Evlilik arefesinde saklamak

Açıkçası okuduğunu anlama, kendini ifade etme gibi konularda iyi olduğumu düşünüyorum. Siz kendinizi anlatamıyorsunuzdur belki. Dönüp tekrar bir okuyun yazdıklarınızı. Safa yatıyorsunuz bu okul meselesi konusunda. Buradakiler pek yemedi, umarım nişanlınız da kasıtlı olarak söylemediğinizi anlamaz. Bu utanılacak bir şey değil. Kendinizi geliştirdikten sonra, mesleğinizle de mutluysanız üniversitenin bölümün pek önemi yok. Kuyruğu dik tutmaya bakın, nişanlınızın sizi hiçbir konuda hor görmesine izin vermeyin. Artık tek söyleyeceğim bu. 🤷🏻‍♀️
Her insan kendini öyle avutur zaten en iyi benim gibi bnce kendini sürekli eleştiren doğru yolu bulur sizde Bi eleştirin size benden tavsiye ewet anlatamayabilirim mesaj yoluyla mimik olmadığı için anlamıyorsunuzdur gerçi daha nekadar anlatayım safa neden yatayım ki burda kime karsı safa yatayım bnce herseyi çok net anlattım Her şey ortada sadece tek sorun o da beni takıntım olarak yada o takarsa tedirginliği var önlisans ya da Lisans mezunu olduğunu bilmiyor ve sormadı hiç ben daha 27 yaşındayım ve geçen sene mezun olacaktım Demek ki o da biliyordur önlisans olduğunu birinin ama emin değilim Ben takıntı haline mi getirdim bunu Sadece fikir almak için burada konu açtım laf şaklabanlığı yapmak için değil ben evde hiç umursamadım Onun da umursamadığını düşündüm ama daha sonra baktım ki her şey çok kaliteli çok güzel olsun istiyor gözü yüksek bakınca benim okuluma da takmaz mı diye düşündüm, sonradan kafaya çok taktım ya takarsa diye Burada da o yüzden konu açtım özel okulda anaokulu öğretmenliği yapmıştım herkese anaokulu öğretmeni diyordu, lisans mezunu değilim beni öyle görmek istiyor öyle yapmaya çalışıyor akıllı herseyi sordu Bi bunu sormadı dedim umursamıyor bnde takmadım sonra muhteşem takıntısı olunca ya benim mezuniyeti ede takarsa diye düşünmedim değil biraz gözü Yükseklerde Eee Boğaziçi mezunu normal tabi, sadece durduk yere Konuyu mu açık söyleyeyim Nasıl söyleyeyim yani hani biraz da çekiniyorum Hani hayal kırıklığına uğramasına üzülüyorum yoksa yok beni Bırakır gibisinden değil yani asla böyle düşünmedim sadece üzülür hayal kırıklığı yasar denk olmak ister diye düşündüm, kıyamıyorum çünkü yüzünün bükülmesine dayanamıyorum oyzden Oo sormadık ça söylemek istemedim, üzülür diye çok korkuyorum çok seviyorum çok değerli
Açıkçası okuduğunu anlama, kendini ifade etme gibi konularda iyi olduğumu düşünüyorum. Siz kendinizi anlatamıyorsunuzdur belki. Dönüp tekrar bir okuyun yazdıklarınızı. Safa yatıyorsunuz bu okul meselesi konusunda. Buradakiler pek yemedi, umarım nişanlınız da kasıtlı olarak söylemediğinizi anlamaz. Bu utanılacak bir şey değil. Kendinizi geliştirdikten sonra, mesleğinizle de mutluysanız üniversitenin bölümün pek önemi yok. Kuyruğu dik tutmaya bakın, nişanlınızın sizi hiçbir konuda hor görmesine izin vermeyin. Artık tek söyleyeceğim bu. 🤷🏻‍♀️

küçücük dediğin meseleyi neden buraya yazıp akıl istiyorsun derler..
ikincisi herseyini iğneden ipliğe biliyor ama bu hariç :KK70:
tavsiye verenlere de yükseliyorsun hadi canım sen kendi kendine komplekse girmişsin seni ezen yok burada
Offffff sizden hiçbirsey olmaz saçma konuşmalara doğru olan cevabı veriyorum yükselmkse öyle olsun hersey okadar net ewet sadece bu konuyu bilmiyor garip evet bnde kabul ettim zaten os olmadıkça araştırma dıkça Ben niye gidip durduk yere söyleyeyim ki saçmalık değil mi dedim takmıyor umursamıyor yani ondan söylemedim yoksa saklama gibi bir çabam yok Elinde sonunda zaten söyleyeceğim Ona ne yolla söylemeliyim ben o yüzden buraya fikir olarak yazdım konuyu, konuşmasına daha bilmiyorsunuz kabaca üslupla ne demek akıl almak herkesin aklı vardır Sadece kararsızdır fikir almak demek daha doğru olur o zaman psikolog niye gidiyorlar akıllı danışmaya mı Sadece bilimsel olarak ne yolla tepki versem onun için gidiyorlar Ben de onun için buraya sordum Yoksa herkesin aklı kendine yetsin yeter

Herkese aynı cevabı vermiş😂😂
Kız sakin ol artık! Sanki üniversitede prof adam, öğretmen sadece. Aşağılık kompleksin var ama bunu Bu "mükemmelliyetçi" adam mi yaptı? Yoksa zaten var mıydı? Bir düşün bunu lütfen, çünkü bu çok önemli. Seni altan alta aşağıladı mi? Kendini çok mu abarttı ki bu olaya deli gibi taktın.
Ilk söylediğini tekrar edicem; onun yanılsamasını fark etmemiş gibi yap. Lisans sandığını bilmiyormuş gibi. Yapacak bir şey yok yani laf arasında "of şu dgs iyi geçse bari" tarzı bir şey söyleyin gerisi gelir herhalde.
Ewet çok aşağılandım çocukluk döneminde zor bir kötü olaylı çocukluk geçirdim bilmeden etmeden insanlarla Böyle dalga geçip yargılamayın

Ewet çok aşağılandım çocukluk döneminde zor bir kötü olaylı çocukluk geçirdim bilmeden etmeden insanlarla Böyle dalga geçip yargılamayın
, Şimdiki çoğu insan zaten kendini ön plana çıkarmak için kendini her yerde yüksek görmek için birbirini azarlayıp aşağılıyorlar Maalesef günümüzde bu yaşanıyor o yüzden olabilir mi, Herkes birbirine aşağılıyor sürekli

Konu sahibi bu ne sinir sakin ol. Burada sana o kadar kişi nasil söyleyecegini anlatmis laf arasinda dgs ye girecegim de onun bilmedigini bilmiyormus gibi yap demis.

Bu arada bu konuyu fazla takinti yapmişsiniz siz takıntı yaptıginiz icin nisanlınizinda takacagıni dusunuyor olabilirsiniz. belki de sizin zannettiğiniz kadar tepki vermeyecek.

Ayrıca her seyi neden anlatıp dökeyim demissiniz. Allah askına 2 yıllık okumak ayıp değil gunah degil neden ortaya dökülecek bir durum olarak görüyorsunuz ki?

once siz kendinize bakış açınızı değiştirin.

Inanın hiçbir kötü niyetim yok ben umursamıyorum diye söylemedim O sormayınca derim takılacak konu değil zaten ama sonradan baktım ki her şeye yüksekten bakıyor dedim kesin o Buna da takıntı yapar
Bu yalan değil hiç konu açılmadı iki yıllık dört yıllık diye mi sorsun sormadı bnde söylemedim sorarsa söylerim dedim çünkü bn merak ettim sordum o benim karakterimi sevmiştir saçma diye takmdm zmnında ona demedim ki ben lisans mezunuyum diye yalan olsun

e konuyu dert edinip nasıl açıklayacağım diye konu açan siz, insanlara saldırgan cevaplar veren gene siz.
bal gibi saklamışsınız işte. kendi kendinizi ezik görmüşsünüz. 2 yıllık okumak kötü bir şey değil. siz komplekse girmiş söylememişsiniz. adamın eğitim takıntısı var diye de git gide kötü hissetmişsiniz.
bana da biri şu bölümü bitirdim, iki üniversite okudum dese önce 4 yıllık okudu sanarım, ne var bunda.
moda tasarımı demişsiniz mesela, benim itü de 4 yıllık moda tasarımı okuyan arkadaşım var. başkası moda tasarımı okudum dese onu da 4 yıllık sanarım. ezbere bilemeyiz değil mi hangi bölüm kaç yıllık diye.

ayrıca aklı başında insan "aaa 2 yıllık mezunuymuş" diyip ayrılmaz. bunca zaman bunu gizledi acaba başka neler gizler diye şüpheye düşüp ayrılmak isteyebilir, onda da haklı olur.

Allah'ın izniyle daha ne güzel tanıyorsunuz birbirinizi maşallah maşallah adam eğitime düşkünse ya iki maaş için evleniyorsa inşallah. ama 1 ay sonra evlenipte 2 gün sonra gitti bizim 2 maaş diye soğuk davranıyor mazallah. ama üzülmeyin daha eğitiminizi tam konuşmadığınız biriyle 1 ay sonra evleniyor inşallah, yeni gelin havasını sosyal medyadan atıyor inşallah sonrada gelip buralarda eyvah eşim kötü davranıyor diye dilimize düşüyor inşallah.
Lafı nerenden Anladım hala anlamış değilim Ben diyorum ki içli dışlı yaz her şeyi biliyor Ama bunu bir sormadı çocuk Demek ki umursamıyor ama ben de takıyorum ki ya o Muhtar Sadiye Hani onun söylemek istiyorum Nasıl hangi şehre söyleyeceğim Hangi tepki ile söylemem gerekiyor Bunun için Sadece fikir danışmak için istedim bu konuyu açtım Siz şaklabanlık bu maymunluk yapın diye açmadım konuyu buraya anca kakariki Kirik yapmayı ararsınız başka bir hiçbir şeye yaramazsın sizin gibiler bu hayatta Yani çoğu insan buna saçma diyor Evet ama ben takmadan edemiyorum sadece çocuk 2 yılını 4 yılını bunu sormadı o kadar ben de söylemedim ne zaman sorarsa o zaman söyleyeceğim dedim

Siz birbirinizi tanimadanmi nişanlandıniz..çiftler genelde ne mezunu olduklarını nerde çalıştıklarını birlikteliğe başlamadan bilirler sonrasında söz nişan olayları olur..ayrıca doğrusunu söylemekten neden korkuyorsunuz onuda anlamadım..eğitim durumu çok önemli olmayabilir ..fakat kendinize eş olarak seçtiğiniz kişiden böyle şeyleri saklamanız doğru degil
İşin garip tarafı neden sormadı iki yıllık dört yıllık diye sadece bölümleri ve okuduğum üni biliyor aöf demi bilmiyor

Lafı nerenden Anladım hala anlamış değilim Ben diyorum ki içli dışlı yaz her şeyi biliyor Ama bunu bir sormadı çocuk Demek ki umursamıyor ama ben de takıyorum ki ya o Muhtar Sadiye Hani onun söylemek istiyorum Nasıl hangi şehre söyleyeceğim Hangi tepki ile söylemem gerekiyor Bunun için Sadece fikir danışmak için istedim bu konuyu açtım Siz şaklabanlık bu maymunluk yapın diye açmadım konuyu buraya anca kakariki Kirik yapmayı ararsınız başka bir hiçbir şeye yaramazsın sizin gibiler bu hayatta Yani çoğu insan buna saçma diyor Evet ama ben takmadan edemiyorum sadece çocuk 2 yılını 4 yılını bunu sormadı o kadar ben de söylemedim ne zaman sorarsa o zaman söyleyeceğim dedim

2 gün sonra adam işten atılınca parasız kalınca hani sen 2 üni mezunusun birazda sen çalış diyince ne diyeceksiniz

ailelerinize muhtaç kalacaksınız sonra gelsin senin ailen kavgası, gitsin bize yardım etmiyorlar kavgası

o atanmadan evlenme çünkü mülakat denen bir şey çıktı 2 sene çalıştığın kpssnin lafı bile olmuyor istersen 100 al, mülakatta 10 soru soruyorlar 10unuda bilsen bi bakıyorsun olmamış

zaten tek hayaliniz pembe panjurlu yeni gelin terörü gibi yazı yazmışsınız

sizden ne kadar eşini bekleyen hediye paketi gibi bir intiba alsamda ,

üzülmemeniz için partnerinizin atanmasını ve

o sürede sizinde en azından

sen neyi nerde okudun diye

biraz olsun pembe panjur dışı konuşmalar ile birbirinizi tanımanızı öneririm

Arkadaşlar Öncelikle merhaba Rabbimin izniyle 1 ay sonra evleniyorum fakat kafama o kadar takıyorum ki takmaktan inanın Delireceğim Benim eş alayım bilgisayar öğretmenliği mezunu fakat atanamadı şu an başka bir işte çalışıyor bende iki tane önlisans bitirdim Nişanlım benim Lisans mezunu olduğumu sanıyor sürekli yüksek lisans yapacak mısın diyor Ben de İleride diyorum ileride düşünüyorum bana Hiç sormadı 2 yıllık mı 4 yıllık mı okudun işte açıktan mı okudum Örgün mi okudun diye Ben de söylemedim sormadığı için inanın temmuzda dgs'ye gireceğimi söylersem şok olursa evlendikten sonra ne yapacağım çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz kendisinin eğitim takıntısı var sanıyorum yoksa bnmi büyüttüm bilmiyorum ve hersryin dört dörtlük fazlasını istiyor gibi geldi ne yapıcam nasıl söylesem dgs ye giricem diye çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz yıpranır zarar görürüz diye çok üzülüyorum ne yapıyım sormadı söylemedim bnde burda suç kimde ne olur yardım edin kafayı yemek üzereyim bu konu takılacak konumu sizce acil fikir cevap lütfen acil
Tamamen sacmalamissiniz sormadı söylemedim falan diye bişey olur mu.Ha adam sizi bu yüzden bırakırsa o ayrı saçmalık olur ama sizde bariz yalan söylemişsiniz.Bence evlenmeden önce söyleyin.adam yüksek lisans yapacakmisin demiş daha ne sorsun.yalaniniza kılıflar bulmak yerine dürüst olun.

ayyyy bayılıyor bu kafadaki üyeler hemen burada yazan kadınları suçlamaya yahu. yalanı bize söylemedin ki neden bize atarlanıyorsun bunu çözemedik.

Arkadaşlar Öncelikle merhaba Rabbimin izniyle 1 ay sonra evleniyorum fakat kafama o kadar takıyorum ki takmaktan inanın Delireceğim Benim eş alayım bilgisayar öğretmenliği mezunu fakat atanamadı şu an başka bir işte çalışıyor bende iki tane önlisans bitirdim Nişanlım benim Lisans mezunu olduğumu sanıyor sürekli yüksek lisans yapacak mısın diyor Ben de İleride diyorum ileride düşünüyorum bana Hiç sormadı 2 yıllık mı 4 yıllık mı okudun işte açıktan mı okudum Örgün mi okudun diye Ben de söylemedim sormadığı için inanın temmuzda dgs'ye gireceğimi söylersem şok olursa evlendikten sonra ne yapacağım çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz kendisinin eğitim takıntısı var sanıyorum yoksa bnmi büyüttüm bilmiyorum ve hersryin dört dörtlük fazlasını istiyor gibi geldi ne yapıcam nasıl söylesem dgs ye giricem diye çok utanıyorum korkuyorum evlilik arefesindeyiz yıpranır zarar görürüz diye çok üzülüyorum ne yapıyım sormadı söylemedim bnde burda suç kimde ne olur yardım edin kafayı yemek üzereyim bu konu takılacak konumu sizce acil fikir cevap lütfen acil
Sizinle güzel anlasiyorsa birbinizi tamamladiginizi düşünüyorsanız buna takılmaz ama zaten kafasında soru işaretleri varsa bu bir yıkım olabilir siz yine de bir an once herseyi göze alin guzel bir dille anlatın kendinizi vakit kaybetmeyin sakin ve samimi konusun gerisi nasip

Her insan kendini öyle avutur zaten en iyi benim gibi bnce kendini sürekli eleştiren doğru yolu bulur sizde Bi eleştirin size benden tavsiye ewet anlatamayabilirim mesaj yoluyla mimik olmadığı için anlamıyorsunuzdur gerçi daha nekadar anlatayım safa neden yatayım ki burda kime karsı safa yatayım bnce herseyi çok net anlattım Her şey ortada sadece tek sorun o da beni takıntım olarak yada o takarsa tedirginliği var önlisans ya da Lisans mezunu olduğunu bilmiyor ve sormadı hiç ben daha 27 yaşındayım ve geçen sene mezun olacaktım Demek ki o da biliyordur önlisans olduğunu birinin ama emin değilim Ben takıntı haline mi getirdim bunu Sadece fikir almak için burada konu açtım laf şaklabanlığı yapmak için değil ben evde hiç umursamadım Onun da umursamadığını düşündüm ama daha sonra baktım ki her şey çok kaliteli çok güzel olsun istiyor gözü yüksek bakınca benim okuluma da takmaz mı diye düşündüm, sonradan kafaya çok taktım ya takarsa diye Burada da o yüzden konu açtım özel okulda anaokulu öğretmenliği yapmıştım herkese anaokulu öğretmeni diyordu, lisans mezunu değilim beni öyle görmek istiyor öyle yapmaya çalışıyor akıllı herseyi sordu Bi bunu sormadı dedim umursamıyor bnde takmadım sonra muhteşem takıntısı olunca ya benim mezuniyeti ede takarsa diye düşünmedim değil biraz gözü Yükseklerde Eee Boğaziçi mezunu normal tabi, sadece durduk yere Konuyu mu açık söyleyeyim Nasıl söyleyeyim yani hani biraz da çekiniyorum Hani hayal kırıklığına uğramasına üzülüyorum yoksa yok beni Bırakır gibisinden değil yani asla böyle düşünmedim sadece üzülür hayal kırıklığı yasar denk olmak ister diye düşündüm, kıyamıyorum çünkü yüzünün bükülmesine dayanamıyorum oyzden Oo sormadık ça söylemek istemedim, üzülür diye çok korkuyorum çok seviyorum çok değerli
Moda tasarım ve çocuk gelişimi bölümlerinin iki yıllık olduğunu biliyordur bence. O yüzden 4 yıllık mı 2 yıllık mı diye sormamıştır. Boşuna kafanıza takıyorsunuz. Ayrıca birbirini seven ve anlaşan bir çiftmişsiniz. Bu konunun aranızda problem oluşturacağını hiç sanmıyorum. Eğer bu konu gündeme gelirse “benim okuduğum bölümlerden önlisans mezunu olduğumu anlamış olduğunu sandım” dersiniz. Olur biter. Zaten çalışıyorsunuz, mesleğiniz elinizde. Boşuna üzüyorsunuz kendinizi. Çok önemliyse ki siz de istiyorsunuz sanırım DGS ye girer uygun bir bölüm ile tamamlarsınız.

Defolsun gitsin para avcısı kadın maaşı avcısı evlenirsen maaş kartını da alır elineden yol yakınken dön

Arkadaşım yalan değil bana sorduğu kadar söyledim herşeyi neden dökeyim ortaya sormadan sadece iki üniversite okudum üni. adlarını söyledim nişanlım sormadı önlisans mı lisans mı diye bende söylemedim ne biliyim bana sadece hangi üniversite de okudun diye sordu eğitim takıntısı olmasını da ben söylüyorum aslında çünkü herşeye böyle muhteşem olsun diye gözü yüksek bakıyor gibi benim eğitim durumumda da hayal kırıklığı yaşamazmı herseye güzel olsun diyen Bi insan aslında gereksiz çok saçma konu bu benim takıntım arkadaşlar nişanlım belki takmaz öğrenince iyi kalite güzel olsun hayat şartlarını kaliteli olsun falan ee benimde aklıma geldi ee herşey güzel hoş olsun diyor kendiside öğretmen benimde öyle olmamı ister oyüzden ya nişanlım takarsa diye korktum ondan konu açtım şok olur diye ben hep sormasını bekledim sormadı bnde utanıyorum kalbim durucak sanki offffff
Nişanlınız okuduğunuz üniv biliyor da hangi bölümleri okuduğunuzu bilmiyor mu?bölümlerden 2 yıllık mi 4 yıllık mi okuduğunuz belli olurdu. Sanırım okuduğunuz bölümleri de bilmiyor

Önceden birbirinizi tanıyor muydunuz nişanlı kaldınız mı bilmiyorum. Lakin en kısa zamanda okulunuzun gerçeğini nisanliniza anlatmalisiniz çünkü ilerde daha büyük sorunlara yer açmakla birlikte , iyi bir evliliginiz olacak olsa bile bu adam bu bilgiyi sizden değil ailenizden birinden yada bir arkadasinizdan bir akrabanizdan duyduğu zaman tamamen güveni sarsılır ve iyiyken bile kötü olursunuz ,hakliyken dahi haksız duruma düşersiniz. En kısa zamanda konuyu bir şekilde açarak bunun doğrusunu anlatın ki verdiği tepkiye göre onunda niyetini ve size olan sevgisini anlayabilirsiniz. Geciktirmeyin lütfen ikiniz içinde hayırlısı olsun😊

Bunu takan adamla evlenilmez madem eğitim takıntısı var o zaman kendisi yükselebildiği kadar yükselsin neden yerinde sayıyor bence yol yakınken laftan laf açıp söyle sonra yanlış anlaşılma oldu sanırım ben 4 yıllık değil 2 yıllık 2 bölüm bitirdim ondan 4 sene okudum dedim falan de evlenince bunu söylemen doğru olmaz o zaman gerçekten kandırmış olursun oda zaten insansa böyle basit bir şey için ayrılmaz

X