Evlilik arefesinde saklamak

Çocuk gelişimi ve moda tasarım iş imkanı iyi ama soğudum önlisans çok eziliyor
E tamam bölümleriniz de iyiyse söyleyin. Bilmiyormuş gibi konuşun. Ben de dur bakalım Dgs’ye gireceğim ama hayırlısı falan deyin. Bunda bu kadar stres yapacak ne var 🤦🏻‍♀️

Karşımızdaki sormadığı sürece her şeyi gizleme hakkımız var mıydı bizim? Hiç bilmiyorduk biz ya. Aslında normalde korkulacak bir şey yoktu siz saklayıp yalan derecesine soktuğunuz için bu korkunuz söyleyin de rahatlayın zaten ne kadar gizleyebilirsiniz ki

E tamam bölümleriniz de iyiyse söyleyin. Bilmiyormuş gibi konuşun. Ben de dur bakalım Dgs’ye gireceğim ama hayırlısı falan deyin. Bunda bu kadar stres yapacak ne var
Ben eğitimle ilgili kötü travmalar yasadım çocukluğum çok kötü gecti hala unutamıyorum deliriyorum takmaktan harap oldum psikoloğa gidiyorsun gecmiş unut sana faydası yok ama gel gelelim nasıl unutacaksın olmuyor başkasının düşüncesine düşünürse gibi çok takıntı yapıyorum halbuki o fukaranın haberi yok çok önyargılıyım

Arkadaşlar Öncelikle merhaba Rabbimin izniyle 1 ay sonra evleniyorum fakat kafama o kadar takıyorum ki takmaktan inanın Delireceğim Benim eş adayım bilgisayar öğretmenliği mezunu fakat atanamadı şu an başka bir işte çalışıyor bende iki tane önlisans bitirdim birini aöf den bitirdim. Nişanlım benim Lisans mezunu olduğumu sanıyor sürekli yüksek lisans yapacak mısın diyor Ben de İleride diyorum ileride düşünüyorum bana Hiç sormadı 2 yıllık mı 4 yıllık mı okudun işte açıktan mı okudun Örgün mü okudun diye Ben de söylemedim sormadığı için inanın temmuzda dgs'ye gireceğimi söylersem şok olursa evlendikten sonra ne yapacağım çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz kendisinin eğitim takıntısı var öyle sanıyorum yoksa bnmi büyüttüm bilmiyorum ve hersryin dört dörtlük fazlasını istiyor yok evlenince tembellik Yok İkimiz de çalışacağız Hayat kalitemiz ne yapıcam nasıl söylesem dgs ye giricem diye çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz yıpranır zarar görürüz diye çok üzülüyorum ne yapıyım sormadı söylemedim bnde burda suç kimde ne olur yardım edin kafayı yemek üzereyim bu konu takılacak konumu sizce acil fikir cevap lütfen acil
bunda utanacak yada korkacak birşey yok ki? En başında size yüksek yapacak mısın dediğinde söyleseydiniz bu kadar uzamazmış konu. Direkt olarak anlatın böyle saçma birşeyi dert edinip sorun çıkaracaksa evlenmeden yolları ayırmanız en doğrusu olur.

Karşımızdaki sormadığı sürece her şeyi gizleme hakkımız var mıydı bizim? Hiç bilmiyorduk biz ya. Aslında normalde korkulacak bir şey yoktu siz saklayıp yalan derecesine soktuğunuz için bu korkunuz söyleyin de rahatlayın zaten ne kadar gizleyebilirsiniz ki
Çok doğru kendimi haklıyken haksız düşürdüm hep

bunda utanacak yada korkacak birşey yok ki? En başında size yüksek yapacak mısın dediğinde söyleseydiniz bu kadar uzamazmış konu. Direkt olarak anlatın böyle saçma birşeyi dert edinip sorun çıkaracaksa evlenmeden yolları ayırmanız en doğrusu olur.
Yüksek yapacakmısın ilerde yapabilirsem olur dedim şimdi olmaz dedim

Herkese çocuk gelişimci anaokulu öğretmeni diyor tabi daha önce anaokulu öğretmeni olarak çalıştım bana da dokunuyor önlisans mezunu öğretmen olmaz ki

Ben herseyi sordum oda sordu bunu sormadı bnde umursamadım, sonradan tanıdım her şey çok yüksekten bakıyor e bunda da takıntı yaparsa o yüzden

Ben herseyi sordum oda sordu bunu sormadı bnde umursamadım, sonradan tanıdım her şey çok yüksekten bakıyor e bunda da takıntı yaparsa o yüzden
Inanın hiçbir kötü niyetim yok ben umursamıyorum diye söylemedim O sormayınca derim takılacak konu değil zaten ama sonradan baktım ki her şeye yüksekten bakıyor dedim kesin o Buna da takıntı yapar

Herkese çocuk gelişimci anaokulu öğretmeni diyor tabi daha önce anaokulu öğretmeni olarak çalıştım bana da dokunuyor önlisans mezunu öğretmen olmaz ki
yalan yalanı doğurur, vakit kaybetmeden al karşına söyle. böyle devam ederse başka konularda da yalan söylüyorsun der güvenini hepten kaybedersin.

Inanın hiçbir kötü niyetim yok ben umursamıyorum diye söylemedim O sormayınca derim takılacak konu değil zaten ama sonradan baktım ki her şeye yüksekten bakıyor dedim kesin o Buna da takıntı yapar
Siz hiç umursamıyor gibi durmuyorsunuz valla. Biraz önce takıntılıyım, eğitim hayatımla ilgili geçmişte yaşadığım travmalarım var dediniz zaten. Sizi bu kadar zora sokan şey bu mevzunun bir yalana dönüşmesi. Adam size yüksek yapacak mısın diye sorduğunda şimdi değil ileride demek yerine şöyle demeniz gerekiyordu: “Yüksek yapmak için önce üniversite bitirmem lazım. Dört yıllığa tamamlayayım da ondan sonra yaparım.” Ama siz özellikle saklamışsınız. Adamın kendisi de atom parçalamamış zaten, ne bu kompleks? Çıkın şu aşağılık psikolojisinden.

Siz hiç umursamıyor gibi durmuyorsunuz valla. Biraz önce takıntılıyım, eğitim hayatımla ilgili geçmişte yaşadığım travmalarım var dediniz zaten. Sizi bu kadar zora sokan şey bu mevzunun bir yalana dönüşmesi. Adam size yüksek yapacak mısın diye sorduğunda şimdi değil ileride demek yerine şöyle demeniz gerekiyordu: “Yüksek yapmak için önce üniversite bitirmem lazım. Dört yıllığa tamamlayayım da ondan sonra yaparım.” Ama siz özellikle saklamışsınız. Adamın kendisi de atom parçalamamış zaten, ne bu kompleks? Çıkın şu aşağılık psikolojisinden.
Allah'ım ben anlatamıyorum galiba Evet önceden umursamıyordum Ama şimdi çok umursuyorum kafayı takıyorum üzülüyorum iyice okuyun anlayın Ondan sonra yorum yapın Evet ben ileride Zaten düşünüyorum dedim ileride düşünüyorum demk açık açık ortada zaten anlatamadım Sonrasında da utandım saklama moduna soktum kendimi

yalan yalanı doğurur, vakit kaybetmeden al karşına söyle. böyle devam ederse başka konularda da yalan söylüyorsun der güvenini hepten kaybedersin.
İki yıllık dört yıllık okumak demekki saçma değil bakın herkes takıyor halkca kompleksliyiz her şeyimi iğneden ipliğe biliyor Ben de öyle ama gelgelelim işin en komik yanı 2 yıl mı 4 yıllık mı okuduğumu bilmiyor hangi üniversite olduğunu biliyor bölümleri mi biliyor of of insanlarda habire ekliyor sanki ne yalan söylemişim ekleyin kardeşim ekleyin Altı üstü bir önlisans ve lisans okuduğunu bilmiyor o kadar hayatımda başka her şeyimi biliyor Şimdi de var ya küçücük bir defa ekleyerek veya nereye getirdiniz bunu da bir örnek olarak gördük insanlar küçücük bir lafa büyütüp neredeyse ülkenin dış borcu gibi kocaman bir sorun yapıyorlar

Allah'ım ben anlatamıyorum galiba Evet önceden umursamıyordum Ama şimdi çok umursuyorum kafayı takıyorum üzülüyorum iyice okuyun anlayın Ondan sonra yorum yapın Evet ben ileride Zaten düşünüyorum dedim ileride düşünüyorum demk açık açık ortada zaten anlatamadım Sonrasında da utandım saklama moduna soktum kendimi
Ben eğitimle ilgili kötü travmalar yasadım çocukluğum çok kötü gecti hala unutamıyorum deliriyorum takmaktan harap oldum
Açıkçası okuduğunu anlama, kendini ifade etme gibi konularda iyi olduğumu düşünüyorum. Siz kendinizi anlatamıyorsunuzdur belki. Dönüp tekrar bir okuyun yazdıklarınızı. Safa yatıyorsunuz bu okul meselesi konusunda. Buradakiler pek yemedi, umarım nişanlınız da kasıtlı olarak söylemediğinizi anlamaz. Bu utanılacak bir şey değil. Kendinizi geliştirdikten sonra, mesleğinizle de mutluysanız üniversitenin bölümün pek önemi yok. Kuyruğu dik tutmaya bakın, nişanlınızın sizi hiçbir konuda hor görmesine izin vermeyin. Artık tek söyleyeceğim bu. 🤷🏻‍♀️

İki yıllık dört yıllık okumak demekki saçma değil bakın herkes takıyor halkca kompleksliyiz her şeyimi iğneden ipliğe biliyor Ben de öyle ama gelgelelim işin en komik yanı 2 yıl mı 4 yıllık mı okuduğumu bilmiyor hangi üniversite olduğunu biliyor bölümleri mi biliyor of of insanlarda habire ekliyor sanki ne yalan söylemişim ekleyin kardeşim ekleyin Altı üstü bir önlisans ve lisans okuduğunu bilmiyor o kadar hayatımda başka her şeyimi biliyor Şimdi de var ya küçücük bir defa ekleyerek veya nereye getirdiniz bunu da bir örnek olarak gördük insanlar küçücük bir lafa büyütüp neredeyse ülkenin dış borcu gibi kocaman bir sorun yapıyorlar
küçücük dediğin meseleyi neden buraya yazıp akıl istiyorsun derler..
ikincisi herseyini iğneden ipliğe biliyor ama bu hariç :KK70:
tavsiye verenlere de yükseliyorsun hadi canım sen kendi kendine komplekse girmişsin seni ezen yok burada

Nisanlim yüksekten bakiyor diyip duruyorsunuz da kendisi atanamamış daha. Neye yüksekten bakiyor bu halde anlamadim.
Ayrica atla deve degil ya söyleyin gitsin bana cok garip geldi bu konuyu uzatmak saklamak utanmak bilmem ne.
Gereksiz yere devlet meselesi haline gelmis konu

Herkese aynı cevabı vermiş😂😂
Kız sakin ol artık! Sanki üniversitede prof adam, öğretmen sadece. Aşağılık kompleksin var ama bunu Bu "mükemmelliyetçi" adam mi yaptı? Yoksa zaten var mıydı? Bir düşün bunu lütfen, çünkü bu çok önemli. Seni altan alta aşağıladı mi? Kendini çok mu abarttı ki bu olaya deli gibi taktın.
Ilk söylediğini tekrar edicem; onun yanılsamasını fark etmemiş gibi yap. Lisans sandığını bilmiyormuş gibi. Yapacak bir şey yok yani laf arasında "of şu dgs iyi geçse bari" tarzı bir şey söyleyin gerisi gelir herhalde.

X