evlilik kader midir

G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi gelecekkorkusu
evlilik kader midir yoksa siz mi sansinizi yaratirsiniz? Kaderse, evde hapsolmus birisinin bile evlenmesi gerekir zamani gelince...Bence kader degil cunku herkes bulundugu cevreden birileriyle evleniyor. Gidip ta ulkenin obu ucundan biriyle yolda carpisarak karsilasmiyorlar yani...Eger ugrasmazsak evlenemiyoruz gibi bisey herhalde...ooof of

Ben Bulunduuğum şehirden 365 Km Uzzakta Biriyle Evlendim Ve Tabiki Hiç Tanimadiğim Biriyle.kader Bizii Buluşturdu Bence....

Biliyormusunuz kızlar, insanın hayatında değişmeyen 3 şey varmış; doğum tarihi, ölüm tarihi ve evleneceği kişi. Duayla hayatındaki şeyleri değiştirebilirmişsin ama bu 3 şey hariç. Sen ne yaparsan yap senin evleneceğin insan en baştan yazılmış. Zamanı gelince de bir sebeple tanışır evlenirmişsin.

ben boyle dusunmuyorum evlilik icin, kesinlikle kader degil, aslinda boyle kader deyip elimizi kolumuzu baglayip bisey yapmazsak oldugumuz yerde sayariz bence...Allah bize akil vermis ve secim yapabiliyoruz, birini seceriz evlenmek icin. Ha bunu zaten Allah biliyordur kimi sececegimizi ama en basindan o belirlememistir. Yani bu kulum soyle bir hayat yasasin der evet ama secimleri belirlemistir, biz de seceriz ve boylece deneniriz. Yoksa imtihan olmazdi

Biliyormusunuz kızlar, insanın hayatında değişmeyen 3 şey varmış; doğum tarihi, ölüm tarihi ve evleneceği kişi. Duayla hayatındaki şeyleri değiştirebilirmişsin ama bu 3 şey hariç. Sen ne yaparsan yap senin evleneceğin insan en baştan yazılmış. Zamanı gelince de bir sebeple tanışır evlenirmişsin.

ilk defa duyuyorum ama çok mantıklı. bende evliliğin kader olduğunu düşünüyorum. mesela doğan çocuğumuz da bu kaderin bir parçası. ben eşimle evlenmeseydim oğlum dünyada olmayacaktı. onun kaderi bile belliydi a.s

bence de kader kısmet bunlar. gelin ata binmiş ya nasip demiş. düğünden bir gece önce ayrılanlar var, kaderde yoksa olmuyor işte. en azından kader diye düşünmek içimizi rahatlatıyor, böylece bazı şeyleri daha rahat kabulleniyoruz belki de.

evlilik kader midir yoksa siz mi sansinizi yaratirsiniz? Kaderse, evde hapsolmus birisinin bile evlenmesi gerekir zamani gelince...Bence kader degil cunku herkes bulundugu cevreden birileriyle evleniyor. Gidip ta ulkenin obu ucundan biriyle yolda carpisarak karsilasmiyorlar yani...Eger ugrasmazsak evlenemiyoruz gibi bisey herhalde...ooof of

canim evlilik hersey dahi her insan kader ve kismetini yasar, Allah alnimiza ne yazdiysa o oluyor bundan emin olabilirsin.. ben mesela evlenmeye dusunmedigim anda evlendim, ancak 25ten sonra evlenirim diye dusunurdum... bi de baska bi ulkede tanistik... simdi bakiyorumda eski yazdigim siirlerime 1 eylul de bi siir yazmisim Nerdesin benim beyaz atli prensim diye yillar sonra 1 eylulde ilk gun tanisip gorusmustuk esimle... ve beni cok iyi anliyor birbirimizi iyi dengeliyoruz... Allah'a cok sukur :nazar: Allah herkese gonlune gore veriyor diye dusunuyorum cunku Allah o kadar Adilki adaletsiz dunya denen laf cok yanlis...

bilmemki kadermidir nedir? ama kaderse eger söleyin ona benim peşimi bıraksın istemiyorum ne evlilik nede kocauzak olsun

kesinlikle bence alınyazısı.yoksa kilometrrelerce uzaktakı insanlar birbiriyle nasıl tanışabilirdi.buna belki tesadüf diyenlerde olabilir ama bence bu kadar tesadüf olamaz.birbirinin alınyazısı olan insanlar oyle ya da boyle bi şekılde karsılasıyorlar.bunu da hicbir sey engelleyemıyor.mesela ben sevgılımle 4 yıl boyunca aynı mahallede oturmus aynı sokaklarda yurumusum hatta evlerımız karsı karsıya oldugu için balkonlarından onların evının icini gorebılıyomusum oda benımkını tabıı.ama bırbırımızle hıc tanısıp konusmadık ama sonra hıc alakasız bı yerede hıc alakasız bı zamanda cıkıverdı karsıma ve komsu olduumuzu 4 sene sonra ogrendım.işte bole biraz uzun oldu ama buna kader denmez de ne denır.

Bizim evliliğimizde kaderin getirdikleri ile oldu diye düşünüyorum...abim evlenirken emlakçı emlakçı dolaştık en sonunda beğendikleri evi ben buldum onlara alt kat komşuları da eşim ve ailesi idi ve 1,5 sene sonra biz evlenmiştik ki bende evlenmem hayatımdan memnunum anacığımla biraz da başbaşa yaşayayım diyordum...

bencede kader hayatımızdaki iyi ve kötü ne varsa kader tesadüf inançsızların kadere taktığı isimdir bu sözü biyerde okumuştum biz ne seçim yaparsak yapalım herşey olacağına varıyo

insallah dediginiz gibidir cunku o zaman ugrasmaya gerek yok demektir...
degisen bisey yoksa uzulmeye gerek yok o zaman

benim düşüncem şu:rabbim bize cüz-i iradeyi vermiş..biz cüzi irademizle iyi yada kötüyü seçmek kendi elimizde....diyelimki bikaç kişi taliplimiz var bunlardan birini seçmek bizim elimizde ama rabbim zaten bizim o kişiyi seçeceğimizi ezelden biliyordu...seçim hakkı bize verilmiş...
bence emek vermeden birşey olmaz...ama nasipte kim varsa yine o olur ...şöyleki biz dua ederiz yada hayır işleriz ...rabbim duamızı kabul eder..olumsuz yönleri olan kişi olumlu özelliklere sahib olmaya başlar...yada olumlu özelliklere sahib bir kişi karşımıza çıkar...kader konusu insanın kafasını karşıtırıyor bazen bu konuyu anlayamıyorum..nasipten ötesi yok...
benim düşüncem bu yanılıyorda olabilirim...bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilim.

Evet,

Evlilik alın yazısı yani kaderdir ve değişmez. Yakın çevrende biriyle de evlenmiş olsan yine kaderindir.

Artık İnternet aracılığıyla evlenenler bile var. Bu da bir kaderdir:) Değişmez.

bence de kaderdir...benim evliliğim kader bunu biliyorum...çünkü düşündüğümde o nerdeymiişş ben nerdeydim...ama şimdi aynı evdeyiz çok şükür...

bence kader diyorum alnina yazilan cikar....kendimden biliyorum kadere inanmak gerek sen birisiylke evleniyorsan demekki kaderinde boyle varmis. Benimkisi zamaninda kiz istemisler olmamis benide isteyen oldu olmadi ama ikimiz birbirimizi bulduk ben buan KADER diyorum..

kadere inanmalıyız kızlar bu dinimizde de var.25inden önce evlenmem diye düşünürken.1haftda tanıdıgım kişiyle sözlendim hatta hiç sevmedigim bi meslek grubunda calışıyodu.suan 2 yıllık evliyim vee mutluym

evet kader olayı evlenmek rabbim hayırlı kisilerle karsılastırsın

ya bana da biri şöle demişti '3 şeyi sadece allah bilirmiş:ölceğin gün,rızkının ne olduu ve evlenecein kişi'

kesinlikle nasip işi bunlar.senin istemenle veya karşı tarafın istemesiyle asla olmuyor.....nasibinde biri varsa vakti zamanı hatta dakikası gelince o insanla evleniyorsun.çevremizde örneği çooooook....

kızlar bencede kader kaderimiz daha dogar dogmaz yazılmış
ama bazen olaylar karşısında insan kendi kaderini kendi çizer diyebiliyo:uhm:

X