Evlilik sonrasi yasananlar? Brnim gibi olan var mi? Lutfen okuyun uzun ama

6 aylik evliyim. Esimle 4-5 sene sevgililigimiz vardi zaten sonunda evlendik. Hatta evlenmeyi cok isteyen taraf oydu. İlk bir iki ay guzeldi ama sonra degismeye basladi. Yani konusma tarzi bile “git tuzu getir ya git sunu yap ya” falan oldu. Yemegin biseyini eksik yapsam hemen yuzume vurmalar, istemedigi bi yemek oldugunda bu gece yemek yok yani diyip surat asmalar, su evin burasi niye boyle surasi niye toplamadin mi diye sorgular. Yani gercekten biktim ben bir kac ayda. Sanki yeni degil 10 senelik evliymisim gibi hissediyorum artik kendimi. Allah var iyi oldugu zamanlwr tabi ki de var. Ama ben sunlarida daha simdiden cekmek zorunda degilim yani. Ya ketılimizin ici kirec olmustu onu nasil cozucegimi bilmiyorum dedim diye annenin evinde hicbisey ogrenmedin mi sen dedi bana. Bu sefer benimde icimden ona iyi davranmak gelmiyor. Nasil boyle degisti bi anda neden boyle oldu bes senelik adam gitti yerine bambaska biri geldi kizlar ne yapicam ben?
O hep aynıydı sen görememişsin, bu öküzü alttan alma o ne yaparsa haddini bildir sakın susma , seni aşşağılayarak mutlu oluyor, köprüyü geçince ayılığını gizleme gereği duymamış, sana tavsiye kendini ezdirme , en baştan sınır çizdin çizdin yoksa kölesi olarak yaşarsın o evde ...

siz çalışıyorsunuz + çocuk var + yurtdışında yaşıyorsunuz öyle eve gelince arayayım ben duş alana kadar paket servis lahmacun gelsin, marketten sipariş vereyim üstümü giyene kadar getirsin, çöpü kapıcı alsın, h.sonu temizlikçi alayım demenin yürek istediği bir yerdesiniz....

bu kadın evde, çalışmayan kadının olup ve çocuk da olmayan bir evde zaten ne kadar ev işi olabilir. (sürekli evde yemek yapan bir insanım, evimin her işini de kendim yaptım kronik hastalıklarıma farklı ülkelerde ev kurmalara taşnımalara kadar, ama gerçekten ev işi evde hasta, bebek ekstra aman aman bir durum yoksa insanın saatlerini alacak yapılmayacak, atla deve bir şey değil)

yani sorun işin çok olması yapılamaması değil -kız da evlenmeden önce ev çevirmemiş olabilir, 4 4lük sürekli ev işi yapmamış olabilir orda da bi sorun yok, 1 saatte bitmez de 2 saatte biter. uzun saatler süren yoğun veya yorucu bir işte çalışıp eşin gelip yemek yapmasını beklemek de adil değil. yarın bir gün kadın da çalışmaya başlar ve/veya çocuk olur, başka işler çıkar, o zaman iş bölümü farklı olur, orası ayrı.

burada sorun eşindeki uslup. adam tam bedava seks ve hizmet için evlenmiş erkek gibi...ki bizim toplumumzda bol bol görülen bir model.

ama evlenmeden önce "eşimi kapımda köpek ederdim" demek de pek doğru bir uslup gibi durmuyor. sanki evlenene kadar sen köpek çektirdin evlenince de ben gibi bir şey olmuş...
Cok dogru diyosun ben ona yaptigim seylerden gocunmuyorum zaten yaptigi uslubla benim derdim. 6 aylik evliyim ben evlendikten sonra ogrendim cogu seyi bunuda saklamiyorum oda biliyor gercekten prenses gibi buyutuldum. Kopek ettim derken de sevgiliyken pesimde kosan daha cok cabalayan taraf oydu hatta evlenemiycez diye ödu kopardi. Bana ya suna su koy demek yerine su koyar misin yada inan o sesin tinisiyla bile alakali bisey daha duzgun istese yine tamam

Alıntıladığım açıklamalarınıza 🙄
Soyle soyliyim o butun gun calisiyor yogun agir bi isi var. Gec geliyor ben yaptigim kahveden yemekten gocunmuyorum butun gun evde olan benim bunlari ben yapabilirim benim gozumde bu kolelik degil. Benim derdim onun uslubuyla. Ve bu adam boyle degildi. Yeri gelir oda yapar yardim eder ama benim yapamadigim bir sey onun daha simdiden gozune batamaz ve beni elestiremez. Biz bunu asamiyoruz. Yani asiyor gibi oluyoruz bir sure sonra tekrar bir laf edince benim kayis kopuyor

6 aylik evliyim. Esimle 4-5 sene sevgililigimiz vardi zaten sonunda evlendik. Hatta evlenmeyi cok isteyen taraf oydu. İlk bir iki ay guzeldi ama sonra degismeye basladi. Yani konusma tarzi bile “git tuzu getir ya git sunu yap ya” falan oldu. Yemegin biseyini eksik yapsam hemen yuzume vurmalar, istemedigi bi yemek oldugunda bu gece yemek yok yani diyip surat asmalar, su evin burasi niye boyle surasi niye toplamadin mi diye sorgular. Yani gercekten biktim ben bir kac ayda. Sanki yeni degil 10 senelik evliymisim gibi hissediyorum artik kendimi. Allah var iyi oldugu zamanlwr tabi ki de var. Ama ben sunlarida daha simdiden cekmek zorunda degilim yani. Ya ketılimizin ici kirec olmustu onu nasil cozucegimi bilmiyorum dedim diye annenin evinde hicbisey ogrenmedin mi sen dedi bana. Bu sefer benimde icimden ona iyi davranmak gelmiyor. Nasil boyle degisti bi anda neden boyle oldu bes senelik adam gitti yerine bambaska biri geldi kizlar ne yapicam ben?
Ketilin icine aktardan aldığın 2 yemek kaşığı limon tuzunu koy , su koyup kaynat . Kirecler çıkacak

Evlendikten sonra saygıyı yitirmiş sanırım eşiniz. Siz hizmetçi değilsin o evde. Önce bir bunu anlasın. Annenin evinde birşey ogrenmedin mi ne demek yahu resmen terbiyesizlik yaptığı. 4 5 sene de az değil ki birbirinizi iyi tanımanız için yeterli bir süre. Evlenince ne olmusta bu kadar değişti birden bire? Sevmediği yemek varsa o gün dışardan söylesin ya da kendi yapsın çok mu zor. Kendinizi ezdirmeyin, sevginin yanında saygı da önemli bunu anlaması lazım eşinizin.

Evlendikten sonra saygıyı yitirmiş sanırım eşiniz. Siz hizmetçi değilsin o evde. Önce bir bunu anlasın. Annenin evinde birşey ogrenmedin mi ne demek yahu resmen terbiyesizlik yaptığı. 4 5 sene de az değil ki birbirinizi iyi tanımanız için yeterli bir süre. Evlenince ne olmusta bu kadar değişti birden bire? Sevmediği yemek varsa o gün dışardan söylesin ya da kendi yapsın çok mu zor. Kendinizi ezdirmeyin, sevginin yanında saygı da önemli bunu anlaması lazım eşinizin.
Aynen oyle

Soyle soyliyim o butun gun calisiyor yogun agir bi isi var. Gec geliyor ben yaptigim kahveden yemekten gocunmuyorum butun gun evde olan benim bunlari ben yapabilirim benim gozumde bu kolelik degil. Benim derdim onun uslubuyla. Ve bu adam boyle degildi. Yeri gelir oda yapar yardim eder ama benim yapamadigim bir sey onun daha simdiden gozune batamaz ve beni elestiremez. Biz bunu asamiyoruz. Yani asiyor gibi oluyoruz bir sure sonra tekrar bir laf edince benim kayis kopuyor
Siz gocunmuyor olabilirsiniz ama o bu şekilde bakmıyor. Göreviniz, hizmetiniz olarak görüyor. Yani size bakış açısı değişmezse üslubu da değişmez. Anlayamadığınız nokta burası.

Siz gocunmuyor olabilirsiniz ama o bu şekilde bakmıyor. Göreviniz, hizmetiniz olarak görüyor. Yani size bakış açısı değişmezse üslubu da değişmez. Anlayamadığınız nokta burası.
Evet evet benim anlatmak istedigimde o artik demekki boyle goruyor ki bana bu uslubla konusabiliyor. Konustuk defalarca bi yerde hep duzelttik ama bir sure sonra ayni sey yine

“git tuzu getir ya git sunu yap ya
Herhalde tuzu şişesiyle ağzına sokardim. Tabi ki tavsiye değil .. kendisi belli ki aile evinde çok insani şartlarda yaşamamış ve gördüğü figürler sonucu davranışı bu şekilde olmus . Sizde iyi bir eğitimci olun. Kamçı tavsiye ediyorum

Jop la dalasim var artik
Evde bu şekilde yaşamış bence . Normal bir ailede buyuseydi bu şekilde konuşmazdı . Ben hayatımda kimseye emir cümlesi kurduğumu hatırlamıyorum . Herhalde bana yapılırsa on katı fazlasını yaparim. Köle gibi davranın onun yaptığı hiçbir şeyi beğenmeyin sürekli eleştirin . Bu yöntem çok toksik olacak ama hakediyor yani . Cinlerim tepeme geldi . Insan evdeki yardımcısına bunu yapmaz .

Evde bu şekilde yaşamış bence . Normal bir ailede buyuseydi bu şekilde konuşmazdı . Ben hayatımda kimseye emir cümlesi kurduğumu hatırlamıyorum . Herhalde bana yapılırsa on katı fazlasını yaparim. Köle gibi davranın onun yaptığı hiçbir şeyi beğenmeyin sürekli eleştirin . Bu yöntem çok toksik olacak ama hakediyor yani . Cinlerim tepeme geldi . Insan evdeki yardımcısına bunu yapmaz .
İster istemez her seyi etkiliyor bu durum ozelimizi bile. İcimden gelmiyor

Bence insanlar evlenince değişmiyor sevgiliyken sinyalleri kadınlar almak istemiyor yada iyi tanıyamıyor. Biz bi süre beraber yaşadık o zaman neyse evlenincede öyle oldu, evlenince değişme olayını hiç anlamıyorum o yüzden belkide yeniden birbirinizi tanıyorsunuz ve ilk 1 senede sınırlarınızı huylarınızı iyi tanıtmanız önemli alttan almayın tepenize çıkar iyice üzerinize yapışır görevmiş hizmetçiymiş gibi ileride çocuk olunca bu hanzoluk seviyesi artar.

Çoğu Türk erkeğinin özeti gibi olmuş sizin kocanız. Siz çalışan bir hanım mısınız? Size tüm bunlar için çemkirirken kendisi bir işin ucundan tutuyor mu peki?

Çoğu Türk erkeğinin özeti gibi olmuş sizin kocanız. Siz çalışan bir hanım mısınız? Size tüm bunlar için çemkirirken kendisi bir işin ucundan tutuyor mu peki?
Ben is ariyorum suan mezunum. Yardim ediyor edebildigi kadar ona lafim yok ama bir yanlisimda tabi ona gore , hemen elestirel bir uslub

Ben is ariyorum suan mezunum. Yardim ediyor edebildigi kadar ona lafim yok ama bir yanlisimda tabi ona gore , hemen elestirel bir uslub
Daha yeni evlisiniz, eğer şimdilerden ipleri elinize almazsanız korkarım hayatınız boyunca göreceğiniz üslup bu olur.

Ben tersleme ya da benzer üslubu sürdürme tavsiyelerini hiç doğru bulmadım. Aranızdaki ilişki laçkalaşır seviye düşerse bir daha o ilişkiden hayır gelmez. Hem siz o basit tavra kendinizi sokmayın. Üslubunuz sizin kimliğiniz zaten . Eşinize her defasında rahatsız olduğunuzu iletin , sakinleştiğinde affedilmek istediğinde konuşma talep edip anlatın . Büyük ihtimal ailede diyalogları bu şekilde olan bir ortam vardı . Düzeleceğini düşünüyorum

X