EVLİLİĞE ALIŞAMIYORUM

forestnight

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2014
464
106
31
Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..

29 degil 19 yaşinda gibisiniz yahu hatta 19 yasinda evlenen bicok kişi yapmaz şu yaptiginizi.
İlişkiye girmek yok, daha 2,5 ayda aileyi de katarak kavgalar ediliyor, her gece anne diye agliyorsunuz...

Ben direkt sizi evinize yollar bosanma davasini da arkanizdan gonderirdim, ugrasmazdim bile.
Hic cabaniz yok cunku.

Siz niye iletişim kuramıyorsunuz da kavga edince birileri barıştırıyor? Aileler girince kavga şiddeti ×5 filan olur zaten.
bunun sebebini inanın bilmiyorum. Ben zaten kimsenin bilmesi taraftarı da değilim ama kavga anında sürekli evden gitmek istiyorum he gidince mutlu mu oluyorum tabiki hayır bu sefer de eşimi özlüyorum

29 degil 19 yaşinda gibisiniz yahu hatta 19 yasinda evlenen bicok kişi yapmaz şu yaptiginizi.
İlişkiye girmek yok, daha 2,5 ayda aileyi de katarak kavgalar ediliyor, her gece anne diye agliyorsunuz...

Ben direkt sizi evinize yollar bosanma davasini da arkanizdan gonderirdim, ugrasmazdim bile.
Hic cabaniz yok cunku.
ben böyle biri zaten değildim. bana öyle bir şey olduki sanki severek değil zorla evlendirilmiş gibiyim. kendimi bulamıyorum. zaten normal değiliz diyorum . ama çözüm bulamıyorum

Evliliğin ne olduğunu bilmeden, evliliğe hazır olmadan, olgunlaşmadan evlenmişsiniz. Üstüne vajinismus gibi sağlam evliliği bile sarsacak bir sorun eklenmiş. Aileler sürekli anaokulu çocuğu gibi peşinizde. Ne desem bilemedim.
aynen öyle. Sürekli kayınvalidem bir bahaneyle kontrol ediyor. annem her gün ağlayarak arıyor. Geçen gün kavga ettiğimzde annem beni geri yollama kendime bir şey yaparım demişim öyle korkmuş ki şimdi ne desem unutturamıyorum onu ona

Vajinusmusu evde kendiniz bile yenebilirsiniz. Aparatlar var onlardan alın ve burda vajinusmus la ilgili dolu sayfa var orda yazılanları okuyun. Bu sorun sadece sizin başınızda değil bunu bilin. Ancak siz isterseniz %100 çözülür. Diğer konular size tuhafıma gitti açıkcası 2. 5 aylık evlilikte bu kadar yıpranmanız iyi değil. Evlilik böyle bir şey denge istiyor emek istiyor. Bence vajinusmusa para vereceğinize bir aile terapistine gidip destek alın.

aynen öyle. Sürekli kayınvalidem bir bahaneyle kontrol ediyor. annem her gün ağlayarak arıyor. Geçen gün kavga ettiğimzde annem beni geri yollama kendime bir şey yaparım demişim öyle korkmuş ki şimdi ne desem unutturamıyorum onu ona
Hadi evlilik olgunluğuna erişmemenizi anlarım da sizin yaşınızda bir kadının annesini bu şekilde endişelendirecek davranışlarda bulunmasını anlayamam. Ben neredeyse 9 yıldır evliyim, annem tek bir kavgamızı tartışmamızı bilmez. Çünkü bilirim ki ben üzülürsem o beş kat daha fazla üzülür. İnsan annesini neden bu şekilde üzer?

Aileleri aradan cikaracaksiniz
Once siz dik duracaksiniz
Iftar sofrasina kusmek gece ayri yatmak bunlar icin cok erken cok buyuk olaylar olmali
O insan varlikta yoklukta bir lokmayi paylasacaginiz insan. Aranizda cinsellik gibi bir anahtar var, bir cok konuyu anlamadan cozer terapi gibi olur once onu cozmelisiniz o zmn sizin kininizde azalir
Acil terapi alin yoksa esinizi kaybedeceksiniz

Kesinlikle psikolojik destek alın. Tablo karanlık görünüyor biraz. Ama üstesinden gelinmeyecek bir durum yok.
Her gece ağlayıp kendinizi yıpratmak yerine bir gün de siz adım atın. Evlilik beyaz atlı prense kavuşmak değil, her anlamda buna hatalar da dahil paylaşım yapıp sorumluluk kabul etmek. Erkekler tahammül edemez çocukça davranışlara. Yaşınız da 18 değil ki alttan alınsın.
Her zaman alttan almak yorar insanı ki eşiniz de çok yorulmuş artık. O sizin anneniz değil eşiniz. Eşinizden eşlik bekleyin , bugüne kadar gideremediginiz psikolojik ihtiyaçlarınızı eşiniz karşılayamaz.
Esinizin teslim edeyim lafı çok çirkin ama bunalmış belli ki.. Annenizi de takdir ettim desteği altta kalmaması için.

Daha evliliğiniz çok yeni. Zamanla oturacaktır ama siz de biraz sakin olmaya çalışın. Öncelikle tartışmalarınızı aranızda yaşayın aileleri katmayın. Yarın öbür gün siz herşeyi unutup eşinizle mutlu olursunuz ama onlar yaşananları unutmaz. Ayrıca çok büyük sorunlar yaşanmadıkça kin nefret gibi duygular taşımayın. Aynı evin içindeki herkes zaman zaman tartışır söyleyeceklerini söyler sonra normal hayatına geri döner. Siz de öyle olmaya çalışın uzatmayın.

Aileleri katmayın, eşinize de söyleyin ikiniz birlik olmaya çalışın, birbirinize şefkatle yaklaşmaya çalışın. İlk aylarda ben normal görüyorum eşler arasındaki tartışmaları ancak ailelerin girmesi normal değil. Kavga ettikten sonra aile evine gitsen dahi, sizi özledim bir sorun yok demek mantıklı olur. Ha boşanmayı düşünürseniz o zaman konuyu açacaksınız tabii ama arada boşanma gibi bir düşünce yoksa iki tarafın ailesini de tartışmaya katmak olayları çözülmez hale sokar.

Kayınvalidenize cimri demişsiniz ama finansörünüz olmak zorunda değil, keşke biraz birikim yapıp öyle evlenseydiniz. Tartışmalarınıza ailelerin müdahil olması çok yanlış. Demek ki kendi aranızda sağlıklı iletişim kuramıyorsunuz. Bunu çözmeniz lazım. Çift terapisine gitseniz çok iyi olur.

Bu kafayla gidersen ayrılırsın.
Öncelikle şu eski evimi özlüyorum, kendimi hala onların küçük kızları gibi görüyorum lafını unut.
Ben buna çok kızıyorum.
29 yaşına gelmişsin evlenmişsin neden hala baba evi diye ağlar ki insan?
Madem ağlayacaksın neden evlendin o zaman?
Vajinusmus olabilirsin tedavisi var ama sen 2.5 ay gibi kısacık zaman da yatağa bile girmek istemiyorum diyorsun.
Kendinden soğutma bak sonra toparlaması çok zor olur.
Bazen yut bazı şeyleri, konuşma.
Evlilik fedakarlığın alasını ister.

Sen böyle kavga da sofra kurma, ayrı yat diye düşünürsen zaten çok gitmez evliliğin.

Eşinizin anne babasının parası veya sizin anne baba babanızın parası sizin değildir. Size ev almak, para vermek zorunda değiller önce bunu kabul etmeniz gerek. Evlenirken masraflarınızı kendiniz karşılayamıyorsanız size verilen ile yetinmeyi, buna da şükür demeyi öğrendiğimiz zaman mutlu olabilirsiniz. Yaşadığınız sağlık sorunları bir nedeni de psikolojiniz. Tedaviye sorunlarda başkalarını suçlamak yerine kendiniz ile yüzleşerek başlamanızı tavsiye ederim.

Hatirladigim kadariyla evlenmeden once de inisli cikisli bir iliskiniz vardi. Neden evlendiniz ki bu durumda?
Evlilikte kavgalar edilince kucuk cocuklar gibi aileler cagirilmaz ki. Yarin bir gun siz esinizle iyi olsaniz da onlar hep sizin kavgali oldugunuzu dusunur. Evlilik sorumluligunu alamayacaktiniz madem, neden evlendiniz?
Hep diyorum evlilik iki imza atacak kadar kolay olmamali. Evlilik ehliyeti olmali ta da ciftler sinavdan gecirilmeli. O olgunluga erisememis ciftler evlenmemeli.

X