evliliğim çok kötü gidiyor çok mutsuzum nolur yardım...

eşin de akşama kadar evde yoksa yani ev boşsa bir akdın al her gün gelsin ortalığı toplasın günlük yemek yapsın bebekle ilgilensin..ayda bir de kadın al cam kapı tüm evi elden geçirsin..sen de böylece akşam sadece sofra kur kaldır...bu arda eşinle kaynını veya başkasını karşılaştırma yapma isim verme en azından çok gıcık olurum bana da söyleseler..
bir de tarzını yanlış buldum öyle sinirli sinirli ev süpürme git yanına kahvaltıdan sonra haftasonu öp hayatım hadi elektrikli sürüpgemizi sen ac ben de arkandan evi sileyim cabuk bitsin de öyle bağırarak yardım istenmez..senin durumunda olan arkadasım var günlük gelen kadın çamaşırı asıyor topluyor ütü yapıyor bebege bakıyor yemek yapıyor ortalığı topluyor valla arkadasım cok rahat evi de her pırıl pırıl.

tarzımın yanlışlığını kabul ediyorum çünkü beni bu yanlış tavra eşimin sürekli olarak vurdumduymazlığı getirdi...sürekli aynı şeyler yaşansa siz ne kadar iyi tavırla canımla cicimle yaklaşabilirdiniz ki...insan bi yerden sonra yoruluyor....ister istemez insanın siniri kabarınca tavrıda değişiyor...dediğiniz yöntemi de uyguladım bişe değişmedi...ve ona güzel davrandıkça tatlı yaklaştıkça o daha çok rahata aalıştı nasıl olsa tatlı tatlı söleyip gene bütün iş bana kaldığı için yada dişe dokunur bişe yapmadığı için...
ha şu eve yardımcı alma meselesini bi çok arkadaş yazmış hepinize de hak verdim dediğinizi uygulayacağım hatta bunu kendisine de söyledim bi kaç gün önce...beyfendi evden üç kuruş fazla çıkacak diye canı çıkıyor...ama dinlemeyecem tabii ki...kararımı verdim...kardeşine çeyiz parası verirken bişe olmuyor da eve kadın almayı lüks görüyor...iyice kararımı verdim bi kadın bulucam ve dertten kendimi kurtarıcam yoksa ruh hastası olmaktan korkuyorum...Böylece eve harcıyacağım ve sinir olacağım zamanı çocuklarıma ayırarak daha dingin kafayla çocuklarımla mutlu anlar geçirebilirim..inş inş inş..

bi de arkadaşlar...bi kadın en çok da kocası tarafından değer verilsin, sevilsin, saygı gösterilsin, ona ne kadar değer verildiğini hissetirilsin istiyor..bunlar için dilenci olmamıza gerek var mı gerçek seven koca bütün bunlar için eşini dilendirir mi resmen...ben resmen dileniyorum yaaa ne sinir öyle değil mi? böyle şeyler istenmez ki sevem eş tarafından kendiliğinden içten gelerek verilir...içinden gelmiyorsa dilenci konumuna düşürüyorsa beni napim ben böle eşi...

bi de arkadaşlar...bi kadın en çok da kocası tarafından değer verilsin, sevilsin, saygı gösterilsin, ona ne kadar değer verildiğini hissetirilsin istiyor..bunlar için dilenci olmamıza gerek var mı gerçek seven koca bütün bunlar için eşini dilendirir mi resmen...ben resmen dileniyorum yaaa ne sinir öyle değil mi? böyle şeyler istenmez ki sevem eş tarafından kendiliğinden içten gelerek verilir...içinden gelmiyorsa dilenci konumuna düşürüyorsa beni napim ben böle eşi...

bencede öyle.. dışardaki bütün olaylar kapıyı kapatıp eşinin iki çift güzel lafından sonra söner. oda yoksa o dertler büyürde büyür...
Allah yardımcın olsun aynı zamanda evdede bi yardımcın bulunsun :) bak ondan sonra sen nasıl kendine bakıyosun özenli bakımlı kendine güvenli oluyosun. o halin ister istemez eşinide çekicek ve belkide o senden ilgi beklicek... bilmiyorum ama kadın ne kadar çok fedakar Anne ve fedakar Kadın görünürse o kadar kaybediyo o eşin gözünde dişiliğini , imkanlar dahilinde tabi... En kısa zamanda güzel haberler verirsin bize umarım :)

Sen ısrarla eşinin sana değer vermesini istiyorsun. Bunu beklediğin sürece hayal kırıklığına mahkumsun. İnsan önce kendine değer verecek bunu da davranışlarınla göstereceksin. Kendine değer vermek gücünün üstünde yükü üzerine almamak kendi ihtiyaçlarına dikkat etmekle olur. Bu ülkede erkeklerin çoğu zaten ev işini işten saymıyor. O yüzden yapma bir süre sadece çocuklarınla ilgilen ve tavrını sert koy sen yardım etmediğin sürece bu şekilde olacak de.

okudum ve gerçekten durumunuza çok üzüldüm.çok kötü bişey anlayışsız vurdum duymaz bir adamla aynı evde yaşamak.babamdan biliyorum babamda öyledir.kalkıp çayını bile katmaz.annem harap oluyor dayanamıyorum.bu da farklı bir imtihan.bende arkadaşların dediğine katılıyorum eve bir yardımcı kadın çağırın kimseyi dinlemeyin.eşinizdende sürekli bişeyler beklemeyin kendi haline bırakın siz ondan birşey bekledikçe üzerine düştükçe yapmaz çünkü ne zaman bırakırsınız o zaman kovalamaya başlar dünyanın düzeni bu.kaçan kovalanır.çocuklarınızla ilgilenin,kendinize zaman ayırın ve dua edin.inşallah en kısa zamanda mutlu bir yuvanız olur...

bence çok buyutmüşsün gözunde bir arkadaşımın 8 aylık bebeğivar sürekli napıcam ben napıcam ben dıyordu konuşmalarımızda neden böyle dıyorsun ne sorunun var dediğimdde herşey gözumde buyuyor çok yetersızım ben deyıp hayıflanıyordu doktora gıtmış ve lohusa depresyonunu aşamamışsın demiş doktor sızınde böyle bı durum olabılır bırde eşini kaynınla kıyaslama bunun hiç bir yararı olmaz dahada mesafe açılır aranızda çok sıkıştığınız yetişemedığınız bır anda anıden söyleyın ona ne yapılması gerekıyorsa mecburen kalkar yapar belki

Valla ayni senin durum benim görümcede var, yazik kizin cani cikiyor resmen birde simdi ikinci cocugu olacak.
Ama kayinvalidem bastan beri eve arada bir gündelikci kadin al demisti, görümcemde öyle yapiyor, yani cam kapi silme vs o gün o kadinla beraber yapiyorlar bitiyor. Ayrica ev hanimi olmasina ragmen kocasindan habersiz bazi yemekleri, örnegin sarma sarmak gibi, kapicisinin hanima para karsiligi yaptiriyor. Esi bir iki senmi yapiyorsun bunlari demis, görümcemde sen üzümü ye bagini sorma diye gülmüs gecmis.
Herseyinde izni alinmaz kocadan, adamlar iyice kendini birsey saniyorlar. Parayi sen kazan ama nereye harcanacagini esin karar versin, oh ne ala dünya.
Ama hata gercekten kadinlarda, basta öyle alistiriyorlar.
Görümcemin cocugu yokken ben ona cok söyledim, her isi kendin yapma yarin birgün cocugun olur, yaslandikca yorulursun, birak bazi seylerde yardim etsin dedim. Yok o yapamazmis, o yapana kadar bu coktan bitirirmis, yok camasir at demiste herseyi karisik atmis adam becerememis, icine sinmiyormus kocasinin yaptigi temizlik bir yeri yapsa bir yeri birakiyormus vs. Ya birakda adam nasil isterse öyle yapsin, yapa yapa ögrenir.
Illede herkes senin gibi mi dizmesi gerek bulasigi makinaya mesela. Yok illede onunda bir teknigi varmis, kocasi hep yanlis koyuyormus, tencereyi yukari koyuyormus, öyle olurmuymus, kendisi yapiyormus. Eeee öyle öyle adam artik evin alisverisine dahil karismiyor.
Valla kiz eve bir yumurta, peynir aldiramadi iki hafta boyunca ben sahit oldum, tamam alirim diyor kocasi, sonra aksam eve geliyor eli bos, ne isin vardi bütün gün evdeydin gidip alsaydin diyor.
Görümcede ilk önce inada bindirdi, sonra yine gitmis almis, ne yapayim evde kahvaltilik kalmadi, sabah ise gidiyor o orda kahvaltisini yapiyor, biz ac kaliyoruz cocukla evde diyor.
Ama alisveris yaptiktan sonra bir güzel oturup evde kahvaltisini yapiyor adam. O adam hic degisirmi?
Görümceme dedim ozaman valla senin yerinde olsam alirdim bir iki birsey eve ve saklardim dedim. O gidince yerdim cocukla, geldigi zamanda hep buzdolabinin boslugunu görecek, mutlaka bir gün kafaya dank edecekti dedim. Ben yapamam diyor. Yapamazsan öyle her ise kosturup durursun. Yok adamin derdi cok yüksekte oturuyorlar alisverisi okadar merdiven yukari tasimak istemiyor.
Diyorum alisverisi yaptin madem arabada birak agir seyleri, aksam o isten gelirken alsin ciksin yukari diyorum, yok cok düzenli ev hanimiya, illada hemen onlar yerlesecek düzelecek, bozulmayan seyleri birak iste arabada dursun degilmi.
Yok ben anlamiyorum gercekten, lafim size degil, ama genelde bence türkiyedeki hanimlar cok fedakar. Biz esimle cay icerken bir ben kalkarim, bir o kalkar cay doldurur, milletin tuhafina gider.
Niye yani? Benim canim yokmu, ben aksama kadar calismadimmi?
Ayrica esimden asla sessizce hicbirsey beklemem. Ne istersem direk söylerim. Bana ev isinde yardim et diyince zaten adam birsey yapmaz.
"Ben simdi mutfagi toparlayim, sende evi güzelce süpür, sonra bilgisayara gecersin, cay istermisin demleyim?" diye sorarim. Sonuc olarak sakince bilgisayarda oturup cay icmesi ve benim onu rahat birakmam oldugu icin sevincle girisir ise.
Psikolojik olaylar bunlar.
Esinin hic bir sorunu yok, ondan hicbirsey degismiyor. Sen herseye yetisiyorsun, eminim ondanda hic degerin yok onun ailesinde.
Kac senelik gelinsin, daha dügün mevzularini bahane edip seni sindiriyorlar resmen. Hep laf bunlar. Seni perisan gördükce degerin kalmiyor onlarin gözünde. Calisip para getiren ve esinin her nazini ceken zavalli gelin oluyorsun.
Eltin bak cocuguda olsun cok rahat eder, kadin isi sökmüs, hemde ta bastan. Kayninda belki karakter olarak yatkindi, ama senin esinde aslinda kötü birisi degil, sadece egoist bir yapisi var.
Sen hamileyken sana kiyamamis, ama sen robot gibi her isi yaptigini görünce kendi keyfini düsünüyor sadece.
Al bir temizlikci eve, bundan sonrada yorgunsan birak kirli camasiri yikama, corabim kalmadi derse "Yorgundum atamadim camasirlari, kendine bir kac yeni corap al en iyisi de".
Biraz akli basina gelmesi icin, sende acimayacaksin. Kiysin parasina alsin, senden, senin dinlenmenden kiymetlimi.
Tecrübeye dayanarak söylüyorum evliligimin ilk seneleri paralardim kendimi ve benden kötüsü yoktu. Sonra ayni sana tavsiye ettiklerimi yaptim, kavgaysa kavga hic korkmadim ve hersey zamanla düzene girdi, simdi esime sor herzaman böyleydi, ben sanki gökten inmis bir melekle evlenmisim, öyle tarif eder kendini yani. Kim ne bilir benim cektigimi...

yerinizde olsam daha kötü bir ilçe bile olsa çalıştığım yere taşınırdım. eve yakın yerde çalışmak çok rahat oluyor.

hem eşinizde ailesinden çekiniordur belki. aynı apartmanda olmayınca daha çok yardımcı olur bence

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla ayni senin durum benim görümcede var, yazik kizin cani cikiyor resmen birde simdi ikinci cocugu olacak.
Ama kayinvalidem bastan beri eve arada bir gündelikci kadin al demisti, görümcemde öyle yapiyor, yani cam kapi silme vs o gün o kadinla beraber yapiyorlar bitiyor. Ayrica ev hanimi olmasina ragmen kocasindan habersiz bazi yemekleri, örnegin sarma sarmak gibi, kapicisinin hanima para karsiligi yaptiriyor. Esi bir iki senmi yapiyorsun bunlari demis, görümcemde sen üzümü ye bagini sorma diye gülmüs gecmis.
Herseyinde izni alinmaz kocadan, adamlar iyice kendini birsey saniyorlar. Parayi sen kazan ama nereye harcanacagini esin karar versin, oh ne ala dünya.
Ama hata gercekten kadinlarda, basta öyle alistiriyorlar.
Görümcemin cocugu yokken ben ona cok söyledim, her isi kendin yapma yarin birgün cocugun olur, yaslandikca yorulursun, birak bazi seylerde yardim etsin dedim. Yok o yapamazmis, o yapana kadar bu coktan bitirirmis, yok camasir at demiste herseyi karisik atmis adam becerememis, icine sinmiyormus kocasinin yaptigi temizlik bir yeri yapsa bir yeri birakiyormus vs. Ya birakda adam nasil isterse öyle yapsin, yapa yapa ögrenir.
Illede herkes senin gibi mi dizmesi gerek bulasigi makinaya mesela. Yok illede onunda bir teknigi varmis, kocasi hep yanlis koyuyormus, tencereyi yukari koyuyormus, öyle olurmuymus, kendisi yapiyormus. Eeee öyle öyle adam artik evin alisverisine dahil karismiyor.
Valla kiz eve bir yumurta, peynir aldiramadi iki hafta boyunca ben sahit oldum, tamam alirim diyor kocasi, sonra aksam eve geliyor eli bos, ne isin vardi bütün gün evdeydin gidip alsaydin diyor.
Görümcede ilk önce inada bindirdi, sonra yine gitmis almis, ne yapayim evde kahvaltilik kalmadi, sabah ise gidiyor o orda kahvaltisini yapiyor, biz ac kaliyoruz cocukla evde diyor.
Ama alisveris yaptiktan sonra bir güzel oturup evde kahvaltisini yapiyor adam. O adam hic degisirmi?
Görümceme dedim ozaman valla senin yerinde olsam alirdim bir iki birsey eve ve saklardim dedim. O gidince yerdim cocukla, geldigi zamanda hep buzdolabinin boslugunu görecek, mutlaka bir gün kafaya dank edecekti dedim. Ben yapamam diyor. Yapamazsan öyle her ise kosturup durursun. Yok adamin derdi cok yüksekte oturuyorlar alisverisi okadar merdiven yukari tasimak istemiyor.
Diyorum alisverisi yaptin madem arabada birak agir seyleri, aksam o isten gelirken alsin ciksin yukari diyorum, yok cok düzenli ev hanimiya, illada hemen onlar yerlesecek düzelecek, bozulmayan seyleri birak iste arabada dursun degilmi.
Yok ben anlamiyorum gercekten, lafim size degil, ama genelde bence türkiyedeki hanimlar cok fedakar. Biz esimle cay icerken bir ben kalkarim, bir o kalkar cay doldurur, milletin tuhafina gider.
Niye yani? Benim canim yokmu, ben aksama kadar calismadimmi?
Ayrica esimden asla sessizce hicbirsey beklemem. Ne istersem direk söylerim. Bana ev isinde yardim et diyince zaten adam birsey yapmaz.
"Ben simdi mutfagi toparlayim, sende evi güzelce süpür, sonra bilgisayara gecersin, cay istermisin demleyim?" diye sorarim. Sonuc olarak sakince bilgisayarda oturup cay icmesi ve benim onu rahat birakmam oldugu icin sevincle girisir ise.
Psikolojik olaylar bunlar.
Esinin hic bir sorunu yok, ondan hicbirsey degismiyor. Sen herseye yetisiyorsun, eminim ondanda hic degerin yok onun ailesinde.
Kac senelik gelinsin, daha dügün mevzularini bahane edip seni sindiriyorlar resmen. Hep laf bunlar. Seni perisan gördükce degerin kalmiyor onlarin gözünde. Calisip para getiren ve esinin her nazini ceken zavalli gelin oluyorsun.
Eltin bak cocuguda olsun cok rahat eder, kadin isi sökmüs, hemde ta bastan. Kayninda belki karakter olarak yatkindi, ama senin esinde aslinda kötü birisi degil, sadece egoist bir yapisi var.
Sen hamileyken sana kiyamamis, ama sen robot gibi her isi yaptigini görünce kendi keyfini düsünüyor sadece.
Al bir temizlikci eve, bundan sonrada yorgunsan birak kirli camasiri yikama, corabim kalmadi derse "Yorgundum atamadim camasirlari, kendine bir kac yeni corap al en iyisi de".
Biraz akli basina gelmesi icin, sende acimayacaksin. Kiysin parasina alsin, senden, senin dinlenmenden kiymetlimi.
Tecrübeye dayanarak söylüyorum evliligimin ilk seneleri paralardim kendimi ve benden kötüsü yoktu. Sonra ayni sana tavsiye ettiklerimi yaptim, kavgaysa kavga hic korkmadim ve hersey zamanla düzene girdi, simdi esime sor herzaman böyleydi, ben sanki gökten inmis bir melekle evlenmisim, öyle tarif eder kendini yani. Kim ne bilir benim cektigimi...

Aynen katılıyorummm!
Yine burada okumuştum bir arkadaş yazmıştı.
Annesinin çok tutumlu, iyi bir ev hanımı olduğunu anlatmak istemişti.
Çok uzun yıllar bir buzdolabı kullanmış ve bir gün bozulmuş.
Kocasına dönüp bak nasıl bir kadın bir buzdolabını kaç yıl kullandım ne kadar iyi baktım dolaba demiş.
Adam da cevap olarak keşke dolaba bakacağına kendine baksaydın biraz demiş..:KK14:
Okuyunca vayyyy beee demiştim..
İşte kadının fedakarşığının karşılığı şu cümle.
O yüzden lütfen bir yardımcı tutun kendiniz ve çocuklarınız için.
Eşiniz zaten rahat:KK31:

Sen ısrarla eşinin sana değer vermesini istiyorsun. Bunu beklediğin sürece hayal kırıklığına mahkumsun. İnsan önce kendine değer verecek bunu da davranışlarınla göstereceksin. Kendine değer vermek gücünün üstünde yükü üzerine almamak kendi ihtiyaçlarına dikkat etmekle olur. Bu ülkede erkeklerin çoğu zaten ev işini işten saymıyor. O yüzden yapma bir süre sadece çocuklarınla ilgilen ve tavrını sert koy sen yardım etmediğin sürece bu şekilde olacak de.

Aynı durum bizdede mevcut .Arkadaşım bu yazdıklarını okuyunca dedimki aynı bizi anlatıyor.Ben sürekli bir güzel söz ,kendimi özel ve önemli hissediyim diyorum ama bakıyorum 5 yıldır hep aynı yerdeyim.İnsanın içinden gelecek şefkat ve sevgi..Aslında anlaşılması çok kolay insanlarız biz kadınlar sırtına tüm yükü ver ama güzel bir söz veya davranış göster unuturuz tüm yorgunluğumuzu..Allah sabır versin arkadaşım ..
en basiti dün saçıma fön çektirdim adam onu bile farketmedi ya ..:) doğum tarihimi bilmiyo tatil rezervasyonunda söyleyemedi....:)

Aynı durum bizdede mevcut .Arkadaşım bu yazdıklarını okuyunca dedimki aynı bizi anlatıyor.Ben sürekli bir güzel söz ,kendimi özel ve önemli hissediyim diyorum ama bakıyorum 5 yıldır hep aynı yerdeyim.İnsanın içinden gelecek şefkat ve sevgi..Aslında anlaşılması çok kolay insanlarız biz kadınlar sırtına tüm yükü ver ama güzel bir söz veya davranış göster unuturuz tüm yorgunluğumuzu..Allah sabır versin arkadaşım ..
en basiti dün saçıma fön çektirdim adam onu bile farketmedi ya ..:) doğum tarihimi bilmiyo tatil rezervasyonunda söyleyemedi....:)

Sende mi arkadaşım...

bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim bunca yorumlar yazıp yardımcı olmaya çalıştığınız için. bazı yorumları hak vererek bazılarını da kendime acıyarak okudum ama hepsi bana bişeyler öğretti...düşünüyorummmm...bazı arkadaşlar demiş ki mesela...siz önce kendinize değer verin eşiniz ve ailesi o yüzden size değer vermiyor...bakıyorum şöyle bi uzaktan kendime...özeleştiri yapıyorum....işimde başarılıyım...nereye gitsem herkesin sevgisi ve takdirini kazanıyorum çok şükür...görev yerinden ayrılırken müdürlerim arkamdan hep övgüyle bahseder...arkadaşlarım tarafından sevilir, dertlerini paylaşacak kadar da güven duyulurum hatta zaman zaman eşiniz çok şanslı değerlendirmelerine mazhar olurum çok sağolsunlar...ama gelin görün ki sanki eşim beni mutlu etmedikten sonra sanki hiçbişeyin önemi yok..sanki bütün mutluluk eşime ve bana tavrına bağlı..sanki takıntılı bi durum sanki ne bileyim ne olduğunu da bilmiyorum...öyle tuhaf bişe...diyorum ki acaba ben mi çok beklenti içindeyim yada sorun bendemi hayır..en yakın çevreme bile baktığımda görüyorum ki eşine değer vermek böyle olmuyor eşine değer veren örnekler var en yakın etrafımda...ben onca zorluğa katlanırken fedakarlık yaparken bu tezat niye...niye hep mukayese etmek aptallığına itiliyorum bana neden bu zemin veriliyor....bu sefer geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklar yaşadığım sıkıntılar bir bir sıralanıyor hafızamda daha da mutsuz oluyorum...yaaaa sabır...sosyal hayattta böyle ama gelin görün ki özel hayatta beceremiyorum işte beceremiyorum...2 evlat verdiğim kocam karşısında kendimi değersiz sevgisiz hisediyorum...bakın ufacık bi örnek vereyim...her sabah sevisle işe beraber geliyoruz ve ben eşimden önce iniyorum arabadan.inerken hadi görüşürüz yada iyi dersler diyorum ona o da bana sana da diyor ama yüzüme bakarak tatlı bi tebessümle değil sanki yanından eşi değilde normal bi arkadaşı iniyor o kadar odun gibi yapıyor bunu...geçenlerde iner inmez ağladım zaten dolmuğum...msj attım yanından elin yabancısımı iniyor neden böyle yapıyorsdun diyorum o da uykum vardı diyor. iyide her sabah mı uykun var..bu en ufak örnek buna benzer o kadar ot halleri var ki...ya arada kıpırda be adam bişeler yap artık...

Sende mi arkadaşım...

bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim bunca yorumlar yazıp yardımcı olmaya çalıştığınız için. bazı yorumları hak vererek bazılarını da kendime acıyarak okudum ama hepsi bana bişeyler öğretti...düşünüyorummmm...bazı arkadaşlar demiş ki mesela...siz önce kendinize değer verin eşiniz ve ailesi o yüzden size değer vermiyor...bakıyorum şöyle bi uzaktan kendime...özeleştiri yapıyorum....işimde başarılıyım...nereye gitsem herkesin sevgisi ve takdirini kazanıyorum çok şükür...görev yerinden ayrılırken müdürlerim arkamdan hep övgüyle bahseder...arkadaşlarım tarafından sevilir, dertlerini paylaşacak kadar da güven duyulurum hatta zaman zaman eşiniz çok şanslı değerlendirmelerine mazhar olurum çok sağolsunlar...ama gelin görün ki sanki eşim beni mutlu etmedikten sonra sanki hiçbişeyin önemi yok..sanki bütün mutluluk eşime ve bana tavrına bağlı..sanki takıntılı bi durum sanki ne bileyim ne olduğunu da bilmiyorum...öyle tuhaf bişe...diyorum ki acaba ben mi çok beklenti içindeyim yada sorun bendemi hayır..en yakın çevreme bile baktığımda görüyorum ki eşine değer vermek böyle olmuyor eşine değer veren örnekler var en yakın etrafımda...ben onca zorluğa katlanırken fedakarlık yaparken bu tezat niye...niye hep mukayese etmek aptallığına itiliyorum bana neden bu zemin veriliyor....bu sefer geçmişte yaşanan tüm olumsuzluklar yaşadığım sıkıntılar bir bir sıralanıyor hafızamda daha da mutsuz oluyorum...yaaaa sabır...sosyal hayattta böyle ama gelin görün ki özel hayatta beceremiyorum işte beceremiyorum...2 evlat verdiğim kocam karşısında kendimi değersiz sevgisiz hisediyorum...bakın ufacık bi örnek vereyim...her sabah sevisle işe beraber geliyoruz ve ben eşimden önce iniyorum arabadan.inerken hadi görüşürüz yada iyi dersler diyorum ona o da bana sana da diyor ama yüzüme bakarak tatlı bi tebessümle değil sanki yanından eşi değilde normal bi arkadaşı iniyor o kadar odun gibi yapıyor bunu...geçenlerde iner inmez ağladım zaten dolmuğum...msj attım yanından elin yabancısımı iniyor neden böyle yapıyorsdun diyorum o da uykum vardı diyor. iyide her sabah mı uykun var..bu en ufak örnek buna benzer o kadar ot halleri var ki...ya arada kıpırda be adam bişeler yap artık...

Haklsın hemde çok ,bende senin gibi çevremde evi pislik içinde sadece kendini düşünen ,keyfi önce gelen insanlar var adamlarada muameleri kötü ama bakıyorum karıcım aşağıya karıcım yukarıya...acaba bendemi bişey var diye düşünüyorum ..ruh nakli gerekiyor diye espiri yapıyorum bazen eşime ....dün okadar çok ağladım ki kızlarım yanıma geldi küçükler(4 ve 2,5 yaş) üzüldüler karnım agrıyo dedim..yazık üzülmesinler diye ...
başarılı bir kariyerim var ama evdekine kendimi ne saydırabiliyorum ne de sevdirebiliyorum sürekli eleştiri.......kendimizi fazla doldurmayalım nese yoksa hiç çekilmez oluyor hayat en iyisi beklentisiz olmak galiba:)

Haklsın hemde çok ,bende senin gibi çevremde evi pislik içinde sadece kendini düşünen ,keyfi önce gelen insanlar var adamlarada muameleri kötü ama bakıyorum karıcım aşağıya karıcım yukarıya...acaba bendemi bişey var diye düşünüyorum ..ruh nakli gerekiyor diye espiri yapıyorum bazen eşime ....dün okadar çok ağladım ki kızlarım yanıma geldi küçükler(4 ve 2,5 yaş) üzüldüler karnım agrıyo dedim..yazık üzülmesinler diye ...
başarılı bir kariyerim var ama evdekine kendimi ne saydırabiliyorum ne de sevdirebiliyorum sürekli eleştiri.......kendimizi fazla doldurmayalım nese yoksa hiç çekilmez oluyor hayat en iyisi beklentisiz olmak galiba:)

Beklentisiz olalım da nereye kadar kaderdaşım...kendi kendime rol mü yapıcam sürekli....ben de tükendim artık gücüm kalmadı...aynen yazdıklarına ben de katılıyorum aynı şeyleri yaşadığımıza göre ruh halimden anlarsın...valla diyorum ki bir psikologla görüşeyim ama ama görüşsem ne değişecek .karşımdaki insan aynı odun olduktan sonra kendimimi kandırıcam...benim de 8 aylık ve 10 yaşında kızlarım var...kendi moralimin bozukluğundan o kadar enerjim düşüyor ki onlara bile yetemiyorum...son zamanlarda beni gören annemler işyerindekiler falan neyin var diyorlar...ben de rahatsızım biraz soğuk almışım diyorum kimseye anlatamıyorum derdimi tek kocam beni anlasın yaramı sarsın isityorum o da bin yabancı...sorsan sorun ben de ama...durduk yere pire kadar sebeplerden sorun çıkarıp evliliğimize zarar veriyormuşum...madem pire kadar bana pire de sana niye değil yap işte pire kadar beklentilerimi...senden tonlarca yükü kaldır mı dedim a be adam...

2-3 gündür bebeği eşim uyutuyor. öteki kızın derslerine de yardımcı oluyor...bakalım nereye kadar devam edecek...ben de mutfak işlerini hallediyorum bu arada...

zaman zaman herkes gibi biz de tartışır barışırdık ama bu sefer ona çok kırıldım bana haksız yere söylediği bazı şeylerden dolayı...onları unutamıyorum bi türlü...konuşmak istiyorum bu konularla ilgili hatta özür bekliyorum ama konuyu tekrar açıyorum diye kızıyor gene başladın diyor.Azcık düzeldik ya tekrar kavga etmeyelim diye....ama bi şekilde konuyu açıp bi daha o söylediği lafları söylememesi için onu uyarmalıyım...yoksa ben resmen boşunma tehdidi kokan cümleleri sindirip içime evde oturamam..bana böyle devam edersem artık çok bıktığını nerde incesi varsa orda kopsun demişti...bi de bi ara 5 dk dışarı çıkmam gerekiyordu kavgalı zamanımızda ben çıkıyorum birazdan dönücem dedim o da çıkıyosan çık dedi kızarak yükses tonla..ben de sanki çık ta bi daha dönme der gibi söylüyoeun dedim o da nasıl anlıyosan zaten herşeyi istediğin gibi anlıyosun dedi...işte bu inapmam lazım...bu dediklerini hazmedemiyorum şuan o iyi davranıyor ama ona kırıldım çok geçmedi bi türlü..kavga da çıkaramıyorum uzatmamak için öle kaldım içim kırık napmalıyım...onun gözünü de korkutmam gerekiyor bi şekilde bi daha bunları söylememesi için..kavganında bi adabı var....

valla bu konuda aynı benım esım.bızde bu konu yuzunden sık tartısırız.daha dogrusu ben soylenırım o bılgısayarı yada tv ılgılenır.ben cozumu soyle buldum,15 gunde yarım gun temızlık bı arkadas gelıyor,o dıp kose cam kapı falan halledıyor bende gunluk temızlıgımı ıslerımı halledıyorum.boylece ev cok kırlenmemıs bende takatsız kalmamıs oluoyrum.deneyın cok rahat edeceksınız.sızın canınızdan otesı yok.bakın ben uykumdan feragat eder ısımı bıtırmeye calısrdım,sımdı bel ,boyun fıtıklarımdan dolayı dogu duzgun uyku yok,topuk dıkenıde eklenınce tam perısanlık.o yuzden oldugu kadar.sızde canınızın kıymetını bılın.ben gece agrıdan uyuyamazken esım horul horul uyuyor.ban yazık degılmı

valla bu konuda aynı benım esım.bızde bu konu yuzunden sık tartısırız.daha dogrusu ben soylenırım o bılgısayarı yada tv ılgılenır.ben cozumu soyle buldum,15 gunde yarım gun temızlık bı arkadas gelıyor,o dıp kose cam kapı falan halledıyor bende gunluk temızlıgımı ıslerımı halledıyorum.boylece ev cok kırlenmemıs bende takatsız kalmamıs oluoyrum.deneyın cok rahat edeceksınız.sızın canınızdan otesı yok.bakın ben uykumdan feragat eder ısımı bıtırmeye calısrdım,sımdı bel ,boyun fıtıklarımdan dolayı dogu duzgun uyku yok,topuk dıkenıde eklenınce tam perısanlık.o yuzden oldugu kadar.sızde canınızın kıymetını bılın.ben gece agrıdan uyuyamazken esım horul horul uyuyor.ban yazık degılmı

aynen arkadaşım bu kadar mı benzerlik olur...benim de boynumda fıtık var ayrıca boyun düzleşmesi ve kireçlenme de var...ağrısından yatamıyorum başımı rahat çeviremiyorum hiç bir tarafa..Dr ağır kaldırma kendine dikkat et dedi de dedi işte bu eşle kendime ne kadar dikkat edebilirsem...bi de bende de topuk dikeni var daha yeni şırıngayla ilaç gibi bişe verdiler o biraz rahatlattı ama kesin tedavi ettiremedim daha..demek ki biz enayi kadınlar olarak eşlerimize iş yaptırtamadığımız için daha başımıza gelecek çookk hastalılar var...

Bütün erkekler odundur ve esasen odun budanmak falan istemez odunluğunun bilincinde hayatından gayet memnun yaşayıp gider.
Ama bizim bu odunları yontmamız şarttır ki bi baltaya sap olsunlar.
Kolumuza kuvvet kuzum.

Bir muddet belki ucretsiz alip evin tadini cikarabilirsin, boylece kendine gelirsin belki…Allah yardimcin olsun..cok zor cok yipratici ev is cocuk coluk..Allah sabir versin hepimize.

Uzaktan konuşmak kolay diyeceksiniz belki bana ama fikirlerimi söylemek istiyorum.

Ben kadınların kendini harap etmesini anlayamıyorum.
Ev işlerini o kadar mı benimsemişiz?
Süper kahraman falan mıyız da kadın her işe yetebilir?
Eskiden kadının sadece evde olmasına bağlıyoruz bunu ama durum öyle değil.
Eskiden de bağda bahçede çalışırdı kadın, sonra bir de evde.
Kadın hep hem içerde, hem dışarda çalışan oldu yani.

Çocuğunuz olmasa neden yapıyorsunuz ev işlerini derdim.
Dediğim gibi uzaktan konuşmak kolaydır belki, ben anlayışsız bir kocanın olduğu evde elimi işe süreceğimi zannetmiyorum.
Sabah akşam kahvaltılık yiyebilen biriyim, ne yemek yaparım ne temizlik.
Çamaşır yıkarım bir tek, o da kendi çamaşirlarımı muhtemelen.

Çocuğunuz var, sizin evde bu işler olmak zorunda.
Neden bir yardımcı bulmuyorsunuz?
Bunu neden eşinize soruyor ve ne dediğine bakıyorsunuz?
Yardımcıya karşı çıkan yapar evin işini (etrafımda da böyle görüyorum ben), yapmıyorsa o konuda söz sahibi değil.
Geliriniz iyi, çalışan kadın bir yardımcı da tutamayacak mı?
Kayinvalideniz niye surat yapacakmış sizin evinizle ilgili bir durumda, yapsa da ne önemi var kimi ilgilendirir.

Hayat geçiyor.
Nefes almak gerekmiyor mu?

Tek degilsiniz sz once aguz dalasi yaptik. 1,5 yasinda oglum var calisiyorum ve kadin bulamiyorum ev islerine. Demin dedim ki temizligi ben nie tek yspiyorum cagir kardeslerini yapsin dedi onlar mi yasiyo bu evde dedim sbuk laflar aldi oglani annesine gitti. Yapma o zaman diyor oglum olmasa asla yapmam ve buyuk konusmayayim asla ikinciyi dusunmuyorum benim kocam haketmiyor cunku.

X