Evlilik, mesafe ayarlamama, aile tam bir evli kadın sorunları ne yazık ki

Ben çalışıyorum. Nöbetli bir hayatım var. Eşimin de aynı şekilde. 2 hafta sonu o, 2 hafta sonu ben nöbet tutuyorum. Evliliğim oturana kadar yalnız kalmak istemek hakkım olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 6 ay yeni evlenen insanın evine hiç gidilmez, 1 sene yatıya kalınmaz zorunlu haller dışında. Annemin şu an yaşadığı sağlık problemi nedeni ile onunla ilgilenirken böyle üstten bakmalı mesaj çok sinir bozucu oluyor.
6 ay yeni evlenen insanın evine gidilmez mi? 😂 Siz hangi çağdan kalmasınız acaba? Annenizin sağlık sorunu sizinle mi ilgili bilmiyorum ama sınavım sınavım diyorsanız şuanda da yanında olmayın. Ben anlamadım gerçekten ya beyazdır ya siyah nedir yani bu kadar arada kalmanın manası... Her gün zırt pırt evinize giren sizden hizmet bekleyen yok. Sizi doğurup büyüten, bu kadar emek veren insanlara 1-2 gün ayırıp rızalarını kazanmak neden bu kadar zor anlayamıyorum. Bazı şeyler gönül kazanılarak yapılır, yıkarak değil...
Ayrıca eşinize sormadan ailenize eşim sizi gezdirir diyebilme cüretine de sahipsiniz fakat eşiniz size sormadan ailesine tamam bile diyemiyor.

Nasıl başaracağım bilmiyorum. Anneme en ufak olumsuz bir şey söyledim zaman ayılıp bayılıyor nankör oluyorum hemen 😢

Ayılıp bayılsın küssün kararlı davranırsan önünde sonunda onlar sana uymaya başlar.
Her dediklerine tamam demişsin birden hayır deyince seni yola getirmek için cezalandırmaya çalışacak. Sen umursamaz olursan mecbur geri adım atacak.
Aman annecim şöyle oldu falan diye suçluymuşsun gibi kendini açıklamaya da çalışma. Ders çalışıyorum anne sınavım yakın sınavdan sonra misafir edeyim bu kadar açıklama yeter.

Üzüntüden psikolojik olarak bayılıyor. Karşımdaki insan kim olursa olsun benim söylediğim bir şey için bu hale düşmüş olması beni üzer. İnsan kendi ailesine diğer hastalar gibi bakamıyor maalesef ki. Keşke o kadar profesyonel olabilsem ama başaramıyorum öyle bir karaktere sahip değilim sanırım

Kusura bakmayın ama sınavdan sonra görüşelim demek azıcık bile üzülecek bir sebep değil.
Aileniz bu bayılma işini size karşı silah olarak kullanıyor manipüle ediyorlar.

6 ay yeni evlenen insanın evine gidilmez mi? 😂 Siz hangi çağdan kalmasınız acaba? Annenizin sağlık sorunu sizinle mi ilgili bilmiyorum ama sınavım sınavım diyorsanız şuanda da yanında olmayın. Ben anlamadım gerçekten ya beyazdır ya siyah nedir yani bu kadar arada kalmanın manası... Her gün zırt pırt evinize giren sizden hizmet bekleyen yok. Sizi doğurup büyüten, bu kadar emek veren insanlara 1-2 gün ayırıp rızalarını kazanmak neden bu kadar zor anlayamıyorum. Bazı şeyler gönül kazanılarak yapılır, yıkarak değil...
Ayrıca eşinize sormadan ailenize eşim sizi gezdirir diyebilme cüretine de sahipsiniz fakat eşiniz size sormadan ailesine tamam bile

Size tutup cevap vermekle uğraşamayacağım. Belki biraz olması gereken normları öğrenmenize yardımcı olur 😊

Nasıl başaracağım bilmiyorum. Anneme en ufak olumsuz bir şey söyledim zaman ayılıp bayılıyor nankör oluyorum hemen 😢
Anlatın, böyleyken böyle oldu sınavım diye eşimin ailesini iki defa çevirdim şimdi seni kabul edemem gibisinden. Ayrıca haklısınız yeni evlilerin evine hele çalışan insanların evine zırt zırt gidilmez. Ev oturmasını toptan çok doğru bulamıyorum herkesin özel alanı.

Size tutup cevap vermekle uğraşamayacağım. Belki biraz olması gereken normları öğrenmenize yardımcı olur 😊

Her aile danışmanının dediğini yapıyor musunuz? Burada konu açacağınıza gidin ailenize ve eşinizin tarafına net bir şekilde sizinle görüşmek istemiyorum, kaynağımda bu videolar diyin olsun bitsin.

Her aile danışmanının dediğini yapıyor musunuz? Burada konu açacağınıza gidin ailenize ve eşinizin tarafına net bir şekilde sizinle görüşmek istemiyorum, kaynağımda bu videolar diyin olsun bitsin.
Olması gereken normlar vardır. Siz kendiniz ayda bir ailenizle görüşüyorsanız bu sizin tercihinizdir. Karşınızdaki insanları sizin gibi yaşamadıkları için çağa uygun olmamakla suçlayamazsınız. Sizin yaşayış tarzınız sizi bağlar. Normali oluşturan siz değilsiniz.

Ayrıca eşinize sormadan ailenize eşim sizi gezdirir diyebilme cüretine de sahipsiniz fakat eşiniz size sormadan ailesine tamam bile diyemiyor.

doktorlarin hayati boyle. doktor aile uyesi olanlar da bunu bilir zaten. garip olan annesinin anlamamasi.

Merhaba hanımlar,
4 aylık bir evliliğin ardından sorunlarım başladı. Artık kendimde problem görmeye başladım çünkü insan ilişkilerinde normal birisi bu kadar fazla sorun yaşayamaz heralde. En başından başlıyorum okuyacakların Allah yardımcısı olsun.
Bundan birkaç ay önce pratisyen olarak çalışırken tusa girdim. Eşime yakın olmak, aynı zamanda o dönem çalışma şartlarım çok kötüydü ondan da kurtulmak için aile hekimliği asistanlığına başladım. İçime sinmezse tusa hazırlanırım hem de eşimle aynı şehirde olurum diye düşündüm. Eylül ayında asistanlığa başladım. Ekimde düğünüm oldu. 29 ekimde balayından döndüm. Sınava hazırlanmaya anca aralık gibi başlayabildim. Bu süreçte annem bana 2 kere, ben annemlere bir kere gittim. Geçen hafta eşimin teyzesi yaşadığımız şehire doktor randevusuna geldi. Kayınvalidem onun çocuğu yok diğer teyzende kalacak, hafta sonu beraber abinlere şileye geçer onu ordan bindirirsiniz dedi. Eşime sınava hazırlandığımı, 2 ayın kaldığını haftasonumu harcayamayacağımı söyledim. Kırılmışlar biraz. Sonraki haftasonu için abileri tekrar bizi evlerine çağırdılar bu sefer eşime de kızarak sınava hazırlanıyorum bilmiyor musun diye çıkıştım. Bu hafta sonunu böyle geçirirken az önce annemler yine aradı. Kuzeninin nişanı için geleceğiz hafta sonu bizi gezdirir misin dedi? Anne sınava hazırlanıyorum gezdiremem eşim istediğiniz yere götürür ama dedim. Annem yok biz günübirlik geliriz dedi telefonu kapattı tripli tripli. Annemin geleceğini eşime söyledim eşim de haklı olarak sınavın bir tek benim ailem söz konusu olunca oluyor dedi.

Annemlerin bu gelişi zorunlu olarak olacak farkındayım, eşimin yaptığı sitemde de haklı olduğunu biliyorum ama ben iki ara bir derede sıkıştım kaldım. Ne o tarafı mutlu edebiliyorum ne bu tarafı. Ben daha evleneni 4 ay oldu her ay annem cidden bize bir şekilde geliyor. Gelme benim dediğim zaman da ben hayırsız evlat oluyorum. Beni en çok anlaması gereken insanlara bile ben kendimi açıklayamıyorum 😢
Esinnbakli annene sivaim var demissin inatla geliyor .musait degiliz diyecektin ve acik acik soyleyecektin .senin annen seni hayirsiz evlat ilan ediyorsa ida ailesine hayir dediginde hayirsiz evlat ilan ediliyor . Esine hic kaf soyleme sıkınti senin annene mesafe koyamamanda

Bence büyük bir problem değil zor ve önemli bir sınav anneniz geldiğinde eşiniz onunla ilgilenirse aynı saygı ve özeni sizde rahata erince ona gösterirsiniz dert etmeyin mutlu olun tadını çıkarın sınavınızda da başarılar diliyorum hayat kısa küçük şeylere üzülmeyin

Merhaba hanımlar,
4 aylık bir evliliğin ardından sorunlarım başladı. Artık kendimde problem görmeye başladım çünkü insan ilişkilerinde normal birisi bu kadar fazla sorun yaşayamaz heralde. En başından başlıyorum okuyacakların Allah yardımcısı olsun.
Bundan birkaç ay önce pratisyen olarak çalışırken tusa girdim. Eşime yakın olmak, aynı zamanda o dönem çalışma şartlarım çok kötüydü ondan da kurtulmak için aile hekimliği asistanlığına başladım. İçime sinmezse tusa hazırlanırım hem de eşimle aynı şehirde olurum diye düşündüm. Eylül ayında asistanlığa başladım. Ekimde düğünüm oldu. 29 ekimde balayından döndüm. Sınava hazırlanmaya anca aralık gibi başlayabildim. Bu süreçte annem bana 2 kere, ben annemlere bir kere gittim. Geçen hafta eşimin teyzesi yaşadığımız şehire doktor randevusuna geldi. Kayınvalidem onun çocuğu yok diğer teyzende kalacak, hafta sonu beraber abinlere şileye geçer onu ordan bindirirsiniz dedi. Eşime sınava hazırlandığımı, 2 ayın kaldığını haftasonumu harcayamayacağımı söyledim. Kırılmışlar biraz. Sonraki haftasonu için abileri tekrar bizi evlerine çağırdılar bu sefer eşime de kızarak sınava hazırlanıyorum bilmiyor musun diye çıkıştım. Bu hafta sonunu böyle geçirirken az önce annemler yine aradı. Kuzeninin nişanı için geleceğiz hafta sonu bizi gezdirir misin dedi? Anne sınava hazırlanıyorum gezdiremem eşim istediğiniz yere götürür ama dedim. Annem yok biz günübirlik geliriz dedi telefonu kapattı tripli tripli. Annemin geleceğini eşime söyledim eşim de haklı olarak sınavın bir tek benim ailem söz konusu olunca oluyor dedi.

Annemlerin bu gelişi zorunlu olarak olacak farkındayım, eşimin yaptığı sitemde de haklı olduğunu biliyorum ama ben iki ara bir derede sıkıştım kaldım. Ne o tarafı mutlu edebiliyorum ne bu tarafı. Ben daha evleneni 4 ay oldu her ay annem cidden bize bir şekilde geliyor. Gelme benim dediğim zaman da ben hayırsız evlat oluyorum. Beni en çok anlaması gereken insanlara bile ben kendimi açıklayamıyorum 😢
Eşinizin ailesini iki güncük ağırlamak çok ta bir şey kaybettirmezdi size. Ayıp etmişsiniz, adamlar kendi ağızlarıyla ve istekleriyle demişler kalalım diye. Siz ise onları geri çevirmişsiniz, kocaman insanları. Çok ayıp, hem de çok. Size kırılmakta ve eğer sizi artık sevmiyorlarsa çok haklılar. Düpedüz terbiyesizlik etmişsiniz, üstelik yeni gelinsiniz. Baştan kaybettiniz maalesef.

X