Narsist mi?

Karaktersiz. Sizi kendisine bağlayana kadar canım canım sonrası yok.

Merhaba,

arkadaşlar 6 7 aydır hayatımda biri var demek isterdim ama bir var bir yok....

ilk başlarda kendimi prenses gibi hissettirdi hediyeler, yemekler, övgüler, her şey mükemmeldi

daha sonra birden değişmeye başladı, çok küçük bir sorundan dolayı iletişimi kesti ben neden olduğunu sorgulayınca da cevap alamadım sanki karşımda duvar var, duvara konuşuyorum. daha sonra yüzyüze gelince hiçbir şey olmamış gibi eskiye döndü

daha sonra yine böyle saçma sapan önemsiz bir konudan dolayı iletişimi kesti, ben yine sevgiden kaybetme korkusundan gittim yanına. ben ne zaman yanına gitsem çözüldü yoksa karşımda bir duvar var konuş ara asla iletişime geçmez, sanki bir ölüyle iletişime geçmeye çalışıyorsun, resmen işkence çekmek. o öyle davrandıkça ben daha çok bağlandım.

bu böyle devam etti. daha sonra benle ciddi düşündüğünü söyledi, ben de bu beni yok saymasının, bir cevap almak için yalvarmamın güven sorunu yarattığını söyledim. Benimde o sırada eski sevgilim mesaj atmıştı kendisine de bu durumu söyledim kendisine gereken cevabı verdiğimi de söyledim. ama tabiki çok büyük bir suç işleyen ben oldum. asla kendi yaptıklarını kabul etmedi, karşımda ağladı, herşeyi mahvettin dedi. her şey senin yüzünden sen kalpsizsin, için boş, karakterin iraden yok senin dedi. senden nefret ediyorum dedi. kendimi o kadar kötü hissettirdi ki bana bütün suçu üstüme aldım, kendimden şüphe ettim, herşeyi ben yaptım, ben sebep oldum onu kaybettim dedim.

her düzeltmeye çalıştığımda yine bir duvar ördü bana, karşısında ağlayarak ben kötü değilim bana böyle davranma dedim. 1 saate geçti aşkımlar, cicimler, sen en iyisi hakediyorsunlar.... o kadar yoruldum ki, bitkin ve değersiz hissediyorum ki. yüz yüze geldiğimzde sorduğumda ne yazarsan yaz cevap vermicektim dedi yani bunu planlayarak yaptığını farkettim.

araştırınca biraz narsist insanların kurbanlarını kendilerine bağlamak ve cezalandırmak için "silent treatment" "sessiz muamele" diye bir teknik kullandıklarını öğrendim. sözlüklerde şöyle olarak geçiyor: " susmayı bir silah olarak kullanmak, karşındakini yıldırmak, cezalandırmak, ona seninle nasıl konuşacağını öğretmek. narsistlerin en çok kullandığı kontrol sağlama yöntemidir, kendinden mahrum etmek, karsındakini muhattap almamak, cevap bile vermeyerek pasif agresif şekilde davranmak"

bunu okuyunca karşımdaki kişinin narsist olduğunu anladım ama tabi bu tanımı koymak çok kolay değil, herşey için beni suçlamasından ve silent treatmentten başka bir özelliği göremedim.

burada narsist partnerle olmuş çok insan var. fikir almak istedim. sizce bu kişi narsist mi?
Narsist olabilir. Olmasa bile bencil kendini beğenmiş pisliğin teki. Yani burda önemli olan teşhis koymak değil. Kendini bu adam için bı dakika daha harcamaman.

Neden elalaemin sorunlu çocuğunu iyileştirmek için uğraşıyorsunuz?bırakın defolsun gitsin hatta bir tekmede siz atın ki daha hızlı gitsin bununla hayat geçer mi allasen?
Siz kendi değerinizi bilin önce. .ulaşılamaz olan siz olun arayımca açmayın görüşmek isteyince gitmeyin..size kolaylıkla ulaşabildiği için yapıyor böyle.. elinin altındasınız nasılsa
Yapmayın bunu kendinizi ziyan etmeyin böyle dangalaklara

narsist mi değil mi ben bilemem zaten biraz egoist, kadınları peşinden koşturan her erkeğe bu tanı koyuldu, hastalık olduğunu düşününce daha kolay kabul ediliyor herhalde her yaşanan.. adam klasik siz peşinden koştukça ben her istediğimi yaparım, her istediğim gibi davranırım diye düşünen biri. zaten bana böyle kapı duvar davranan, istediği zaman her şey güzel olan istemediğinde b*ka çeviren birinin ne hastalığı olduğu çokta umurumda olmaz, iyiyse cennete, hastaysa doktora gitsin

X