Evlilik arifesinde olanlar ve Evliler!!??

tabiki kavga konusu olmamalı ama ben eşimin isteklerini çok ters karşılamıyorum açıkçası yani çünkü bana da doğru geliyo :kahve: doğru gelmese zaten bi tek o istiyo diye de yapmak koyar heralde :1shok: demek istediğim de buydu sana da doğru geliyorsa yap
Yani hani laalenin dediği gibi bana eşim başını aç deseydi ben evlenmezdim onunla o zaman aşkım için feragat etmezdim mesela :1no2: ters gözüküyo ama aslında aynı mantık bana doğru geleni yaparım senin için de öyle hıı evet haklı zaten öyle olması gerek biraz dikkat ederim diyebiliyosan yaparsın yok sadece o istiyo aslında çok saçma diyosan da yapma yani yerimseniben

Ben arkadaşa hitaben söylemedim canım.
Kendi hayatımdan örnek verdimyerimseniben
Evet söylediklerin doğru eşlerin birbirlerine hoşlanmadıkları davranışları söylemesi normal fakat istediğimiz şeyleri yapmıyor
diye bunu kavga konusu haline getirmenin bir manası yok değil mi?:kahve:

Tabiki..Ben de farklı düşünmüyorum zaten. Kavga haline gelmemesi için küçük ve de baskı yapmadan rica da bulunduklarında uyum göstermek gerektiğini düşünüyorum. Bende çok zor bi kadınım ama eşimle ortak bir hayat kurdum. Ve onun için herşeyi yaparım derken bunu laf olsun diye söylemiyorum. Karakterime ters düşmeyen, kişiliğimden taviz vermeden yapmam gereken fedakarlığı yaparım. O da yapar. Merve nin sevgiliside çok baskıcı birine benzemediği için zaten olumlu düşünüyorum.
Umarım kırmadım seni..
a.s.

Benim kayınvalidemde tam bir hocadır, kimi görse öbür dünyada yanacaksınız der.
Bana görümcem badi almış annesi çok açık değilmi dedi,(badide yarım kollu bol paspal bişeydi düşünün artık) eşimde ben askılı giydirecem sen rahat ol anne dedi.
Eşim karıştırmaz, karışmak iseyen çok ama....
Evlendikten sonra ister istemez değşiyor insan, biraz daha dikkat ediyor kocasına laf getirmek istemiyor. Ben eşim için biraz feragat ettim o da sağ olsun beni hiç kırmadı.
Ama arkadaşım seninki kısa kollu bile istemiyormuş, pantolon bile istemiyormuş, bu çok ağır değil mi?
Nişanlının istediği tesettürlü bayanın kapanmamış hali. Bence düşün ve taviz verme...
Çevremde evlenenler oldu öyle ama pişman oldular, hayatı boyunca kocasına ve onun ailesine gebe yaşadılar.

Arkadaşlar zaten sevgilisi Merve'den tesettüre girmesini istememiş. Senin kardeşinden istediklerinden çok farklı değil ki onun da eşinin istedikleri. Değişmesini istemiyor anladığım kadarıyla sadece biraz daha dikkat etmesini istiyor.Eşimizden isteklerimiz olmuyor mu hiç? Örneğin eşiniz küfrediyorsa veya nebilim çok sinirli ise ya da hoşlanmadığınız bir şekilde giyiniyorsa ondan minik değişikler istemezmisiniz?Ya da daha özenli davranmasını? Örneğin ben sigara içiyorum, eşim içmiyor. Evlenmeden önce içtiğimi biliyor diye oturup posur posur yanında sigara içmiyorum veya yatağa beni böyle kabul etti diye izmarit kokularıyla girmiyorum. Özen gösteriyorum yani. Olay budur bence

ne güzel yazmışsın canım...

Annemde hep şunu söyler: Evlilik karşılıklı hoşgörü ve fedakarlık ister.

Üstelik sadece eşlerimiz bizden değil, bizde eşlerimizden bişeyler isteyeceğiz. Mesela ben, eşimin arkadaşlarıyla halı saha maçına gitmesini istemiyorum bazen. bir saat boyunca top peşinde koşacağına gel birlikte yürüyüş yapalım diyorum. O da beni kırmıyor sağolsun. Şimdi 40 yılın başı biryere giderken canım çok dar giymesen dediğinde kalbinimi kırayım kocişimin...

onun için yaptığım en buyuk fedakarlık yüksek lisans yapmaktan vaazgeçmem:)

yani şimdilik:)

evlenelim onu da yapcam inş :icecream:

canım oncelıkle hayırlı olsun...sıtreslı ve zor donem baslıyor bıraz senın ıcın aıleler ısın ıcıne gırdımı böle oluyor bende evlılık arefesındeyım maysıta düğünümüz var nısanlılık zor bır donem gercekten benm ıcın ole oldu gerci
allah yardımcın olsun gerı ısı zorlastıran aıleler anlayıslı olurlarsa kolay,herkesın gonlunu yapmak sızlere dusuyor bu durumlarda ınş..hayırlı olur..
kapanma konusundada dedğin gııbı özgursun ama sevdiğin için dedıklerını yapıp bıraz daha dıkkatlı ol sorun olmaz zaten sonucta sevıyorsun zaten bence dıkkatlı olmak dorusu cunku dusunuyorum acık olunca(acık derken dekolte ve uç,giyimlerden bahsedıyorum)dığer erkekler bakacak benım esımın özelliği nerde kalacak ben böel dusunuyorum kocamın bır ozelliği olmalı ve ben onun namusuysam belırlı kıstaslar olmalı bence...ben acığım ama asla cok dar cok uc gıyınmem,zaten dınımızdede kadın bır mucevherdır,kayınvalıdemde benm gıbıdır saçları sarı boyalı felan o konuda sorun yaasamadım,ama karıslıklı fedakarlık olunca hersey daha gusel olur mutluluklara.s.

Guzelce konusulup ricada bulunulursa sorun olmiyacagini dusunuyorum.Ama tabiki suda var eger senin icinden gelmiyorsa yapma.Yani esin sana istegini soyler sende oturur dusunur degerlendirirsin ve icinden geliyorsa yaparsin.Yoksa sirf esin istiyo diye yapmicaksin canim.Mesela suan esim bana deseki dar giyinmeni dekolte giyinmeni istiyorum ama sen bilirsin boyle olsa daha cok hosuma gider dese ben oturur dusunurum ve kesinlikle inancima ve dusuncelerime karsi oldugu icin yapmam.Yani sende oyle kimse kimseye zorla birsey yaptiramaz.Icinden gelirse yap yoksa esin istiyor diye yapma o zaman inan bana bir zaman sonra sikilir daha zit bir halde giyinmeye baslarsin.Cok sikarsan sonunda isler karisir canim.

canım oncelıkle hayırlı olsun...sıtreslı ve zor donem baslıyor bıraz senın ıcın aıleler ısın ıcıne gırdımı böle oluyor bende evlılık arefesındeyım maysıta düğünümüz var nısanlılık zor bır donem gercekten benm ıcın ole oldu gerci
allah yardımcın olsun gerı ısı zorlastıran aıleler anlayıslı olurlarsa kolay,herkesın gonlunu yapmak sızlere dusuyor bu durumlarda ınş..hayırlı olur..
kapanma konusundada dedğin gııbı özgursun ama sevdiğin için dedıklerını yapıp bıraz daha dıkkatlı ol sorun olmaz zaten sonucta sevıyorsun zaten bence dıkkatlı olmak dorusu cunku dusunuyorum acık olunca(acık derken dekolte ve uç,giyimlerden bahsedıyorum)dığer erkekler bakacak benım esımın özelliği nerde kalacak ben böel dusunuyorum kocamın bır ozelliği olmalı ve ben onun namusuysam belırlı kıstaslar olmalı bence...ben acığım ama asla cok dar cok uc gıyınmem,zaten dınımızdede kadın bır mucevherdır,kayınvalıdemde benm gıbıdır saçları sarı boyalı felan o konuda sorun yaasamadım,ama karıslıklı fedakarlık olunca hersey daha gusel olur mutluluklara.s.

CANIM BENİM ÇOK TEŞEKKÜR EİYORUMMMM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINN.. AYRICA ŞUNUDA SÖLİİM ŞİMDİDEN BAŞLADI BE GÜZELİM SİTRESİİ ACABA NE OLCAKK GELDİKLERİNDE NE DİCEKLER ACABA AİLEMLE AİLESİ ANLAŞICAKMIII OFFF OFF OFKİ NE OFFF

CANIM BENİM ÇOK TEŞEKKÜR EİYORUMMMM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINN.. AYRICA ŞUNUDA SÖLİİM ŞİMDİDEN BAŞLADI BE GÜZELİM SİTRESİİ ACABA NE OLCAKK GELDİKLERİNDE NE DİCEKLER ACABA AİLEMLE AİLESİ ANLAŞICAKMIII OFFF OFF OFKİ NE OFFF

allah yardımcın olsun fıstık a.s. ben de geçtim o stresli dönemlerden umarım herşey yolunda gider :1rolleyes: bizim çok büyük sorunlarımız olmadı çok şükür hatta çoğu insanın yanında hiç ama babamdan kaynaklanan bazı problemler oldu nişanda da düğünde de beni evlendiriyo olmak çok streslendirdi onu ama sonra herşey düzeliyo hiç merak etme bitanem a.s. içini rahat tut

allah yardımcın olsun fıstık a.s. ben de geçtim o stresli dönemlerden umarım herşey yolunda gider :1rolleyes: bizim çok büyük sorunlarımız olmadı çok şükür hatta çoğu insanın yanında hiç ama babamdan kaynaklanan bazı problemler oldu nişanda da düğünde de beni evlendiriyo olmak çok streslendirdi onu ama sonra herşey düzeliyo hiç merak etme bitanem a.s. içini rahat tut

SEN ARA ARA BÖLE YAZZ İYİ GELİOSUN BANA :1hug:
RABBİM MUTLULUĞUNUZU DAİM ETSİNNN:nazar:

W değil de V kullan canım olur mu Şeniz kızma ama dikkat etmeliyiz:))Gelelim soruna eşim şimdiye kadar bana pek karışmadı zaten evlendikten sonra daha doğrusu yaş ilerledikçe eskisi gibi giyemiyor insan.Mesela önceleri mini eteğimi askılı badilerimi ,şortlarımı giyer gezerdim rahatça ama evlendikten sonra bazı şeylere karşı hassasiyetim arttı.Laf atıldığında,yiyecekmiş gibi bakıldığında çok daha fazla rahatsız olmaya başladım.Ben de bu kıyafetlerimi tatil yörelerinde ,özel günlerde giymeye başladım sadece.Rahat olmak istiyorum çünkü. a.s Diyeceksinki pantolon yada çok kapalı kıyafet giyince de atıyorlar o da doğru ama en azından riski en aza indirmiş oluyorum böylece:)Bu konu başka yerlere gidecek ve silinecek büyük ihtimal ama, benim düşüncem kimse için kapanma, kimse için olmadığın biri gibi davranma çünkü bir zaman sonra mutlaka sorunlar çıkar. a.s

arkadaşım cok doğru söylüyor bütün sözlerine hak veriyorum zamanla kendin zaten dikkatli giyiniyorsun dışardaki gözlerden sen rahatsız oluyorsun kendine iyi bak kendi kararını kendin ver olduğun gibi davran :1hug:

mervecim dinimizde zorlama yoktur öncellikle.bende bekarlıktaki hayatımda kapalıydım.ve benim bi gün kapanacağım değil ki hiç kimsenin annemin babamın bile aklına gelmemiştir.ama bu gibi önemli şeyler insanın birebir iç huzuruyla ilgilidir.başörtülü olur veya olmaz bu problem değil önemli olan insanın insanlığı kişiliği sonuçta senin günahlarını sevaplarını onlar olarınkini sen taşımıcaksın.senden sen sorumlusun.erkek arkadaşınla ortak noktayı bulmaya çalış.insanlar ne derlerse desinler saygı duymak gerekir.sevgilerle

pardon acıktım.ve kendi isteğimle kapandım ki kapandığımda babam kısım doğru yaptığına eminsen bu yola baş koy dedi.bende baba herşeyin bi yaşı var.ben yaşayacakalrımı yaşadım ve bunu istiyorum dedim ve kapandım hiç de pişman değilim çünkü bunu kendim istedim.şükürler olsun rabbime.

X