Evlilik arefesinde saklamak

FarahZ65

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Mart 2020
144
-32
29
Nişanlım beni çok ezikliyor 2 yıllık 4 yıllık okula bile çok takıyor çok mükemmeliyetçi beni çok küçümsedi Neyse evlendik ama böyle kendimi çok ezik hissediyorum ondan seviye olarak düşük hissediyorum u okul takıntısından bıktım iyi bir işim var İyi para kazanıyorum ama bu okul takımısının yüzünden Şu an 6 yıl okul mezunuyum ama ön lisans lisans olarak ne yapacağım bilmiyorum o küçümseme para hastası olmasına

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah'ın izniyle daha ne güzel tanıyorsunuz birbirinizi maşallah maşallah adam eğitime düşkünse ya iki maaş için evleniyorsa inşallah. ama 1 ay sonra evlenipte 2 gün sonra gitti bizim 2 maaş diye soğuk davranıyor mazallah. ama üzülmeyin daha eğitiminizi tam konuşmadığınız biriyle 1 ay sonra evleniyor inşallah, yeni gelin havasını sosyal medyadan atıyor inşallah sonrada gelip buralarda eyvah eşim kötü davranıyor diye dilimize düşüyor inşallah.

neyse şakayı geçelim 3 sene tanımadan evlenmek( uzmanların önerisi) zaten bir kumar sayılır.

birde adam daha atanmamış o da ülke şartlarında büyük bir zorluk.

birde adam eve 2 maaş girecek sanıyor ona derhal bunu anlatın belkide niyeti 2 maaştır evlilik yasal sekstir orası kolay herkesle yapabilir ama 2 maaş gelecek kurtarır o yüzden tavrına bir bakın.

ufak bir soğuklaşma oluyorsa hemen kaçın.

Arkadaşlar Öncelikle merhaba Rabbimin izniyle 1 ay sonra evleniyorum fakat kafama o kadar takıyorum ki takmaktan inanın Delireceğim Benim eş adayım bilgisayar öğretmenliği mezunu fakat atanamadı şu an başka bir işte çalışıyor bende iki tane önlisans bitirdim birini aöf den bitirdim. Nişanlım benim Lisans mezunu olduğumu sanıyor sürekli yüksek lisans yapacak mısın diyor Ben de İleride diyorum ileride düşünüyorum bana Hiç sormadı 2 yıllık mı 4 yıllık mı okudun işte açıktan mı okudun Örgün mü okudun diye Ben de söylemedim sormadığı için inanın temmuzda dgs'ye gireceğimi söylersem şok olursa evlendikten sonra ne yapacağım çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz kendisinin eğitim takıntısı var öyle sanıyorum yoksa bnmi büyüttüm bilmiyorum ve hersryin dört dörtlük fazlasını istiyor yok evlenince tembellik Yok İkimiz de çalışacağız Hayat kalitemiz ne yapıcam nasıl söylesem dgs ye giricem diye çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz yıpranır zarar görürüz diye çok üzülüyorum ne yapıyım sormadı söylemedim bnde burda suç kimde ne olur yardım edin kafayı yemek üzereyim bu konu takılacak konumu sizce acil fikir cevap lütfen acil
Siz birbirinizi tanimadanmi nişanlandıniz..çiftler genelde ne mezunu olduklarını nerde çalıştıklarını birlikteliğe başlamadan bilirler sonrasında söz nişan olayları olur..ayrıca doğrusunu söylemekten neden korkuyorsunuz onuda anlamadım..eğitim durumu çok önemli olmayabilir ..fakat kendinize eş olarak seçtiğiniz kişiden böyle şeyleri saklamanız doğru degil

Cok acayip iliskiler gördüm, duydum, yaşadım. Bu kadar tuhaf bir sey görmedim.
Tanışmadınız mı? Egitime takintili adam size nerde ne okudugunuzu sormadi mi?
Temmuza ne kaldi, temmuzda gireceginiz sinav hayatinizda hic mi yer tutmuyor, adam nasil fatketmiyor?

Arkadaşlar Öncelikle merhaba Rabbimin izniyle 1 ay sonra evleniyorum fakat kafama o kadar takıyorum ki takmaktan inanın Delireceğim Benim eş adayım bilgisayar öğretmenliği mezunu fakat atanamadı şu an başka bir işte çalışıyor bende iki tane önlisans bitirdim birini aöf den bitirdim. Nişanlım benim Lisans mezunu olduğumu sanıyor sürekli yüksek lisans yapacak mısın diyor Ben de İleride diyorum ileride düşünüyorum bana Hiç sormadı 2 yıllık mı 4 yıllık mı okudun işte açıktan mı okudun Örgün mü okudun diye Ben de söylemedim sormadığı için inanın temmuzda dgs'ye gireceğimi söylersem şok olursa evlendikten sonra ne yapacağım çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz kendisinin eğitim takıntısı var öyle sanıyorum yoksa bnmi büyüttüm bilmiyorum ve hersryin dört dörtlük fazlasını istiyor yok evlenince tembellik Yok İkimiz de çalışacağız Hayat kalitemiz ne yapıcam nasıl söylesem dgs ye giricem diye çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz yıpranır zarar görürüz diye çok üzülüyorum ne yapıyım sormadı söylemedim bnde burda suç kimde ne olur yardım edin kafayı yemek üzereyim bu konu takılacak konumu sizce acil fikir cevap lütfen acil
Kadının çalışmasını kesinlikle destekliyorum ama erkeğin kadına sırt dayayıp ona göre hayal kurması çok iğrilti geliyor. Sonuçta anne olabilirsiniz çalışmayabilirsiniz başka şeyler olabilir. Sizin maaşınızı hesaba katıp üzerine okudupun okul ve meslekle karşına geliyorsa bir kez daha düşünmen gerekir

Daha önce sormamışsa eğer sizin lisans mezunu olduğunuzu sanmıyordur. Yüksek lisans yapacak mısın sorusu da öyle... dgs ile lisansa tamamlayıp yapacağım dersiniz bir ara. Yani lisans konusu hiç geçmemişse, bu onun kendi yanılgısı oluyor demektir. Hem eğitim durumu sorulurken, nasıl söylediniz anlamadım orasını ama olsun.
Böyle bir konu yalan söylemeden nasıl karışmış anlamadım ama sanki öyle sandığını farketmemissiniz gibi yapın bari😂😂 ılginç gerçekten.

Bu yalana devam ettiğiniz sürece ilişkiniz daha çok yara alır. Bir an önce söylemelisiniz
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff

Kadının çalışmasını kesinlikle destekliyorum ama erkeğin kadına sırt dayayıp ona göre hayal kurması çok iğrilti geliyor. Sonuçta anne olabilirsiniz çalışmayabilirsiniz başka şeyler olabilir. Sizin maaşınızı hesaba katıp üzerine okudupun okul ve meslekle karşına geliyorsa bir kez daha düşünmen gerekir
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff bu arada sırt dayanıyor ikimiz bir olalım çlişalım gelecek güzel olsun diyor

Daha önce sormamışsa eğer sizin lisans mezunu olduğunuzu sanmıyordur. Yüksek lisans yapacak mısın sorusu da öyle... dgs ile lisansa tamamlayıp yapacağım dersiniz bir ara. Yani lisans konusu hiç geçmemişse, bu onun kendi yanılgısı oluyor demektir. Hem eğitim durumu sorulurken, nasıl söylediniz anlamadım orasını ama olsun.
Böyle bir konu yalan söylemeden nasıl karışmış anlamadım ama sanki öyle sandığını farketmemissiniz gibi yapın bari😂😂 ılginç gerçekten.
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff

Laf arasında konuşurken başvuruyu yaptım temmuzda dgs yi hallediyimde 2 sene sonra da yükseği yaparım sen hemen yapicak misin filan diyin nasi yani sen 4 e mi tamamlicaksin daha derse, nasıl yani bunu bilmiyo musun yok artık hangi bölümde okudum bari onu söyle nasi bilmezsin filan diyin😂😂 okullarimi sorduğunda konusmustuk saçmalama söyledim dersniz 😂sanki onun sucuymus bilmemek gibi yapın

Cok acayip iliskiler gördüm, duydum, yaşadım. Bu kadar tuhaf bir sey görmedim.
Tanışmadınız mı? Egitime takintili adam size nerde ne okudugunuzu sormadi mi?
Temmuza ne kaldi, temmuzda gireceginiz sinav hayatinizda hic mi yer tutmuyor, adam nasil fatketmiyor?
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff sormuyorki ben söyleyeyim offf artık sınava girdiğimde öğrenicek önlisansı😃

Laf arasında konuşurken başvuruyu yaptım temmuzda dgs yi hallediyimde 2 sene sonra da yükseği yaparım sen hemen yapicak misin filan diyin nasi yani sen 4 e mi tamamlicaksin daha derse, nasıl yani bunu bilmiyo musun yok artık hangi bölümde okudum bari onu söyle nasi bilmezsin filan diyin😂😂 sanki onun sucuymus bilmemek gibi yapın
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff artık sınava yakın söylerim 😃

Laf arasında konuşurken başvuruyu yaptım temmuzda dgs yi hallediyimde 2 sene sonra da yükseği yaparım sen hemen yapicak misin filan diyin nasi yani sen 4 e mi tamamlicaksin daha derse, nasıl yani bunu bilmiyo musun yok artık hangi bölümde okudum bari onu söyle nasi bilmezsin filan diyin😂😂 okullarimi sorduğunda konusmustuk saçmalama söyledim dersniz 😂sanki onun sucuymus bilmemek gibi yapın
Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff artık sınava yakın söylerim 😃

Herkese aynı cevabı yazıyorsunuz

Keşke burada cevap verebildiğiniz kadar nişanlınızla da sohbet edebilseniz. Hangi üniversiteyi bitirdiğini sorarken hangi bölümü bitirdiğini sormadı mı?
Bir de kendi daha atanamamış senden gelecek maaşı hesaplıyor ilginç. Her şey güzel olsun isteyen adam atansın önce.
Bence bir an evvel bu adamla yüzleş. Korkacak bir şey yok. Sen yanlış anlamışsın biz bu konulara hiç girmemiştik dersin. 2 yıllık 4 yıllık muhabbeti hiç yapmamıştık. Ay sen ondan mı yüksek sorup duruyorsun bana şimdi anladım falan de geç yani. Baktın bozuluyor vur k.çına bir tekme. Böyle saçma şeyler için kendini üzme.

Ozaman zaten çalıştırma da tek sorun önlisans bitirdim iki tane biri aöf şok olur oyzden ama onun suçu sorsaydı bnde söyler rahatladım çocuk beni gitti lisansı yaptı😃Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff artık sınava yakın söylerim 😃

Bu yalana devam ettiğiniz sürece ilişkiniz daha çok yara alır. Bir an önce söylemelisiniz

X