EVLİLİĞE ALIŞAMIYORUM

Kayınvalidemin cimriliği vs demişsiniz de size iyi davranıp savunuyorlarmış ne gibi sorunlar yarattılar? Ev mi almak zorundalar? Çok kinci ve bencil bir insan gibi görünüyorsunuz buradan, ama stres olunca insan başka bir kişilikte gibi davranabiliyor, sorunların bu kadar sizi ele geçirmesine izin vermeyin bi sakinleşin kendi kendinize muhakeme yapın önce. Büyümeniz gerektiğini farkedeceksiniz
aksine ev alınmasın diye yalvardım ben o kadar borca girmesin diye eşim. Bu harabe ev alında da ne oldu bu sefer ailemden gizli gizli tadilat yaptırmak zorunda kaldım.Çünkü kayınvalideme göre çatlakta olsa patlakta olsa iş görürdü. Benim eşim maaşının tamamını krediye veriyor ne gerek vardı kiraya çıksaydık en azından daha iyi bir hayatımız olacaktı

Ailelerin haberi olacağı kadar ne tartışmalar yaşıyorsunuz bende onu merak ettim.
Çünkü bir kavgayı aile bilmeliyse bence altından kendiniz kalkamayacaginiz büyük sebepler olmalı.
Degilse koskoca 30yasina gelmiş insanlar kendi sorunlarını çözmeli artık. Çocuk degilsinizki

İyi de evde oturacak olan sizsiniz, maddiyatınızı ortaya koymanız zaten olması gereken değil mi? Madem kvniz parasal konularda ayrım yapıyor ne diye borç verdiniz ki o zaman? Vermeseydiniz.
tabiki de en başlarda öyle biri olduğunu bilemedim nereden bilebilirdim

aksine ev alınmasın diye yalvardım ben o kadar borca girmesin diye eşim. Bu harabe ev alında da ne oldu bu sefer ailemden gizli gizli tadilat yaptırmak zorunda kaldım.Çünkü kayınvalideme göre çatlakta olsa patlakta olsa iş görürdü. Benim eşim maaşının tamamını krediye veriyor ne gerek vardı kiraya çıksaydık en azından daha iyi bir hayatımız olacaktı
Konuyu açarken çok kısıtlı bilgi vermişsiniz, yerinizde olsam konumu en baştan düzenlerdim. Ayrıca şu msjınız bile ne kadar edilgen olduğunuzun kanıtı, ev alınıyor, yıkık dökük ev alınıyor, kvin apartmanından ev alınıyor ama sizin hiçbir söz hakkınız yok? Şartlar olgunlaşana kadar evliliği erteleyebilirdiniz.
tabiki de en başlarda öyle biri olduğunu bilemedim nereden bilebilirdim
Bu tür yeni evli konuları en başa sabitlense keşke, aile içine verilen borç borç değil hibedir geri ödenme ihtimali sıfıra yakındır.

Adamın hata 3 taneyse sizinki 13 tane.
Bütün mesele para yani işin açığı.
Kayınvalidenin cimriliği diye pembelestirmeyin.
Herkes ev alarak evlenmiyor.
Kirada otururuz sorun değil ben de çalışıyorum birlikte öderiz huzurumuz olsun diyemediniz mi?

En tatlı zamanları bu çirkin kavgalarla geçirmek, çocuk gibi ağlamak, Ramazan ayında küstüm diye sofra kurmamak çok bencilce.
Bu ne biçim sevgi soruyorum?

Düşmanım olsa zerre sevmesem oruçlu insana kalbim kırık sofra kurarım misal.
Sonra yine kırgın dururum o başka.

Eşimin öfke kontrolü yok tüm mesele bu deseydiniz yorumum böyle olmazdı.
Ama kaynanamın cimriliği yüzünden geldik dediginiz şu nokta korkunç itici kusura bakmayın.

Mutlu olamazsınız bu bakış acısıyla imkansız.
Sevgide fedakarlık olur, atılan adımları iterek pamuk gibi adamı taş edersiniz ancak.
Herkesin bir sabri var.

Şimdi ne istediğinize karar verin öyle davranın.
yorumunuz için çok teşekkür ederim ama bir durumu yanlış anlamışsınz. ben zaten ev istemdim hatta yalvardım kiraya çıkalım diye. ama kv dem bütçe bir olsun diye istedi resmen bunu. ayrıca da mevcumuz aslında para değil. ben eşimin ne flörtken ne nişanlıyken parasını yemedim hiç yani zengi olmadığını bile bile seve seve evlendim ben onunda benim elim ayağım tutuyor çalışıp para kazanıp zaten evime bakıyorum elimden geldiğince

yorumunuz için çok teşekkür ederim ama bir durumu yanlış anlamışsınz. ben zaten ev istemdim hatta yalvardım kiraya çıkalım diye. ama kv dem bütçe bir olsun diye istedi resmen bunu. ayrıca da mevcumuz aslında para değil. ben eşimin ne flörtken ne nişanlıyken parasını yemedim hiç yani zengi olmadığını bile bile seve seve evlendim ben onunda benim elim ayağım tutuyor çalışıp para kazanıp zaten evime bakıyorum elimden geldiğince

Peki sözünüz hiç mi geçmiyor ki oturacağınız eve karar veremediniz?
Kirayı siz ödeyeceksiniz eşiniz ve sizden başka kimseye söz düşmezdi.
Işte tepkiler haklı yerde konsa hiç bu noktaya gelinmez.
Siz o vakit susup uyum sağladınız.
Evlendikten sonra her şekilde uyumsuz tavırlarla hayati zindan ediyorsunuz o evde.

Son düzenleme:
Aranızda cinsel olarak duvarların olması ikinizi de gerginleştirmiş fazlasıyla.
Bu sorun çözülse diğer gelişen sorunlara bu kadar hararetli yaklaşmazsınız sanırım ikinizde. O konuda henüz bir bağ kuramadığınız için evlilik şu an bir nevi iş sözleşmesi gibi kalmış. Teslim edeyim, gelip almalarını bekliyorum gibi gibi ifadeler de bu durumu destekliyor zaten.

Bu ne böyle adamcagız cocukla evlenmiş gibi hissediyodur. Keşke evlenmek için acele etmeseydin yazık olmus. Her tartısmada aileler araya girmek zorunda kalıyor 🤷‍♀️ eşin senin için vereyım diyo annense biz emanetimizi kendimiz alırız 😮 sen bir eşyamısın? kendini bu konuma sokma. Evlenmişsin artık karsı taraf kötü degıl gibi düşünüyorum azıcık kendine çeki düzen ver toparla yuvanı. Ayrıca kaynanam cimri ev almadık demişsin kadın ne yapsın aynı apartmandan daire vermiş 🤷‍♀️ bak 7 yıllık evliyim kiradayız bu gunumüze hamd olsun hiç bir gün kaynanam cimri diye düşünmedim 🤷‍♀️ yasadıgın evden memnun degılsen ya kiraya cıkarsın yada kendi baban alsın evi illa erkek annesi babasımı alacak 🤷‍♀️

2.5 ayda nasıl aileler duydu araya girdi. en büyük hatanız bu. devam etmek istiyorsanız kesinlikle saygıyı bozmayın karşılıklı olarak laf söylemeyin yoksa o saygı gittikten sonra hiçbir şey düzelmiyor. daha başındasınız belki düzelir belki saygı kırıntıları kalmıştır.
bir de balayı nasıl zehir oldu ilk gün ilişkiye girememekte normal ilk bir hafta girememekte normal bence. çünkü aynısını yaşadım. illa ki vajinismus diye adlandırmaya gerek yok, gerçekten acı çekiyordum. zamanla düzene girmeye başladı. ilk ay oldukça zordu. eşiniz mi anlayışsız davrandı niye zehir ettiniz olmadı diye?

Bu mesajı yazarken eski konularınıza bakmamıştım. Bile bile lades. Nişan atayım mı demişsiniz? Adam da ailesi de kan kusturmuş. Sonuç ? Evlisiniz. Yani bu evliliğin gitmeyeceğini görüp neden illa devam ? Bir de şey yazmışsınız gerçekten birini bulabilir miyim nişanlılığımı sorun eder mi? Ya şimdi daha mı iyi olmuş. Ayrıca siz kendinize değer verin elbette sizi seven her halinizle severdi. Çok yanlış yapmışsınız.

Son düzenleme:
Bak şimdi buradan da küstü gitti. Kızıyorsak senin iyiliğin için. Kötü niyetli değilsin Anlatımlarından belli ama toysun bence
Annene söyle seni kendi evine değil psikoloğa götürsün yapıcı olmak gerek biraz

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
Her evliliğin ilk aylarinda alişma suresi olur. Yeni ortama hemen alişilmiyor. Malesef bu sureyi aşamiyorsunuz. Ilk omce kendinizi eğitin. Guzel sakin konuşmayi oğrenin. Sorununuz olunca bağirip çagirmayin. Eşinize konuşa bilirmiyiz diyerek sakince konuşun. Bakin çocuk deyilsiniz akli dengenjz de yerinde çok şukur. Iletişim kurmak bir insanin en temel insani ozelliğidir. Bu ozelliğinizi keşfederseniz çok iyi bir aile olursunuz mesela evlilikde hep yapilmali olan şeyler vardir. Bunlarin kaçini yapiyorsunuz?sakince konuşmak, beraber yemek yemek, telefonsuz tvsiz sohbet etmek gun içinde 1 saat bile olsa çalişanlar jçin, küs uyumamak, küs evden çikmamak, birbirinizin hatasini hemen abartmadan anlayişla karşilamak. Işden gelince opucukle sarilmakla karşilamak uyurken de gece opucuğu vererek uyumak. Bu ve bunun gibi evliliği ayakta tutan belli kurallar vardir. Zaten sakince konuşunca herşey yoluna girer

Vajinismusla alakasiz olarak sorun sizde bence herseyi ailenize annenize anlatmaniz ayri yatmak surekli soylenmek sofra kurmamak vs aileden maddi beklentinizin olmasi bunlar tamamen sizinle alakali seyler yani evlilik olgunlugu sizde yok sanirim. Esinizin herseyi ailelere yansitmasi alin gidin tarzi konusmasi facia iki tarafta da duzemesi gereken cok fazla sey var

2,5 ayda ne bu şiddet bu celal.Bir durun,bir nefes alın kendinize gelin.Aileleri aradan çıkarmakla başlayın işe.

Merhaba hanımlar. ben 29 yaşındayım. yaklaşık 2,5 ay önce severek evlendik. Bu pandemi sürecinde yasaklardan tam 4 kez nikahımız ertelendi. Onun öncesinde zaten maddi zorluklarla evimizi kurduk. Çok özür dilerim ama kayınvalidem dünyanın en cimri insanıdır maalesef, bizi ailecek çok yıprattı. şu an daha iyi şartlarda ev alacak durumumuz yok diye aile apt ev almak zorunda kaldı eşim çünkü kayınvalidem öyle buyurdu.
neyse.. evlendik ve ilk gece ilişkiye giremedik ben önce anlamadım yorgunluktandır dedim. Ama balayıda bize zehir oldu. Vajinismuşum.Birlikte doktora gidince öğrendik. Eşim bu konuda bana gerçekten yardımcı oldu ama bazen sırf bu yüzden çok şiddetli kavgalarda yaşamadık değil. Tedavi için 6 bin liraya ihtiyacımız var ve Ramazandan sonraya erteledik.
size nasıl anlatsam bilmiyorum .. Ben çok mutsuzum.. Eşime karşı eskisi gibi eğilim , çok isteksizim, sürekli ağlamak geliyor içimden , sürekli ailemi özlüyorum. Kayınvalidemin sürekli para sıkıntısı yaşatmasından dolayı annemle küs ayrıldık diyebilirim. şimdi aramız iyi ama ben onu da evdeki herkesi de çok özlüyorum .Alışamıyorum.. Kadın gibi değil hala ailenin küçük çocuğu gibi hissediyorum. Hiç sorumluluk almak istemiyorum. Hatta geçen gün kavga ettik beni ağlattı ve ben de ona iftar sofrası kurmadım. Kıyameti koparttı. Ben de beni üzmeseydin ,mtfak orda git ye dedim.
Kocamın derdi olunca ona içimden yardımcı olmak bile gelmiyor. Bu kısacık süre zarfında o kadar çok kavga ettik ki hep onun ailesi araya girdi barıştırdı. 3 gün önce yine kavga ettik ailem geldi. ona sordular;
bıktım artık kızınızın mutsuzluğundan deyip ağladı. kan kusuyorum dedi. ne yapsam yaranamıyorum dedi. abarttı tabiki de . Ama söylediği bir söz vardı ki annemin ciğerini yaktı. Böyle olacaksa size teslim edeyim dedi. Tabi annem altta kalmadı gerek yok biz emanetimizi kendimiz alırız dedi. falan filan işte .. Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim. kayınvalidem bu kavga zamanlarında bana hiç ama hiç kötü davranmadı keza kayınpederim de öyle. her tartışmada beni sakinleştirip, eşimin üstüne yürüdüler.. Ben aslında eşimde en çok tahammül edemediğim huyu çok yüksek sesle kavga edip rezillik çıkartması. bende kin tutma huyu var ve bu evlilikte çok kötü bir huymuş bunu anladım. gece aynı yatağa bile girmek istemiyorum yeri geldiğinde. bunu aşamıyorum. O her şeyi sineye çekip bana yanaşıyor ama bu sefer beni çenem istemsiz olarak durmuyor ona sürekli söyleniyorum. ben bu evliliği beceremeyecek miyim sizce? Çalışıyorum. iş yerinden kızlar hep evliliklerini güzel anlatıyor. bir de kendime bakıyorum her gece anne beni buradan al nolur diye kendi kendime sessizce ağlıyorum. bana bi akıl verin nolur . ben kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyorum..
cinsel iliski icin illa penetrasyon gerekmiyor,
sevisebiliyor musunuz?
eğer daha once tecrübeniz yoksa birden hemen olmayabilir ama birbirinizi yavaşlar yavaşlar tanıyıp rahatlayabilirsiniz.
her vaginismus illa tedavi ile düzelecek diye bir şey yok, cinsellik öğrenilebilen bir sey.

Canım sanırım sorun senin yasadigin vajinismus probleminden kaynaklanıyor.Ben de geçen sene ayni sorunu yaşadım ve bundan sebep en ufak şeye üzülür ağlardım çok hassastim.6000 çok yüksek istemişler istanbul'daysan eğer Avcılar da Tülay Egeli'ye gitmeni öneririm gecen sene 3000 tl ödedim ve sorunumuzu 4 günde çözdüler.Hic üzülme kendini yıpratma eşinle sorunlarınız çözülür bir cahillik etmiş eğer bundan sonra da her kavganızda böyle devam ederse o zaman duruma bakarsin

Her kavgaya da aileleri müdahil etmeyin hanımefendi . Biraz ılımlı olun eşinizin güzel huylarını getirin aklınıza ki,adam kendince çabalıyor . Eski mevzuların etkisinden kurtulamadığınız için eşinize tavrınız bence. Ee olan olmuş geçmişi bırakın böyle yapmak size ne kazandıracak? Eşinizin ailesini benimseyin eşinizi evliliğinizi benimseyin eşinize bi güler yüz gösterin sarılın öpün . İnanın hiç bir şey kaybetmezsiniz .

Gercekten seviyor musunuz esinizi önce onu netlestirin?
Yuva kurdım,masraf yapıldı,ailelere ayıp olur gibi seyleri kafanızdan silip,gercektrn seviyor musunuz?
Evliliğin 1 yılı genelde kabustur hep söylerim.
İki yabancı aynı eve giriyoruz,maddi sıkıntılar,yetistirilme farklılıkları insan askından ölse patlıyor bi yerde😓
Ben size cok üzüldüm,yasadıklarınızı tahmin edebilyirom,vajinusmus olan bi arkadasıma terapide dr ayıp bisey yaptıgın fikrini kafandan sil demisti.
Cografya kaderindir,bize baskılanan hep ayıp oldugu yönünde cinselliğin.
Eger öyle bi düsüncedeyseniz önce ayıp konusunu halledin derim.
İns cözersiniz sorunları🙏🏻

X