
Kısaca özet geçmem gerekirse;

Benim 2.5 yıllık bir ilişkim var. Erkek arkadaşım benden 8 yaş büyük. İlişkimizin ilk 1 yılı gerçekten harikaydı yani inanılmaz eğlendiğimiz, ara sıra tartışsakta gereksiz ve boş şeyler üzerine tartıştığımız ama asla uzatmadığımız tatlı bir ilişkimiz vardı. Ama sonrasında ilişkimiz çok farklı bir noktaya evrildi. 2. Yılımızın başında babama kanser teşhisi koyuldu ben işim, okulum gereği ailemden uzak yaşıyorum ve öyle olunca sürekli memlekete gidip gelmeye başladım. Hayat neşem söndü, resmen dünya başıma yıkıldı tabii. Öyle olunca bizde eski gece eğlencelerimizi bıraktık çünkü benim inanın içimden nefes almak dahi gelmiyordu. Tek buluşmamız evde ya da en fazla evden 5 dakika uzaktaki kafede bişeyler içmek oluyordu ki bu son 1.5 yıldır böyle.

Babamı öğrendikten 9-10 ay sonra erkek arkadaşımında babasına akciğer kanseri teshisi koyuldu ve bizim zaten keder içinde olan hayatımız iyice mutlusuzluğa yuvarlanır oldu. Tabii ki çok sarsıcı bir süreç yaşadık ve babasının hastaliğından 2 hafta sonra kadar erkek arkadaşım işi bıraktı. O an ki psikolojisi inanın neydi bilmiyorum ama yapıverdi.. Sonrasında kendisini babasına adadı resmen onunla ilgilendi, tüm bakımını üstlendi ki bu bence harika bir durum. Bu kadad merhametli bi adamla birlikte olduğum için mutluyum çünkü bi of bile demedi bu süreçte. Ama benim sürekli aklımda bir iş bulur düsüncesi vardı çünkü ablaları da babasına yardımcı oluyordu ve işsiz kalmaz diye düşünüyordum. Neyse..

Biz ikimizde maalesef babalarımızı kaybettik.. 1 hafta arayla ikisini de toprağa verdik. Ve inanılmaz zor zamanlardı çünkü bu kadar üstüste gelmesi her şeyin ikimizi de yıktı. Biz babalarımızı kaybedeli 4 ay oldu her şey çok taze ve hüzün doluyuz..

Bu araya kadarını olayları az biraz anlatabilmek adına yazıyorum çünkü kendisine direk ihtamda bulunmak istemiyorum belki bende yanlıs yorumluyor olabilirim.

Benim sıkıntım olan kısım tam olarak şöyle erkek arkadaşım 31 yaşında ve tam 1 yıldır işsiz.. Bu geçen sürede tabii ki ona bu konuda baskı yapmadım babasının durumundan dolayı sadece bir kaç kez konuştum. -Çalışmak sana da iyi gelir hem biraz o ortamdan uzaklaşırsın, kendine ve ailene yetebilecek enerjiyi bulursun- tarzında çünkü inanılmaz bir bunalımdaydı. Tek yaptığü butun gün babasıyla ilgilenmek ve kimseyle iletişim halinde olmamaktı bu da onu çok yıpratıyordu. Ama o herhangibir işe girmedi.

Evet babalarımızı kaybetmek inanılmaz zor ve üzücüydü hala üstümüzden bunu atamadık ama hayat bir şekilde devam ediyor ve kendini en azından idare edebilecek kadar para kazanması gerektiğini düşünüyorum. Bana evlenmek istediğini söylüyor ama iş bulmak adına bir çabası olmasına rağmen hani böyle dört elle buna sarilmıyor. Bu durum artık cidden canımı sıkmaya basladı. Ben üniversiteden geçen sene mezun oldum ve mesleğimi yapabilmem için vermem gereken 3 sınavım var. 1 yıldırbu sınavlarla bir şekilde boğuşuyorum ve bu süreçte mecburen part-time çalısıyorum en azından ailemin yükünü biraz da olsa hafifletebilmek için. Ama onun bir şey yapmadan oylece durması beni çok geriyor artık çünkü bu sekilde maalesef bir geleceğimiz olamaz.. Bir yandan da 31 yaşına gelmiş ama hala düzeni olmayan biri ile ileriyi düşünmek bana biraz ütopik gelmeye başladı. Çünkü bilmiyorum en azından mesleği olmalıydı.. Üniversite mezunu kendisi bu arada.

Yakınlarda bi tanıdığımız kendi bölümü üzerine erkek arkadaşıma iş teklif etti. Daha doğrusu kendisi grafik tasarımcı olduğundan. Eğer istediği şeyler üzerine yeni seyler tasarlasa bunları iletişim içinde olduğu buyuk sirketlerle paylaşıp ona iş konusunda yardımcı olabileceğini söyledi. Bende bunu kendisine anlattım bana verdiği tek tepki "bakarız" oldu. Yani ben bu kayıtsızlığına sinirleniyorum ve umutlarımı tüketiyorum. Çünkü ben duyunca heveslenir ve hemen ufak çaplı da olsa bir araştırma yapar diye bekledim ancak.. Aradan 1 hafta geçmesine rağmen kendisine sorduğumda bugün bana "daha bakmadım bakacağım ona" oldu..

Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum. Ama onun yaşı geçiyor ve böyle durarak maalesef bir yere varılmıyor. Bugün gerçekten artık sinirlendim ve kendisiyle konuştum. -Bak bu böyle gerçekten olmuyor, ben sınavlarla boğuşuyorum, yaşadıklarımız ortada, sende çalışmak istiyorsun biliyorum ama önüne gelen fırsatları da görmezden geliyorsun. Çok üzülüyorum bu halimize çünkü bu böyle devam ederse seninle bir geleceğim olmayacak- dedim.. Sonrasında üstüne gittiğimi düşünerek üzüldüm. Ama off inanın bilmiyorum kafam çok karışık.. Sizce ben yanlış düşünüp, yanlış tepkiler mi veriyorum.. Nolur bana bi akıl verin

Gayet yerinde tepki vermişsiniz kendinizi suçlayacak bi durum yok ortada.evet ikinizde çok zor süreç atlatmışsınız başınız sağolsun mekanları cennet olsun.ama çok üstüne gitmeyin çünkü erkekler babalarını kaybettiklerinde büyürlermiş..çok germeden gerilmeden sakince konuşun

Mantığınız hamleleriniz çok yerinde. Benim babam dünyadaki en güzel varlığımdı kaybettim bir ay sonra okuluma devam ettim. Ya toparlayacak ya da bu buhran onu çekecek içine. Ve sırf sevdiğiniz vefa aşk bilmiyorum işte her neyse o sebeple sizin de içine çekilmenize gerek yok. Yolunuza bakın bence. Çünkü insanlar müsaade ettikleri kadar onlara ulaşabiliriz. Beyhude bir çaba ile yılları heba etmeyin. Sizin onu düşündüğünüz kadar o düşünemiyor şuan maalesef

Gayet yerinde tepki vermişsiniz kendinizi suçlayacak bi durum yok ortada.evet ikinizde çok zor süreç atlatmışsınız başınız sağolsun mekanları cennet olsun.ama çok üstüne gitmeyin çünkü erkekler babalarını kaybettiklerinde büyürlermiş..çok germeden gerilmeden sakince konuşun
İnanın olabildiğince germeden konuşmaya çalışıyorum.. Bugün bile konuştuğumda bağıra çağıra anlatmadım derdimi. Benim kafama takilan bir şey var dedim ve sadece düşüncelerimi aktardım ki bunu yaparken de her kelimemi özenle sectim.. Ama artık cidden umudum kalmıyor. Etrafımdali yasıtlar bir şekilde işe başladılar, birikim yapıyor araba falan alıyorlar.. Bense dert keder içinde yüzüyorum resmen nerden tutsam elimde kalıyor..

İnanın olabildiğince germeden konuşmaya çalışıyorum.. Bugün bile konuştuğumda bağıra çağıra anlatmadım derdimi. Benim kafama takilan bir şey var dedim ve sadece düşüncelerimi aktardım ki bunu yaparken de her kelimemi özenle sectim.. Ama artık cidden umudum kalmıyor. Etrafımdali yasıtlar bir şekilde işe başladılar, birikim yapıyor araba falan alıyorlar.. Bense dert keder içinde yüzüyorum resmen nerden tutsam elimde kalıyor..
Daha öncede konuştunuz mu? Hep aynı tepki mi,ilk kez mi konuştunuz?

Mantığınız hamleleriniz çok yerinde. Benim babam dünyadaki en güzel varlığımdı kaybettim ben ay sonra okuluma devam ettim. Ya toparlayacak ya da bu buhran onu çekecek içine. Ve sırf sevdiğiniz vefa aşk bilmiyorum işte her neyse o sebeple sizin de içine çekilmenize gerek yok. Yolunuza bakın bence. Çünkü insanlar müsaade ettikleri kadar onlara ulaşabiliriz. Beyhude bir çaba ile yılları heba etmeyin. Sizin onu düşündüğünüz kadar o düşünemiyor şuan maalesef
Inanın çok seviyorum kendinisini, huyu falan çok tatlı bir insan.. Ama gerçekleri göz önüne alıp düşününce sevgi karın doyurmuyor maalesef.. Ben resmen son 1.5 yıldır kendi karantinamı yaşıyorum.. Şu an çıkıp bir şeyler yapalım en basiti bi gece eğlenelim desek ona bile paramız yok.. Ve çoook uzun zamandır yok. Biraz daha zaman tanımak istiyorum bir yandan da gözüm korkuyor ya olmazsa diye. Aslında kendi işlerimi yoluna koyup öyle konuşmayö dusunuyorum ama o zaman da acaba iş buldu kendini toparladı beni beğenmiyor algısı yaratır mıyım onu da bilemiyorum

Inanın çok seviyorum kendinisini, huyu falan çok tatlı bir insan.. Ama gerçekleri göz önüne alıp düşününce sevgi karın doyurmuyor maalesef.. Ben resmen son 1.5 yıldır kendi karantinamı yaşıyorum.. Şu an çıkıp bir şeyler yapalım en basiti bi gece eğlenelim desek ona bile paramız yok.. Ve çoook uzun zamandır yok. Biraz daha zaman tanımak istiyorum bir yandan da gözüm korkuyor ya olmazsa diye. Aslında kendi işlerimi yoluna koyup öyle konuşmayö dusunuyorum ama o zaman da acaba iş buldu kendini toparladı beni beğenmiyor algısı yaratır mıyım onu da bilemiyorum
Aşk mantık olmadan, tuzsuz ve dudakları yakan sonradan aldığınız her kaşıkta da ilk yanmanın acısını hissettiren bir çorbadır bence. Siz biraz daha zaman tanıyın toparlayın kendinizi baktınız o size bakıp kendine gelemiyorsa feyz alamıyorsa yolu açık olsun.

Daha öncesinde babasının hastalık döneminde konuştum. O zamanda iş arıyorum demişti ama yıl geçti üstünden artık..
Süreç zorlu olmasa yorumum belli..ama bilmiyorum şimdi her insan acısını farklı yaşıyor..ilişkinizde yolunda gitmiyorsa eğer,içinize sinmeyen başka şeylerde varsa biraz kendinizi geri çekin bakalım ne olacak.ve kendi içinizde çok da umut bağlamayın bu adama

Aşk mantık olmadan, tuzsuz ve dudakları yakan sonradan aldığınız her kaşıkta da ilk yanmanın acısını hissettiren bir çorbadır bence. Siz biraz daha zaman tanıyın toparlayın kendinizi baktınız o size bakıp kendine gelemiyorsa feyz alamıyorsa yolu açık olsun.
Haklısınız.. Belki benim kendimi toparlamam onu da kendine getirir.. Hayırlısıyla şu sınavları verip önüme bakayım da. O da artık olduramıyorsa benim zaten bir şeyleri ötelemeye artık tahammülüm kalmadı

Verdiğiniz tepkide bir anormallik yok.Onu da sınırında vermişsiniz zaten.

Başınız sağ olsun öncelikle..Anne-baba kaybı kolay atlatılacak bir durum değil..Ama işine dört elle sarılmayan biriyle de gelecek planları yapmak çok sağlıklı değil..Erkek arkadaşınızı anlıyorum, depresyonda olabilir hala..Ona yapacağınız en iyi şey, terapi almasını sağlamanız olacaktır. O ruh halinden çıkıp önüne bakması gerekiyor..Ama bu kayıp onu genel olarak etkiledi ve artık dünyevi şeyler önemsiz geliyorsa o zaman nasıl aile kurabilirsiniz bilemiyorum..Bu sorumluluğu almak istediğini somut olarak belli etmedikçe o yolda adım atmayın,düzelir değişir demeyin..Burda konularda görüyoruz...Evlendikten snra işsiz kaldığı halde bunu değiştirmek için adım atmayıp eş parası ile yol alanları ..Umarım bu sevgiliniz için geçici bir dönemdir ve kendisini toparlar.Hakkınızda hayırlısı olsun.

Süreç zorlu olmasa yorumum belli..ama bilmiyorum şimdi her insan acısını farklı yaşıyor..ilişkinizde yolunda gitmiyorsa eğer,içinize sinmeyen başka şeylerde varsa biraz kendinizi geri çekin bakalım ne olacak.ve kendi içinizde çok da umut bağlamayın bu adama
İnanın ilişkimizde başka tek bir sorun yok.. Pamuk gibi bir adam. Kalbim kırılacak, bir şeye yüzüm düşecek diye ödü kopuyor.. Belki yaşı gereği arkadaş ortamima muazzam ayak uyduramıyor mesela ama ona rağmen bizimkilerle oturucaz dediğimde bile yok ben gelmem demiyor elinden geldiğince ortama uymaya çalışıyor benim için.. O yüzden zaten bu üzüntüm. Bu kadar iyi giderken bırakmak zorunda olduğumu bilmek.. Düzelmezse elbet bitireceğim sonsuza kadar onun çalısmasını bekleyemem.. Sadece şu bir kaç ay baska bir kaybı kaldırabilecek durumda değilim.. O zamana kadar da onun düzelmesini temenni ediyorum ama bu süreçte de çok üstüne gitmek, üzmek istemiyorum o kadar

Verdiğiniz tepkide bir anormallik yok.Onu da sınırında vermişsiniz zaten.

Başınız sağ olsun öncelikle..Anne-baba kaybı kolay atlatılacak bir durum değil..Ama işine dört elle sarılmayan biriyle de gelecek planları yapmak çok sağlıklı değil..Erkek arkadaşınızı anlıyorum, depresyonda olabilir hala..Ona yapacağınız en iyi şey, terapi almasını sağlamanız olacaktır. O ruh halinden çıkıp önüne bakması gerekiyor..Ama bu kayıp onu genel olarak etkiledi ve artık dünyevi şeyler önemsiz geliyorsa o zaman nasıl aile kurabilirsiniz bilemiyorum..Bu sorumluluğu almak istediğini somut olarak belli etmedikçe o yolda adım atmayın,düzelir değişir demeyin..Burda konularda görüyoruz...Evlendikten snra işsiz kaldığı halde bunu değiştirmek için adım atmayıp eş parası ile yol alanları ..Umarım bu sevgiliniz için geçici bir dönemdir ve kendisini toparlar.Hakkınızda hayırlısı olsun.
Sağolun Allah razı olsun. Aslında calıştığı dönemde işe severek giden biriydi. Hatta o dönem bende işe girmiştim ben işe söylene söylene uyanırken o of bile demiyordu. Asla işini aksatmazdı mesela bugün canım gitmek istemiyor ya da başka bahanelerle rapor, izin vs asla kullanmazdı. Her şey gerektiği gibi olmalı ve bu benim sorumlulugum derdi hatta. Ama sonra bir şey oldu.. Belki de dediğiniz gibi bir depresyon hali bilemiyorum.. Ama bu durum bizi sadece geriye götürüyor. Sorun olmayan ilişkimizde sorunlar yaratıyor ve geleceğe dair güvensizlik oluşturuyor. Çünkü ben şu an yarın bir gün evlendiğimizde en ufak bir üzüntünde ya da sıkıntı da işi bırakıp bırakmayacağinı kestiremiyorum. Hatta bunu kendisine de söyledim. Çok farklı alanlarda iş arıyor. -Bu gireceğin iş önüne daha kesin ve iyi bir fırsat çıkmadığı sürece son işin olmalı ona göre bir adım atmalısın çünkü benim senin tekrardan bu döneme girmeni kaldıracak inan gücüm yok- dedim. O da bunu onayladı.. En çok üzüldüğüm nokta ilişkimizde bu iş konusu dısında karşılıklı tek bir problemimiz bile yok.. Ama bu da bizi göz göre göre sona götürüyor

Başınız sağolsun. İkinizinde yaşadaıkları çok zor. Ama ne kadar zor olursa olsun siz pes etmemişsiniz uğraşıyorsunuz. Sevgiliniz ise hala bunalım takılıyor anladığım kadarıyla. Bu şekilde evlilik olmaz. Gayet mantıklı düşünüyorsunuz. Bu süreçte duygularınız sizi etkilemesin mantığınızla hareket edin. Bu kişiyle olmazsa da çok üzülmeyin bana bencil bir erkek imajı verdi nedense

Başınız sağolsun. İkinizinde yaşadaıkları çok zor. Ama ne kadar zor olursa olsun siz pes etmemişsiniz uğraşıyorsunuz. Sevgiliniz ise hala bunalım takılıyor anladığım kadarıyla. Bu şekilde evlilik olmaz. Gayet mantıklı düşünüyorsunuz. Bu süreçte duygularınız sizi etkilemesin mantığınızla hareket edin. Bu kişiyle olmazsa da çok üzülmeyin bana bencil bir erkek imajı verdi nedense
Bilmiyorum erkekler daha yoğun atlatıyor galiba dediğiniz gibi ama hayatı da birakamayız bir şekilde devam etmesi gerekiyor çünkü.. Şu aralar ayrılmak gibi bir düsüncem yok kendime bu eziyet etmek olur çünkü bu. Ona da zaman tanımak istiyorum ama bu süreci onu kırmadan ama birazda onu çalışmaya iterek gecirmek istiyorum çünkü çok hassas bir dönem. Ben kendi mesleğimi elime alıp ondan sonra konuşurum tekrar diye planlıyorum ama o zamam da iş buldu beni beğenmiyor, burnu kalktı tarzında bir tepki alır mıyım acaba. Of çok zoor

Gayet mantıklı adımlar atmışsın... Ölüme çare yok. Herkes ölüm gibi olaylara karşı aynı güçte olamayabiliyor o yüzden sevgiline bişey diyemiyorum fakat evlenmek istediğini belirtiyorsa o zaman babasının vefatını arkasında bırakması gerekiyor hem hayatı boşlayıp hem de evlenmek istemesi çok zıt olaylar...

Gayet mantıklı adımlar atmışsın... Ölüme çare yok. Herkes ölüm gibi olaylara karşı aynı güçte olamayabiliyor o yüzden sevgiline bişey diyemiyorum fakat evlenmek istediğini belirtiyorsa o zaman babasının vefatını arkasında bırakması gerekiyor hem hayatı boşlayıp hem de evlenmek istemesi çok zıt olaylar...
Bencede çok zıt. Ama bir yandan da yası ilerliyor çok geç baba olmak istemiyorum bak ben babami kaybettim çocuklarım benimle doya doya zaman geçirebilsin istiyorum diyor. Ama bu da öyle pat diye olabilecek bir şey değil maalesef

X