Evliliğe gitmeyen ilişkimi bitirdim..

Ne kadar aci cektiginizi anlayabiliyorum severek ayrilmak cok zor ama biraz daha dayanin, cunku simdi geri donerseniz zannediyorum ki hayalini kurdugunuz evliligi hic yasayamazsiniz.

Belki bi kac gun icinde oda sensizlige dayanamayip surpriz bi sekilde evlenme teklifi ile gelir (insaAllah sizin icin cok isterim boyle birseyi)

Bosver demek istemiyorum cunku bizler icin konusmasi kolay sizin icin uygulamasi cok zor birsey, ama dayanmaya calisin bir kac gun aramayin kendinize baska oyalanacak birseyler bulun mesela cikin yuruyun yada ev isi gibi biseylerle mesgul olmaya calisin.

tatlım neler hissettiğini çok iyi anlayabiliyorum. yaşadıklarının benzerini çok yakın bir arkadaşım da yaşadı.kıza deliler gibi aşık olan,nerdeyse ölen biten,ağzından çıkan her isteği yerine getiren bir erkekti onun sevgilisi.5 yıllık bir ilişkileri vardı,ve bu süre zarfında keç kere evlenme teklif etti sayısını hatırlamiyorum.çocuk arkadaşımı uzak yakın tüm akrabalarıyla tanıştırmıştı,sülalenin geliniydi yani.ama arkadaşım henüz erken fakülteyi bitireyim işe başlayayım öyle evleniriz diyordu ve erteliyordu.fakülte bitti ,işe başladı ve ne tamam hazırım artık olsun yıllardır süren bu sevgililik durumu resmiyet kazansın dedi.bir anda işler değişti,çocuk yan çizmeye başladı,ben hazır değilim,yaşım evlilik için henüz küçük( ki değil) , parasal olarak henüz yeterli bir birikimim ve gelirim yok(ki aylık 5 6 bin kazanıyor) gibi bahaneler öne sürdü.arkadaşım çıldırdı tabi,iyi ozaman ayrılalım ben bu şekilde devam etmek istemiyorum dedi.ama bunu da kabul etmedi çocuk,sensiz ben ölürüm dedi bırakmak istemedi ,ama arkadaşım kararlı davrandı geri dönmedi.aylarca çırpındı durdu arkadaşımı ikna etmek için ve işin ilginç yanı ikna etmeye çalışırken bile tamam ailemi de alıyorum geliyoruz seni istemeye diyemedi.aylar geçti ,arkadaşımın herşeyi gerçekten bitirdiğini anlayınca çocuk araya ablasını soktu ablası aradı ,biz ailecek bu konuyu konuştuk kardeşim seni arayacak ve seninle konuşacak,lütfen ters davranma izin ver konuşsun dedi. vee veee yine şok olunacak bir durum ,çocuk aramadı ,bana kırıcı davrandın şevkimi kırdın diye mesaj attı sadece!
yani evlenmek istiyorum diyen erkeğe bile bazen güvenmemek gerekiyor,çünkü evlilik çoğu erkek için deliler gibi kaçılası bir durum,özgürlük kısıtlanması gibi algılanıyor malesef ki :KK43:
sen gönlünü ferah tut,sana istediğin mutluluğu 'İSTEDİĞİN ŞEKİLDE' veremeyecek erkek seni sadece üzecektir,en doğru kararı vermişsin ,ne kadar zor olsa da arkasında durmaya çalış bence.

Ne kadar aci cektiginizi anlayabiliyorum severek ayrilmak cok zor ama biraz daha dayanin, cunku simdi geri donerseniz zannediyorum ki hayalini kurdugunuz evliligi hic yasayamazsiniz.

Belki bi kac gun icinde oda sensizlige dayanamayip surpriz bi sekilde evlenme teklifi ile gelir (insaAllah sizin icin cok isterim boyle birseyi)

Bosver demek istemiyorum cunku bizler icin konusmasi kolay sizin icin uygulamasi cok zor birsey, ama dayanmaya calisin bir kac gun aramayin kendinize baska oyalanacak birseyler bulun mesela cikin yuruyun yada ev isi gibi biseylerle mesgul olmaya calisin.

inan bu satırlarını okurken ağlıyorum...cünkü şimdi msj cekmek üzereydim nerdeyse..
evet bende böyle acı veren durumlarda gecer boşver unutursun diyodum ama öyle değilmiş,olmuyomuş,daha onsuz kaldığın ilk gün yaşayan bir ölüye dönüyomuşssun..ikincisatırını okurken ağlaya ağlaya amin diyorum içimden AMİNNNNNNNNNNN

inan bu satırlarını okurken ağlıyorum...cünkü şimdi msj cekmek üzereydim nerdeyse..
evet bende böyle acı veren durumlarda gecer boşver unutursun diyodum ama öyle değilmiş,olmuyomuş,daha onsuz kaldığın ilk gün yaşayan bir ölüye dönüyomuşssun..ikincisatırını okurken ağlaya ağlaya amin diyorum içimden AMİNNNNNNNNNNN

Ya seni aglatmak istememistim :26: Konusmak herzaman kolaydir uygulama her zaman zordur ama sabret biraz daha sabret sadece, dualarim seninle Allah yar ve yardimcin olsun canim :KK43:

Canımmm birşey sorucam çok özell biliyorum fakat uzun ilşkide bir adam neden evlenmek istemez.Ayrılınca inanılmaz acı çeken bir insan neden evlenmek istemez?Bu benii düşündürdü.Çok özür dileyerek soruyorum aranızdaa birşeyler geçti mii?.Yani demek istediğimi anlamışsındır umarım.Kesinlikle amacım özel hayatına burnumu sokmak değil de.Hani aranızda dediğim gibi birşey yaşanıyorsa , Evlilik erkekler için sonrayada bırakılıyor bazenn.Genelleme yapmıyorum ama durumu bilemem.İnan çok seviyorsa evlenmek istememesinin nedenini anlayamıyorum.1. aranızda kapalı bir şekilde belirttiğim gibi bir durum yaşanıyorsa evlilik için acele etmiyor olabilir.2. olarakta ailesi seni istemiyor olabilir mii? benim aklıma bunlar geldi.:KK50:

tatlım neler hissettiğini çok iyi anlayabiliyorum. yaşadıklarının benzerini çok yakın bir arkadaşım da yaşadı.kıza deliler gibi aşık olan,nerdeyse ölen biten,ağzından çıkan her isteği yerine getiren bir erkekti onun sevgilisi.5 yıllık bir ilişkileri vardı,ve bu süre zarfında keç kere evlenme teklif etti sayısını hatırlamiyorum.çocuk arkadaşımı uzak yakın tüm akrabalarıyla tanıştırmıştı,sülalenin geliniydi yani.ama arkadaşım henüz erken fakülteyi bitireyim işe başlayayım öyle evleniriz diyordu ve erteliyordu.fakülte bitti ,işe başladı ve ne tamam hazırım artık olsun yıllardır süren bu sevgililik durumu resmiyet kazansın dedi.bir anda işler değişti,çocuk yan çizmeye başladı,ben hazır değilim,yaşım evlilik için henüz küçük( ki değil) , parasal olarak henüz yeterli bir birikimim ve gelirim yok(ki aylık 5 6 bin kazanıyor) gibi bahaneler öne sürdü.arkadaşım çıldırdı tabi,iyi ozaman ayrılalım ben bu şekilde devam etmek istemiyorum dedi.ama bunu da kabul etmedi çocuk,sensiz ben ölürüm dedi bırakmak istemedi ,ama arkadaşım kararlı davrandı geri dönmedi.aylarca çırpındı durdu arkadaşımı ikna etmek için ve işin ilginç yanı ikna etmeye çalışırken bile tamam ailemi de alıyorum geliyoruz seni istemeye diyemedi.aylar geçti ,arkadaşımın herşeyi gerçekten bitirdiğini anlayınca çocuk araya ablasını soktu ablası aradı ,biz ailecek bu konuyu konuştuk kardeşim seni arayacak ve seninle konuşacak,lütfen ters davranma izin ver konuşsun dedi. vee veee yine şok olunacak bir durum ,çocuk aramadı ,bana kırıcı davrandın şevkimi kırdın diye mesaj attı sadece!
yani evlenmek istiyorum diyen erkeğe bile bazen güvenmemek gerekiyor,çünkü evlilik çoğu erkek için deliler gibi kaçılası bir durum,özgürlük kısıtlanması gibi algılanıyor malesef ki :KK43:
sen gönlünü ferah tut,sana istediğin mutluluğu 'İSTEDİĞİN ŞEKİLDE' veremeyecek erkek seni sadece üzecektir,en doğru kararı vermişsin ,ne kadar zor olsa da arkasında durmaya çalış bence.

ben anlamıyorum nasıl böyle oluyo,arkadasının yasadığıda çok çok kötü bi durum...verdiğim kararın arkasında durmak için var gücümü kullanıyorum canım..cok sagol

Canımmm birşey sorucam çok özell biliyorum fakat uzun ilşkide bir adam neden evlenmek istemez.Ayrılınca inanılmaz acı çeken bir insan neden evlenmek istemez?Bu benii düşündürdü.Çok özür dileyerek soruyorum aranızdaa birşeyler geçti mii?.Yani demek istediğimi anlamışsındır umarım.Kesinlikle amacım özel hayatına burnumu sokmak değil de.Hani aranızda dediğim gibi birşey yaşanıyorsa , Evlilik erkekler için sonrayada bırakılıyor bazenn.Genelleme yapmıyorum ama durumu bilemem.İnan çok seviyorsa evlenmek istememesinin nedenini anlayamıyorum.1. aranızda kapalı bir şekilde belirttiğim gibi bir durum yaşanıyorsa evlilik için acele etmiyor olabilir.2. olarakta ailesi seni istemiyor olabilir mii? benim aklıma bunlar geldi.:KK50:

benimde aklıma gelen ailesi canım, cünkü babası çok çok mutassıp..ama öyle olsa bile bana demesi gerekmezmi ailem istemiyo diye...
aramızda bişeyler yaşandığından dolayı olacağını hiç sanmıyorum çünkü en başlarında böyle bi konusmamız geçmişti,o zamanda ben evliliği düşünmüyorum demişti...bişey var ama ne..ne..bu sorunun cvbını almadan bana rahat yok...mühürlü kutu gibi hiçbirsey söylemiyor..dediği eğer evlenicek olsaydım bu senden başkası olmazdı..eğer seni evlilik için düşünmeseydim neden bu kadar çaba göstereyim ayrılmayalım diye..söylesem ne değişicek diye dedi bi kere..offfff offfffffffffffffffffffffffffffffffff

benimde aklıma gelen ailesi canım, cünkü babası çok çok mutassıp..ama öyle olsa bile bana demesi gerekmezmi ailem istemiyo diye...
aramızda bişeyler yaşandığından dolayı olacağını hiç sanmıyorum çünkü en başlarında böyle bi konusmamız geçmişti,o zamanda ben evliliği düşünmüyorum demişti...bişey var ama ne..ne..bu sorunun cvbını almadan bana rahat yok...mühürlü kutu gibi hiçbirsey söylemiyor..dediği eğer evlenicek olsaydım bu senden başkası olmazdı..eğer seni evlilik için düşünmeseydim neden bu kadar çaba göstereyim ayrılmayalım diye..söylesem ne değişicek diye dedi bi kere..offfff offfffffffffffffffffffffffffffffffff

çok zor bir durum canım ama bırak arama bakalım.Gerçekten çok seviyorsa inan ikna etmek için uğraşır senii

Yaşadığınız zor.. Çok zor bir durum.. Severek ayrılmak.. Anlamıyorum hem yalvarıyor ayrılmamanız için hemde evlenmek istemiyor.. Erkekler neden böyledir aklım almıyor. Umarım herşey gönlünce olur,dilediğin olur.. Umarım mutluluk kapındadır..

Evlenmek istememesinin sebebi bencede ailesidir.
Sonucta o hic evlenmemis ve ailesi seni bu yüzden istemeyecektir.
O da bunlari bildigi icin evlenmek istemiyorum diyor.
Hos anneler oglulari evlenip ayrilsa bile ogullarina yinede bekar kiz isterler.
Ayrilarak en dogrusu yapmissin bence.
Eger seni gercekten seviyorsa mutlaka bir gelecek kurmak isteyecektir seninle.
Bu ayrilikda o bunu daha iyi anlayacaktir.
Sabret ve en az bir hafta dayan aramadan, mesaj atmadan.
Bakalim bir adim atacak mi.

evlenmeyi düsünmüyorsa ne isi var seninle... uzak dursun senden.. bu erkekleri anlamak cok zor, senelerce bunu icin egitim alsak bile yine anlasilmaz insanlardan....
acik ve net söyle, benimle evlenmeyi düsünmüyorsan bosa zamanimizi harcamayalim, ben ciddi düsünüyorum sende anlasilan tersini düsünüyorsun diyebilirsin ona acik acik... egerki hala sana cevap veremiyorsa, herkes kendi yoluna dersin olur biter...
demesi kolay diyeceksin simdi ama seninde hayallerin var bunlari gerceklestiremedikten sonra ne anlami kaldiki...

Bak bu adam resmiyette olsun evli olmasın;hani aşk ve cezadaki gibi;vallahi birgün benim başıma geldi,tabi çıkmadık onla,durumunu söyledi beni beğendiğini ama hiç resmi olarak ayrılamayacağını söyledi,çünkü kendi kız kardeşi de onlardaymş,onu da boşarlarmış,doğulular.Amca kızı bunu tuzağa düşürmüş öyle evlenmiş ve ayrı yaşıyormuş ondan.Başka şehirdelermiş.Ben de beğenmiştim ama bu yüzden kabul etmedim..
Bak ne olursa olsun ,isterse bekar olsun daha kötü bu..Hem bekar olacak hem senle evlenmeyecek..Seni neden evlenmeye değer görmüyor..Ayrıl peşine düşmüyorsa demekki dayanıyor sensizliğe;çok da takmıyor hayatında olmayı,ömür boyu beraber yaşamayı..Lütfen bu düşüncesi yüüznden hor hakir gör onu.Hiç de erdemli,düzgün bir insan değilll...Ya metresi olacak değilsin ya..Yada cariyesi..Dayanmak zorundasın ayrılığa..

Son düzenleme:
Bir de önceki evliliğin yıkılışından daha çok üzüldüğünü söylüyorsun ya..Ya yeni bir hayat kurmanın isteği belki bu..Bukadar anlam yüklemen belki bundan...Çünkü aynı şey benim de başıma geldi..

Seven adam gelir ister. Ağlamasına falan bakmayın çok ararsa açın böyle böyle bu iş ciddiye gitmezse yapamıyorum ben diyin . Ama belki evlenmeme sebepleri vardır para durumu olabilir mi ?:KK50:

Çok sevdiğim bir arkadaşım der ki; Bir erkek seninle birlikte olduğu halde evliliği düşünmüyorum vs diyorsa o aslında seninle evlenmek istemiyordur ve bunu belki kendine bile itiraf edemiyordur. Sanırım erkek arkadaşınızın düşüncesi de bu yönde. Evet severken ayrılmak çok zor ama yaşınız, statünüz uygun iken sizinle evliliği düşünmeyen erkek ile sadece vakit harcamış olursunuz. O nedenle sabredin, kendinizi oyalayacak bir şeyler bulun ve elinde yüzük ve ciddi niyetlerle, somut bir adım atmadıkça geri dönmeyin. Günlerinizi, aylarınızı da bu adımı bekleyerek harcamayın. Zaten ne kadar üzülürseniz üzülün her iş olacağına varıyor bu hayatta. Bugün olmadı diye ağladığınız şeye yarın olmadı diye şükredebilirsiniz unutmayın hep hayırlısını isteyin.

Allah tez zamandaiçinizi soğutsun..

kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim,bana vakit ayırıp derdimi paylaştığınız için..
yok evli olmasına imkan yok beraber cok vaktimiz gecti,elele dolaşıyoruz heryerde,aileside biliyo beni...benimd tek aklıma gelen ailesiyle ilgili sorun yaşaması..maddi olarak cok iyi değil ama çok çok kötüde değil..bi sorunumz daha var askerliğini yapmadı henüz aöf okuyor ama hala bitmiş değil bitmeyecekte bu gidişle..anlıcanız daha 15 ay askerliği var..
bugün aradım ama öyle barışmak yada özledim falan die değil her nekadar gebersemde belli etmedim
son bi kez yüz yüze görüşmek istediğimi söyledim,o kadar yaşanmışlığı,sorumun cevabını telefonda bitirmeyi istemedim..
pazar günü görüşücez ve yüzüne karşı son bi kez daha sorucam nedenini...bu düşünce beni mahvetti...neden neden neden..
sesi gercekten cok kötü geliyodu..ama tuttum kendimi..
kızlar bana dua edin...

X