Acaba boşanmalımıyım yoksa abartıyor muyum?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boşanmaya karar veriyorsunuz. Çünkü isteklerinizi dile getiremiyorsunuz.

Sanırım eşinize sizin düşüncelerinizin vahiyle bildirilmesini bekliyorsunuz ama çok beklersiniz.

Bosanmak için hakime ve avukata dert anlatacaksiniz. Onlara anlatana kadar eşinize anlatın derim ben.

Eşimle annesinin arasi bozulmasin diye eşime meramimi anlatmiyorum. Anlatamadığim için de boşanmaya karar verdim demeyin sakın bi yerde.

Eşimi sevmiyorum artik diyorsanız da sizin bileceğiniz iş. Bu boşanmak icin daha mantıklı bir sebep

Keşke sorun etmiyorum diye kendinizi ikna etmeye çalıştığınız şeyleri, aslında bal gibi sorun edip de boşanmaya kalktığınıza sizi ikna edebilseydim ama hic umudum yok.
Aslında sorun ediyorum ama dediğiniz gibi insanlarin bunu benim kırıcı olmadan davranışlarımdan anlamasını bekliyorum eşime annesiyle ilgili biseu dediğimde sen yüz veriyorsun sert davran diyor ama bende onu yapamıyorum eşimle aşkımdan ölerek evlenmedigim aşikar ama bana bir zararı yok yani annesi yormasa aslında eşimle olan sorunların bir süre sonra düzeleceğini düşünüyorum başka bir yoruma da yazdim cinsel açıdan olan problem bir doktora gitmeye bakar ve eminim bir kez dile getirdiğim de ikiletmeyecek ama ben onu büyük bir sorun olarak görmüyorum ama belki de çoğu insanın dediği gibi herseye sinir olmamın temelinde tutku eksikliği vardır bilmiyorum

Aslında sorun ediyorum ama dediğiniz gibi insanlarin bunu benim kırıcı olmadan davranışlarımdan anlamasını bekliyorum eşime annesiyle ilgili biseu dediğimde sen yüz veriyorsun sert davran diyor ama bende onu yapamıyorum eşimle aşkımdan ölerek evlenmedigim aşikar ama bana bir zararı yok yani annesi yormasa aslında eşimle olan sorunların bir süre sonra düzeleceğini düşünüyorum başka bir yoruma da yazdim cinsel açıdan olan problem bir doktora gitmeye bakar ve eminim bir kez dile getirdiğim de ikiletmeyecek ama ben onu büyük bir sorun olarak görmüyorum ama belki de çoğu insanın dediği gibi herseye sinir olmamın temelinde tutku eksikliği vardır bilmiyorum
Canim anlattigin kadariyla esin seni destekliyor, bence yaşadığın şeyler senin karakterin ile alakalı, kişisel terapiye başlamanı öneririm

Bizimde ikinciye 3sene olmadı benim gitmediğim doktor kalmamıştı. Eşim benden habersiz gitmiş sperm testi yaptırmış hızda problem varmış doktor bir kaç vitamin yazmış keçiboynuzu pekmezi felan almış eczacı arkadasi bir toz vermiş içinde çeşitli baharatlar olan.3 ay sonra hamile kaldım.Eşiniz bence istese sende sorun olmadığını biliyor sana duyurmadan da gidebilirdi ben aşılama icin doktora kontrole gidince yanımda soyledi doktorda o zaman ogrendim doktorumda o zaman ilaçlarını al birdahaki ay sperm sonuçlarını karşılastiralim dedi birdahaki ay hiz biraz artmış sonuçlarda.Isteyen adam kendine baktırır sana söylemesi gerekmez eger gurur yapıyorsa.Temizlik konusunda bazen ben kendi istediğimde yapıyorum ama benim kayinvalidem rahatsiz birde benim çocuklarıma bakiyor yemegimi yapiyor oturur kışlık yaprak bile sarar bana habersiz poşetler verir.Ona birsey diyemem sen kendin karar vereceksin o kısma.Ayrica biz iki günde bir yaptığımız doktora gittiğimiz halde 3 sene olmadı sen ayda bir diyorsun onu da düşünmek gerek belki yumurtlama ve çatlama günleri ile alakalıdır.Biz takip etmistik son 3 ay.

Ben 6 ayda bir mutfak dolaplarini silerim ayda bir yada iki ayda bir arada süpürge yaparım çünkü ornek gecen hafta sobasını kaldırmış silkmiş koah hastası hemen tıkanmış baktım totosundan soluyor nefes alamiyor hemen süpürüp siliverdim zaten 1 oda 1 mutfak. Ama oda kışlık sarmadan dolmaya tutun domates kavanozuma kadar yapar (50kilo) salcami yapar işteysem istedigim yemegi pisirir (ayri evlerdeyiz) pazara gittiği zaman istedigim birsey varmi diye arar sorar.Bizimki karşılıklı sizinkini bilemem gitmek istemiyorsan gitme kolundan tutup zorla yaptıracak hali yok.Eşinizle beraber terapi alsanız en azından aranızdaki problemleri hafifletmek amacıyla.Icinizden geçenleri oturup konuşmadan halledemezsiniz.

İyi olayım diye birde aileden gelen efendilik yüzünden hayır diyememissiniz
Bir de yaşamadığıniz olaylar hayatlar yüzünden o an tepki verememissiniz
Bir kereden birşey olmaz diyerek evet demişsiniz
Ardı arkası kesilmemis
Artık ses cikarmaniz lazim.

Aldığınız eğitimlerin bı önemi yok bende üç üni bitirdim fakat eşim lise bir terk okul okuyup okumamak kendinizi geliştirmenize engel değil bu konuda kendinizi bu kadar ovmenize kızdım açıkçası... Etraf beni hep pozitif bilir sürekli gülücük saciyorum demişsiniz siz sürekli mutluluk pozu verirken eşinizin siz konuşmadan sizi anlamasini beklemeniz de çok saçma bence dertlerinizi konuşmadan halledemezsiniz iki yıl boyunca hep mutluluk rolü mu oynadınız burada da eşinize çok haksızlık etmişsiniz belki o hiç sorun olmadığını düşünüyor olabilir ayrılmayı düşünmek yerine önce eşinizle konuşun derim

Boşanmayı düşünme sebebin hayal ettiğin hayatı yaşamıyor olmaktan öte eşini sevmemen gibi görünüyor. Sorunları çözmeyi düşünmek yerine boşanmayı düşünmenin sebebi de bu. Eşini seviyor olsaydın bunlar halledilebilir sorunlardı aslında ama gerçekten bize yansıttığın şekilde hissediyorsan eşine karşı;kimse sevmediği bir insanla bir ömür geçirmemeli diye düşünüyorum.

Bir olmamışlık var bu evlilikte. Ortada büyük bir sevgi olmadan evlenmişsin. Her şey gözüne batıyor kurtulmak istiyor gibisin. Hayat senin hayatın bir kere yaşayacaksın ne istiyosan onu yap derim

Aslında bakarsan aile danışmanıyım ama terzi misali kendi derdime gelince tıkanıyor aslında eşime durumu biraz açıklıyorum ama o kadar dolaylı yoldan ve kırmadan anlatayım diye lafı çok farklı yerlere getiriyorum. Ailesiyle ilgili en ufak bir sorun söylediğimde sen cok iyi davranıyorsun yüz veriyorsun biraz sert davran diyor ama ben bu şekilde anlaşılmak istiyorum sorun olsun istemiyorum ama galiba sözünü dinleyecegim
Bir aile danışmanı da bdv ye danışıyor cidden burası çok faydalı bir yer 🙂

Yara bandı ilişki olmuş sanki sizinki , eşinizle konuşun . Kimseden müneccimlik beklemeyin . Umarım iletişim sorununu çözersiniz . Diğerleri zamanla düzelir . Yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın . Zaten yapsan da yapmasan da kıymeti olmayınca olmuyor.

Yaş olarak kucuksunuz ve çocuk yok
Bunlar şuan sizin büyük artilariniz bunu da soyleyeyim
İleri yaşlarda düzen bozmak yeniden riske girmek çocuk vs daha zorlayıcı oluyor

Bence eşinde de problem olmayabilir çünkü ayda bir ilişkiyle tabi ki hamile kalmam zor
Ve birine isteklerini söyleyince sonrasında kötü olacaksın kişiye bir kural yok
Anlaşılmayı beklemek çok mantıksız inan yıllarca yaptım ben onu her insanın yapısı algıları farklı senin gibi söylemeden anlamalarını beklememelisin
Sen aile danışmanısın adım adım ilerle sorunları çözmek için
İlk olarak açık konuş insanlarla
İkinci olarak eşinle cinsel hayatını renklendir cinsellik yoksa evlilik tam olmaz
Burdacinsellik başlığında takıl biraz ve takviyeler kullan belli ki eşin seni kırmamak için bu konuda çok ısrarcı olmak istemiyor
. Sen ona yaklaştıkça daha çok hoşuna gidecek hiçbir erkek hayır demez
İş konusuna gelince sen kendini geliştirmiş sın ama yaşadığın hayat sığ geliyor yetmiyor sana bilgi birikimini aktarıp biseyler üretmek istiyorsun anlıyorum ama bu pandemi cidden iş bulma konusunda sıkıntılı yasaklar bitsin kesinlikle iş hayatına atıl
Eşine de iş konusundaki huzursuzluğunun evine yansıdığını çalışırsan evinde de daha mutlu olacağını düşündüğünü söylersen daha çok destekleyecektir seni
Son olarak bunlar ı aşmadan çocuk sahibi olma lütfen

yılda 6 7 kez ev temizliği için çağırıyor evi triplex temizlik icin yardımcı birilerini öneriyoruz ama onu da kabul etmiyor ve ben 2 senedir ortama uymak için ses çıkarmıyorum artık dayanamıyorum kullanıldığımı hissediyorum

surekli erkeklerin olmadığı bir yerde olsun diyor ama bu imkansız olmaz demiyor ama sürekli bahane buluyor bu durumlar artık beni cok sıktı.

düzenli bir cinsel hayatımızda yok ayda bir kez beraber oluyoruz o kadar artık bende istemiyorum eşim birlikte olmak istediğnde reddetmiyorum ama hiç bir zaman kendim yakınlaşmıyorum ve insan bir süre sonra acaba ben mi çekici gelmiyorum bende mi bir problem var

henüz çocuğumuz yok daha doğrusu denemelerimiz sonucu doğal yollarla olmadığının farkındayız ama bir çabamız da yok henüz eşim istediğini söylüyor ama doktora gitmeye çekiniyor ben bir kaç kez rutin kontrolle gittim sorun olmadığını öğrendim eşimde gitmeye çekiniyor.)

Sorununuz eşinizle iletişimsizlik. Neden evlendiniz bu insanla anlamadım ama o kadar iletişimsizlik ve uyumsuzluk üstüne bir de çocuk sahibi olmayı düşünmenize anlam veremedim.
Kayınvalidenizin evini temizlemeye ne diye gidiyorsunuz bir kere bunu anlamadım, çalışmanıza neden müsaade istiyorsunuz bu sizin kişisel hakkınız buna karışmamalı. Cinsel hayatınız zaten yok ki cinsellik olmadan bebek sahibi doğal yollardan nasıl olacak hiç anlamadım.
Eşiniz kontrole gidip kendine baktırmadan bebek sahibi olmayı istemesini de enteresan buldum.
Hoşlanmadığınız durumları dahi tartışıp konuşamıyorsunuz kısacası ne istediğinizi çözemedim, bu insanla evliliğinizi devam mı ettirmek yoksa ayrılmak mı istiyorsunuz? Dahası kendiniz için tam olarak ne istiyorsunuz iç sesiniz ne diyor?
Bunlara öncelikle cevap arayın.

ben koyde buyudum,
bizim koyde sizin yariniz kadar egitim almis kadinlara bile kayinvalide evi temizletemezsiniz.
bence sizin cok ciddi kendinize deger sorununuz var, oncelikle buna bakin derim.

diger her sey ondan sonra cozulur, veya cozulmez siz bosanmaya karar verirsiniz.
Iki turlu de karar sizin olur ve mutlu olursunuz.

Once ne istiyorsunuz, neyi kendinize layik/uygun goruyorsunuz, bunlari netlestirin.

Sorunların belki konuşunca çözülebilir şeyler olur önce konuşmayı denemeni tavsiye ederim içine atarak çözüm bulmak çok zor

Eğitim en çok da insanın kendini doğru ifade edebilmesi içindir. Bence isteklerinizi ifade edin, sonucunda kötü olmak da olsa. Siz mutlu olmazsanız, ne eşiniz ne kayınvalideniz ne de doğması muhtemel çocuklarınız mutlu olur. Bir de böyle deneyin yine olmazsa o zaman duruma bakarsınız.

Bence siz geçmiş ilişkinizden kaçmak eşiniz de yaşım geldi mantığından dolayı evlenmişsiniz. Ve hayal ettiğiniz hayat bu olmadığı için bocalıyorsunuz, derdinizi anlatmıyorsunuz ve zamanla belki düzelir diye düşünüyor olabilirsiniz ama hayır zamanla düzelmeyecek. Siz derdinizi açık açık anlatana kadar düzelmeyecek. Doğru İletişim ilişkilerdeki en önemli şey, eşiniz medyum değil daha doğrusu erkekler düz mantık. Siz de etrafa gülücükler dağıttığınız için adamın anlamaması çok normal. Önce eşinizle açık açık konuşun, aman ağzımızın tadı kaçmasın ali rıza bey derseniz daha çok pasif kalırsınız. Daha eşinize doktora git bile demiyorsunuz ayrıca kimsenin evini temizlemek zorunda değilsiniz. En nefret ettiğim şey iki tarafın da sülalesinin yakın çevrede yaşaması bayılırlar her b.ka karışmaya. Üstelik sizinki aynı sitede hizmetçi muamelesi yapan bi taraf. Eşiniz de belli ki ana kuzusu biri değil düzgünce konuşsanız anlamayacak biri gibi durmuyor. Gerekirse bir terapiste gitmeyi teklif edin. Burda durumların pat diye düzelmesini beklemeyin, ilk adımı sizin atmanız gerekli.

Baktınız düzelmiyor tamam bekara karı boşamak kolay ama yaşınız daha çok genç yol yakından ayrılın. Ve bu sürede çocuk da yapmayın, çocuk evliliği kurtarmaz sorunların üstünü örter sadece olan geçen ömrünüze olur. İnsanların düşüncelerini çok fazla takıyorsunuz kimse boşanmak için evlenmez ama yürümüyorsa kimseyi memnun etmek zorunda değilsiniz millet 3 ay konuşur 4.ay çenesini kapar hayat sizin hayatınız sonuçta kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Ama daha doğru düzgün iletişim kurmadan boşanmak gibi düşüncelere kapılmayın.

sorunları çocuk yokken çözmeye çalış çocuk yapmanın yollarını sorunların çözüldükten sonra ararsan sorunların daha da çözümsüz bir hale gelmemiş olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X