Evlilik kader midir?

CiRiLLA

Kayıtlı Üye
10 Ekim 2014
19.415
69.511
Huylari öyle diyip gecmeyin Allah aşkina ya huy muy degil. Kimse agzini acmiyor diye devam edilen davranişlar bunlar.
Birbirlerine o şekilde davranmaya alişiklarsa o kendilerini ilgilendirir ama siz rahatsiz oluyorsaniz "huylari oyle" diye hakaretleri dinlemek zorunda değilsiniz.

Şu yeni gelin naifliği de beni öldürüyor. Şimdiden bir agzinizi açin bakalim, nişanlinizi da gormuş olursunuz ne yapiyor ne yapmiyor. Genetik bozukluk filan asiri ileri gitmelerine izin vermişsiniz.

Disardan biri size bunlari dese tepki verirsiniz degil mi söz konu erkek ailesi olunca adamdan korkuya her hakareti duyup oturuyorsunuz. Ya nişanliniz dogru durust tepki verip bunlari bitirecek ya da siz sesinizi cikarin yapacak bisey yok.

sophocles

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
312
790
Bu insanlara karşı iyi niyetli olmanızın bir anlamı yok. Ben de nişanlımın ailesine karşı aman ayıp olmasın, aman kırılmasın diye hep susardım ama baktım böyle yaptıkça tepeme çıkıyorlar. Kimse ''şaka'' yaparken kırılır mıyım, ayıp olur mu diye düşünmüyordu. Mesafemi koydum ben de. Haftada bir arardım eskiden annesini, artık ayda bir bile aramıyorum. O beni arıyor 2-3 haftada bir, onda da mesafeli konuşup kapatıyorum. Kardeşiyle de gerekmedikçe muhatap olmuyorum, aynı ortamdayken de iletişimi minimum düzeyde tutup o yokmuş gibi davranıyorum. Zaten yurtdışında yaşıyoruz nişanlımla, ailesi Türkiye'de, bu ara da koronadan dolayı gidemediğimiz için pek görmek zorunda kalmıyorum onları. İnanılmaz rahat ettim böyle, kimse artık o yüzü bulup da şaka yollu laf sokamıyor. İyi niyeti suistimal ettirmeye gerek yok, siz de mesafenizi koyun. Buna rağmen laf sokmaya devam ederlerse siz de aynı şekilde laf sokun. Altta kalmayın yoksa iyice tepenize çıkarlar.

damdan

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2012
26.116
59.165
aslında o an kilolu olduğu için oradan dem vurabilirdim fakat hemen içime yazik ya kalbi kırılır üzülür düşüncesi geliyor bi bakmisim gülümseyip gecmisim

yoo abisinin boyu da selvi değil ki

benzer işte genetikleriniz ben de abin de aynıyız deseydin olurdu

yani 178 erkek de çok uzun değil ki

sophocles

Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2020
312
790
Şimdiden bir agzinizi açin bakalim, nişanlinizi da gormuş olursunuz ne yapiyor ne yapmiyor.
Üstteki yoruma kesinlikle katılıyorum konu sahibi, şimdiden ailesine karşı sesinizi çıkarın ki görün nişanlınızın gerçek yüzünü. Sizin arkanızda mı duruyor ne yapıyor bu durumda diye. Benim nişanlım da sizinki gibi çok pasifti, ailesi bana neler derdi o ağzını açıp da tek kelime edemezdi. Bana da ''şaka yapıyor onlar ya ciddiye alma, huyları öyle'' derdi. Baktı ki ben kendisinden soğudum, ve ciddi ciddi ayrılmayı düşünüyordum birkaç ay önce. O zaman aklı başına geldi de ailesinin normal olmadığını anladı. Şimdi bana hak veriyor, yanımda duruyor, ailesiyle bir arada olduğumuzda sürekli tetikte olduğunu hissediyorum. Biri bir şey demeye kalksa hemen tepki veriyor, ailesiyle de konuşmuş zaten anladığım kadarıyla, hadlerini bir nebze bilmeye başladılar. Siz de açık olun, tepki gösterirsem kaybeder miyim onu diye düşünmeyin. Arkanızda olmayacak adam hayatınızda olsa ne olur zaten. Kartları açık oynayın.

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
1.224
1.950
Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya
Terbiyesiz insanlar bunlar, mesafe koy baştan uzak dur sakın gülme suratlarına, evlilik kader den ziyade çabadır tamamen senin çabana ve seçimlerine bağlı..

BirVarmisimBirYokmusum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2019
1.729
1.905
Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya
Laf sokmayi ogreneceksnz. Yoksa ayni dili konusamzsnz..ogreniliyor merak etmeyin. Alttan aldkca ustnze gelckler yoksa..sz bi ustten gidin bakalm nasl susuyolar..fareyms..edepsize bak..😡

lily86

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Ağustos 2011
14.076
10.954
Cok hassas naif sessiz olmak ise yaramaz ayrica mesela inatcilik huydur ama saygısızlık huy değildir davranis bozuklugudur karaktersizliktir huyu böyle diyen adama lafim, bu huy değil saygisizlik bir daha benzerini duyarsam görüşmem ona göre derim gerci erkeklerde de kisasa kisas var sen benim ailemi sevmiyor görüşmüyorsan ben de görüşmem der
Başlıkla icerik biraz farklı olsa da düşüncem şu: kaderde evlilik varsa er geç olur ama dogru kişiyi secmek bizim irademizde. Yoksa her sevdigimiz ya da esim olsun dedigimizle evlensek eminim neler cekerdik. En son görüştüğüm, sohbetini ve efendiliğini begendigim kişi aşırı aileciydi anam da anam, abla abi kuzenler dayilar vs ic icelerdi. Şahsen sınır sorunu olan insanlar evlenmemeli diye düşünüyorum. Aile de olsa, kari koca da olsa her iliskide bir sınır olmalı. Mıç mıç ilişkiler her zaman sorundur bana göre.
Ben naifim hassasim diye geri planda durmayin sonra bu hassasiyet sizi üzer ve hasta eder. Saygisizliga boyun egmeyin.

Jasminla

Her ayrıntım sayıklıyor 🤪
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2021
1.359
5.063
Evlilik kader değil ilk önce bunu söyleyeyim. Kararları biz veriyoruz. Kv görümce de konusu nişanlınızda bitiyor. O öyle bir duruş sergilemeli ki hiç kimse bir şey diyemesin. Ben de minyonum, balık gelinlik giydim ve yumurta bile kıramıyordum. Hiç kimse de bir şey demedi diyemez de

Zeynayl26

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2020
349
462
Ben de aynı sizin gibiydim ama aştım biraz kendimi.insan lafları yiye yiye öğreniyor her halde.nişanlınızın bir şey yapmasını beklemeyin cevaplarını siz verin.Onlar da nişanlınıza anlatırsa huyum bu de geç😊.ondan destek beklerseniz gelmez o destek.sonuçta biri anası biri bacısı.Siz kendi işinizi kendiniz görün öğrenirler böylece sizi ezemeyeceklerini.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :79 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

DEMREE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2020
400
1.529
41
Lütfen ama lütfen çalış bak artık küçücük ilçelerde bile özel hastane tıp merkezi ...vb var.hem çalış kendi paranı kazan kendi zevkine göre al herşeyini keyfine göre yasa hemde onlarla daha az muhatap olur daha az kafaya takarsın hatta sallamazsin.baksinlar bakalım bit küçük fare neler basarabiliyormus neler yapabiliyormus

izmirlibjkkartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
998
2.470
Yemek cart curt zamanla oluyor ben 26 yasnda evlendm üni de tek makarna yaptmı blirim şmdi hem çalışıyorum hem eşimn ailesi torun torba 15 kişi bi geliyolr 15 kişiyi ağırlıyorum valla içinfen geliyorsa onlar çözülür lakinnn sana gelip gitme olayları olacak arana mesafe koy ve kırıldığn ne olrsa olsn yüzlerine söyle bu sayısızlık değil bu tanışmak sni tanımıyorlar tanıyacaklar bir ömür geçireceksiniz sanma ki sadece emre ile evleneceksin evet tüm aile ile evleniyorsun aslında biraz sabır biraz mesafe biraz tanımakla herşey daha kolay olur kimseyi kırma ama gerekirse gülerek espriye vurarak lafınıda esirgeme kendini ezdirme sana küçk bir tavsiye eğer çalışırsan mesafen inan dha kolay oluyor evde oldğn sürece dert bitmez çalış ve kurtul ben öyle yapıyorum:)

izmirlibjkkartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
998
2.470
Nişanlınızın karşmaması çok doğru bende eşimi karştırmam kendinizi eşinzn yerne koyun annenize darılacak size zıylayacak sizde annenize gidip hesap soracaksınız hayır kimn derdi kmleyse kmse karşmasn doğru olanı yapıyor aranıza girmiyor girmemelide ilk günden beri kocamı ortaya sokmam neyse sorun siz çözeblirsiniz

izmirlibjkkartal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
998
2.470
Bidee herkese söylüyorum bunu ailelere beraber gitme olayına girmeyin ilk zmanlar beraber gidilecekte sonrasında bırakn anasına ablasna kendi gitsin özlediyse sizde kendi ailenze tek gdin habire adamı sürüklemeyin kmse kmseyi bu konuda zorlamasın