Evlenmek Istiyor Ama Icraat Yok?? Y

Bende babamı kaybettikten bir hafta sonra okula telafi sınavlarına gitmiştim, maalesef hayat acılarla, zorluklarla, sorumluluklarla devam ediyor. 19 yaşımda sırtıma binen ama hep ertelediğim acıyı şimdi şimdi terapiyle yatıştırmaya çalışıyorum. Herkesin acıyı yaşama, kabullenme süreci farklı işliyor. Adamın başka kötü hiç birşeyi yok dediniz diye yazıyorum bunları, bence hemen kestirip atmayı gerektirecek bir durum yok. Daha sakin olun hemen doldurmayın kendinizi. Ona çok uzun olmasada biraz daha zaman tanıyın. Birlikte yaşadık bu acıları hadi birlikte toparlanıyoruz durumu yaratmaya çalışın. Biz bu süreçleri yurttan arkadaşımızla yaşamıştık. İnsan ortak acıyı yaşadığı, halinden anladığı arkadaşı için bile yapıyor bu kadarını, sevdiğiniz adam sonuçta biraz daha beklemeye, uğraşmaya değer bence.

Kimse erkek arkadasina acini yasama demiyor. Elbette zor bir dönem fakat ölen ile beraber ölünmüyor. Mecburen hayatina devam etmeli. Calismama süresi uzadikça, işe girme şansi azaliyor. Cv'sinde bosluk kaliyor.

Ve insan evde kaldikça, o buhranlara girdikçe, çikmasi zor oluyor. Artik dişariya cikmak, normal hayat yasamak korkunç gelebilir. Psikolojik tedaviye ihtiyaci var sevgilinin.

Azicik daha zaman ver, psikologa gitmesine ika et. Baktin halen olmuyor, ayril. Bu konuda kendini kötü his etmene gerek yok. Yeterici kadar çaba gösterdin.

Bence çalışmak için motivasyonunu kaybetmiş...
Babası ölünce hayat boş, kimi gururlandıracağım şimdi vs gibi düşüncelere kapılmış olabilir...Veya yorulmuştur sürekli babasıyla uğraştığı için şu an işe gidip gelmeye gücü olmayabilir.

Bence iş konusunda artık hiçbişey söylemeyin, o tasarım işini de kabul edeceğini sanmıyorum.
Siz kendi sınavlarınıza hazırlanıp bir meslek edinin çalışmaya başlayın, o da size bakarak zamanla atılımlarda bulunacaktır ..Erkekler bizim gibi çabuk toparlanamıyor, yas sürecine izin verin

Bende babamı kaybettikten bir hafta sonra okula telafi sınavlarına gitmiştim, maalesef hayat acılarla, zorluklarla, sorumluluklarla devam ediyor. 19 yaşımda sırtıma binen ama hep ertelediğim acıyı şimdi şimdi terapiyle yatıştırmaya çalışıyorum. Herkesin acıyı yaşama, kabullenme süreci farklı işliyor. Adamın başka kötü hiç birşeyi yok dediniz diye yazıyorum bunları, bence hemen kestirip atmayı gerektirecek bir durum yok. Daha sakin olun hemen doldurmayın kendinizi. Ona çok uzun olmasada biraz daha zaman tanıyın. Birlikte yaşadık bu acıları hadi birlikte toparlanıyoruz durumu yaratmaya çalışın. Biz bu süreçleri yurttan arkadaşımızla yaşamıştık. İnsan ortak acıyı yaşadığı, halinden anladığı arkadaşı için bile yapıyor bu kadarını, sevdiğiniz adam sonuçta biraz daha beklemeye, uğraşmaya değer bence.
Bende sırf bu yüzden bekliyorum zaten.. Ortak acılarımız ve gercekten başka hiçbir sorunumuz olmaması dolayısıyla. Umarım bu süreci bir şekilde atlatabilir, toparlanabilir çünkü benimde dayanabileceğim belli bir sınırım var.

Kimse erkek arkadasina acini yasama demiyor. Elbette zor bir dönem fakat ölen ile beraber ölünmüyor. Mecburen hayatina devam etmeli. Calismama süresi uzadikça, işe girme şansi azaliyor. Cv'sinde bosluk kaliyor.

Ve insan evde kaldikça, o buhranlara girdikçe, çikmasi zor oluyor. Artik dişariya cikmak, normal hayat yasamak korkunç gelebilir. Psikolojik tedaviye ihtiyaci var sevgilinin.

Azicik daha zaman ver, psikologa gitmesine ika et. Baktin halen olmuyor, ayril. Bu konuda kendini kötü his etmene gerek yok. Yeterici kadar çaba gösterdin.
Psikolog konusuna asla yanaşmıyor. Hatta ablası baya kötü durumda babasının vefatından sonra onun içinde dedim. Hani kendini böyle hirpalamak yerine destek alıp işleri biraz daha kolaylaştırabilirsiniz diye. Ama yok kabul etmedi. Onun dışında işi için tabii ki ona zaman tanıyacağım elimden geldiğince ama o sureci de onu bunaltıp kırmadan geçirmek istiyorum

Bence çalışmak için motivasyonunu kaybetmiş...
Babası ölünce hayat boş, kimi gururlandıracağım şimdi vs gibi düşüncelere kapılmış olabilir...Veya yorulmuştur sürekli babasıyla uğraştığı için şu an işe gidip gelmeye gücü olmayabilir.

Bence iş konusunda artık hiçbişey söylemeyin, o tasarım işini de kabul edeceğini sanmıyorum.
Siz kendi sınavlarınıza hazırlanıp bir meslek edinin çalışmaya başlayın, o da size bakarak zamanla atılımlarda bulunacaktır ..Erkekler bizim gibi çabuk toparlanamıyor, yas sürecine izin verin
Sanırım en mantıklısı şu an sınavlarıma odaklanıp yolumu ordan görmek

Bende bunu kendisine anlattım bana verdiği tek tepki "bakarız" oldu.

Adam gamsiz, cabasiz. 1 yildir issiz diyorsunuz, onune gayet guzel is firsati geliyor ama adamdan el-cevap: bakkariizzz. Oldu canim
Yani ben bu kayıtsızlığına sinirleniyorum ve umutlarımı tüketiyorum. Çünkü ben duyunca heveslenir ve hemen ufak çaplı da olsa bir araştırma yapar diye bekledim ancak.. Aradan 1 hafta geçmesine rağmen kendisine sorduğumda bugün bana "daha bakmadım bakacağım ona" oldu..

Miyminti insanlara ben de katlanamiyorum, elinde gayet guzel bir firsat var durma gir iste. Hem neye firsati olmamis bakmaya bu adam zaten issiz degil mi?
Bilemiyorum ben mi çok abartıyorum. Ama onun yaşı geçiyor ve böyle durarak maalesef bir yere varılmıyor. Bugün gerçekten artık sinirlendim ve kendisiyle konuştum. -Bak bu böyle gerçekten olmuyor, ben sınavlarla boğuşuyorum, yaşadıklarımız ortada, sende çalışmak istiyorsun biliyorum ama önüne gelen fırsatları da görmezden geliyorsun. Çok üzülüyorum bu halimize çünkü bu böyle devam ederse seninle bir geleceğim olmayacak- dedim.. Sonrasında üstüne gittiğimi düşünerek üzüldüm. Ama off inanın bilmiyorum kafam çok karışık.. Sizce ben yanlış düşünüp, yanlış tepkiler mi veriyorum.. Nolur bana bi akıl verin

Gayet haklisiniz.

Bu adam gamsiz diyorum kisaca, hicbir cabasi yok soyle biriyle evlenilmez nokta.

Adam gamsiz, cabasiz. 1 yildir issiz diyorsunuz, onune gayet guzel is firsati geliyor ama adamdan el-cevap: bakkariizzz. Oldu canim

Miyminti insanlara ben de katlanamiyorum, elinde gayet guzel bir firsat var durma gir iste. Hem neye firsati olmamis bakmaya bu adam zaten issiz degil mi?

Gayet haklisiniz.

Bu adam gamsiz diyorum kisaca, hicbir cabasi yok soyle biriyle evlenilmez nokta.
Haklı olduğunuzu o kadaar iyi biliyorum ki :) Ama şu an bu gercekle yüzlesmek yerine otelemeyi tercih ediyorum sanırım.. Bende hiç sevmem afedersiniz kabag.t adamları ama adam 1 yıl sonra oluverdi :)

Sanırım en mantıklısı şu an sınavlarıma odaklanıp yolumu ordan görmek

Evet bırakın herkes kendi hayatını düşünsün...Koskoca bir adam annesi rolünü üstlenmeyin...Konusunu dahi açmayın tamamen iş konusunu yoksayın tamamen kendi problemi olsun...
Bakın her sey nasıl değişecek

ask karın doyurmuyor bencede sız haklısıınız .bı sekılde meslegını yapıp gelırı olmalı yoksa olmaz

ask karın doyurmuyor bencede sız haklısıınız .bı sekılde meslegını yapıp gelırı olmalı yoksa olmaz
Bencede olmaz. Yani birbirimizi sadece severek bi ömür geçiremeyiz. Belki kendini toparlar biraz zaman gecince akli başına gelir bilmiyorum. Toparlamasını çok istiyorum ama çokta hi umudum kalmadı

Annesi rolünü üstlenme diyenler evet öyle ama malesef evliliğe giden bir ilişkiyse o öyle olmuyor, bende eşime kendim mobilya aldığım halde bazı şeyleri ite kaka aldırdım çünkü adam yok yani daha ben ısrar etmesem 1 sene daha öyle laylaylom geçirirdi ve bu hiç umrunda olmazdı, evlenmek istemediğin değil ağır kanlılık mı desem ne desem bu arkadaşın yaşadığı durum gibi işte. Gene de sizin durum çok farklı bereye kadar itebilirsin ki?

Annesi rolünü üstlenme diyenler evet öyle ama malesef evliliğe giden bir ilişkiyse o öyle olmuyor, bende eşime kendim mobilya aldığım halde bazı şeyleri ite kaka aldırdım çünkü adam yok yani daha ben ısrar etmesem 1 sene daha öyle laylaylom geçirirdi ve bu hiç umrunda olmazdı, evlenmek istemediğin değil ağır kanlılık mı desem ne desem bu arkadaşın yaşadığı durum gibi işte. Gene de sizin durum çok farklı bereye kadar itebilirsin ki?
Gittiği yere kadar sanırım daha fazlasına bir sey yapamam. Onun yerine çalışamam

Elbet cok acilidir. Erkek arkadasinizin babasina bakmasi cok güzel çünkü cogu erkek kadinlara baktirip kendisi asla tasin altina elini koymaz. Ben bu yüzzden kendisinin kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum. O an babasiyla gecireceği son vakitler olduğu icin istifa etmis olmasini da anlayabiliyorum. Cok sevdigimiz biriyle son günlerimiz olduğunu bilsek bircogumuz istifa ederdi. Ama 4 ay olmuş artık silkelenip kendisine gelmesi lazım. Kötü psikolojiyi bahane etmiş,çalışmak istememiş. Yas dedigin 1 hafta bilemedin 1 ay sürer sürer sonra icinde yasarsin üzüntünü. Erkek arkadasiniz calisma hayatindan bikmis ben bunu anladım. Siz cok haklisiniz.

Bence zayıf biri bu adam ya. Anında işi bırak, 1 yıldır çalışma vs. Yarın çocuğu olsa ne yapacak? Böyle sorumsuz birine hayatımı adamazdım. İnsan bir yerde durmayı da bilmeli. Tembelliği seçmiş.

burada merhametsiz adamların ettiği eziyetleri okuyup duruyoruz. bu adamda böyle bir durum yoksa bırakma derim.

tembel olsa ilk tanıştığınızda da öyle olurdu. ama demişsin ki gıkını çıkarmadan severek işine gidiyordu diye. yani huyu değil bu. bence terapi için ikna etmeye çalış, sırf bu yüzden bırakma. ondan sonra bulacağın adamın merhametli ve bu derece hassas olma ihtimali milyonda bir.

Elbet cok acilidir. Erkek arkadasinizin babasina bakmasi cok güzel çünkü cogu erkek kadinlara baktirip kendisi asla tasin altina elini koymaz. Ben bu yüzzden kendisinin kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum. O an babasiyla gecireceği son vakitler olduğu icin istifa etmis olmasini da anlayabiliyorum. Cok sevdigimiz biriyle son günlerimiz olduğunu bilsek bircogumuz istifa ederdi. Ama 4 ay olmuş artık silkelenip kendisine gelmesi lazım. Kötü psikolojiyi bahane etmiş,çalışmak istememiş. Yas dedigin 1 hafta bilemedin 1 ay sürer sürer sonra icinde yasarsin üzüntünü. Erkek arkadasiniz calisma hayatindan bikmis ben bunu anladım. Siz cok haklisiniz.
Calısmaktan bıkmak değilde daha çok o gayreti yok.. Birde bu 4 aylık sürec tam bu virüse denk geldi falan.. Ya benim derdim yarın iş bulsun değil zaten ortalığın hali belli. 4 elle sarıldığını gorsem o bile yetecek

Başınız sağolsun. Evlenme sözü aranızda geçince yol haritasını sorabilirsin, nasıl yapmayı düşünüyorsun kafanda ne var gibi. Ya da çözük meselesi açınca sorabilirsin, sonuçta çocuk olurken sen bir süre çalışamayacaksın ekstra masraflar da çıkacak. Yani plan yapılıyor ama neye göre yapılıyor bir öğren bakalım, belki vardır bir düşündüğü.
Onun dışında sırf bunun için evlenilmez dediğiniz şey evin geçimi ve ev geçimi olmazsa ev huZuru da olmaz diye düşünüyorum. Sen de bi yere kadar çabalar sonra bezersin. Sorumluluk sahibi olmakla depresyon arasındaki ince çizgiyi ben kestiremedim, sen daha iyi tanırsın

X