Evliliğe gitmeyen ilişkimi bitirdim..

Tüm iyi niyetimle dualarım seninle. Umarım en hayırlısı ne ise o olur... Ve umarım bir cevabı vardır. Çünkü nedenini bende merak ediyorum..

kızlar bugün görüştük ve öğrendim nedenini,ikimizde perişan haldeydik,ikimizinde çektiği acı belliydi...evet ailesi yüzündenmiş,ailesi istemediği için..seni kaybetmek istemediğim,seni kırmak istemediğim,duyunca canının yanmasını istemediğim için söylemedim dedi..söylersem beni bırakırsın diye düşündüm dedi,biliyorum bencilce davrandım ama başka çare göremedim dedi..sarıldı bana ve nolur beni bırakma dedi..dedimki bir müddet daha bekleyeceğim..yani anlıcanız belli bi süre daha verdim ve bunca zaman emek verdiğim aşkımı, ailesi yüzünden bi anda silip atamadım..yani işin özeti bu kızlar..inşallah sonumuz mutlu olur..

ya bu aileler neden bu kadar karisir ki !! senin evlenip bosanmis olman mi sebep, kiz ya da kadin olman mi sorun? bu nasil bi mantiktir arkadasim? bence sevgilinin ailene rest cekmesi gerekiyor..seviyorlarsa ogullarini seni de gelinleri olarak pasa pasa kabul edecekler:KK47:

kızlar bugün görüştük ve öğrendim nedenini,ikimizde perişan haldeydik,ikimizinde çektiği acı belliydi...evet ailesi yüzündenmiş,ailesi istemediği için..seni kaybetmek istemediğim,seni kırmak istemediğim,duyunca canının yanmasını istemediğim için söylemedim dedi..söylersem beni bırakırsın diye düşündüm dedi,biliyorum bencilce davrandım ama başka çare göremedim dedi..sarıldı bana ve nolur beni bırakma dedi..dedimki bir müddet daha bekleyeceğim..yani anlıcanız belli bi süre daha verdim ve bunca zaman emek verdiğim aşkımı, ailesi yüzünden bi anda silip atamadım..yani işin özeti bu kızlar..inşallah sonumuz mutlu olur..

Senin için hayırlısı ne ise o olur inşallah canım. Arkadaşada katılıyorum. İlk önce sen iyice düşün.Sonra aileleri alıp konuşmanız gerek bence. Baktınız hala sabit fikirler o zaman erkek arkadaşının rest çekmesi gerek. Gözlerini korkutsa yeter bence. Bu onun hayatı ve senin hayatın olacak.. Hiç bir ailede evladından vazgeçemez herhalde ki zamanla bu istenmemezlik dedikleri ön yargılarıda silinir gider.. Umarım senin için en hayırlısı olur..

sagolun canlarım..inşallah kızlar ya üstesinden geliriz..ah bu önyargılar yokmu,beni tanımazlar etmezler,evlenip ayrıldım ya, direk olmaz :KK43:(
bakalım bundan sonraki süreç ne getiricek..
evet beklicem bi müddet daha bakalım beni ailesine kabul ettirebilecek kadar istiyomu..uğraşacagımız çok insan var,baba,anne,abi,yenge..

yanlış anlamanızı istemem belki söylemek bana düşmez ama onun hiç evlenmemiş sizinse boşanmış olmanız onu korkutuyor olabilir mi? Belki de ailesi sorun çıkarıyordur?

önceki mesajları okumadan yazmıştım ama doğru tahmin etmişim.şimdi gördüm.umarım sorunlarınızı halleder mutlu olursunuz.

kızlar içinizde varmı benim gibi böyle bir süreçten geçen,yada tanıdığınız biri.. napıcamı bilemiyorum.. :KK43:(((((((
ailesini karsıma alıp konuşmayı öyle isterdimki :KK43:( kendimi ifade edebilmeyi :KK43:(

bu hatayı bende 2 yıllık bir kayıpla yapmıştım:KK14:
ayy şimdiki aklım olcaktı yüzüne bakmazdım ...2 yılı hak eden biri değildi çünkü...

yaaaa :KK43: senin adınada cok üzüldüm canım, senin hikayen nasıldı,ailesine kabul ettiremedimi :KK43:

ben verdiğim karardan sonra dünyanın en aklı başında işini yaptığımı düşündüm:KK31: hayır,ailesi bilakis çok severdi beni..haklarını yemeyim..görünüşte en azından öyleydi..fakat maalesef oğulları yaşıyla aynı olgunluğu taşımıyordu..2 yıl sonra sordum biz nereye diye...ben kariyere de seni bilmem dedi:KK37: yani kariyerimi yapıcam sen benden daha iyilerine layıksın geyikleri...ben de eyvallah diyip son noktayı koymuştum...kimse vazgeçilmez değil gerçekten...:KK31:

keşke herkes bu önemli kararı kendisi tek başına verse,aileye göğüs gerse..:KK14:

canım benim konunu ilk okudugum da sevgılınızın evlılık ıstememe sebebını hemen anladım .

siz daha önce evlenmıs o ıse evlenmemıs ,halıyle bu duruma önyargıyla bakan aıleler vardır .

buyuk ıhtımalle aılesı sızı ıstemıyordur dıyecektım kı ,sız sonlara dogru yorumunuzla

dusuncemı dogrulamıs oldunuz .

suan durum nedir merak ettım ,umarım hersey gonlunuzce olur .

ancak evlılık olmayacak ıse beraberlıgın de devam etmesı bana cok sacma gelır .

tabı herkes benım gıbı dusunmek zorun da degıl .herkesın yasam tarzı farklıdır .

sizin hatanız en basta olmus .adamın ılıskıye baslarken bılıyordunuz evlılık ıstemedıgını

o zaman ayrılacatınız bu zorlukları yasamayacaktınız .yada sız de evlenmeyı dusunmeyıp

beraber olmaya devam edecektınız .

fakat sız evlılık ısteyıp de karsı taraf ıstemıyor ıse ,baslamanız hata olmus .

sonradan degısır dıye umut etmek yersızdır .degısmezler cunku!

görür görmez hadı evlenelım demıyorum ama ,nıyetde onemlıdır benım ıcın

ben de mesela bır ılıskıye basyacak ısem cıddı olmalıdır o ılıskım ,sonu evlılıkle sonlanmalıdır.

ama bazı gorusler de var,omur boyunca evlılık ıstemeyıp de sevgılı olarak takılmak ısteyenler de var.

bunu zaten en basından tanısıtıgın da belırtıyorlar .bu durum bana ters geldıgı ıcın

ben dırek zaten olumsuz bakar ,asla baslamam o ılıskıye ona da kararlarına da saygı dıyarım ama,

benım baslayacagım ılıskı cıddı nıyetlı sonu evlılıkle sonlanacak bır ılıskı olmalı .

ömur boyunca sevgılı olarak yasama fıkrı bana uymaz ,aıleme de uymaz zaten.

X