Evlilik bu muydu?

Bu arada eczacılık on numara meslek öğretmenlikten çok daha iyi. Öğretmen erkekler genel olarak ezik oluyorlar. Size karşı aşağılık kompleksine girip aklınca sizi aşağılamaya çalışmıştır muhtemelen.

Bi öğretmen olarak buna kesinlikle katılıyorum.. erkek öğretmenler eeeen uzak durulacak meslek grubundan
Ben de öğretmenim oradan bilirim. 😂 Kadın öğretmenler genelde daha hanım hanımcık hatta genel olarak burada okuduğumuz gibi boyun eğen tipler oluyor. Ben cazgırım istisnai olarak. 😬 Ama erkekleri berbat. O kadar zaman geçti hoşlandığım bir erkek öğretmen bile olmadı. 🥶 Otomatik itiyorlar beni.

Tamam da konu sahibi sürekli yemek yaptırıyor. Tabi ki karı koca birbirine yardımcı olmalı ama bir işi sürekli bir taraf yapıyorsa buna tepki göstermesi doğal. Şahsen ben sürekli yemek yaparsam süre sonra bu durama tepki gösteririm.

Bizim niye canımız sıkılmıyor sürekli yemek yapmaktan? Pipimiz yok diye mi? :işsiz: :KK53:

ee kadınlar ömür boyu yapıyorlar

biseksüelliğimi fark edeceğim günü bekliyorum
bir sabah uyanıcam ve aydınlanıcam inşallah
Bakın gerçekten tüm erkekler böyle değil. Zaten böyle olanlar da konu sahibi gibilerini buluyor. Konu sahibi üyeliği iptal etmiş. Etse ne olur yine gelecek lohusalıkta gelecek. Bu adam hanım uyu sen çocuğa ben bakarım mi diyecek?

Kızlar mesajlarınız için çok sağolun eşim çabuk sinirlenip çabuk soğuyor yani gönlümü de alıyor.evliliğimiz bu konu harici aslında iyi gidiyor.hatta geldi özür diledi,gönlümü aldı şimdi.sadece eleştiri kısmı ve yemek meselesi var anlaşamadığımız.ben seviyorum ve onun da sevdiğini düşünüyorum.
Allah başta siz olmak üzere bütün bu tür kadınlara akıl versin. İflah olmaz bu kafa. Ömür boyu ezilmeye mahkumsunuz maalesef.

Herkese merhaba,öncelikle bu siteye kayıt olmamın sebebi dertleşecek kimsemin olmaması malesef.3 yıldır evliyim.eşim öğretmen ben de eczacı.birbirimizi severek evlendik.ailem uzakta yılda 1-2 kez anca görüşebiliyorum.Eşimin ailesiyle aynı ilde yaşıyoruz ama onlar farklı ilçedeler(yaklaşık 1 saat uzaklıkta).Aramızda herhangi bir problem yok,tipik kaynanalar gibi değil,karışmaz bizim meselelerimize.Bu hafta hamile olduğumu öğrendim.bu benim ilk gebeliğim olacak.bunu bekliyorduk ama yine de %50 ihtimalle olmamasını da göze almıştık.Hamile olduğumu öğrendiğimde ister istemez şaşırdım heyecanlandım.eşim ailesinin yanındaydı.yüzyüze gelince söylemeyi uygun buldum.bu arada gebelik tahlili yaptırmaya birlikte gittik yani bu kan tahlilinin sonucunun çıkacağını biliyordu.Akşama kadar 1 kere bile bu konu hakkında soru sormadı.Akşam eve geldi,videoya çektim anı kalsın diye.Hamile olduğumu söyledim,Allah analı babalı büyütsün,hayırlı olsun dedi.O an tepkisi bana çok sıradan geldi.Üzüldüm,zaten hormonlardan sanırım baya hassasım.tartıştık eşimle,onun başkaları gibi tepki vermesini beklemişim,bir kalıba sokmaya çalışmışım,olduğu gibi kabul etmemişim.Ertesi gün videoyu izledim,fazla tepki verdiğimi farkettim neyse sonrasında barıştık.Evde genelde eşim yapar yemekleri.Çünkü başlarda yaptığım yemekleri beğenmiyordu.Ben de giderek yemek yapmaktan soğudum.evin temizliğini ütüsünü çamaşırını ben hallediyorum.alışverişe birlikte gidiyoruz.yani zaten düşününce ikimiz de çalışıyoruz ve yemeği de ben yapsam kendisi ne yapacak ki?boş boş oturacak sadece.ama eşim bunu sürekli yüzüme vuruyor.zaten yemeğini de ben yapıyorum,senden bir hayır gelmiyor,elelem eve gelince yemeği hazır önüne konuyor vs vs.Sürekli kendimi kötü hissetmeme neden oluyor.özgüvenimi kırıyor.hamile olmadan öncede sürekli yapıyordu bunları.Çok şımarıyormuşum,sürekli ilgi istiyormuşum.haa bir de bir konuda tartışıyoruz “o şöyle değil böyle”dediğim zaman asla kabul etmiyor.neymiş ben hatamı kabul etmiyormuşım.hep muhalefetlik yapıyormuşum.ya size anlatamam her konuda ama her konuda eleştiriliyorum.sadece beni de değil sürekli birilerini eleştiriyor,trafikte markette her yerde.bu huyundan da bıktım.üst kat komşumuz ses yapıyor evet rahatsız edici ama ben Allaha havale ettim artık duymuyorum bile.kendisi sürekli “bak dinle duydun mu?sesi duydun mu?” Diye haklarında konuşup duruyor.Bu durumda olan sadece ben miyim?az önce uyuyordum,hamile kalınca cidden çok halsizleştim.daha 5 haftalık ama bilmiyorum,ilgi istediğim için böyle davranmıyorum.evet ilgi istediğim zamanlar oluyor onda da çoğunlukla reddediliyorum.başka şeylerle ilgileniyor.neyse uyandım baktım mutfakta yemek yapmaya başlıyor.gittim yardım edeyim dedim,eski bulaşıkları makineye yerleştirdim.sonra bi an bi bulantı geldi.midem bulandı dedim,demez olaydım.yine tartıştık,yine ben suçlu çıktım.midem bulanıyor dediğimde inanmadı,başlarda bulantı olmuyor benim bildiğim diyor!açtım internetten de gösterdim,eczacıyım bu arada,biliyorum yani az çok.sonra bozuldu tabi ne yapayım yani diyor.yemeğimi yapıyormuş,gelip ona engel oluyormuşum ayak altında dolaşıyormuşum.sabah acıktım diye söyleyince sanıyor ki ondan kahvaltı falan bekliyorum,oysa ben içi dışı bir insanım öyle sinsilikler bilmem.o an ne hissediyorsam onu söylerim ki kahvaltı da yapmayız doğru düzgün.Neymiş madem çocuğu düşünüyormuşum neden kalkıp bir şeyler yemiyormuşum.neden ondan kahvaltı yapmasını bekliyormuşum…Gerçekten bazen bunalıyorum,ne yapacağımı bilmiyorum.Hata bende mi yoksa onda mı?biz evlenmekle hata mı ettik.Eşime şakayla karışık diyorum ki bak beni üzersen çocuğumuz da üzülür,onun için benim moralimi bozacak şeyler yapma beni mutlu et.bundan bile tavır takınıyor,sanki dünyanın en zor şeyini istemişim gibi davranıyor.Ona sorsanız o da benden şikayetçi.sürekli ilgi isteyen,hatasını kabul etmeyen,üşengeç biriyim.Kızlar lütfen bana bir akıl verin.İyi kötü ne olursa,hatam varsa da düzeltmek için çabalayacağım en azından.Teşekkürler.
Bunları bilerek çocuk yapmışsanız, söyleyecek hiçbir şey kalmıyor. Siz kendinizi doğumdan sonra yiyeceğiniz hakaretlere alıştırn. Bugün bunları yapan bebekten sonra neler yapacak görün. Burada size üç yol tavsiye edilir, ya boşanıp yolunuza bakın ( ki hiç sanmam) ya kendinizi köle edip susun ya da terapi alın. Kocanız klinik vaka

Ev isleri meselesi haric benim esim de boyle, hafiften gicik.

Her seyi elestirmesine acayip sinir oluyorum. Zamanla baya azaltti, kendi de goruyor tbi ki ne kadar toksik oldugunu. Aileden gelen bir huy ama, ailesine uzak olunca etkisi azaliyor 😅

Bebege hic heveslenmedi, ona da gicik oldum. Cok da iyi babadir ama sanirim cidden hamilelik onlar icin daha basit bir durum, kadin i anlamiyorlar. Bu arada ilk haftalardaki yorgunluk enerjisizlik cok normal, bunu bilmesi ve anlamasi lazim.

Ev isleri konisunda falan da biraz nazlamissiniz gibi geldi bana. Sanki size yardim ediyor havasi. Halbuki pasam sevdigi isi kapmis, cok istiyorsa bir gun sen bir gun onyapsin yemek, ev isleri de oyle haliyle.

Velhasili benim yorumum,
Siz kendinizden biraz daha emin olun. Gicik hallerine yuz vermeyin. Kendini duzeltsin. Ayrica hamile karisinin iki nazini da cekmeyecekse bu kocalari niye aliyoruz, sanki daglari delen kerem gibi havalara gerek yok

Herkese merhaba,öncelikle bu siteye kayıt olmamın sebebi dertleşecek kimsemin olmaması malesef.3 yıldır evliyim.eşim öğretmen ben de eczacı.birbirimizi severek evlendik.ailem uzakta yılda 1-2 kez anca görüşebiliyorum.Eşimin ailesiyle aynı ilde yaşıyoruz ama onlar farklı ilçedeler(yaklaşık 1 saat uzaklıkta).Aramızda herhangi bir problem yok,tipik kaynanalar gibi değil,karışmaz bizim meselelerimize.Bu hafta hamile olduğumu öğrendim.bu benim ilk gebeliğim olacak.bunu bekliyorduk ama yine de %50 ihtimalle olmamasını da göze almıştık.Hamile olduğumu öğrendiğimde ister istemez şaşırdım heyecanlandım.eşim ailesinin yanındaydı.yüzyüze gelince söylemeyi uygun buldum.bu arada gebelik tahlili yaptırmaya birlikte gittik yani bu kan tahlilinin sonucunun çıkacağını biliyordu.Akşama kadar 1 kere bile bu konu hakkında soru sormadı.Akşam eve geldi,videoya çektim anı kalsın diye.Hamile olduğumu söyledim,Allah analı babalı büyütsün,hayırlı olsun dedi.O an tepkisi bana çok sıradan geldi.Üzüldüm,zaten hormonlardan sanırım baya hassasım.tartıştık eşimle,onun başkaları gibi tepki vermesini beklemişim,bir kalıba sokmaya çalışmışım,olduğu gibi kabul etmemişim.Ertesi gün videoyu izledim,fazla tepki verdiğimi farkettim neyse sonrasında barıştık.Evde genelde eşim yapar yemekleri.Çünkü başlarda yaptığım yemekleri beğenmiyordu.Ben de giderek yemek yapmaktan soğudum.evin temizliğini ütüsünü çamaşırını ben hallediyorum.alışverişe birlikte gidiyoruz.yani zaten düşününce ikimiz de çalışıyoruz ve yemeği de ben yapsam kendisi ne yapacak ki?boş boş oturacak sadece.ama eşim bunu sürekli yüzüme vuruyor.zaten yemeğini de ben yapıyorum,senden bir hayır gelmiyor,elelem eve gelince yemeği hazır önüne konuyor vs vs.Sürekli kendimi kötü hissetmeme neden oluyor.özgüvenimi kırıyor.hamile olmadan öncede sürekli yapıyordu bunları.Çok şımarıyormuşum,sürekli ilgi istiyormuşum.haa bir de bir konuda tartışıyoruz “o şöyle değil böyle”dediğim zaman asla kabul etmiyor.neymiş ben hatamı kabul etmiyormuşım.hep muhalefetlik yapıyormuşum.ya size anlatamam her konuda ama her konuda eleştiriliyorum.sadece beni de değil sürekli birilerini eleştiriyor,trafikte markette her yerde.bu huyundan da bıktım.üst kat komşumuz ses yapıyor evet rahatsız edici ama ben Allaha havale ettim artık duymuyorum bile.kendisi sürekli “bak dinle duydun mu?sesi duydun mu?” Diye haklarında konuşup duruyor.Bu durumda olan sadece ben miyim?az önce uyuyordum,hamile kalınca cidden çok halsizleştim.daha 5 haftalık ama bilmiyorum,ilgi istediğim için böyle davranmıyorum.evet ilgi istediğim zamanlar oluyor onda da çoğunlukla reddediliyorum.başka şeylerle ilgileniyor.neyse uyandım baktım mutfakta yemek yapmaya başlıyor.gittim yardım edeyim dedim,eski bulaşıkları makineye yerleştirdim.sonra bi an bi bulantı geldi.midem bulandı dedim,demez olaydım.yine tartıştık,yine ben suçlu çıktım.midem bulanıyor dediğimde inanmadı,başlarda bulantı olmuyor benim bildiğim diyor!açtım internetten de gösterdim,eczacıyım bu arada,biliyorum yani az çok.sonra bozuldu tabi ne yapayım yani diyor.yemeğimi yapıyormuş,gelip ona engel oluyormuşum ayak altında dolaşıyormuşum.sabah acıktım diye söyleyince sanıyor ki ondan kahvaltı falan bekliyorum,oysa ben içi dışı bir insanım öyle sinsilikler bilmem.o an ne hissediyorsam onu söylerim ki kahvaltı da yapmayız doğru düzgün.Neymiş madem çocuğu düşünüyormuşum neden kalkıp bir şeyler yemiyormuşum.neden ondan kahvaltı yapmasını bekliyormuşum…Gerçekten bazen bunalıyorum,ne yapacağımı bilmiyorum.Hata bende mi yoksa onda mı?biz evlenmekle hata mı ettik.Eşime şakayla karışık diyorum ki bak beni üzersen çocuğumuz da üzülür,onun için benim moralimi bozacak şeyler yapma beni mutlu et.bundan bile tavır takınıyor,sanki dünyanın en zor şeyini istemişim gibi davranıyor.Ona sorsanız o da benden şikayetçi.sürekli ilgi isteyen,hatasını kabul etmeyen,üşengeç biriyim.Kızlar lütfen bana bir akıl verin.İyi kötü ne olursa,hatam varsa da düzeltmek için çabalayacağım en azından.Teşekkürler.
cok uzuldum, kocanizda asagilik kompleksi var bence, hem de kafayi sizi uzmeye takmis.

cocugu doguracak misiniz?

bu adamla hayat gecmez, siz okumus ve secenekleri olan bir kadinsiniz, cok sert olacak ama ben olsam cocugu dogurmazdim ve bosanirdim 🫨

Yazdıklarınızdan ikinizde de iletisim problemi oldugunu dusunuyorum. Esinizin problemleri var evet ev ici rol paylasimi hakkinda sarf ettigi sozlerin ve hamilelikle ilgili deneyimlemedigi bir konuda ahkam kesmesinin mantikli aciklamasi olamaz ama sizin de saka yaptiginizi dusunerek yaptiginiz naz biraz esinizin de hakli yonleri olabilecegini dusundurdu bana. Sizin de sarf ettiginiz o cumle saglikli bir iletisim dilinde yer almamasi gereken bir cumle. Evliliginiz dogruydu yanlisti orasi ayri bir konu ama mevcut durumda bebeginiz dunyaya gelmeden bence aile terapisi alin. Ortada cok buyuk bir sorun yok sadece iletisim dilinizde problem var ve bu sizin aranizi aciyor git gide. Sorunun kimde oldugunun da onemi yok zira suclamalar sadece yipratir, cozum uretmek baglari kuvvetlendirir. Bilgilerinizi yaris haline de getirmeyin siz evlisiniz dusman degil. Bazen ben de bu tarz hatalara dusuyorum, esimin zaman zaman benim dusunebildigim seyleri dusunememesi beni hircin yapiyor ama gun sonunda dusununce herkes her zaman her seyi dusunemeyebilir, evlilik de her beklentimizin karsilanacagi bir kurum degil. Esler birbirinin acigini aramak yerine kapamaya odakli olsa bu sorunlar azalabilir bence. Son olarak saglikla kavusun insallah.

Severek evlenmişe benzemiyorsunuz.

Kendi bebek haberine "Allah analı babalı büyütsün." diyecek kadar duygusuz.

Bildiğim kadarıyla eczacılar güzel kazanıyor.

Onun evlilikteki motivasyonu bu olabilir.

Siz onunla ne diye evlendiniz ki?

Baştan da böyleymiş zaten.
Mantık evliliği olabilir sadece çocuk yapmak için evlenmiştir

Yine bir hamilelik, yine bir rezil adamla evlilik konusu.😂😂 o bebek olmadan beyne oksijen gitmiyor galiba.hakaret gibi oldu ama o kadar sinir bozucu ki şu hamile hamile konu açanlar.1 haftada adam bu hâle geldi heralde.aman yapın bebeği, aman kimseden eksik kalmayın.eskiden cahil cühelanın bir mazereti olurdu, sizin gibilerin o da yok.eğtimle falan da çözemedik. Bir grup kadın illa kendini saçma sapan durumlara sokacak.eminim ki zevk alıyorlar.

X