evli bayanlar yardım edebilir mi ?

size ayip etmisler .o akrablar cok rahatsiz oluyorsaniz esnize uygun dille anlatin ama. bagzen erkekler tersliyor huyunu bilemwdigim icin. burdan konusmak kolay geliyor yasayan sizsiniz. isterseniz bir citlatin

Bence haklısınız. Size ikı tavsiyede bulunabilirim ilki önce maaş kartinizdaki eksi 3000 TL yi kapatın .bunu yaparken eşinize bu kadar eksideyim artık araba kredisini ben odeyemeyecegim deyin ve böylece araba kredisini üstünuzden atın bunun psikolojik yükünden kurtulun.
Ayrıca ikinci el gelinlikle evlenmeniz de sizin hatanız. Gelinlik her ne kadar bir kere giyilse de kendine ait olması insana kendini özel hissettiren bir şey .ayrıca 3500 TL gelinlik parasını sorun eden bir adamla evlenmeseydiniz keşke adam evlenmeden önce burda bile gelecege dair sinyal vermiş gormemissiniz.

Düzgün anlatın o zaman, ilk mesajınıza bunların hiç birinden bahsetmemişsiniz ben mi suçlu oldum, gidin eşinize ah vah edin .

Konuyu okudum bende hesabi cikarttim evet bi gariplik var burda:) matematige gore o kadar kazanip o kadar odeyip boyle bobkorluk yapamaz. Muhtemelen konu sahibinin bilmedigi ek bir gelir var isin icinde.

Bu arada sevgili konu sahibi, sizi muhtac etmiyorsa ben karismazdim acikcasi. Benim esim de cok bonkordur cebinde olsun olmasin sacar sagolsun. Biz cukura dusmedigimiz surece ses etmiyorum pek.

ooo bence sen hata yapıyorsun.... kocanın maaşı değilmi, sende ye iç gez iste . ne ihtiyacım varsa en iyisini al giy. hesap yapmayı bırak. onun eşisin neticede onun gibi davran

eskiden yokluk sıkıntı çektin evet ama bugun geliri gayet iyi ve cömert birinin hatunusun
sana sormuyor diye sen o evin hizmetçi veya cinsel ihtiyaçlarını gideren biri değilsin... bunlar vesvese. hiç aldırma. yaşamana bak..krediler bitince bolca tatil gezme Vs planlar yap... hayatın yaşa şekerim

istanbulda bu gelir ile bolca anlattığı gibi yaşanmaz. ama belki küçük bir il veya ilçedeler.

iki cozum yolun var gibi;
1. Ben calisicam, ama istedigimi alamiicam cunku esim ailesine (gerek olmadigi halde!) bi ton masraf yapacak. Ozaman ben calismam, kusura bakma calissamda harcayamiyorum nasilsa, calismamaya karar verdim derdim herhalde.
2. Gelirini tamamen ayiracaksin. 'Bu benim gelirim, sen kendi gelirinle evimizi yuvamizi gecindirmeye calis ama bu yastan sonra bende rahata ermek istiyorum artik' der cekerdim elimi ayagimi evin giderlerinden.

ailelere hediyeler alinmalidir, bunu israrla soyluyorum her zaman. kendi aileme de esimin ailesine de elimden geldiginde alirim onlari mutlu etmeye calisim. ama hersey biraz karsilikli. abartisini sevmem. hep verici taraf olmayi sevmem, prensip olarak.

Kızının telefon faturasının ödenmesinin bile konu olması hoş gelmedi bana açıkçası evli de olsa onun kızı
Her şeyi tek tek aklınızda tutmuşsunuz boş yere doldurmuşsunuz kafanızı.
Ama şu noktada yürekten katılıyorum size “ senin elinde olsa sen de yardım etmez misin ailene?” Ne demek ki bu? Kazandığınız para sizin ortak hanenizin parası yani sizin de ailenize yardım edecek paranız var. Eğer o böyle düşünmüyorsa sizin onunla paranızı paylaşmanızı taktir etmiyor. Bu da hepsinden öte bir problem

Ben sizi haklı buldum. 12 yıllık evli çalışan biri olarak tavsiyelerim şunlar olacak :
1. Araç kredisini artık ödeyemeyeceğinizi söyleyecek ve ödemeyeceksiniz. Aracınızı kendiniz kullanacaksınız. Sağa sola saçacağına gitsin araba alsın çok parası varsa.
2.Kendi harcamalarınızdan kesinlikle kısmayacaksınız. Bir kadın ne kadar çok para harcar, yer içerse o kadar kıymetli olur.
3.evlenmeden önce bir hayat standartım vardı. Bunu düşüremem diyip buna alıştıracaktınız en baştan. Ama geç değil yavaştan telafi edebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra istediğine istediği şeyi alsın artık alabilirse :)
Unutmayın yemeyenin malını yerler :)

Ben eşinizin de anne babasının da iyi niyetli insanlar olduğunu düşünüyorum. Hem ne tatlıkar oğlunun kendisine aldığı hediye için gelininin kırıldığını farkedip o an için beğendiğini aklında tuttuğu bir eşyayı size göndermiş. Bu sizi ve duygularınızı önemsediğini gösterir. Eşiniz de evini ihmal etmiyor anladığım kadarıyla. Size de harcıyor sizin anne babanız için harcamayı da teklif ediyor. Anne babasına aldığı baklavadan öz kızının telefon faturasına kadar gözünüze batmış. Açıkçası bence bunlar gayet normal. Eşim de ben de, ikimizin aileleri de birbirimize karşı bonkör davranırız. Bir insanın anne, babasıyla hele bir de bir babanın kızıyla ilişkisine karışmak bence çok yakışıksız. Siz o ilişkilerin bir tarafı değilsiniz. Sizin bir ihtiyacınızdan kısıp harcarsa o zaman konuşun. Tutmakla para çoğalmaz. Yardım, hediyeleşme, anne baba ve akrabaları gözetmek emirdir, hem de iyi ahlak belirtisidir. Tahminim sizin kendi kök ailenizle çözemediğiniz sorunlarınız var. Onlara karşı olan öfkenizi eşinizden çıkarmayın.

Hele kızı için söylendiğiniz kısım aşırı sinirimi bozdu. Allah’tan korkun, o kadar mı herşey para. Allah üvey anneden korusun. Eşiniz iyi geçinmeye meyilliymiş. Çoğu babanın yapacağı ilk şey böyle söyleyeni kapının önüne koymaktır, sen kimsin dış kapının mandalı diye.

kendi maaşınızı hiç harcamayın, koyun kenara..
hep ondan para isteyip darlatın..

Hanımefendı kızı için sinirinizi ne bozdu acıkca soyler mısınız ? Gizli kaynana mısınız yoksa , edebinizi takının bıraz . Bakış açınız bu kadar kıtki sadece çesmenin ucundan akan suyu görüp o suyun dagdan aşıp gelen yolunu idrak edemiyorsunuz . sizin nezdinizde sizin gibi bana kaynanalık ya da ahlak dersı vermeye calısan diğer kırıcı kaynana tavırlı yorum yapanlara bu söyleyeceklerım .iyi dinleyin .. eger ben kıt kanattli siz ve sizin gibilerin sandıgı gibi cimri biri olsaydım evlendıgımızın ilk ayı eşimin elinden evini almak için mahkemeye verdiği zaman eski eşi " eski eşin senı aldatmış olsa da ! Onca yıl kahrını çekmiş , o evi sat ,o evden bize hayır gelmez,parasının yarısını eski eşine yarısını kızına ver kendilerime ev alsınlar yoksa senı hep huzursuz edecekler "demezdim. nitekım evi satıp parasını 200 bin anne 200 bin kızına verdik .mutlu oldunuz mu bunu okuyunca ,gözünüzde pintiliğim bir nebze azaldı mı yoksa çirkin iftiralarınız hız kesmeden devam mı eder .. gönlünde akrep taşıyan hemcinslerim yazıklar olsun diyorum.. benı gercekten hayal kırıklıgına ugrattınız .

Son düzenleme:
Aaa sahıden mi ? Gercekten 200 biner lira eski ese ve kızına mı verdınız .hemde esini aldatmıs kadına mükafat gibi vallahi ben olsam izin vermezdim ortalıgı ayaga kaldırırdım .

Valla arkadasım benden sana tavsıye burda her yazılanı kafana takıp üzülme ,sinir stres olma .herkes ne yaşadığını kendı bilir . Burda nitelikli yoruma denk gelmen zor . 8 i acımasız yorum ıkısı belkı sana yol gösterır .maalesef kadınlar kulubu adımız ama Burda yazılan yorumlardan okudukca görüyorumkı BURADA KADININ DÜŞMANI YİNE KADIN ne yazıkki .. Allah yardımcın olsun .ben sana hak verdim

Benim kocamda aynısı canım ailedir kimse atamaz ama senin kocan gibi bendede var olduğu için seni çok iyi anlıyorum anormal davranışlar ama kabul ettiremiyorsun yada işlerine gelmiyor anlamak istemiyorlar boş ne desen boş abartma sen olsan yapmazmısın gibi cvblar verilir hep bi cinnet geçirmen lazım düzeliyor azda olsa

Baklava şu bu bunlar cüzi şeyler eşinizin maaşı iyiymiş kurbanlık konusunda da bence düşüncesi güzel size önceden söylese daha iyi olurmuş. Tablet de içinden gelmiş olabilir annesinin hevesini görünce almak istemiştir. Yani çok takılacağınız bi şey göremedim sürekli maaş öder gibi bir para yardımı yok ortada doğaçlama içten gelerek yapılan iyi niyetli şeyler. Sadece kızı evli olduğu halde telefon faturasını ödemesi garip geldi çalışıyor mu yazmamışsınız ama evlilik sorumluluğunu alan bir insan faturasını da ödeyebilir diye düşünüyorum.

Maddi sıkıntın yok ,madem öyle sana sen de ailene yap diyorsa sen de yap görsün bakalım...Valla ben olsam ben de aileme yapardım ama kararınca o da yapsın ama kararınca para sıkıntısı yoksa bence fakirlere yardım etsin

Yazdığınız her kelimede sonuna kadar haklısınız.Bir insan evliliğin ne olduğunu bilmiyorsa evlenmesin bir zahmet.Kimin ne kadar kazandığının önemi yoktur evlilikte, eve giren kazanç evin ortak kazancıdır, bundan bir şey yapılmak istendiğinde diğerine danışılması gerekir.Anlattığınız konularda zorda kalmış, kötü duruma düşmüş birileri yok.Yalnız 47 yaşında adam değişir mi bilmem.Anladığım kadarıyla gururlu bir kadınsınız ve hadi benim aileme de yapalım diyecek bir karakteriniz yok.Evde saç boyamayı tercih ediyor eşinize bunu söylemiyorsunuz bile.İstiyorsunuz ki o görsün ve hayatım ben varım neden uğraşıyorsun, gelir ikimizin uğraşma desin.Ama maalesef annesinin telefonsuzluğunu, evli kızının fatura ve kurbanını düşünüyor ama sizi bir türlü düşünmüyor.Böyle bir olunmaz.Bırakın araba kredisini o ödesin, maaşınızla istediğinizi yapın.

Merhaba hanımlar , yoruma yorum gibi olmasın diye ya da yanlış anlaşılmalarla kimseyle polemiğe girmemek , kırmamak için buradan genel bir açıklama şeklinde yazacağım .

Bir arkadaşa verdiğim cevapta belirttiğim gibi eşimle ilişkimizin evliliğe girdiği dönemde eşimin boşanmadan 2 sene önce kendi çalışıp didinerek krediyle aldığı ev için mahkeme açıldı . biz evlenince de aman ev elden gidiyor ! korkusu saldı eski eşi ve mahkemeye verdi evi almak için .

Eşim çok merhametli bir insan , eski eşi onu aldattığı için evlilik bitmiş olsada ona bir ev sözü vermiş (kağıt üstünde değil )

Eşim devam etse mahkemeyi kazanacaktı evde eşimde kalacaktı fakat eski eş kızını da ‘’ ev senınde hakkın , baban o kadına yedirecek dolduruşuyla’’ kendi yanına çekip mahkemede şahitlik etmesini istedi ‘’

Eşim bunalıma girdi(kızıyla kotu olmak ıstemez) bende sıkma canını o evden sana hayır gelmez bende oturmam evi sat parasını yarısını kızına yarısını eşine ver , ister ev alsınlar ne yaparlarsa yapsınlar , yoksa hep huzursuz olacağız dedim .

Nitekim ev satıldı 200 bin eski eşe 200 bin kızına verildi , hepsi mutlu mesut şimdi , ayrıca ev banka kredisiyle alındığı için borcu devam etmekteydi 100 bin gibi bir borcu kalmıstı , kredili evi eşim daha ucuza gider diye endişelendiği içinde takılarımızı bozup 100 bin krediyi kapattı .

takılarımda gitti iyi mi ?

Dediğim gibi belkıde bu yüzden kızının hala telefon faturasını babasına ödetmesi , ya da kızın eşinin durumu kazancı iyi olmasına , rağmen klimamız yok bazen doğalgaz çok bunaltıyor ama klima alamıyoruz şeklinde eşimi klımayı almaya sevk edici konuşmalarında ya da dediğim gibi kayınvalidemin evlerine 2 maaş girip kendi evleri kira ödememelerine rağmen evin büyük ihtiyaçlarında kendileri almayıp dolaylı yollardan eşime aldırtmaya calısmaları .bana gönderdiği o 2 kullanılmış çay bardağı (bir bayan demişki kv hakkını yeme unutmamış bak begendiğini hatırlamış göndermiş , iyi ama 7 ay önce güzel demiştim , söylediğim an ya da 7 ay içinde değilde telefon+ tablet hediyesi üstüne gönderdi ? ) ... tüm bunlar bana aslında belkıde herşeyin benı üzmek kaçırtmak için (ben onların mallarına konmayayım korkusuyla ) tasarlandığını düşünüyorum.

Yoksa hangi kayınvalide yeni gelinine sohbet arasında ‘’ oğlumun ilk eşini ben seçmiştim ,( eski eş için ) o dişler o yüz ay parçası gibiydi , hele o gülüşü ‘’ gibi patavatsızca kelimeler kurarkı ? demekki kv benı istemiyor ya da içi almıyor , ya da aklı eskı gelınınde .

Kolay değil tabı 18 senenin yerini ben 1 yılda dolduramam , ama bunu derken hiç mi için sızlamaz bu kızda körpe , tertemiz hayalleri var. Hiç evlenmemıs biriyle evlenmek varken gelip dul adam aldı diye .

Vs vs.

eşim ne kadar iyi biri olsada bilmiyorum . .ben iki ateş arasında çok kaldım , duymama gereken çok şey duydum belkıde ve sonuç olarak eşime karşı içimde büyük bir öfke ve soğuma oluştu .

Bu konu bitmez hanımlar başımın çaresine bakacağım artık.
hepinize sevgiler

Son paragrafın son cümlesi hariç nasıl bir edepsizlik gördünüz yazdıklarımda? O da kendimi o kızın yerine koydum da ondan. Bir de kendi üslubunuza bakın. İftira nerede? Eşiniz ve ailesinin çok kötü insanlar olduğunu söylemediğim için mi iftiracı oldum? Sizi de tanımıyorum, eşinizi de ailesini de. Sonra ama siz bunları bilmiyorsunuz diye mesaj atıyorsunuz. Tabii ki bilmiyorum. Fikir isteyen sizsiniz. O halde farklı görüşlere de açık olmanız gerekmez mi? Ben açıkçası siz pintisiniz, ahlak dersine ihtiyacınız var gibi kötü bir niyetle yazmadım. Her zaman herkes tarafından haklı görülmeyebilirsiniz. Yazdıklarınıza objektif bir şekilde baktım. Yorumum budur. Kaynana değilim, gelinim. Kaynana olsam önyargılı yaklaşırdım. O zaman onaylanma ihtiyacı duyduğum için yazdım bana yaptıklarımın doğru olduğunu yazın dersiniz bir dahakine. Öyle yazarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…