Evlilik kader midir?

zorunlunick

Cinnetlerinizi köşede geçirin please
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
8.942
11.017
Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya
Aciklardim da ban yiyoruz din muhabbetine

MenThlsch

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2020
89
108
30
Ben suan nisanliyim nisanlimla aram cok iyi fakat ailesi gozumu korkutuyor ama annesiyle bacisiyla pek de iyi sayilmaz. Biz universitede tanistik benim ailem cok sevdi nisanlimi ama onun ailesi surekli laf sokuyor ben anestezi okudum atanamadim çalışmıyorum yani belki ozelde başvursaydim cikardi bir yer ama kendim istemiyorum suanlik. İste diyor ki inşallah güzel yemek yapabilirsin ha deseniz var mi cevher yok ama çabalıyorum sadece evlilik için degil kendim icin de yapmayı yemeyi seviyorum fakat misafir ağırlayacak sekilde yapamam malesef . ceyizlik aliyoruz iste zevkin hic yok kizim der kabarik gelinlik istemiyorum falan dedim böyle istemeyen kızı da ilk defa gördüm dedi. Düğün istemiyorum çünkü onların ailesi benim ailem aşırı kalabalık yaza kadar ne olur bilemem ama sade nikah olsun borca girmek istemiyorum ya da düğün stresini yaşamak istemiyorum . onlar bize ev verdi yani kira derdimiz de yok suan eve esya aliyoruz ben sade takiliyorum diyor ki emre(nisanlimin adi ) erkek olmasina ragmen senden daha renkli alir emreyle konusurken en ust katta oldugu icin daire tavan su cekmis bende o gun eve giderken tesisatciyi aradim ki biz ordayken baksin diye kendi evimizden gitmesi zor oluyordu kaynana kisisi bu evin erkegi belli oldu deyip güldü.yalniz bana degiller mesela nisanlanmadan tanisma icin onlara gittigimde annesi yengesine de laf sokuyordu demekki karakteri boyle fakat dis gorunusumle dalga gecince cok uzuldum ben 1.57 ve 49 kiloyum nisanlim 1.78 ve 71 kilo . .telefonda konusurken fare gibi biseysin dedi gulerek tabi sonra acaba nisanlima soylesemmi diye dusundum vazgectim bir tane de bacisi var yani gorumcem olacak kisi de sen bu kadar kisa miydin sizin genetik bozuk heralde dedi. Bende nisanlima soyledim bu sorunu o da tamam konusurum fakat cidden huylari oyle dedi . evlenince ayni sehirde olacagiz korkuyorum cok hassas yapim var her seye kiriliyorum hayatta laf sokmayi beceremem eve devamli gelmeseler bile mutlaka arayacaklar vs. benim de imtihanim bu kaynana gorumceyle mi olacak .seven insan katlanir derler de bilemiyorum ya
Sende yakında başlarsın merak etme . :KK45: <Bir süre sonra insan çileden çıkınca boynuz kulağı geçmeye başlıyor. :skandal: Ben çok sakin uysal bir insandım evlendiiikten sonra ruh hastası bir aile olunca apartmanı kapattık tımarhaneye çevirdik.:rolleyes: Sesi çıkmayan sakin insan gitti yerine canavar geldi.:ruh::KK59:

seamoms

Deniz koydum adını..🎈
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2015
923
3.096
Boyuma laf ettiğinde bir o kadar da yerin altında var deyip gülerdim.

Ya karşılık vermeyi öğreneceksiniz ya da araya baya bi mesafe koyup laf söylemelerine izin vermeyeceksiniz diyeceğim de bu sefer arkandan devam ederler bilginiiz olsun.Tecrübeyle sabittir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-07-2021

Hamileliğimin 30. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 74 gün kaldı.

Bu sırada dalak tarafından kırmızı kan hücrelerinin üretimi biter ve kırmızı kan hücresi üretimini kemik iliği üstlenir. (Kırmızı kan hücreleri geçmişte sırasıyla kan adaları denilen doku grupları, daha sonra karaciğer ve en son kemik iliğinden önce dalak tarafından üretiliyordu.) Bu noktadan sonra doğuma kadar hava yolculuğu hamileler için önerilmez. Bebeğiniz ritmik olarak nefes alma hareketi yapıyor fakat akciğerleri hala tam olgunlaşmış durumda değil.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1400 gr. - Yaklaşık boyu : 39.9 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Fatmadmr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
8
21
27
Nasıl insanlar olduklarını nişanliyken belli etmişler
evlenince sen düşün
Balık baştan kokar nişanlının ailesi de yeterince kokmuş
Benim akrep görümce de nişanlanliligimin ilk haftası sokmuştu,ben ne olduklarını çözememistim
1 seneyi dolduruyoruz hala sokuluyorum,insan zamanla bağışıklık kazanıyor

lou salome

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2015
2.862
7.252
Mesafe mesafe mesafe. Siz mesafeyi koyamadıkça bu daha başlangıç olacak. Size genetik bozukluğun mu var diyen görümceye neden susuyorsunuz ki? Ben saygıda kusur etmiyorum dedikçe tepenize binerler. İlerde antidepresan kulanmay başlarsınız
Evet, çocuğumuz da genetik bozuk olacak, kısmet artık deseydiniz. Terbiyesiz kadın yaa.

Buyuk_umutlar

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2020
859
649
Şimdiden onlarin huylari boyle diyerek geçiştirmesine izin verme. O öyle diyince ' ben de o zaman hemen cevaplarini vereyim huyum boyle diyim, ben saygisizlik etmiyorsam onlar da dikkat etmeli( cevap vermek saygisizlik degil tabiki ama malesef kv.e hep oyle anliyor).. benim zayifligima da kv çok laf ederdi. Elalem ne der bu kadar zayifsin falan. Eşim de demişdiki o benimle evli ben memnunum. Yani eşin olacak insan sana destek olmali. Onlar degisemiyorlarsa bari sana bulaşmasinlar. Kendi karakterlerini kime gosterirlerse gostersinler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-10-2021

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 172 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin vücudu başından daha hızlı büyüyecektir. 50.000 IU dozdan fazla A vitamini toksik(zehirleyici) etki gösterir. Vücudun ihtiyacı olan A vitaminini almanın en kolay ve güvenli yolu gıdalardır. Lütfen besin takviyesi ilaçlardan sakının. Bebeğinizin dış genital organları artık kesin bir şekilde ayırt edilebilir durumdadır. Bebeğinizin kız mı erkek mi olduğu artık anlaşılıyor. Bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için ultrasona girebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Arya_Stark01

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
7.856
28.494
Sorun sadece mesafe degil. Ailesi sana hakaret ediyor. Yani dümdüz hakaret ve adam kilini bile kipirdatmiyor. Sorun seni korumasi degil, gayet kendini koruyabilirsin, yapmalisin da. Ancak insan sevdigi birine laf gelmesini istemez. Ailesi sana hakaret edebiliyorsa, bu nisanlinin sayesinde. Biliyorlar pasif oldugunu, saygi duymuyorlar ona.

Ancak eminim, nisanlin onlara cok saygi duyar. Hele evlendikten sonra o ailei bas taci eder. Cünkü deger görmemis evlatlarda her zaman o deger görme istegi daha çok olur. Daha çok çabalarlar deger görmek için. Senide harcar ailesi ugruna.

Yerinde olsam bu evlilik fikrini tekrar düsünüp, ayrilirdim. Yoksa o evlilikte daha çok sorun yasarsin.

Orkide34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.515
1.043
benm görumcem nişanlılıkta çok karışırdı her şeye onu almayın bunu alın bu leke gösteriyo böyle koltuk mu olur neden burada evleniyorsunuz fln filan el terslemeleri kaba konusmaları emrivakileri çoktu . bi gun dayanamadım aynı kaba konusmayı bende ona yaptım bi afalladı .. Sonra suratına bakıp neee oldu der gibi baktım. . bi kaç defa bir şeyler yaptı hatta ben nişanlıma bitti dedim nişanlım işyerinde bayılmış fln snra kv aradı kızım ne oluyor diye meger annesine anlatmış daha çok sinirlendim.. Kv koskaca adam çocuk gibi size mi şikayet etti dedim kbakmayın ama böyleyken böyle herkes yerini ve haddini bilecek ben biliyorsam dedim görumcemle nişanlımla ilgili ne sorun olduysa çat çat söyledim.. Ondan snra bi baktım nişanlım kardesını aramış baya söylenmiş tam ne konustuklarını bilmiyorum. . o gunden beri karışmaz sonra ben zaten mesafe koydum eşimle giderim gelirim aramam sormam.. Herkes cidden yerini bilecek.

yenGEnC

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2011
8.795
36.193
Evlilik kaderdir sözüne asla asla katılmıyorum. Bu sözü söyleyen mutsuz herkesin ortak özelliği daha sevgiliyken gördüğü olumsuz özellikleri sırf evlenebilmek için görmezden gelen, yoldaki işaretleri göremeyiz saf saf ' ay seviyrouz ki' diyen, onun bunun hayatına karışmasına müsade eden insanlar .
Yoksa emin olduğu insanlar evlenen, sevgilisini çok sevse De iyi bir koca olmayacagini anladığında 'elaelm ne der, yaş askimdan ölürsem?' diye korkmadan ayrılma cesaretini gösteren, evliliği iyice oturduktan sonra çocuk yapan ve ekonomik olarak kimseye muhtaç olmayan kadınların evliliği gayet de istedikleri gibi gidiyor .

Perpul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2018
469
761
Bunlar evlenince seni mahveder ben sana söyliyim. Nişanlın da pek sana sahip çıkacak birine benzemiyor hakkında hayırlısı olsun.

Mavistez

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2018
3.382
2.047
Bende 1.58 eşim 183 üstelik annesi ve ablası bendende kısa eşim beğenmiş gerisine laf düşmez valla kadermi bilmiyorum biz eşimle ilk tanismadan snra bozustuk bana yazmayı kesmişti bende çok kızdım yediremedim o gece bir dua ettim akkahm bana bir wekilde dönsun bende onu yarı yolda birakcam dedim ama şuan 6 yıllık evliyz çokta tartışıyorduk evlendik ama 😀

Hostesin Kirmizi Fulari

🕊 Hostesiniz Konuşuyor 💬🌸
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2009
4.195
1.698
Soruya istinaden. Evet evlilik kaderdir. Degistirilemez olanlardandır. Doğum ve ölüm tarihi ile 3.son olarak evlilik yazılmıştır. Yazıldıysa olur. Inancli bri misiniz bilmiyorum ama inandigim bu

darkmore

Her dedigi cikan Nostradamus-more
Pro Üye
28 Kasım 2010
34.746
105.440
Ne guzel dunya be.
Siz de ana avrat kufredin mesela,sonra “ayh huyum boyle benim nabicaksin” deyin o zaman