Evlilik için Acil öneriye ihtiyacım var?

Kabul etmedim ama kendime kızıyorum yaklaşık 1 ay zaman ayırdım buna böyle saçma sapan konuşmalar devam edince telefon açtım dedim bizim karakterimiz farklı gayet kibar bir şekilde reddettim. Konuşmalarına kabalıpına rağmen gayet naif ve kibar davrandım. Keşke çok sert tepki gösterseydim.buna rağmen onlarda durumu kabullenemedi nişan söz yapılmasını istiyorlardı. çocukta beni yarı yolda bıraktı şeklinde ailesine ve çevresine dert yanmış. Aile de bana küstü özellikle de annesi. Bu çok zoruma gitti kendi çocukları densiz konuşmalar yapıyor. Ben reddedince kötü oluyorum.
Bu insan geçmişte ne yaşamış nasıl bir travması var bilmiyorum ama önce karşıdakini bir insan yerine koymalı.
Şimdi ne yapabilirim keşke daha fazla tepki vermediğim için kendime kızıyorum. Ailenin sağlık sorunu olan bireyi olduğu için merhametli davrandım. Ama pişmanım gerçekten kimse naiflikten ve kibarlıktan anlamıyor.
Yaşanılan sağlık sorunu "psikolojik " kökenli mi?

Aile yi tanıyoruz iyi eğitimli bir aile. Ama onlarda çocuklarını tanımıyor sanırım. Adam 18 yaşında gitmiş üniversite için okumaya sonrası iş hayatı derken hep dışarıdaymış. Son 3 senedir ailenin yanında. Aile de evlendirmek istiyor. Çocuk dediğine göre ailenin sözüyle hareket edecek biri değilmiş. Ama şimdi benimle de evlenmek istiyor. Yok ailem beni etkileyemez kendi kararım diyor. Söylediklerini de inkar etti ben seninle niye boşanayım nereden çıktı bu saçmalama senin kuruntuların. Aileyede durumu anlattım başta bana hak verdiler sonra öyle bir çocuk değil bir şans daha ver oturun konuşun dediler. Çocuğa şans verip tekrar konuşuyorum ama her seferinde saçma sapan sözler duyuyorum. Örneğin kendinden 15nyaş küçük saçma adamlarla takılıyor. Şuraya gidip seviyesiz erkek muhabbeti yapacağım. Öğrenciyken küpe taktım kafede çalıştım kız ayarlamak için. Bu cümleler normal mi insan evlilik yoluna çıkacağı biriyle böyle saçma ergence konuşur mu? Ya sabrımı zorluyor ya da bunun tarzı böyle bu şekilde kendisini kabul etmeme istiyor.

Adam hasta manyak daha neyi düşünüyorsunuz ?

Evet. 🤣 Kendileri zaptedemiyor, el kızı alsın çeksin.
Çocuğun ailesi bunu söylediğinde topuklanması lazımken topik açılmış. 30 yaşını geçmiş birine çocuk der mi ailesi yahu. Hee bi de gizli ev (garsoniyer!) muhabbeti var o konuya hiç değinmiyorum bile, aileden gizli evin amacı ne olabilir! Hadi şakaydı bu ne biçim şaka🙈

Erkeğin de böyle cıvık ne bileyim gevseği de hiç çekilmiyor 😅 neşeli esprili olmak başka böylesi başka. Bir kere gördün baktın saçmaladı yol ver gitsin. Bak sen yarı yolda bıraktın, umut verdin olmuş. Senin için de kötü. Görücü usulünün de sıkıntısı bu işte 😅

Görücü usulunde bana bunlar normal geliyor.
Siz niye görücü usulune tamam dediniz ki en basta? H8c gerek yok su zamanda.

Merhabalar. Bir aile dostumuzun oğluyla evlilik için tanıştırıldım. Aile çok istiyordu fakat çocuk çok farklı bir kişilik çözemedim . İlk görüşmemizde hukukla ilgili bir konuda muhabbet ederken boşanma üzerinden. Bizi örnek verdi. Diyelim ki boşandık şöyle oldu. Ben de başta önemsemedim. Dedim esprili bir kişilik diye geçiştiridm. Ama bunu tekrar başka görüşmemizde de yaptı. Bu kez arabası ile ilgili araba senin boşanırsak yarısı senin yarısı da benim şeklindedir cümle kurdu. Ben çok rahatsız oldum böyle bir espri olur mu? Sonuçta ben evlilik için karşısına çıkmışım. Arkadaşlarına sordurdum egolu günümüzdeki insanlara pek güvenmeyen biriymiş. Yemeğe gittik tekrar bu kez de bir apartmanı göstererek burası da benim gizli evim diye saçma sapan konuşmamı espri mi artık o tarz şeyler söylüyor. Bu nasıl iş? Böyle dengesizce konuşmalar olur mu? Böyle bir insanla nasıl evlilik kararı verilir? Acaba aile zoru ile mi benle görüşüyor kendisine bunu anlattım konuşmaları inkar etti. Bu kez de evlenelim diye tutturdu ama ben çok kırıldım açıkçası çok rahatsız oldum artık güvenemiyorum kendisine.
Ayy hiç düşünme uzaklaş.

Yaşanılan sağlık sorunu "psikolojik " kökenli mi?
Değil. Ciddi bir hastalık uzun bir tedavi süreci var. Bu süreçte de ben destek onlara çalıştım onlara ama adam o kadar egosu yüksek ki bunu bile onu etkilemek için yaptığımı düşünüyordu. O saçma sapan konuşmalarını dinledim alttan aldım üzgün olduğunu düşündüm merhametli davrandım ama sonuç olarak gördüğüm saygısızlık. En çok buna üzülüyorum bu kadar empati ve desteğe rağmen

X